Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

nie wiem czy można linkować.Jeśli nie to przepraszam ale nie mam jak inaczej pomóc.

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?341,ecc83-gold-lion

 

Te dlatego, że polecili mi fachowcy z Audio ON. I faktycznie to co mówili się sprawdziło.

W teście wyczytałem, że jeszcze dobre są słowackiej firmy JJ ECC803S (kopie Telefunkena), ale w sklepie powiedzieli, że są mniej trwałe.

Test - http://hifiphilosophy.com/recenzja-lampy-ecc83-porownanie/3/

Jednak są dość tanie i chyba spróbuje sobie ich też.

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?wyniki-wyszukiwania,19&sPhrase=ecc83+jj

 

Myślałem o tych JJ, narazie jestem zabiegany i nie mam czasu na testy, ale w maju chyba tusze, jakbyś wcześniej coś zmontował daj znaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Chyba dojrzewam do Haiku, w związku z tym szukam ofert sprzedaży Bright 3, najchętniej wersja czarna. Jakby "ktoś, coś", to dajcie znać PW. Tak przy okazji: czy ktoś z was miał możliwość porównania tego modelu z Roksanem Caspian M1(NG) lub M2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki , poprawione, allegro samo dało nie zwociłem nawet uwagi

Dałeś taką cenę, że jakbym nie miał totalnie nie pod niego kolumn obecnie + o jakieś 4 gramofony za dużo to bym sie nei zastanawiał i bym odkupił :)

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś taką cenę, że jakbym nie miał totalnie nie pod niego kolumn obecnie + o jakieś 4 gramofony za dużo to bym sie nei zastanawiał i bym odkupił :)

 

z każdym dniem zastanawiam sie czy go nie zostawić jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jest informacja z zakładce Nowości jednakże w klubie wypada poinformować że kolejny salon audio Q21 zauważył dobry produkt i dołączył do swojej oferty markę Haiku-Audio.

Do pełnej oferty zapraszam pod link:

https://www.q21.pl/manufacturer/haiku-audio

 

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za wskazanie naszego salonu. Tak, mamy już urządzenia Haiku Audio w salonie, serdecznie wszystkich zapraszamy na odsłuchy. Jak zawsze forumowicze mają także możliwość wypożyczenia urządzenia i sprawdzenia w swoim systemie w domu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mój bright MK4 dostał nowe lampki Genalex Gold Lion , z każdą godziną wygrzewania gra lepiej. Jest teraz lżejszy, bardziej sterylny, słychać dużo szczegółów, Duża scena i kultura grania. Myślę, że upodobnił się do Sola.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A jakie masz tam te bańki ECC832 czy ECC81 ?

 

 

ECC832

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że poważnie planuję zakup Bright'a w wersji 3, a może nawet 4, napiszcie proszę, z jakimi zestawami głośnikowymi najlepiej je połączyć. Budżet na paczki dość skromny, 3 - 4 tysiące złotych ze wskazaniem na używki, pomieszczenie ok. 20 m2, resztę znajdziecie w "o mnie". Moje typy: Usher V-601, Usher Compass CP-730, Dynaudio Audience 52SE, Avance Sigma 690.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że poważnie planuję zakup Bright'a w wersji 3, a może nawet 4, napiszcie proszę, z jakimi zestawami głośnikowymi najlepiej je połączyć. Budżet na paczki dość skromny, 3 - 4 tysiące złotych ze wskazaniem na używki, pomieszczenie ok. 20 m2, resztę znajdziecie w "o mnie". Moje typy: Usher V-601, Usher Compass CP-730, Dynaudio Audience 52SE, Avance Sigma 690.

Ponoć MK4 gra świetnie z Audio Academy Phoebe 4.

Jeśli vintage Ci nie straszny - Celestion Ditton 44 w tej cenie można dostać, a to NA PRAWDĘ fajnie gra.

Na giełdzie Hifi wiszą też Dali Grand Diva za 3,5k - akurat powinna fajnie wejsc w 20mkw i średnica w Jazzie powinna dać Ci dużo satysfakcji. Interesowałem się swego czasu tymi skrzynkami i ponoć potrafią skopać tyłek wielu nowszym, droższym konstrukcjom :)

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają z Akkusami F1S co prawda po lekkiej modyfikacji przez producenta na moje życzenie, ale wcześniej miałem tez seryjne i grało to bardzo dobrze, mam Bright 3, słuchałem tez 4 i wyniósł Akkusy na wysoki poziom, lecz dla mnie trochę za ostro, z 3 gra spokojnie szczegółowo, świetnie oddaje instrumenty. Myśle ze to fajna podłogówka na taki metraż. Złożona na świetnych przetwornikach.

 

Tez lubię monitory, ale musza być naprawdę dobre, ciężko obsłużyć pełne pasmo, myśle w większości o basie monitorem ze średniej półki, podłogowe konstrukcje ze względu na większa obudowę wytwarzają większe ciśnienie przez co bas schodzi niżej...

Edytowane przez Borixon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem kilka zestawów na podstawkach i muszę powiedzieć, że jakoś nigdy nie brakowało mi basowej podstawy. Teraz mam podłogowe STX oraz podstawkowe JMR, i faktycznie, wolę słuchać na STX, czasem zadziwiają mnie tym jak potrafią nisko zejść na basie. Może rzeczywiście odpuszczę sobie monitory? Na weekend będę miał na testy MK3, i choć STX są na wylocie, to jestem ciekawy jak zagrają z tym wzmacniaczem. Następnie, już w salonie, będę miał okazję porównać MK3 i MK4 na jakichś lepszych kolumnach, jestem bardzo ciekawy różnicy w brzmieniu obu tych wzmacniaczy. Któregoś z nich będę musiał wybrać, a gdyby decydował jedynie wygląd, to faworytem jednak jest MK4. Myślę jednak, że 7000 zł to już taka kasa, że jest w czym wybierać, ale w granicy tych 4000 zł MK3 ma chyba małą konkurencję, jeśli wybierać wśród nowych wzmacniaczy, oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Bright Mk4 z Canto Grand Premium. Porównywałem je z Canto Grand, Dynaudio M20, Audio Solutions Figaro B, Xavian XN 250 EVO, Rebel Sentiment 10 i Buchardt Audio S300 MKII. Dla mnie połączenie z Canto Grand Premium jest najlepsze i najbardziej uniwersalne pod względem słuchania różnych gatunków muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele i chętni do posłuchania Haiku-Audio w Q21 w dniu 6 czerwca

ciekawa impreza i możliwość zapoznania się z propozycją ja się wybieram.

Jakbym był z Twoich okolic to też bym się pewnie wybrał. Ciekaw jestem z czym je pospinali... ale jestem prawie pewien, że będzie SOL II lub III z Rhea :)

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele i chętni do posłuchania Haiku-Audio w Q21 w dniu 6 czerwca ciekawa impreza i możliwość zapoznania się z propozycją ja się wybieram.

 

Też się wybieram, posłuchać Selene i Iovity. Może być smakowicie. :)

Byłem na majówce w q21 2 lata temu i zdecydowanie warto się wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że poważnie planuję zakup Bright'a w wersji 3, a może nawet 4, napiszcie proszę, z jakimi zestawami głośnikowymi najlepiej je połączyć. Budżet na paczki dość skromny, 3 - 4 tysiące złotych ze wskazaniem na używki, pomieszczenie ok. 20 m2, resztę znajdziecie w "o mnie". Moje typy: Usher V-601, Usher Compass CP-730, Dynaudio Audience 52SE, Avance Sigma 690.

 

U mnie MK3 gra z Dynaudio DM 3/7. Co prawda teraz zrobiłem modyfikacje kolumn wymieniając zwrotnice by mocniej "otworzyć" głośniki, ale wcześniej też ten zestaw zacnie grał.

DM 3/7 można kupić do 4 tyś. Ich nowsze odpowiedniki to Emit M30,ale to już 6 tyś (po wytargowaniu na 5 tyś schodzą).

Panuje opinia, że Dynaudio potrzebuje mocnego pieca.... albo Haiku jest mocnym piecem albo to mocno naciągana opinia o dynkach.

Teraz mam na testach Hegla H200. W teorii i na papierze dużo mocniejszy piec a w praktyce haiku lepiej wypada.

Hegel ma mniej basu i bardziej go trzyma w ryzach, to fakt, ale haiku daje lepszą scenę i niżej potrafi zejśc basem.

Faktem jest też to, że mam w haiku zmienione lampy, które dają więcej dynamiki i powietrza/przejrzystości.

Generalnie hegel jest po jasnej stronie mocy a haiku bardziej muzyczny.

U mnie zostanie haiku nadal. Ku niezadowoleniu kolegi, który już na niego czeka. :) Może kiedyś znajdę coś co mnie równie jak haiku zauroczy.

"https://drive.google.com/file/d/1h3lvGVWmM3yp7rSE2lSq5Jb_Dt6ErnJr/preview"

Edytowane przez Stefan Olszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.