Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

witajcie koledzy!

zglaszam swoj akces do klubu. ostatnio za namowa kolegi z klubu zakupilem sobie hybryde bright mk3 jako koncowke mocy, do moich malenstw. gra mi to pieknie w sypialni. nie spodziewalem sie takiego dzwieku po tym wzmacniaczu. kontrola basu na medal, przestrzen itd. jestem bardziej niz zadowolony.

odnosnie estetyki to zasada jest taka ze o gustach sie podobno nie dyskutuje. jak mowi moj przyjaciel:jeden lubi blondynki a drugi jak mu z buzi smierdzi.

mnie osobiscie estetyka tych wzmacniaczy bardzo odpowiada.

na koniec dodam ze mialem przyjemnosc sluchac przedpremierowo wzmacniacza , ktorego zapewne czesc z was bedzie sluchac na AS. polecam goraco. zasiadzcie wygodnie, posluchajcie a dzwiek was oczaruje.

pozdrawiam

tomek

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym charakterystycznie surowe.

 

Wyglądają surowo. Jednym to się spodoba innym nie, ale jakość wykonania jest świetna. Trzeba to tylko zobaczyć na żywo bo zdjęcia tego tak mocno nie oddają.

 

pułap cenowy brzmienia ?

 

A co to takiego ?

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównywał np. SOL II do konkurencyjnych marek wzmacniaczy, aby ustalić jaki to mniej więcej pułap cenowy brzmienia ?

Między innymi Sugden 21 np i co to ma znaczyć?

Czy cena sklepowa ma za nas decydować ?

Czy im drozsze to lepsze ?

Przecież to mnie, Tobie ,nam ma się ma podobac.

Mam Sol ll Signature Edition zanim go kupiłem

słuchałem bardzo wielu wzmacniaczy od 3000 zł.

do 20 000.zł. (Lampy ,hybrydy, tranzystory ) za nowe i C o o ?

Mam Haiku i jestem super zadowolony ,czy to

znaczy że Jest wart więcej niż 3tys a mniej niż

20tys..

W moim systemie i dla mnie gra świetnie.

Poszukaj swojego brzmienia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sol ll Signature Edition zanim go kupiłem

słuchałem bardzo wielu wzmacniaczy od 3000 zł.

do 20 000.zł. (Lampy ,hybrydy, tranzystory ) za nowe

 

To już jest konkretna odpowiedź, dziękuje :)

 

czy to

znaczy że Jest wart więcej niż 3tys a mniej niż

20tys..

Właśnie to staram się ustalić wsadzając trochę kij w mrowisko tym pytaniem :)

Owszem są indywidualne preferencje dźwięku itd. Ale koniec końców z czymś trzeba porównać a o HAIKU słyszałem dużo pochlebnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest konkretna odpowiedź, dziękuje :)

 

 

Właśnie to staram się ustalić wsadzając trochę kij w mrowisko tym pytaniem :)

Owszem są indywidualne preferencje dźwięku itd. Ale koniec końców z czymś trzeba porównać a o HAIKU słyszałem dużo pochlebnych opinii.

 

Miałem wzmacniacze za 30.000 a nawet za 50.000 teraz mam SOLII Signature :-) , cieżko go bedzie czymś zastąpić no może SOL IV lub Iovita ale to po AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie miałem tak jak kolega Amores999 wzmacniaczy zintegrowanych za 30-50tyś, ale kilkanaście pozycji do 20tyś u mnie gościło i na moje ucho i do repertuaru jaki słucham SOL II signature był jednym z najlepszych (oprócz Leema Tucana 2 anniversary, lampy Cronus Magnum II i cyfrowego Lyngdorfa 2170)

Prawie u mnie został, ale postanowiłem poczekać na to co pokaże SOL IV.

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie miałem tak jak kolega Amores999 wzmacniaczy zintegrowanych za 30-50tyś, ale kilkanaście pozycji do 20tyś u mnie gościło i na moje ucho i do repertuaru jaki słucham SOL II signature był jednym z najlepszych (oprócz Leema Tucana 2 anniversary, lampy Cronus Magnum II i cyfrowego Lyngdorfa 2170)

Prawie u mnie został, ale postanowiłem poczekać na to co pokaże SOL IV.

 

SOL II w porównaniu z Audio Research Vsi-75 , no niestety amerykanie przegrali :-)

post-24163-0-90789500-1542029526_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna strona Haiku Audio została mocno odświeżona. No i jest też cena nowego Sola IV.

 

podejrzewam ze SOL IV to odświeżona wersja SOL II z nowym front panelem i wiekszą mocą wzmacniacza co ułatwi wysterowanie większości kolumn , co do poprawy dzwieku no nie wydaje mi się , myśle ze chodzi tylko o zwiększenie mocy i odświeżenie dizajnu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

podejrzewam ze SOL IV to odświeżona wersja SOL II z nowym front panelem i wiekszą mocą wzmacniacza co ułatwi wysterowanie większości kolumn , co do poprawy dzwieku no nie wydaje mi się , myśle ze chodzi tylko o zwiększenie mocy i odświeżenie dizajnu :-)

 

SOL IV jest ponad dwa razy mocniejszy mocowo od Sola II i wydajnościowo też ma większe zasilanie. Pewnie nie będzie problemu z kolumnami dla niego, choć kwestia tzw "napędzenia kolumn" "wysterowania" jest zawsze dyskusyjna. Pewnie nowy SOL IV to też jak piszesz kwestia odświeżenia wizerunku firmy. W końcu zmiany muszą być bo ludzie tego wymagają. Nowy SOL i nowa strona (bardzo pro ;)). Mi osobiście stary wygląd SOLa bardziej podpowiada. Co do brzmienia to może być lepiej, gdyż na "papierze" ma też lepsze pasmo. Sam ciągle zastanawiam się nad powrotem do Haiku i SOLem I lub II. Jedynie martwi mnie to, że wokal nie będzie już taki, gdy w pre nie ma lampy...Sama zmiana lamp uzo wnosi. Pięć kompletów już przerobiłem i słyszę różnice.

Edytowane przez Łukasz Walawender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 17

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.