Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o kwestię policzenia, bo to łatwa sprawa. Chodziło mi o to, jaki jest średni pobór grającego normalnie, nie na maksa wzmacniacza. Nie mam doświadczenia, to pytam. A jak odpowiedź to taki problem, to nie odpowiadać. Ale mimo wszystko dziękuję. 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hasos napisał:

Nie chodzi o kwestię policzenia, bo to łatwa sprawa. Chodziło mi o to, jaki jest średni pobór grającego normalnie, nie na maksa wzmacniacza. Nie mam doświadczenia, to pytam. A jak odpowiedź to taki problem, to nie odpowiadać. Ale mimo wszystko dziękuję. 

Jeśli to nie problem to skąd 200zl za prąd przecież ?? przyjmując 0.70zl za 1kW =286 kW na miesiąc czyli prawie 10kW  dziennie podzielić na 300W max pobór prądu wzmacniacza doba musiała by mieć ponad 30godz.

Dobra na dziś koniec z królową nauk Matematyką , mój Sol ll przy normalnym słuchaniu pobiera około 100W .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz słucham i porównuje do wzmacniaczy HAIKU wzmacniacz Lector ZXT 70 .

To coś na wzór  HAIKU Audio Bright ( a raczej pierwowzór wzmacniaczy  hybrydowych) 

Oczywiście nie ZXT 70 a jego poprzednik.

Ten model gra bardzo dynamicznie , świetnie się zgrywa z Aida Acoustics Thaisis.

Opiszę to  klubie Lector a  , ale polecam odsłuch.

Podpowiem  jedno z kolumnami o skuteczności 96 db . (grając juz bardzo głośno i bardzo dobrze ) pobiera z sieci około 20 W .a brzmi  lampowo .(przecież tam są lampy)

 

IMG_20190320_171216.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2019 o 16:34, hasos napisał:

Nie chodzi o kwestię policzenia, bo to łatwa sprawa. Chodziło mi o to, jaki jest średni pobór grającego normalnie, nie na maksa wzmacniacza. Nie mam doświadczenia, to pytam. A jak odpowiedź to taki problem, to nie odpowiadać. Ale mimo wszystko dziękuję. 

Z ciekawostek, obecnie po włączeniu 120, max 350, rachunek wzrósł o 35 zł na miesiąc więc spoko. Przesiadka z H160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mamy już w salonie pierwszy egzemplarz najnowszej wersji Haiku Audio Selene EL34. Chętnych zapraszany na odsłuchy.

https://www.q21.pl/haiku-audio-selene-el34.html

haiku_audio_selene_el34.thumb.jpg.4947d92334b9b14dfad610af447f099f.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Q21 napisał:

Mamy już w salonie pierwszy egzemplarz najnowszej wersji Haiku Audio Selene EL34. Chętnych zapraszany na odsłuchy.

https://www.q21.pl/haiku-audio-selene-el34.html

haiku_audio_selene_el34.thumb.jpg.4947d92334b9b14dfad610af447f099f.jpg

Fajnie, że macie... w takim razie napiszcie coś więcej... jak to gra względem innych wzmaków w podobnej cenie, jak to gra względem Origami?

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wypada Bright 3 w rocku i metalu z naciskiem na ten drugi gatunek. Nie będzie za mało dynamicznie i za słodko? Dodam że podoba mi się hybrydowe brzmienie w A klasie więc coś czuje że ten Bright mógłby mi przypasować. Grałby na obecną chwilę z Canto Grand 16hz

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham na Btight3 w wersji power amp wszystkiego, począwszy od muzyki dawnej skończywszy na Anaal Nathrak i Rings of Saturn.
Moim zdaniem jest dobrze. Szczegółowo, nie za ciepło. To nie jest lampowe ciepełko.
Ale trzeba też wziąć poprawkę na moj system - zwykle gra winyl albo cyfra na irDAC Arcama, potem jest Woo WA2 jako pre, Bright MK3 w wersji power amp class A i Audio Physiki Spark 3 - w sumie jest to dość neutralne i detaliczne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich klubowiczy. Willimason 6550 jedzie do mnie, takze oficjalnie dolacze do klubu za pare dni...Mam nadziej ze poradzi sobie z moimi Pegasusami ?

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów i tych którzy się jeszcze wahają :)

Od prawie czterech lat jestem posiadaczem dobrze ocenianego hybrydowego  wzmacniacza LAR IA120H i przyszedł właśnie ten czas kiedy człowiek zastanawia się co można zmienić, czy da się lepiej. Gdy podejmowałem decyzję o zakupie LARa mój system był inny niż ten obecny. Inne kolumny, inne kable zarówno interkonekty jak i kolumnowe kończąc na zasilających. Czytając recenzje i opinie innych użytkowników postanowiłem posłuchać tranzystora Haiku. I tak wylądował u mnie SOL II, ale w towarzystwie lampowego Selene. Tak, szukając dobrego tranzystora dostałem do posłuchania Selene na EL34.

Na razie posłuchałem obu sprzętów pobieżnie, ale jak już się można domyślać moje poszukiwania zostały wywrócone do góry nogami. Muszę sobie całość dokładnie przemyśleć bo to co usłyszałem zwłaszcza z lampowca zburzyło mój poukładany świat audio. Obecnie słucham naprzemiennie obu wzmacniaczy i tak pewnie będzie przez większość długiego weekendu. Jest nad czym "dumać".

IMG_4230.jpg

IMG_4253.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Marcin_59666 napisał:

Witam wszystkich klubowiczów i tych którzy się jeszcze wahają :)

Od prawie czterech lat jestem posiadaczem dobrze ocenianego hybrydowego  wzmacniacza LAR IA120H i przyszedł właśnie ten czas kiedy człowiek zastanawia się co można zmienić, czy da się lepiej. Gdy podejmowałem decyzję o zakupie LARa mój system był inny niż ten obecny. Inne kolumny, inne kable zarówno interkonekty jak i kolumnowe kończąc na zasilających. Czytając recenzje i opinie innych użytkowników postanowiłem posłuchać tranzystora Haiku. I tak wylądował u mnie SOL II, ale w towarzystwie lampowego Selene. Tak, szukając dobrego tranzystora dostałem do posłuchania Selene na EL34.

Na razie posłuchałem obu sprzętów pobieżnie, ale jak już się można domyślać moje poszukiwania zostały wywrócone do góry nogami. Muszę sobie całość dokładnie przemyśleć bo to co usłyszałem zwłaszcza z lampowca zburzyło mój poukładany świat audio. Obecnie słucham naprzemiennie obu wzmacniaczy i tak pewnie będzie przez większość długiego weekendu. Jest nad czym "dumać".

IMG_4230.jpg

IMG_4253.jpg

Słuchaj i d u m a j porównaj i dobrze dla SIebie zdecyduj. Co Ci pasuje.

Mam HAIKU Audio Sol ll SE znam LARa 120 ( słuchałem u siebie i mam porównanie z Sol  ll SE  ale Haiku Audio Selena na lampach EL 34 to ??? 

Napisz jak Ty to słyszysz w porównaniu do Sola i Lara.

Ps . Słucham teraz ( kabli Audiophase sieciowe Devil i Hapur i IC)  i nie mogę się na dziwić ile dobrego dla systemu znaczy dobrze dobrane okablowanie u mnie wszystko jest jak by podkręcone  więcej lepieoj przjemniej ?

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy czarowanie to prawdziwie oddane barwy? Czarowanie kojarzy mi się z wyrafinowanym oszukiwaniem.. choćby dla przyjemności to jednak z daleka od zamiaru prawdziwej realizacji

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slaaawek napisał:

Tylko czy czarowanie to prawdziwie oddane barwy? Czarowanie kojarzy mi się z wyrafinowanym oszukiwaniem.. choćby dla przyjemności to jednak z daleka od zamiaru prawdziwej realizacji

To co piszesz to z technicznego punktu widzenia tak jest .

Każdy Audiofil dąży pragnie osiągnięcia max . wierność dźwięku . Pewnie wielu z "wielu" powodów nigdy do t e g o max. nie dojdzie ?..

Ale marzenia są piękne i czary mogą to sprawić i niech tak pozostanie . Spróbujmy za czarować nasz system ( może lampą niech ubarwia i dodaje od siebie a może nie koniecznie może właśnie tak się wpasuje że będzie to  prawdziwy Audiifilski dźwięk w tym systemie) .

Może komuś takie granie nie rzeczywiste lampowe sprawi prawdziwą przyjemnością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slaaawek napisał:

Tylko czy czarowanie to prawdziwie oddane barwy? Czarowanie kojarzy mi się z wyrafinowanym oszukiwaniem.. choćby dla przyjemności to jednak z daleka od zamiaru prawdziwej realizacji

Tak piszę bo choć słucham innego wzmacniacza, ale lampowego. Od czasu do czasu myślę aby wyposażyć go w kwadrę EL34. Bo dla mnie EL34 to zdecydowanie do czarowania, a nie do audiofilskiego słuchania. To oczywiście moje subiektywne odczucia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bogus18 napisał:

Tylko czy czarowanie to prawdziwie oddane barwy? Czarowanie kojarzy mi się z wyrafinowanym oszukiwaniem.. choćby dla przyjemności to jednak z daleka od zamiaru prawdziwej realizacji

 

Cytat

A co to jest wierność dźwięku? Koncert? Koncert to atmosfera, Twoje własne emocje jakie wywołuje artysta. Tego nie da się odtworzyć.

A może nagranie w studio? Z reguły  utwór powstaje w kilku studiach, czasem artyści występujący w jednym utworze w ogóle się nie spotkali, poszczególne instrumenty są dogrywane w kolejnym studio a całość poddana masteringowi w kolejnym studio. Co więc jest odtworzeniem wierności??? Moim zdaniem efekt końcowy w postaci płyty jest pewnego rodzaju wyrazem artystycznym autora który przy pomocy dostępnych środków pozwolił sobie na konkretny efekt. Jeśli przy muzyce z użyciem klasycznych instrumentów możemy dążyć do ich jak najwierniejszego odtworzenia (pomijając efekty typu echo pogłosy itp) to przy muzyce elektronicznej nie mamy wzorca.

Moim zdaniem audiofil (przynajmniej ja) stara się odtworzyć muzykę w taki sposób aby wydobyć z niej jak najwięcej emocji. Innych emocji szukamy z muzyki poważnej, innych z jazzu a jeszcze innych z rocka. 

Dla mnie najlepszy sprzęt czy wzmacniacz (bo o wzmacniaczu mówimy) to taki który powoduje u mnie ciary na plecach. Inne ciary jak leci Dire Straits, inne przy Dianie Krall, a jeszcze inne przy Rammsteinie

 

Edytowane przez Marcin_59666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto jestem po dwóch dniach odsłuchów trzech rasowych wzmacniaczy. Są nimi mój LAR IA120H (hybryda), Haiku Sol II (tranzystor) oraz Haiku Selene wersja na czterech EL34. Ważną sprawą jest system w którym osłuchy prowadziłem. Zaczynając od końca: Kolumny to Pylon Emerald HF połączone ze wzmacniaczami kablami Mogami NIII 2,5m. Dalej również interkonektami Mogami NIII do Musical Fidelity M3scd zasilony kablem Yarbo SP 1100PW na wtyczkach Oyaide. Oraz analogowe źródło które tworzył gramofon Pro-Ject RPM 1 Carbon z wkładką 2M Bronze, interkonekty Mogami NII do pre Haiku SOL MM i dalej interkonekty Chord Cobra VEE. Wszystkie interkonekty mają 1 metr, zasilające 1,5 metra. Zasilanie podane z listwy Tomanek ze zwykłych gniazd bez filtrów, tych nie używam ponieważ spowalniają atak. Listwa jak i pre gramofonowe zasilone kablem Supra LoRad 2,5. Zaś odsłuchiwany wzmacniacz zasilany był kablem domowej roboty na srebrnych żyłach i nieznanych mi bliżej wtykach. Pokój około 18 metrów sprzęt ustawiony na szerszej ścianie sofa naprzeciwko. Kolumny z miejscem odsłuchowym tworzą trójkąt równoboczny o boku około 2,2 metra.

I od początku muszę zaznaczyć że sprawa nie jest prosta z kilku powodów. Po pierwsze są to wzmacniacze o różnej budowie więc z samej zasady muszą brzmieć różnie. Każdy z nich ma mocne punkty, a różnice naprawdę nie są duże.

Postanowiłem więc wyodrębnić kilka przymiotów i opisać który wzmacniacz jest w nich mocny. Zacznę od mojego czyli hybrydy. Jest to bardzo mięsiste granie z gęstą średnicą. Można by wręcz powiedzieć że bebechowe. Ma on najmocniejszą podbudowę basową więc świetnie sprawdzi się w systemach z niedoborem basu, przy kolumnach podstawkowych itp. Góra jest najbardziej wycofana jest jej mniej, nie błyszczą tak talerze przy Dire Straits a muzyka klubowa jak Norah Jones może się nawet wydać trochę przygaszona. Szczegółów jest dużo tylko nie są wypchnięte na pierwszy plan. Pierwsze co się rzuca w uszy to masz, duże plany i szeroka scena. Całość brzmi spójnie i prawdziwie dlatego pewnie świetnie się ułoży z jasnymi systemami w których brakuje basu. Basu jest najwięcej choć nie schodzi najniżej.

Na drugim końcu takiego grania jest SOL. Jest najjaśniejszy, w górze pasma ma najwięcej szczegółów przez co może wydawać się wręcz analityczny. Bas jest najszybszy choć jest go mniej niż w hybrydzie. Za to jest lepiej kontrolowany, ma szybszy atak i szybsze wygaszenie. Jest bardzo „punktualny” i czysty jak woda destylowana. Niestety scena jest w nim najmniejsza. Najmniejsze są też źródła pozorne czyli rozdzielczość. Gorzej obrazuje rozkład instrumentów na scenie. Proszę mnie nie zrozumieć źle, SOL nie ma małej sceny tylko najmniejszą z tych trzech. Tranzystorowy wzmaczniacz od Hauku świetnie się wpisze w systemy którym brakuje blasku, drajwu ale raczej szukałbym kolumn z większym basem niż monitory.

I na koniec zostawiłem sobie lampę. Lampa mnie zaszokowała ponieważ spodziewałem się stereotypowego lampowego grania. Tymczasem z tych trzech propozycji jako lampę każdy wskazał by LARa. SELENE zagrał bardzo żywo i energetycznie. Jest bardzo szczegółowy (tuż za SOLem) ale dodatkowo te szczegóły posiadają masę. Nie są to tylko szczegóły ale całe dźwięki, choć jest ich minimalnie mniej to są większe  i dają efekt wypełnienia. Szczegóły są nie tylko na górze pasma ale też na średnicy i basie. Średnica jest naprawdę piękna. Jest jej trochę mniej niż w hybrydzie, ale jest „wyższej jakości”. I w końcu bas. Z ilością niskich częstotliwości plasuje się po środku, ale jest to najniżej schodzący bas. Naprawdę rozmasował Pylony jak żaden inny wzmacniacz. Mimo, że LAR miał więcej basu słuchając SELENE nie ma się wrażenia braków. Równowaga tonalna również w lampie jest największa. Nie można też pominąć „drajwu”. SELENE to nie jest lampowe kluchowate granie jak to w zwyczaju mają tanie chińskie lampowce. Szybkość uderzeń i ich wygaszanie niewiele ustępuje tranzystorowi. Powiem więcej, gdyby nie bezpośrednie porównanie jednego wzmacniacza po drugim (przerwa około 1 minuta na przepięcie kabli) dałbym remis. Ale tym co zrobiło na mnie największe wrażenie w tym małym (25 W) wzmacniaczu to scena. Przestrzeń jaką buduje daleko wychodzi poza obrys kolumn. Pierwszy plan zazwyczaj jest wypchnięty przed kolumny. Czy to wokale Diany Krall czy Ani Dąbrowskiej, czy solowa gitara Dominika Millera wszystko wychodzi do nas. Natomiast cała reszta instrumentów ciągnie się głęboko za ścianę mojego pokoju odsłuchowego. I choć do tej pory uważałem, że wzmacniacz z Wrocławia ma kosmiczną scenę to muszę oddać pokłon konstruktorowi Haiku. Gdy do tego dodamy równowagę tonalną, szczegółowość, rozdzielczość, masę, wypełnienie i drajw to faworyt nasuwa się sam.

Podsumowując,  szukając dobrego, szybkiego wzmacniacza tranzystorowego przytargałem do domu lampę i to ona najlepiej wpasowała się w mój system i zarazem gust. Czy zostanie??? Jest to pierwsza lampa która gości u mnie w systemie i na pewno będę chciał przesłuchać też wyższych modeli Haiku jak SELENE 6550 A RC a jeśli pojawi się taka możliwość to i SEnsei 300B. W końcu wzmacniacz to serce systemu i trzeba go dobierać świadomie.

IMG_4237.jpg

IMG_4234.jpg

Edytowane przez Marcin_59666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie

Bardzo rzeczowa ocena. Ciekawe jakie będą ostateczne decyzje ? Jak dobrze pamiętam, to hybrydę LARa masz na podstawowych lampach od producenta ? Sporo poprawia jakość grania wstawienie 6N30 P - DR , ale także drabinka Khozmo. 

U mnie dało to sporo korzyści.

Edytowane przez wig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wig napisał:

Marcinie

Bardzo rzeczowa ocena. Ciekawe jakie będą ostateczne decyzje ? Jak dobrze pamiętam, to hybrydę LARa masz na podstawowych lampach od producenta ? Sporo poprawia jakość grania wstawienie 6N30 P - DR , ale także drabinka Khozmo. 

U mnie dało to sporo korzyści.

Tak, mam podstawową wersję jeszcze na jednej lampie 6H30P bez żadnych modyfikacji. Zastanawiałem się nad upgrade do wersji IA200HB,  ale nie wiem czy to ma sens, ile by to kosztowało. Drabinki nie założę ponieważ ważna dla mnie jest funkcjonalność i wolałbym sterowanie głośności z pilota. Orientujesz się ile kosztuje przebudowa na 2 lampy + pilot + tranzystory do wersji 200HB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcin_59666 napisał:

Orientujesz się ile kosztuje przebudowa na 2 lampy + pilot + tranzystory do wersji 200HB?

Niestety nie wiem ...moja wersja była już z dwiema lampami , miałem na początku potencjometr Alps z pilotem. Jednak po roku trochę ,,świrował'' / sporadyczne trzaski , słabnący jeden z kanałów , dosłownie na ułamek sekundy/ . Celowo czekałem, aż LAR wypuści wersję z pilotem, a po roku jednak zamówiłem drabinkę Khozmo, po tygodniu jej używania kompletnie zapomniałem o pilocie / właściwie dawał tylko możliwość regulacji głośności/ , jak to żona często powtarza : ,,trochę ruchu nie zaszkodzi''. Koszt rzędu 450 zł, jak dobrze pamiętam. Zamawiałem bezpośrednio u producenta i wysłałem razem z LARem do montażu. E.Czyżewski jeszcze coś zmienił w podzespołach w celu poprawy jakości basu, ale to jego tajemne działanie.

Drabinka jest na tyle duża, że nie zmieści się moduł pilota, więc mam manuala. Korzyści w zakresie jakości dźwięku są ważniejsze, niż minimalistyczna funkcjonalność.  Ze dwa miesiące temu znalazłem w niezłej cenie lampy 6N30P - DR , z końcówki lat 60-tych, różnica jest spora, pisałem o tym w klubie LARa.

Jak się pojawiła wersja 200 HB korespondowałem z Jakubem w sprawie ewentualnej przeróbki do nowszej wersji, jednak pewnie by się to nie opłacało, trzeba dosyć sporo powymieniać. Myślę, że Jakub mógłby więcej Tobie napisać o kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wig napisał:

Jak się pojawiła wersja 200 HB korespondowałem z Jakubem w sprawie ewentualnej przeróbki do nowszej wersji, jednak pewnie by się to nie opłacało, trzeba dosyć sporo powymieniać. Myślę, że Jakub mógłby więcej Tobie napisać o kosztach.

Dlatego teraz się zastanawiam czy nie lepiej sprzedać hybrydę dołożyć to co miało by iść na przeróbki (może odrobinę więcej) i pójść w pełną lampę. Mam nad czym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie tak czytam sobie Twoje wrażenia z odsłuchów i praktycznie podobne miałem niedawno również z lampą na el34,Unison Research Triode 25, słuchałem tylko w stopniu triodowym i było mega,  była to do tej pory jedyna lampa jaką słyszałem :-),  widać że lampki el34 mają swój urok heh 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, soulek napisał:

Marcinie tak czytam sobie Twoje wrażenia z odsłuchów i praktycznie podobne miałem niedawno również z lampą na el34,Unison Research Triode 25, słuchałem tylko w stopniu triodowym i było mega,  była to do tej pory jedyna lampa jaką słyszałem :-),  widać że lampki el34 mają swój urok heh 

Miło słyszeć że nie jestem odosobniony w moich spostrzeżeniach. Aż strach pomyśleć jak zagra 300B lub 211 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.