Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

On 7/12/2019 at 3:49 PM, slaaawek said:

Od ponad dwóch lat szukam tego wymarzonego zestawu bo już te zmiany męczyły. Jednak te poszukiwania też męczą:)

Kupiłem ostatnio monitory z "Juesej" tylko wymagają wydajnego prądowo wzmacniacza... I tak szukam. Sol IV wydaje się takim być tylko czy na pewno???

Mam Sol IV u siebie od jakiegos czasu i smialo mozna stwierdzic,  ze jest to wzmak wydajny pradowo. U mnie napedza Chario Pegasus i robi z nimi co chce. Za duzo jeszcze na temat samego wzmacniacza nie chce pisac bo jakis czas mnie nie bylo a poza tym nauczylem sie czym jest pierwsze wrazenie i wole poczekac az minie. Poza tym chce dobrych pare tygodni zaczekac z ocena zebym mial pewnosc ze jest wygrzany. Napewno o napedzenie kolumn sie musisz sie martwic kolego. Na godz 9 jest juz dynamicznie przy slabo skutecznych podlogowkach na 25mkw

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy Haiku Audio ?

niedawno miałem na testach model SOL II signature i bardzo podobało mi się jego brzmienie. Jestem bardzo ciekaw wzmacniacza SOL IV, ale przede wszystkim pod kątem, nazwijmy to, funkcjonalności (bo muzycznie to nie ma co pytać - musi być wyśmienicie ? ). A widzę, że są już tutaj posiadacze SOL IV. Proszę zatem o opinię w następujących kwestiach:

1. Czy mocno się grzeje SOL IV ? Jak miałem SOL II, to on miał pobór mocy przy normalnym graniu 90 W, co przekładało się na dość mocne grzanie (choć oczywiście nie tak jak np. Baltlab Endo 1 - który parzy przy dotknięciu radiatorów). SOL IV wg specyfikacji pobiera 50 W więc czy chyba nie grzeje się mocno ?

2. Czy regulacja głośności pilotem jest w miarę precyzyjna ? Przy w miarę cichym słuchaniu da się zrobić lekką korektę głośności, czy są z tym problemy ?

pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.07.2019 o 10:12, Rafał_79 napisał:

Czy regulacja głośności pilotem jest w miarę precyzyjna ?

Miałem "normalnego SOL II " ale wszystkie HAIKU które miałem były ładnie zrobione pod tym względem.

 

Ktoś pisał że pilot jest tandetny... Jest plastikowy i lekkki , jest przeciwieństwem wydumanych audiofilskich ciężkich pilotów z tragicznymi podpisami. Ma duże klawisze, czytelnie oznaczone - jest świetny

Edytowane przez M-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/24/2019 at 9:12 AM, Rafał_79 said:

Witam posiadaczy Haiku Audio ?

niedawno miałem na testach model SOL II signature i bardzo podobało mi się jego brzmienie. Jestem bardzo ciekaw wzmacniacza SOL IV, ale przede wszystkim pod kątem, nazwijmy to, funkcjonalności (bo muzycznie to nie ma co pytać - musi być wyśmienicie ? ). A widzę, że są już tutaj posiadacze SOL IV. Proszę zatem o opinię w następujących kwestiach:

1. Czy mocno się grzeje SOL IV ? Jak miałem SOL II, to on miał pobór mocy przy normalnym graniu 90 W, co przekładało się na dość mocne grzanie (choć oczywiście nie tak jak np. Baltlab Endo 1 - który parzy przy dotknięciu radiatorów). SOL IV wg specyfikacji pobiera 50 W więc czy chyba nie grzeje się mocno ?

2. Czy regulacja głośności pilotem jest w miarę precyzyjna ? Przy w miarę cichym słuchaniu da się zrobić lekką korektę głośności, czy są z tym problemy ?

pozdrawiam ?

1. Sol IV przy normalnym nie grzeje sie mocno. Jest lekko cieply ale napewno nie goracy. Poboru mocy nigdy nie mierzylem i raczej nie bede wiec nie moge Ci pomoc.

2. Regulacja jest precyzyjna i napewno sie masz sie co martwic o lekka korekte gdyz ta jest jak najbardziej mozliwa.

Wzmacniacz jest swietny, bardzo uniwerslany i wygral w mojej ocenie z Heglem H160, Arcamem A49, Naimem Supernaitem i Roksanem Blak. Jest to wylacznie moja opinia i pewnie wielu sie ze mna nie zgodzi ale naprawde Sol IV to jest wybitny wzmacniacz. Polecam z czystym sumieniem.

Ktos pisal ze pilot jest swietny. Jest funkcjonalny i brzydki jak noc listopadowa, ale odnosnie estetyki to kazdy ma inne jej pojecie, jeden lubi ogorki, drugi ogrodnika corki.  

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Widzę, że faktycznie wzmacniacz jest dopracowany i warty zainteresowania.

Odnośnie pilota to też wolę mieć pilot lekki, funkcjonalny, spełniający podstawową rolę regulacji wzmocnienia. Wzornictwo, estetyka - rzeczy względne i drugorzędne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć... że się tak wtrącę - a nie brałeś pod uwagę Iovity. Miałem oba u siebie, Sol IISE i Iovitę, i nie powiem, ta druga bardziej mnie urzekła. Sol II SE był poprawny pod każdym względem, ale to Iovita - przynajmniej u mnie - zagrała bardziej muzykalnie, z przyjemniejszym odwzorowaniem wokali (a na to najbardziej zwracam uwagę) - może dzięki lampkom na pokładzie. Na pewno warto porównać, chociaż koszty są już większe. Słuchałem ostatnio kilka różnych wzmacniaczy, cenowo najbliżej był Copland CTA-405A i pozostawał daleko w tyle. Jedynie SEnsei konkurował z Iovitą, ale to inne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miał ktoś okazję porównywać SOL II z Roksan Caspian M2? Wiem że trudno akurat w klubie liczyć na obiektywizm;) no ale może jakieś porównanie sposobu gry jakby ktoś miał okazje słuchać oba wzmaki. Szukam wzmaka do rocka i metalu

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, progetheus napisał:

Miał ktoś okazję porównywać SOL II z Roksan Caspian M2? Wiem że trudno akurat w klubie liczyć na obiektywizm;) no ale może jakieś porównanie sposobu gry jakby ktoś miał okazje słuchać oba wzmaki. Szukam wzmaka do rocka i metalu

Zdecydowanie szedłbym w Roksana. 
Jedyne czego brakuje Haiku to takie mocne pier... co się przydaje w takiej muzyce. 
Pręzdzej Sol III  lub IV bym tu widział. 
Caspiana słuchałem kiedyś chwilę  - był zdecydowanie bardziej mięsity.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, progetheus napisał:

Miał ktoś okazję porównywać SOL II z Roksan Caspian M2? Wiem że trudno akurat w klubie liczyć na obiektywizm;) no ale może jakieś porównanie sposobu gry jakby ktoś miał okazje słuchać oba wzmaki. Szukam wzmaka do rocka i metalu

Polecam również jeśli w grę wchodzi używka 

https://m.olx.pl/oferta/leema-tucana-ii-CID99-IDAWHOH.html#position=1&page=1

Będziesz miał moc, barwę, drive. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, na taką konkretną odpowiedź właśnie liczyłem, czyli Caspiana warto wypróbować a Leeme to pewnie warto brać w ciemno ,bo to granie o jeszcze poziom wyżej, akurat ta cytowana oferta już nieaktualna .

Miałem okazję posłuchać moich kolumn na SOL IV i było bardzo dobrze tylko cena trochę zaporowa dla mnie. 

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bogus18 napisał:

Wygląda jak Sol ll . Wiadomo już co w środku ? A może słuchaliście??

Niestety nie słuchałem. 

Info z sieci :

 

Zmiany wewnątrz względem modelu Mk4 to:

-zmiana transformatora na wydajniejszy który obecnie produkowany jest dla tego modelu przez Toroidy pl 
-zmieniona jest również sekcja żarzenia lamp która została zapożyczona z flagowego modelu Iovita, czyli symetryzacja i żarzenie prądem stałym, przez co wzmacniacz jest wolny od zakłóceń i absolutnie cichy

Dane techniczne Bright MK5:
Lampy: 2x ECC83
Moc wyjściowa (8 Ω): 50 W
Moc wyjściowa (4 Ω): 90 W
Pasmo przenoszenia (-1 dB): 14 Hz-45 kHz
Pasmo przenoszenia (-3 dB): 8 Hz-85 kHz
Klasa pracy: A/AB
Czułość wejścia: 350 mV
Ilość wejść: 4 pary RCA
Ilość wyjść: 1 para
Pobór mocy (max): 300 W

16 minut temu, progetheus napisał:

Miałem okazję posłuchać moich kolumn na SOL IV i było bardzo dobrze tylko cena trochę zaporowa dla mnie. 

Dopisałbym też do listy Naima Supernait 2. Czasem używki się trafiają w dobrych cenach. 

Sol-a IV też bym chętnie posłuchał. Na pewno to świetny wzmacniacz. 

Widzę zmiana kolumn. Może coś o nich skrobniesz ? Może być na priv żeby tu w klubie za bardzo nie odchodzić od tematu. 

 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Silver_85 napisał:

Dopisałbym też do listy Naima Supernait 2. Czasem używki się trafiają w dobrych cenach. 

Widzę zmiana kolumn. Może coś o nich skrobniesz ? Może być na priv żeby tu w klubie za bardzo nie odchodzić od tematu. 

 

Naim jak najbardziej, może w weekend będę miał okazję posłuchać XS 2. No zmiana choć z wielkim wahaniem czy aby na pewno będą lepsze od nowych CG ale ciągnęło mnie w stronę podłogówek i to przeważyło , reszta na priv coby nie zaśmiecać wątku. 

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Silver_85 napisał:

Niestety nie słuchałem. 

Info z sieci :

 

Zmiany wewnątrz względem modelu Mk4 to:

-zmiana transformatora na wydajniejszy który obecnie produkowany jest dla tego modelu przez Toroidy pl 
-zmieniona jest również sekcja żarzenia lamp która została zapożyczona z flagowego modelu Iovita, czyli symetryzacja i żarzenie prądem stałym, przez co wzmacniacz jest wolny od zakłóceń i absolutnie cichy

Dane techniczne Bright MK5:
Lampy: 2x ECC83
Moc wyjściowa (8 Ω): 50 W
Moc wyjściowa (4 Ω): 90 W
Pasmo przenoszenia (-1 dB): 14 Hz-45 kHz
Pasmo przenoszenia (-3 dB): 8 Hz-85 kHz
Klasa pracy: A/AB
Czułość wejścia: 350 mV
Ilość wejść: 4 pary RCA
Ilość wyjść: 1 para
Pobór mocy (max): 300 W

 

Dziękuje za odpowiedź . Jesli zasilanie na podstawie Iovity to zmiany powinny być na plus .Jestem ciekaw kiedy i gdzie będzie do posłuchania ? Może na Audio Show 2019 się uda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2019 o 18:55, progetheus napisał:

Wiem że trudno akurat w klubie liczyć na obiektywizm;)

Wszystkie opinie sa subiektywne a przy ilości zmiennych... to ty musisz posłuchać i zdecydować. Przyznaję ze słuchałem tylko K3 dłużej ( kilka dni) ale jeżeli to jest "firmowy" dźwięk to mi takie granie nie za bardzo podchodzi. To jest jak robi sie zdjęcia w trybie "lanscape" - wszystko przekoloryzowane i kontrastowe ponad miarę.

SOL II - posłuchałbym na twoim miejscu. Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, M-K napisał:

Wszystkie opinie sa subiektywne a przy ilości zmiennych... to ty musisz posłuchać i zdecydować. Przyznaję ze słuchałem tylko K3 dłużej ( kilka dni) ale jeżeli to jest "firmowy" dźwięk to mi takie granie nie za bardzo podchodzi. To jest jak robi sie zdjęcia w trybie "lanscape" - wszystko przekoloryzowane i kontrastowe ponad miarę.

SOL II - posłuchałbym na twoim miejscu. Warto.

Zgadzam się co do Caspiana. 
Niemniej, Sol II do takiej muzyki uważam po prostu sie nie nadaje. To bardzo wyrafinowany piec , któremu brakuje gdzie niegdzie szaleństwa/zaokrąglenia, które w tak cięzkiej muzyce jest potrzebne.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, David_65062 napisał:

Czy laczyl ktos DAC Chord 2Qute z wzmacniaczami z ktoryms wzmakiem z serii SOL?  Moge za bardzo dobra kase kupic 2Qute od znajomego ale jak zwykle w ciemno.

Pytaj w Audio On-  maja dystrybucje tych DACów z tego co pamietam.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się bardzo chce to często trafia się na przeszkody ? Tym razem się udało.

Próbuje posłuchać wszystkich wzmcnaczy Haiku i miałem okazję poznać Origami na lampach 6550 ? Kto szuka za małe pieniądze świetnego dźwięku gorąco polecam sprawdzić. Kolumny użyte do testu to nowość . Mogę powiedzieć tylko 3 -drogi spadek impedancji poniżej 2 ohm i co  ten nie wielki wzmacniacz bez problemu zagrał na różnych gatunkach muzycznych wspaniale .Po pierwsze muzykalnie barwnie ,powietrze ,czarne tło wokale super  naturalne  ,lokalizacja  instrumentów ,plany bliższe i dalsze   , scena na niektórych utworach "dookólna " tj. słuchacze z niedowierzaniem szukali dźwięku z tyłu za głową.

Sprawdźcie sami niby mała moc a wydajność prądowa i możliwość wysterowania kolumn super  może  również wasze kolumny z tym wzmacniaczem się zgrają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, progetheus napisał:

 Jakbys  wiedział granie origami z metalem? 

Zacznę od tego " metal to nie moja bajka" .

Origami z lampami 6550 to wysokiej klasy dźwięk .Czy to jazz lub muzyka poważna .

Im lepiej zrealizowane nagranie i doskonale doprowadzone  do wzmacniacza to  TEN  odda to na pewno  niesamowicie .

Origami mimo że wyceniony na male $  przez producenta oferuje dźwięk z wysokiej półki.

Słuchałem różnych gatunków muzycznych i w tej  konfiguracji której grało  nigdzie nie było źle ?

Wg .mnie zagra metal bo to wszechstronny wzmacniacz .Tyko trzeba stworzyć warunki do gry .

System tj .kolumny źródło okablowanie akustyka pomieszczenia to pomaga lub przeszkadza .

Sprawdź sam polecam Audio On lub Q21 tam posłuchasz lub wyprzyczysz do domu na odsłuch .A tylko  osobiste doświadczenia powiedzą czy Ci pasuje ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, soulek napisał:

Boguś a jak z Twojego doświadczenia wynika różnica między Origami 6550 a Fezz Silver Luną?  Dwa różne wzmaki,  spora różnica w cenie, miałeś chyba obydwa więc możesz coś napisać ?

Najlepiej sprawdzić samemu bo jeden polubi dźwięk z lampy El  34 z Silver Luny i większą uniwersalność z 2×35 Wat możliwości doboru różnych kolumn. Wiele dodatków w rozsądnej cenie , kolorystyka . możliwość wydłużenia gwarancji do 5 lat. Fezz za 4000 zł za goły wzmacniacz daje na początek rozpoczęcia przygody z lampą wiele . Pewnie najważniejsze jest brzmienie i to jest naprawdę świetne .Barwa ,ciepło lamp ,powietrze ,stereofonia, wokale, delikatne perliste wysokie ,ładny choć nie najmocniejszy bas ,muzykalność . To dobra lampa  z ponad przeciętnym graniem w porównaniu  do wielu  droższych wzmacniaczy.

HAIKU Origami 6550SE to Single-Ended tak ceniony przez miłośników wysokiej jakości dźwięku.To słychać to się czuje tu nie ma kompromisu tu już nic nie jest nie do końca  . Origami to początek.   Hi -Endu .  Jeśli tylko te 15 Wat ( a to waty z lampy nie takie słabe )na kanał da radę w pełni wysterować wasze kolumny to może być koniec poszukiwania wzmacniacza . Za bardzo rozsądne pieniądze dźwięk z bardzo wysokiej półki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, bogus18 said:

Origami to początek.   Hi -Endu

Bogus prosze Cie... Haiku do bardzo dobre wzmacniacze ale zaraz hi-end???  W sumie moze hi-end to pojecie abstrakcyjne i kazdy ma swoj, ale wg mnie Haiku do hi-endu jeszcze sporo brakuje. Stwierdzam to majac wzmacniacz tej firmy i bedac bardzo z nieg zadowolonym

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wpisy na forum są na podstawie osobistych doświadczeń i tylko po odsłuchach  są to subiektywne odczucia i nie każdy musi się z tym zgodzić.

Słuchałem różnych wzmacniaczy nie tylko że stajni HAIKU Audio .

Mam Haiku Audio Sol ll SE  ( taki "troszkę" inny egzemplarz ) i bardzo wysoko oceniam granie mojego wzmacniacza.   Wiele droższych nie potrafi tak oddać muzyki.               Jednak dźwięk jaki P. Wiktor wyciągnął ze swoich wzmacniaczy lampowych to inna bajka jak z hybrydy czy chocby mocnego tranzystora . Najlepiej  posłuchać samemu . Jeśli własny system na to nie pozwala choćby ze względu na .trudne kolumny to tam gdzie jest to możliwe .

Pozdrawiam i życzę wielu ciekawych odsłuchów. I nowych odkryć.

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogus18 Mialem z Haiku lampowca Williamson na lampach 6550 i niestety nie uwazam tego wzmacniacza za wybitnie udany. Mimo duzej mocy (35watt klasa A) niestety nie wysterowal moich malo skutecznych Chario. Ale podlaczylem go pod inne kolumny i dalej byl to wzmacniacz kaprysny i malo uniwersalny. Potrafil zagrac zjawiskowo przy niektorych kawalkach ale przy innych wykladal sie w kilku aspektach. Nie bede sie rozpisywal w kwestiach brzmienia bo kazdy ma inne ucho, ale uwazam ze stwierdzenie, ze Haiku to juz hi-end jest na wyrost. Rozumiem fakt, ze kazdy ma subiektywne uczucia i opinie, ale Ferrari nie bedzie nigdy Volkswagenem i na odwrot. A Haiku napewno daleko do Volkswagena. Podrawiam i zycze tego samego ?

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.