Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Silver_85 napisał:

Rozumiem, że dopisek "Custom" oznacza , że to jakaś specjalna wersja ?  Kurdę muszę w końcu posłuchać jakiegoś lampowca od Haiku. 

Tak, u mnie custom oznacza dodatkowe wyjście bez regulacji wzmocnienia do którego mogę podpiąć np. wzmacniacz słuchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szanse kupic dzielony system Naim NAC282-NAPSC + Naim250 + 2xFlat Cap + NDAC. Na ta chwile mam u siebie DAC J-Audio Maya Dac napedzany lampami. ( https://www.instagram.com/jaudioresearch/ ) Swietna przestrzen. 

Chario tez bede sprzedawal bo planuje zakup Neat Iota Xplorer. Generalnie to sluchalem Naima ostatnio i naprawde bylem w szoku. Zupelnie inna sygnatura dzwieku niz dotychczasz bylem przyzwyczajony ale moze wlasnie ta zmiana przypadla mi do gustu.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, David_65062 napisał:

Chario tez bede sprzedawal bo planuje zakup Neat Iota Xplorer. Generalnie to sluchalem Naima ostatnio i naprawde bylem w szoku. Zupelnie inna sygnatura dzwieku niz dotychczasz bylem przyzwyczajony ale moze wlasnie ta zmiana przypadla mi do gustu.

Uważaj. 
Ja ze 2x też dałem się porwać innej 'sygnaturze' brzmienia. 

Haiku co by o nim nie mowić... to nie są najlepsze piece świata. ale cholera... no mają ten plus, że nie męczą, nie narzucają się ze swoim brzmieniem, nie są efekciarskie. 

 Postaraj się zorganizowac dłuższy odsłuch Naima, bo wg mnie to jest jeden z tym pieców, co tak jak  szybko zachwycają... ta szybko sie nudzą, albo zaczynają męczyć. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, julius-6 said:

Uważaj. 
Ja ze 2x też dałem się porwać innej 'sygnaturze' brzmienia. 

Haiku co by o nim nie mowić... to nie są najlepsze piece świata. ale cholera... no mają ten plus, że nie męczą, nie narzucają się ze swoim brzmieniem, nie są efekciarskie. 

 Postaraj się zorganizowac dłuższy odsłuch Naima, bo wg mnie to jest jeden z tym pieców, co tak jak  szybko zachwycają... ta szybko sie nudzą, albo zaczynają męczyć. 

No to zes mi gwozdzia przybil ? 

Wiesz co, Naim zagral bardzo "blisko" i to mi pasowalo. Kolumny musze zmienic bo mam mniejsze miejsce odsluchowe i sa po prosu za duze. Myslalem o DAC-u Qutest ale tez go nie slyszalem w polaczeniu z Haiku. 

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, David_65062 napisał:

No to zes mi gwozdzia przybil ? 

Wiesz co, Naim zagral bardzo "blisko" i to mi pasowalo. Kolumny musze zmienic bo mam mniejsze miejsce odsluchowe i sa po prosu za duze. Myslalem o DAC-u Qutest ale tez go nie slyszalem w polaczeniu z Haiku. 

No takie wypchnięcie sceny do sluchacza, mocne otwarcie górnej średnicy, mocne pierdyknięcie to znane wabiki... tylko wg mnie cięzko potem z takim zestawem długo wytrzymać bo dużo bardziej męczy. Haiku można słuchać godzinami, to wydajny, dobry barwowo, dynamicznie piec. Popróbuj może jeszcze z kolumnami. Może jakis Tannoy / Fyne Audio. Może Harbeth? 
Żródłem też można cholernie  mocno zmienić sygnaturę brzmienia. Szukasz chyba nie tam, gdzie powinienes. Sprzedać Haiku i na nim stracić zawsze zdążysz.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, julius-6 said:

No takie wypchnięcie sceny do sluchacza, mocne otwarcie górnej średnicy, mocne pierdyknięcie to znane wabiki... tylko wg mnie cięzko potem z takim zestawem długo wytrzymać bo dużo bardziej męczy. Haiku można słuchać godzinami, to wydajny, dobry barwowo, dynamicznie piec. Popróbuj może jeszcze z kolumnami. Może jakis Tannoy / Fyne Audio. Może Harbeth? 
Żródłem też można cholernie  mocno zmienić sygnaturę brzmienia. Szukasz chyba nie tam, gdzie powinienes. Sprzedać Haiku i na nim stracić zawsze zdążysz.

Wiesz mam takie wrazenie ze Haiku pokazuje scene z pewnej perspektywy. Koncertowej moze? Wszystko jesrt obecne ale jakby z pewnej "odleglosci". Mi pasuje lekkie wychniecie wokalu. Niektore brytyjskie sprzety maja mocno zaznaczona gorna srednice co pewnie daje wieksze wrazenie blizszej obecnosci wokalu. Czy Qutest tak ma nie wiem i kolejny raz nie mam jak sprawdzic. Wiem ze ma kilka filtrow, ktorymi mozna troche sygnature podkreslic. Mozliwe ze najpierw zmienie kolumny na Neat Iota Xplorer bo moze te moje Chario maja troszke srednice cofnieta i tam jest problem.

 

55 minutes ago, hasos said:

Słuchałem Naima Supernaita 2. Trwało to jakieś 3 minuty. Coś okropnego w połączeniu z Harbeth 30.1. Ale z ATC i Qutestem było całkiem ok. Ale takie napompowane i intensywne granie to nie dla mnie. Dobrze posłuchaj. 

Z kolumnami Proac DT8, system dzielony Naim NAC282-NAPSC + Naim250 + 2xFlat Cap + NDAC zagral wg mnie co najmniej bardzo dobrze.

48 minutes ago, ps39 said:

Qutest dodaje rytmu, takie żwawe granie. Jeśli tego szukasz to dobry trop.

Szukam przyblizenia wokalu i trojwymiarowosci. Jak wokale w Qutest?

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, David_65062 napisał:

Myslicie ze Minas Anor III zgra sie z Haiku Sol 4? W sensie czy ktos sluchal takiego polaczenia?

Bierz wzmak pod pachę i posłuchaj paru marek. Nie kupuj kolumn, których nie mozesz posłuchać w zestawieniu. 
Mój tani typ na posłuchanie (w Uk często za grosze) to Snell J III  lub Audio Note J  jeśli masz pomieszczenia do 20mkw

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, julius-6 said:

Bierz wzmak pod pachę i posłuchaj paru marek. Nie kupuj kolumn, których nie mozesz posłuchać w zestawieniu. 
Mój tani typ na posłuchanie (w Uk często za grosze) to Snell J III  lub Audio Note J  jeśli masz pomieszczenia do 20mkw

Zeby to bylo takie proste... ? Mieszkam w Irlandii, gdzie jak spytalem czy moge przyniesc wzmacniacz do salonu audio to patrzyli na mnie jak na wariata a jak spytalem czy moge wypozyczyc sprzet to  prawie jezyk polkneli. Rynek wtorny zaden, doslownie garstka ludzi zainteresowanych audio. Niestety prawie zawsze w ciemno kupuje.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, David_65062 napisał:

Zeby to bylo takie proste... ? Mieszkam w Irlandii, gdzie jak spytalem czy moge przyniesc wzmacniacz do salonu audio to patrzyli na mnie jak na wariata a jak spytalem czy moge wypozyczyc sprzet to  prawie jezyk polkneli. Rynek wtorny zaden, doslownie garstka ludzi zainteresowanych audio. Niestety prawie zawsze w ciemno kupuje.

a jak duże masz pomieszczenie i jakie proporcje, ile od sciany itd?

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie jest w miare ok. Kolumny od siebie oddalone 3m, od tylnych scian 75cm, prawa stoi wolno, lewa 50cm od sciany, odleglosc od kolumn 3,40m, do srodka ok 10 stopni. Miekka kanapa, poduszki, koc i gruby dywan. Ok 20mkw. Monitory nie wchodza w gre.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, David_65062 napisał:

Pomieszczenie jest w miare ok. Kolumny od siebie oddalone 3m, od tylnych scian 75cm, prawa stoi wolno, lewa 50cm od sciany, odleglosc od kolumn 3,40m, do srodka ok 10 stopni. Miekka kanapa, poduszki, koc i gruby dywan. Ok 20mkw. Monitory nie wchodza w gre.

Poszukaj na rynku wtórnym Snell E3.
Powinienes kupić w UK za ok  500 funciakow. 
Jak nie siądą to nie stracisz. 
Bardzo otwarta góra, kapitalna średnica, wokale, dobrze zaznaczony bas. Juz z sol II grały spoko.
 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam chyba do Audio Show. Moze cos mi w oko albo raczej ucho wpadnie wlasnie tam. Ten Neat Iota Xplorer podobno gra cieplo srodkiem... 

A Haiku Sol 4 zostaje. Bede kombinowal ze zrodlem i kolumnami.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, David_65062 napisał:

Poczekam chyba do Audio Show. Moze cos mi w oko albo raczej ucho wpadnie wlasnie tam. Ten Neat Iota Xplorer podobno gra cieplo srodkiem... 

A Haiku Sol 4 zostaje. Bede kombinowal ze zrodlem i kolumnami.

A z Herbatnikami ci nie po drodze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, David_65062 napisał:

A Haiku Sol 4 zostaje. Bede kombinowal ze zrodlem i kolumnami.

Dobry ruch.Cierpliwości, niech się wygrzeje chociaż... A kolumny w brzmieniu zmieniają mimo wszystko najwięcej,  to tu należy szukać najintensywniej. Może spróbuj się wybrać do YB audio ? 

 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostyglem juz troche... Butelka JD i wieczor odsluchow zrobily swoje. Cierpliwosc nie jest moja mocna strona ?

Chario wystawione, kilka nowych typow sie pojawilo:

1. Neat Iota Xplorer  2.Proac DT8  3.Spendor D7 

YB moze uda mi sie odwiedzic w przyszym miesiacu. Jako zrodlo mysle ze bedzie Chord Qutest. 

 

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, David_65062 napisał:

Ostyglem juz troche... Butelka JD i wieczor odsluchow zrobily swoje. Cierpliwosc nie jest moja mocna strona ?

Chario wystawione, kilka nowych typow sie pojawilo:

1. Neat Iota Xplorer  2.Proac DT8  3.Spendor D7 

YB moze uda mi sie odwiedzic w przyszym miesiacu. Jako zrodlo mysle ze bedzie Chord Qutest. 

 

Będziesz korzystał z Node + Qutest, czy streamer też wymieniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, hasos said:

Będziesz korzystał z Node + Qutest, czy streamer też wymieniasz?

Node jako transport bo jest wygony i lubie aplikacje. Nie myslalem w sumie nad zmiana streamera ale nie wykluczam w przyszlosci.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, julius-6 said:

Może spróbuj się wybrać do YB audio ? 

Jaki model myslisz? Do mojego metrazu to Sharq Beryllium chyba. Problem ze nic z ich oferty nie slyszalem. Milem rozmwe z Grzeskiem ze Studia 16Hz, ktory mowil ze do SOL 4 to raczej cos bardziej zaokraglone i wypelnione. Poszukiwania beda ciekawe...

 

On 10/11/2019 at 5:24 PM, hasos said:

A z Herbatnikami ci nie po drodze? 

Moze i po drodze, ale cena 40.1 zaporowa.

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów ?

Jestem szczęśliwym posiadaczem Haiku Bright mk 4 z lampami (chyba gold Lion). Obecnie słucham na 17m2 z Kef r300, ale w następnym roku będę zmieniał pokój odsłuchowy na 30m2. W związku z tym faktem rozglądam się za nowymi kolumnami podłogowymi. Chciałbym się was zapytać jakie kolumny pasują do tego wzmacniacza, które warto przesłuchać? Lubie gęsty dźwięk (ale nie przesadnie) z solidną podstawą basową, ale również czytelną średnicą i detaliczną górą. Muzyki słucham różnej od elektroniki przez blues do Jazz.

Czy ktoś z was może słuchał tego wzmacniacza z kolumnami YB audio? 

Będę bardzo wdzięczny za podzielenie się waszym doświadczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2019 o 14:37, art950 napisał:

Witam klubowiczów ?

Jestem szczęśliwym posiadaczem Haiku Bright mk 4 z lampami (chyba gold Lion). Obecnie słucham na 17m2 z Kef r300, ale w następnym roku będę zmieniał pokój odsłuchowy na 30m2. W związku z tym faktem rozglądam się za nowymi kolumnami podłogowymi. Chciałbym się was zapytać jakie kolumny pasują do tego wzmacniacza, które warto przesłuchać? Lubie gęsty dźwięk (ale nie przesadnie) z solidną podstawą basową, ale również czytelną średnicą i detaliczną górą. Muzyki słucham różnej od elektroniki przez blues do Jazz.

Czy ktoś z was może słuchał tego wzmacniacza z kolumnami YB audio? 

Będę bardzo wdzięczny za podzielenie się waszym doświadczeniem

A daleko masz do Warszawy? Jeśli w granicach rozsądnego dojazdu, to zapraszam do siebie - mam YB Phoenix, na górze Iluminator więc detaliczna góra jest, średniotonowiec też Illuminator wiec jest czytelnie, a doł to Satori 24 cm, które daje solidną podstawę - czyli potencjalnie może się dobrze zgrać. Ja też chętnie usłyszę Brighta z YB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.