Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co roku, Audio Video Show '19

Hotel Sobieski, pokój 115.

Będzie SENSEI 300B, Origami 6550 Black i hybrydowy BRIGHT w nowej odsłonie.

BRIGHT zagra na lampach ECC83 i ECC81.

Selene 6550

Gramofon Perpetuum Ebner.

Wkładki Ortofona

Stoliki Kunsst. 

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk-1980 dobrze że czuwasz dziś początek świąt dla nas lubiących dobrą muzykę na wysokim poziomie ? 

Może wiesz co z kolumnami od Haiku w zeszłym roku było wow !

Dalej cicho ? Z jakimi kolumnami mają być łączone  wzmacniacze HAIKU ?

Pozdrawiam

Do zobaczenia na AVS będę w sobotę i pokój 115 wizyta  obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem podsłuchałem i zobaczyłem . Świetnie zagrał SEnsei 300b z klipschami .Kolumny niby wciśnięte w kąty pokoju a scena super aż nie chciało się wierzyć że ta można .Muzykalnie barwnie i bas z 300 b taki mocny kontrolowany .Szkoda że nie ma kolumn Haiku bo mogło być jeszcze inaczej. Jak zwykle Haiku na 5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bogus18 napisał:

Byłem podsłuchałem i zobaczyłem . Świetnie zagrał SEnsei 300b z klipschami .Kolumny niby wciśnięte w kąty pokoju a scena super aż nie chciało się wierzyć że ta można .Muzykalnie barwnie i bas z 300 b taki mocny kontrolowany .Szkoda że nie ma kolumn Haiku bo mogło być jeszcze inaczej. Jak zwykle Haiku na 5.

 

Nie ma że boli... trzeba spróbować z Aidą ? 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - słuchałem Haiku z Klipsch Forte III, które są sporo lepsze od Heresey III - było fajnie... bardzo, ale z Tannoy jeszcze sporo lepiej. Ciekawe jak dogada się z Twoimi Aidami. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, julius-6 napisał:

Tak jak pisałem - słuchałem Haiku z Klipsch Forte III, które są sporo lepsze od Heresey III - było fajnie... bardzo, ale z Tannoy jeszcze sporo lepiej. Ciekawe jak dogada się z Twoimi Aidami. 

Jak uda mi się posłuchać nie omieszkam podzielić się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bogus18 napisał:

Ty mi odpisz u Aidy bo nie wiem od czego zacząć ? A SEnsei na odsłuch już rozmowy w toku.

Działaj. 23-24 planuję do Łodzi podskoczyć... może uda się posłuchać razem ?

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Silver_85 napisał:

Było przyjemnie jak to zazwyczaj w pokoju Haiku. Prezentacja ma + jednak scena znacznie za niska. Jakby słuchać z balkonu. 

Haiku.jpg

 

 

Też  tym mowiłem. Heresey jednak powinny grać z podstawek. Bas/wypełnienie traci, ale dochodzi powietrze, scena jest na odpowiedniej wysokosci.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Oddam w dobre ręce świetny Haiku Audio Sol II SE, stan gabinetowy kupiony w Audio On,  jeszcze na gwarancji. Uprzedzając pytania zmieniłem na Krell-a KAV 500i. Więcej informacji i zdjęć po linkiem:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/haiku-audio-sol-ii-se-super-stan-na-gwarancji-c3n

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, pozwolę sobie dołączyć z moim nowym nabytkiem Haiku SOL II. U mnie gra on z kolumnami Wigg Art Enzo.

 

To jest mój pierwszy sensowny zestaw stereo, wczesniej przez 20 lat praktycznie tylko tory słuchawkowe. Kupiłem kolumny w ciemno, a wlasciwie nie do kopnca bo wczesniej oczywiscie prrzeczytalem trzy razy cały internet. Założyłem sobie że chciałbym polskie kolumny i enzo pasowały mi z opisu i do tego w Audio On trafiły się w świetnej cenie wiec zaryzykowałem, nawet przy odsprzedaży nie będę mocno w plecy.

I tutaj musze powiedziec to co wszyscy wczesniej apropos Audio On, niesamowicie profesjonalne, fajne podejscie do klienta. Zapytałem Pana Tomka z czym by widział te kolumny i od razu powiedział, że ze wzmacniaczem, który u nich z nimi grał i który sam ma w domu, czyli haiku sol II. Przeczytałem internet po raz czwarty i tez już nie miałem obiekcji że to własnie to! 

Pan Tomek od razu, że może mi wysłac do posłuchania Sol II, ja się pytam ile mam wpłacić na konto a On mi na to że skoro kupiłem kolumny to jestem jego klientem a jego klienci to ludzie którym sie ufa i nic nie musze wplacac!!! Kupowałem w swoim życiu sprzet z wielu salonów, w zyciu nie spotkalo mnie nic tak miłego!!! 

Suma Summarum SOL II trafił się w równie nieprzyzwoicie niskiej cenie i od trzech tygodni gra u mnie. I gra przepięknie. 

Wczesniej do Enzo przypinałem Creek evo 1 i roksan K2 i nie ma nawet porównania. Teraz trzeba zapolować na jakis fajny kabelek głośnikowy a za jakis rok zmienic zrodlo, bo o ile nie jest złe to przy tym wzmacniaczu moze byc duuuuuzo lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co koledzy wyżej napisali, gdy blisko rok temu umawiałem się z p. Tomkiem , że wezmę na odsłuch SOLa (podkreślam , że był to nasz pierwszy kontakt i to telefoniczny a nie osobisty), to po przelaniu na drugi dzień kaucji zadzwoniłem informując, że potwierdzenie przelewu właśnie mu wysłałem. On mi na to, że już rano wysłał do mnie wzmacniacz. Ale jak to bez kaucji ?! Posiadacze Rhea to porządni ludzie - odparł z uśmiechem p. Tomek. Nie pisałem o tym wcześniej bo obawiałem się czy nie sprowokuję jakiegoś nieuczciwego klienta do wyłudzenia sprzętu. P. tomek to klasyczny przykład połączenia profesjonalizmu i pasji do audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówicie,  mogę tylko jeszcze raz podziękować dla Salonu Audio On za możliwość poznania u siebie SOL 2 na wyjątkowych warunkach, chociaż to nie jedyny salon czy polski producent, który obdarzył mnie tak dużym zaufaniem to jednak w każdym przypadku należy się wielkie podziękowanie. A przecież są i salony jak Nautilus Wa-wa, gdzie za wypożyczenie po wpłacie kaucji i opłaceniu kuriera w obie strony pobiera się jeszcze dodatkową (niemałą) opłatę za użyczenie ex - dema... Taki skrajny przykład podejścia do klienta.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem różnych kabli zasilających z moim HAIKU Audio Sol ll SE ale tak jak podkręca możliwości Sola Hapur Audiophase nie robił tego żaden inny. Juz go miałem i słuchałem (testowałem) teraz jest u mnie na stałe . Polecam sprawdzić u siebie to nie do uwierzenia jakiego kopa dodaje i jak pozytywnie poprawia czarne tło dodaje blasku na górze wokale robią się wręcz aksamitne bas schodzi jeszcze niżej .Jest bardzo muzykalny  wręcz dodaje analogowości  po prostu nie można przestać słuchać. Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów jako nowy członek klubu Haiku Audio.

Dzięki uprzejmości sklepu AudioOn miałem możliwość przetestowania kilku wzmacniaczy Haiku:

--> SOL II SE

--> Selena 6550

--> Williamson na KT88 z podstawkami keplera

Ostatecznie wybrałem Williamsona i gra on z Xavianami 270 Evo. Kilka dni zajęło mi zanim się na niego zdecydowałem mimo, że na początku był na ostatnim miejscu.

Jutro postaram się opisać krótko każdy ze wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie i Panowie, z jakimi dacami parujecie haiku? 

Zastanawiam się nad wyborem nowego daca do mojego SOL II ale mam kłopot, żadnego sprzętu który wpadł mi w oko nie da się odsłuchac, myslalem nad:

Matrix X-sabre pro mqa

Synthesis roma 69 dc

Lucarto audio Songolo DAC

 

Lub używki: 

Nad m51

Auralic Vega

 

Szukam raczej neutralnego brzmienia, z dużą sceną i przestrzennością, lubie dużo szczegółów i przejrzystość ale bez przesady, nie interesuje mnie chirurgiczna analiza. Mam dość duże kolumny jak na mój pokoj (enzo) więc nie może byc przerosnietego ani bron boze zle kontrolowanego basu, nie lubie sybilantow ale lubie jak ładnie wysoko zabrzmi trąbka czy blacha. Nie moze byc więc buły, ospałości itp.

Wolalbym raczej zeby sprzet nie miał preampu lub zeby go mozna było wyłączyc, bez sensu zeby dziwk sie mulil przez dwa przedwzmacniacze, no i nie potrzebuję gniazda słuchawkowego bo bede uzywał oddzielnego headampu

Może macie jakies rady?

Źródłem będzie auralic femto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2019 o 20:46, Ajg0r napisał:

Jutro postaram się opisać krótko każdy ze wzmacniaczy.

obiecanki cacanki ?

W dniu 25.11.2019 o 17:57, arturpj napisał:

Może macie jakies rady?

Źródłem będzie auralic femto

Dałbym szansę Songolo. 
Koniecznie wypożycz Lumina  choćby D2. Może się okazać, że pogonisz Auralica Femto i będziesz miał all in 1 na wysokim poziomie.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, julius-6 napisał:

obiecanki cacanki ?

Dałbym szansę Songolo. 
Koniecznie wypożycz Lumina  choćby D2. Może się okazać, że pogonisz Auralica Femto i będziesz miał all in 1 na wysokim poziomie.

Myślisz że all in one ma szansę zagrać na tym poziomie co podzielone źródło? Femto ma jeden plus, obsługuje pliki Ape . Inne streamery nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem jeden po drugim D2 i Qutesta. D2 gra gęściej i mniej przestrzenniej niż Qutest. Dźwięk jest bardziej dociążony, ale znacząco traci na tym separacja i przestrzeń. Mimo że D2 funkcjonalnie jest super, to jednak wybrałbym Qutesta + streamer. Ale rzeczywiście D2 jest bardzo atrakcyjny pod względem funkcjonalności: MQA, dsd, sensowna apka. To też ważne. 

Ostatnio miałem też okazję słuchać Sol 2 z Herbatnikami 30.1 i P3. Było to bardzo przyjemne połączenie. To rzeczywiście dobry wzmacniacz, choć przydałoby się mu ciut więcej dociążenia. Ale przestrzeń, wybrzmienia, delikatność - super. Tylko ten wygląd... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hasos napisał:

Słuchałem jeden po drugim D2 i Qutesta. D2 gra gęściej i mniej przestrzenniej niż Qutest. Dźwięk jest bardziej dociążony, ale znacząco traci na tym separacja i przestrzeń. Mimo że D2 funkcjonalnie jest super, to jednak wybrałbym Qutesta + streamer. Ale rzeczywiście D2 jest bardzo atrakcyjny pod względem funkcjonalności: MQA, dsd, sensowna apka. To też ważne. 

Ostatnio miałem też okazję słuchać Sol 2 z Herbatnikami 30.1 i P3. Było to bardzo przyjemne połączenie. To rzeczywiście dobry wzmacniacz, choć przydałoby się mu ciut więcej dociążenia. Ale przestrzeń, wybrzmienia, delikatność - super. Tylko ten wygląd... ?

Ja powiem wygląd to nie wszystko dobierz źródło ew kable i HAIKU Sol l l Se to jest to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.