Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, memphissto said:

A co nie tak poszło z tym Solem ? To już poważny model.

Meczy mnie ciagle zmienianie sprzetu, kombinowanie ze zrodlami, zasilaniem itd... Chce zmienic na all in one, a moze w sumie bardziej wzmacniacz z DAC na pokladzie bo gram tylko z plikow. Zmieniam na Gato Audio i mam zamiar zaczac sluchac muzyki zamiast tracic czas na wsluchiwanie sie w dzwieki. Jakby Haiku mial wbudowane zrodlo pewnie by zostal 

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, David_65062 napisał:

Chce zmienic na all in one, a moze w sumie bardziej wzmacniacz z DAC na pokladzie bo gram tylko z plikow. Zmieniam

Hah, do podobnego wniosku doszedłem. Sprzedałem odtwarzacz CD, wykorzystuje wbudowany DAC i jest ok. Z chęcią bym jeszcze osobny zasilacz psxr2 do Cyrusa widział w jednej obudowie z piecykiem a nie tak jak teraz dwa osobne klamoty. Piece Gato wydają się świetnym wyborem (małe, ładne i raczej prądu im nie zabraknie) chociaż ja swojego Cyrusa pewnie wymieniłbym teraz na Naim Atom, małe to, ciekawy wygląd i ma wszystko czego do szczęścia potrzeba w małym pokoiku ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - ja o tym myśle od dawna

Z audiolaba 8200q i dwóch koncowek mocy przeskoczyłem na haiku selene el34

Ale jakby Haiku sol II mial na pokładzie DAc... to nie wiem czy nie stanąłby u mnie

Boję się jednak że na następne HAIKu nie będzie mnie stać. Co nowy wypust to ceny wyższe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Adam 38 said:

Piece Gato wydają się świetnym wyborem

Troche boje sie klasy D, ze zabraknie wypelnienia na srednicy, bedzie technicznie itd ale i tak jestem zdecydowany. Poza tym napewno DAC jest zgrany ze wzmacniaczem. Kolumny tez bede zmienial na Gato. Wiec jedyne rozterki beda Z kablami glosnikowymi i transportem. No ale jakby Sol 4 mial DAC to na bank by zostal bo jest to swietny wzmacniacz. 
 

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, David_65062 napisał:

Troche boje sie klasy D, ze zabraknie wypelnienia na srednicy, bedzie technicznie itd ale i tak jestem zdecydowany. Poza tym napewno DAC jest zgrany ze wzmacniaczem. Kolumny tez bede zmienial na Gato. Wiec jedyne rozterki beda Z kablami glosnikowymi i transportem. No ale jakby Sol 4 mial DAC to na bank by zostal bo jest to swietny wzmacniacz. 
 

Kup sobie XiangSheng DAC 05a - zapłacisz 1000 czy 1200zł za nowy.  Gra to na poziomie europejskich konstrukcji za 3-4k spokojnie. 
Do tego na transport Bluesounda, albo Auralica. I masz święty spokój. Suchałem Chorda tego za 5, czy 6k zł z dobre półtora godziny i nie uważam, żeby różnica in plus była warta choć połowy realnej różnicy w cenie. Xianga sprzedasz bez problemu właściwie bez straty w PL, bo jest tu znany i lubiany. Był przez paru użytkowników łączony z powodzeniem z Haiku. 

A jak masz hajs to niemal w ciemno polecam Lumina D2 - może i można coś tańszego, równie dobrego kupić... nie wiem, ale średnica jest znakomita w tym DACu.

5 godzin temu, M-K napisał:

Boję się jednak że na następne HAIKu nie będzie mnie stać. Co nowy wypust to ceny wyższe ?

No, prawda jest taka, że w półce cenowej do 10k mają tyle pieców, że robienie kolejnych to byłaby głupota na swój sposób robić kolejne.

Ceny nowych są rzeczywiście wysokie, no bo próbują zrobić skok do przodu. Sensei 300b jest bardzo udany, ale to jedna z droższych lamp w aplikacji, stąd i wysoka cena. Też uważam, że nieco ZA wysoka, ale jak ma się manufakturę to nie można sobie pozwolić żeby na wzmacniaczu zarabiać kilkaset zł, bo niestety tego się nie sprzedaje kilkadziesiąt w miesiącu, tylko raczej w  roku...

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, julius-6 said:

Kup sobie XiangSheng DAC 05a

Tylko ze ja nie chce kolejnego pudelka a wlasnie zalezy mi na tym zeby sie pudelek pozbyc. ? Po prostu chce wygody i nie chce tracic wiecej czasu na zmiany sprzetu, bo niestety mam go coraz mniej. Zabrzmialo jakbym mial raka ale bardziej chodzi o zycie zawodowe. W kazdym razie mam swiadomosc , ze bede musial pojsc na pewne kompromisy. Najbardziej bym chcial zeby Haiku wypuscilo hybryde z dobrym DAC na pokladzie ale nie sadze, zeby Krzak sie na to zdecydowal. Jak mialem okazje zamienic z nim kilka zdan na Audio Show to mowil, ze on bardziej siedzi w analogowych klimatach. W sumie bardzo przyjemny, spokojny czlowiek po ktorym widac ze jest bardziej artysta  niz biznesmenen, co ja odbieram pozytywnie. 

Taki grajek Wadia Intuition i Lumin M1 tez mi sie przewinal dzis jak przegladalem, ale to juz chyba temat nie do klubowego watku.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M-K napisał:

Ja z wolf2 nostromo 

Widzę, że Nostromo jest na Wolfson WM8741. Do niedawna grałem na Audio-gd NFB-7.32 na  Sabre ES9018. Zastanawiam się nad WM8741. Miałeś okazję porównać DACi na tych kościach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, M-K napisał:

Mam też audio-gd Nfb 1.32 z zegarami txco ale nie z amanero

nie potrafię opisać dokładnie dlaczego ale gra raczej wolf. Jest bardziej „muzykalny” ale traktuj to jako uproszczenie ?

Dziękuję za odpowiedź. Audio-gd masz do sprzedania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów Haiku-Audio,

Po dłuższej przerwie od klasycznego stereo, spędzonej w towarzystwie Naim Mu-So, wczoraj rozpakowałem i połączyłem kabelkami nowe "klocki". NAD c658, Haiku SENSEI 300B SE, Klipsch Forte III. Późną nocą system wydał z siebie pierwsze dźwięki. Od dzisiaj gramy :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2020 o 15:50, kddpol napisał:

Witam klubowiczów Haiku-Audio,

Po dłuższej przerwie od klasycznego stereo, spędzonej w towarzystwie Naim Mu-So, wczoraj rozpakowałem i połączyłem kabelkami nowe "klocki". NAD c658, Haiku SENSEI 300B SE, Klipsch Forte III. Późną nocą system wydał z siebie pierwsze dźwięki. Od dzisiaj gramy ?

Pozdrawiam.

Jak wrażenia? 

Na Audio Show 2019  Sensei Haiku z Klipsch_ ami zagrał super ( nie Twój model) byłeś i słyszałeś jakie różnice?

W jakich okolicach mieszkasz ? daleko od centrum ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bogus18 napisał:

Jak wrażenia? 

Na Audio Show 2019  Sensei Haiku z Klipsch_ ami zagrał super ( nie Twój model) byłeś i słyszałeś jakie różnice?

W jakich okolicach mieszkasz ? daleko od centrum ? 

 

 

Myślę, że z opisem wrażeń muszę jeszcze trochę poczekać - wygrzanie nowych "klocków", szukanie optymalnego ustawienia głośników i planowana wymiana mebelka. Kiedy głośniki się rozpędzą, ja się osłucham wtedy poeksperymentuję z innymi wzmacniaczami/źródłami kabelkami itd. Ten zestaw traktuję trochę jako bazę do ewentualnych porównań/zmian.

Mieszkam w Komorowie k. Warszawy jak już się poukładam z tym zestawem to chętnie się przypomnę z ew. porównaniami lub testami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend słuchałem Lebena 300f vs Sol 2, do tego Harbeth 30.1 + Qutest i laptop. Powiem, że Sol 2 nie ma się czego wstydzić względem legendy. W zasadzie w każdym aspekcie reprezentował łagodność Lebena, przyjemność itp., a lepszy był w ukazywaniu przestrzeni i konturów. Leben ciut łagodniej grał na wokalu, pokazywał go z głębi, ale przez to tracił trochę obraz przestrzenny w głąb. Z drugiej strono dodam, że 15W w Lebenie to bardzo dobre waty. Nie było czuć ich słabości względem Sol 2. Gdyby tak docieplić ciut Sol 2, dodać troszkę masy, myślę, że nie jeden miałby trudność w odróżnieniu wzmacniaczy. Choć Leben też nie jest jakoś specjalnie dociążony. 

W każdym razie trzeba sprawdzić jeszcze lampy Haiku - mimo że brzydkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Silver_85 napisał:

Posłuchaj też Selene 6550 bo z tego co można wyczytać u nas w magazynie to gęsto grający wzmacniacz.  A miałeś okazję posłuchać Sol I ? 

Będę testował. Sprawdzę też Brighta, EL34. Sol I nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, hasos napisał:

Będę testował. Sprawdzę też Brighta, EL34. Sol I nie słuchałem.

Dopisz Haiku Audio Origami na lampach 6550 .

Piękne brzmienie .

Którego Sol ll słuchałeś czy Sol ll SE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze własne uszy i nasz gust muzyczny .Dobrze jak można samemu ocenić.

Mimo różnych opinii  uważam  że Haiku Audio Sol ll to lepszy dźwięk jak ze  "zwykłego"  Sol ll i jeśli będzie taka okazja to tej wersji też posłuchaj . Choć oba grają lekko chłodno to więcej Wat w czystej klasie A z Sol ll SE zbliża go do brzmienia wzmacniacza lampowego z mocą i kontrolą dobrego dźwięku z tranzystora .

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy mam pytanko, dostałem informację od haiku-audio że wzmacniacz sol2 to nic innego jak końcówka mocy z pasywnym przedwzmacniaczem czyli tak zwanym dławikiem i że mogę spokojnie podłączyć do niego aktywne przedwzmacniacz a sol II rozkręcić na max a głośność ustawiać preampem. Co o tym myślicie czy to na pewno bezpieczne? Kiedy włączę sol2 na max przy przyłożeniu ucha do kolumn słychać cichutkie bzyczenie przy skręceniu potencjometru na połowę tego już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arturpj napisał:

Koledzy mam pytanko, dostałem informację od haiku-audio że wzmacniacz sol2 to nic innego jak końcówka mocy z pasywnym przedwzmacniaczem czyli tak zwanym dławikiem i że mogę spokojnie podłączyć do niego aktywne przedwzmacniacz a sol II rozkręcić na max a głośność ustawiać preampem. Co o tym myślicie czy to na pewno bezpieczne? Kiedy włączę sol2 na max przy przyłożeniu ucha do kolumn słychać cichutkie bzyczenie przy skręceniu potencjometru na połowę tego już nie ma.

Również używam Haiku Sensei 300B jako końcówki głośność regulując przedwzmacniaczem, ale potencjometr głośności w Haiku ustawiony mam na ok. 1/3 skali. Przy takim ustawieniu ustawienie głośności w pre na ok 90% daje sumarycznie poziom głośności, który ja określam jako głośno. Te 10% zapasu zostaje dla naprawdę głośnego słuchania.Podsumowując, moim zdaniem lepiej jest ustawić integrę na poziom, który prz 90% głośności na pre uznajesz za głośne słuchanie a nie rozkręcać integry na maksa i w pre operować poziomami 20-25%. Przy takim podejściu minimalizujesz możliwość wystąpienia buczenia w głośnikach kiedy nic nie gra - przynajmniej tak jest w moim zestawieniu sprzętowym.

Edytowane przez kddpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.