Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Panowie na olx wisi sol II SE za nie duze pieniadze. Co z nim nie tak?

Ze zdjęć trudno stwierdzić. Jak wróżenie z fusów. Najprościej i najszybciej zadzwonić i zapytać. Może zwyczajnie ktoś chce szybko sprzedać bez zbędnych negocjacji?

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze boom na Haiku pomalu mija, ja chcialem SOL 4 tez jakis czas temu sprzedac i mimo dosc atrakcyjnej ceny tylko 1 osoba sie odezwala.

Fakt, ze sie rozmyslilem bo ciezko w podobnych pieniadzach znalesc cos lepiej grajacego.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, M-K said:

Jest w czym wybierać po prostu

Zgadza sie. Fakt jest tez taki, ze sprzety bardziej znanych firm latwiej jest odsprzedac, bo mozna duzo wiecej na nich temat przeczytac itd, a duzo ludzi mimo ze zaprzeczy to kieruje sie recenzjami (sam te czasami tak robie) w sieci. Przekonalem sie duzo razy ze zakupy w ciemno to w wiekszosci strata pieniedzy i najczesciej przy odsprzedazy. 

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to warto iść w to Haiku, skoro bez rezultatu próbujecie sprzedawać swoje wzmacniacze? Co z nimi nie tak? :)

Pytam, bo w sumie w tej kwocie, biorąc pod uwagę większy lub mniejszy rabat u sprzedawcy, trudno mi znaleźć konkurencje. No bo co zostaje: Naim - nie lubię, Creek - takiego cyfraka wolałbym nie, Cyrus - tu też jestem jakoś sceptyczny przez tą ich systemowość. Nie piszę już o jakiś tam Marantzach itp. 

Z czym u was przed zakupem konkurowało Haiku i wygrało? Rozważam Sol 2 lub Selene EL34. Kolumny będą Harbeth: albo 30.1, albo 5+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, hasos napisał:

 

Pytam, bo w sumie w tej kwocie, biorąc pod uwagę większy lub mniejszy rabat u sprzedawcy, trudno mi znaleźć konkurencje. No bo co zostaje: Naim - nie lubię, Creek - takiego cyfraka wolałbym nie, Cyrus - tu też jestem jakoś sceptyczny przez tą ich systemowość. Nie piszę już o jakiś tam Marantzach itp. 

Z czym u was przed zakupem konkurowało Haiku i wygrało? Rozważam Sol 2 lub Selene EL34. Kolumny będą Harbeth: albo 30.1, albo 5+. 

Mam HAIKU Audio Sol ll SE . Przed tym jak go kupiłem i później słuchałem porównywałem z wieloma różnymi rodzajami wzmacniaczy . Były tranzystory hybrydy  i lampy. .To nie jest proste ? który lepszy ? To Tobie ma się podobać.

Słuchałem Harbethów 5+ napędzanych przez Haiku Audio Seldene wersja 15 Wat było świetne granie scena barwa bas i piękne wokale .Jeśli przymierzasz się do tych kolumn z czystym sumieniem polecam lampkę od Haiku na El 34 jest jeszcze więcej mocy  powinno Ci się podobać. Świetne są Origami z Herbatnikami nie słuchałem ale warto wypróbować taki set . Jedź do salonu posłuchaj  a potem wypożycz domu i wszystko jasne .Czy to Ci pasuje.

Pozdrawiam i życzę udanych odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/11/2020 at 1:02 PM, hasos said:

Co z nimi nie tak?

Wszystko tak, ale zmeczylo mnie troche dobieranie komponentow, DAC, laczowki itd. Milem przeblysk zeby zamienic na wzmacniacz a wbudowanym DAC ale ciezko znalesc cos co broni sie brzmieniem. Fakt, jeszcze kilka modeli man na uwadze.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, David_65062 napisał:

Wszystko tak, ale zmeczylo mnie troche dobieranie komponentow, DAC, laczowki itd. Milem przeblysk zeby zamienic na wzmacniacz a wbudowanym DAC ale ciezko znalesc cos co broni sie brzmieniem. Fakt, jeszcze kilka modeli man na uwadze.

Rozumiem, no nic, jeśli uda się przetrwać zarazę, wrócę do tematu :) Spróbuj Lumina D2 lub wyżej, może ci przypasuje. Z głowy dac i streamer. Wzmacniacz z dac, nawet z wysokiej półki, będzie trudno. Herbaciarze chwalą Devialeta, ale tu już idziemy znacząco w górę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Silver_85 napisał:

A u mnie rozgrzewa się bright mk4. Jak w poniedziałek nie każą iść do pracy będzie czego słuchać ? 

Czekam na Twoją opinię jak się sprawi wzmacniacz w połączeniu z Arcadami.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze chwile były trochę nerwowe , ale wiem jak to jest jak piec przyjeżdża z podróży . Potem się to bardziej wyjaśniło z czego to wynikało (nie ten typ lampek był wsadzony)  . Powrót do fabrycznych pokazał większa klasę. Mniejsza dynamika, ale scena lepiej poukładana. Dla zainteresowanych tym piecem . W zamian fabrycznych można zastosować lampy ecc81 lub ecc82. Tych mam spory zapas więc pewnie zaczną się eksperymenty ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2020 o 12:00, David_65062 napisał:

Zgadza sie. Fakt jest tez taki, ze sprzety bardziej znanych firm latwiej jest odsprzedac, bo mozna duzo wiecej na nich temat przeczytac itd, a duzo ludzi mimo ze zaprzeczy to kieruje sie recenzjami (sam te czasami tak robie) w sieci. Przekonalem sie duzo razy ze zakupy w ciemno to w wiekszosci strata pieniedzy i najczesciej przy odsprzedazy. 

No na zakupach w ciemno nowych rzeczy jeszcze nikt nigdy nie zyskał... 

Niemniej Haiku to uczciwe piece w swoich pieniądzach, uważam, ze z Luminem będziesz miał naprawdę sztos średnicę. Warto spróbować... np zapolować na coś  używanego co odsprzedasz bezstranie.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/15/2020 at 8:23 PM, julius-6 said:

Luminem będziesz miał naprawdę sztos średnicę

Boje sie tylko czy Lumin da rade wysterowac moje Chario Pegasus, wiem ze offtop ale jakie kolumny zgrywaja sie z M1

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2020 o 17:54, cortes napisał:

Czekam na Twoją opinię jak się sprawi wzmacniacz w połączeniu z Arcadami.

Muszę przyznać , że jest całkiem ciekawie. Pierwsze co rzuca się w ucho (szczególnie porównując z A55TP. Zobaczymy jeszcze jak to będzie jak z powrotem podłączę Cayina. Na razie gram tylko na Haiku) to bardziej  gęsta mocno dociążona  średnica. Wokal Cohena czy Cassandry Wilson brzmią zjawiskowo, klimatycznie. Struny gitar mają fajny ciężar. Bas wydaje mi się ciut wolniejszy od mojej lampy , ale Arcady są dość szybkie więc tu pewne spowolnienie nie psuje całości. Jest soczyste mięsiste granie. Sama średnica mimo dociążenia nie traci za dużo na żywiołowości. Oczywiście w  połączeniu z Arcadami. Z kolumnami z mocno wygładzoną średnicą może być za ciężko i może brakować energii. Co to słuchać od razu to łagodne wysokie tony. Mają złagodzony atak. Trochę cierpi na tym przestrzeń, pewne niuanse są lekko schowane.  Blachy perkusji  czy inne przeszkadzajki są łagodniejsze mniej "blaszane"  . To na początku najbardziej doskwierało, ale po paru dniach grania się przyzwyczaiłem. Całościowo wzmacniacz nie stara się rozbierać muzyki na części pierwsze. Daje wiele przyjemności, buduje ładną scenę. Brzmi po prostu ciepło , barwnie. Pamiętam jak miałem u siebie Sol-a II co prawda z innymi kolumnami ale z tego co pamiętam  miał lepszą mikrodynamikę, więcej wyciągał z nagrań. Za to barwa trochę chłodniejsza , czasem brakowało mi wypełniania na średnicy. Z kwestii użytkowych bright mk4 ma tryb standby oraz pilota . Sol którego miałem nie miał pilota (chyba tam była drabinka, fajniej chodziła gałka głośności) i był pstryczek z tyłu. Pamiętam , że trochę "strzelało" w kolumny przy włączeniu lub wyłączeniu już dokładnie nie pamiętam. To wszystko na fabrycznych lampach. Mam w szufladzie inne lampki więc pewnie sprawdzę co jeszcze można wyciągnąć. Jeszcze jakąś lampkę od Haiku chętnie bym posłuchał u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.03.2020 o 23:55, Silver_85 napisał:

Pierwsze chwile były trochę nerwowe , ale wiem jak to jest jak piec przyjeżdża z podróży . Potem się to bardziej wyjaśniło z czego to wynikało (nie ten typ lampek był wsadzony)  . Powrót do fabrycznych pokazał większa klasę. Mniejsza dynamika, ale scena lepiej poukładana. Dla zainteresowanych tym piecem . W zamian fabrycznych można zastosować lampy ecc81 lub ecc82. Tych mam spory zapas więc pewnie zaczną się eksperymenty ? 

Były jakieś eksperymenty z lampkami i Haiku Audio Bright 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bogus18 napisał:

yły jakieś eksperymenty z lampkami i Haiku Audio Bright 4

Jeszcze nie , bo całkiem dobrze mi się słucha, nic nie denerwuje. Jutro mam w planach wsadzić jaśniejsze lampy ECC81 RFT. Myślę  że może być ciekawie i w tych widzę szansę trochę podkreślenia góry. Mam jeszcze Tungsole z bieżącej produkcji i kilka nos-ów ecc82 ale raczej barwniejszych i ciemniejszych i to raczej nie będzie to. Zobaczymy. Dam znać. Ewentualnie najpierw wsadzę RFT do cd Lectora. Pamiętam, że fajnie jasno grały ze zwartym i konturowym basem. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zapowiadałem wsadziłem do Lectora 0.6T lampy RFT , które średnio grały z moim Cayinem A55TP (za chudo na średnicy) , a tu z Haiku całkiem ciekawie. Góra się otworzyła , blachy stały się wyraźniejsze, ciekawiej zabrzmiał też werbel. Trochę bym jeszcze pociągnął wybrzmienia i przestrzeń. Bas zyskał na szybkości i ubyło trochę gęstości na średnicy. Zrobiło się dynamiczniej. Zmieniłem lampki w cd bo gram bez obudowy i rozkręcanie Haiku zostawiam na później. Daje do myślenia zmiana jednego klocka, w tym przypadku wzmacniacza , powoduje , że trzeba robić pewne korekty żeby doszlifować brzmienie. Teraz słucham sobie Toto i jest niezła petarda. 

Jeszcze wrócę po zmianie kolumn do Sol II jak tylko wirus ustąpi. Jeszcze muszę lampki Haiku posłuchać u siebie. 

bogus18 miałeś okazję posłuchać Selene 6550 ? 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Silver_85 napisał:

Jeszcze wrócę po zmianie kolumn do Sol II jak tylko wirus ustąpi. Jeszcze muszę lampki Haiku posłuchać u siebie. 

bogus18 miałeś okazję posłuchać Selene 6550 ? 

Selene znam na 6L6 na 6550 nie słuchałem. Haiku Audio Origami 6550 miałem okazję testować u kolegi naprawdę super granie. Jak możesz sprawdź w Q21 lub w AudioOn obie firmy wypozyczają do domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rober3448 napisał:

Witam z jakimi monitorami sluchaliscie Haiku Audio Origami 6550se?pytam poniewaz zastanawiam sie czy wzmacniacz poradzi sobie z monitorami ktore maja skutecznosc 86-88DB?

Pewnie nikt nie powie czy HAIKU Audio Origami 6550 SE zgra się z Twoimi monitorami . Po prostu jeśli interesuje Cię ten wzmacniacz to pożycz i posłuchaj . AudioOn jest przedstawicielem Haiku Audio drugim takim jest salon Q21 w obu miejscach  można sprawdzić lub pożyczyć bardzo dobry kontakt.

Ja Origami 6550 SEsluchalem z dużymi 3droznymi kolumnami podłogowymi na głośnikach Audaxa niskotonowy  20 cm. Gralo takie zestawienie wybornie . Bas kontrolowany jak trzeba szybki konturowy a gdzie indziej nisko schodzacy rozdzielczy. piękne wokale damskie i męskie  góra szczegółową nie ostra .Scena szeroka i głęboka ładnie poukładana .Dla mnie super .Cena kolumn też nie mała okolice 20tys. Dlatego sądzę że Origami powinien dać radę Twoim monitorom ale czy będzie Ci pasowac musisz sam zdecydować. 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wzmacniacz od Haiku się szykuje na lampie 211. 

 

 

211.jpg

6 godzin temu, Rober3448 napisał:

Witam z jakimi monitorami sluchaliscie Haiku Audio Origami 6550se?pytam poniewaz zastanawiam sie czy wzmacniacz poradzi sobie z monitorami ktore maja skutecznosc 86-88DB

Nie tylko skuteczność się liczy. Piszesz , że grasz na  Origami więc znasz jego możliwości z obecnymi kolumnami. Musisz sam sprawdzić to połączenie jak rozumiem z nowymi kolumnami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model wzmacniacza Haiku będzie dość mocny, dynamiczny do łasych monitorków? Potrzebny drugi wzmacniacz do drugiego pomieszczenia. Pomyślałem o hybrydzie więc i Haiku na listę wpisałem. Jak jest z barwą dźwięku w tych wzmacniaczach, czy zmiana lampek coś zmienia itd.? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu ściągnąłem pokrywę z Bright-a mk4  i zaczynam "testy" innych lampek niż fabryczne. Jakoś w klubie mało się piszę co w przypadku Haiku wnosi zmiana lamp. Jako , że kilka lat gram na lampie to nie mogłem się powstrzymać ?  Na pierwszy rzut ecc81 RFT. 

H4 RFT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.