Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Kasz76 napisał:

Mógłbyś króciutki porównać Denona pma2500 z solI? Czy sol gra dużo szczuplejszym, wolniejszym dźwiękiem? Który wzmacniacz można uznać za bardziej uniwersalny, tzn. sprawdzający się dobrze zarówno w spokojniejszych klimatach jak i muzyce typu rock?

U mnie Denon odpadł z tego względu, że on gra jakby miał założony woal. Czuć, że dźwięk nie idzie mocno z głębi, przestrzeń nie jest przejrzysta tak do końca, tylko jakby dźwięk grał tak w pół drogi. Jeśli w Solu, można powiedzieć, dźwięk jest dźwięczny i ma wokół siebie dużo powietrza, tak w Denonie mamy dźwięk otoczony woalką, taki, że chciałoby się go mocniej usłyszeć, żeby był bardziej przejrzysty. I nie ma tła tak napowietrzonego. Jak byś miał kotarę za dźwiękiem. Podobnie grał streamer atolla ms120, którego testowałem. W Quteście dźwięk wisi w przestrzeni, nie ma żadnego tła, tylko przestrzeń, a w atollu było jakbyś słuchał muzyki puszczanej w muszli koncertowej. Było czuć, że za dźwiękami jest jakaś ściana. W Quteście wydaje się, że jest tylko nieograniczona przestrzeń.

Do tego dochodzi cena Denona, która obecnie jest szalona, no i zbędny dla mnie dac, który jest dość przeciętny. Mimo, że konstrukcyjnie wydaje się to supermaszyną, to w testach wyszło, że mocno odstaje od swoich poprzedników. Miałem okazję kupić z 5 tys. 2020, ale niestety się spóźniłem. A to jest ponoć sporo lepszy wzmak.

Sol absolutnie nie gra wolnym dźwiękiem, właśnie jest bardzo dynamiczny. Dźwięk jest trochę szczuplejszy, ale nie dużo. I Denon ma chyba mocniejszy bas, o ile pamiętam. Którry bardziej do rocka? Zależy od kolumn. Denon na pewno będzie łagodniejszy, ale dynamiką nie grzeszy. Sol będzie bardziej szczegółowy, ale i szybszy, zwinniejszy. Ale i mniej dociążony. Choć zależy to nie tylko od kolumn, ale i od realizacji, źródła itp. Sol jest wzmacniaczem neutralnym, więc wszystko zagra tak, jak nagrano. Nic nie podbarwi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hasos napisał:

U mnie Denon odpadł z tego względu, że on gra jakby miał założony woal. Czuć, że dźwięk nie idzie mocno z głębi, przestrzeń nie jest przejrzysta tak do końca, tylko jakby dźwięk grał tak w pół drogi. Jeśli w Solu, można powiedzieć, dźwięk jest dźwięczny i ma wokół siebie dużo powietrza, tak w Denonie mamy dźwięk otoczony woalką, taki, że chciałoby się go mocniej usłyszeć, żeby był bardziej przejrzysty. I nie ma tła tak napowietrzonego. Jak byś miał kotarę za dźwiękiem. Podobnie grał streamer atolla ms120, którego testowałem. W Quteście dźwięk wisi w przestrzeni, nie ma żadnego tła, tylko przestrzeń, a w atollu było jakbyś słuchał muzyki puszczanej w muszli koncertowej. Było czuć, że za dźwiękami jest jakaś ściana. W Quteście wydaje się, że jest tylko nieograniczona przestrzeń.

Do tego dochodzi cena Denona, która obecnie jest szalona, no i zbędny dla mnie dac, który jest dość przeciętny. Mimo, że konstrukcyjnie wydaje się to supermaszyną, to w testach wyszło, że mocno odstaje od swoich poprzedników. Miałem okazję kupić z 5 tys. 2020, ale niestety się spóźniłem. A to jest ponoć sporo lepszy wzmak.

Sol absolutnie nie gra wolnym dźwiękiem, właśnie jest bardzo dynamiczny. Dźwięk jest trochę szczuplejszy, ale nie dużo. I Denon ma chyba mocniejszy bas, o ile pamiętam. Którry bardziej do rocka? Zależy od kolumn. Denon na pewno będzie łagodniejszy, ale dynamiką nie grzeszy. Sol będzie bardziej szczegółowy, ale i szybszy, zwinniejszy. Ale i mniej dociążony. Choć zależy to nie tylko od kolumn, ale i od realizacji, źródła itp. Sol jest wzmacniaczem neutralnym, więc wszystko zagra tak, jak nagrano. Nic nie podbarwi. 

 

Dzięki za odpowiedź.

Muszę gdzieś posłuchać Sol-a II, najlepiej wersji SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje zapytanie.

Czy ktoś z forum mógłby mi podpowiedzieć jakie są różnice w brzmieniu pomiędzy modelami haiku bright mk4 i mk5 oczywiście na oryginalnych lampach. Bright mk4 nie słuchałem ponieważ żaden sklep tego modelu nie ma muszę się tylko posiłkować opinia innych użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2020 o 08:03, m2000 napisał:

Narazie jeden model wzmacniacza brzmieniowo mi się podoba to vincent sv227mk. 

To jeżeli podobał ci się vincenty to bright raczej nie podejdzie ci. Ma duuużo mniej niskich tonów. pod tym względem gra jakby ktoś mu ścisnął jajka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście słuchałem mk5 czyli tego nowego modelu i fakt tam basu było wg mnie mało raczej grał środkiem i góra pasma. Zwiewnie i bardzo czysto a wokal naturalnie. W jednym sklepie zaproponowano mi abym odsluchał mk4 (sklep go nie miał) bo ten gra inaczej czyli gęstym środkiem i ma dużo basu.

Edytowane przez m2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, m2000 napisał:

Ja osobiście słuchałem mk5 czyli tego nowego modelu i fakt tam basu było wg mnie mało raczej grał środkiem i góra pasma. Zwiewnie i bardzo czysto a wokal naturalnie. W jednym sklepie zaproponowano mi abym odsluchał mk4 (sklep go nie miał) bo ten gra inaczej czyli gęstym środkiem i ma dużo basu.

Na pewno o mk4 nie można powiedzieć, że gra górą i środkiem. Sama góra jest wycofana , a średnica mocno dociążona. Basu jest sporo , ale nie należy on do tych kopiących tylko lekko zaokrąglony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Silver_85 napisał:

Na pewno o mk4 nie można powiedzieć, że gra górą i środkiem. Sama góra jest wycofana , a średnica mocno dociążona. Basu jest sporo , ale nie należy on do tych kopiących tylko lekko zaokrąglony. 

Z jakimi kolumnami słuchałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK4 gra gęstą średnicą, ale ma dużo mniej dociążony dźwięk niż np hybrydy Vincenta (porównywałem bezpośrednio z SV237) 
Jest dużo 'zwiewniejszy', lżejszy przy zachowaniu podobnego czaru w środku.

 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, julius-6 napisał:

MK4 gra gęstą średnicą, ale ma dużo mniej dociążony dźwięk niż np hybrydy Vincenta (porównywałem bezpośrednio z SV237) 
Jest dużo 'zwiewniejszy', lżejszy przy zachowaniu podobnego czaru w środku.

A jak wygląda sprawa niższych rejestrów (basu). Potrafi ten mk4 łupnąć czy raczej to będzie bas konturowy ?

Vicek 227mk potrafił przyłożyć basem ale jest za to bardzo wysokim wzmacniaczem, będę miał problem z ustawieniem.

Chyba że jeszcze spróbować nowy model cambridge cxa81 ?

 

 

Edytowane przez m2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m2000 napisał:

A jak wygląda sprawa niższych rejestrów (basu). Potrafi ten mk4 łupnąć czy raczej to będzie bas konturowy ?

Vicek 227mk potrafił przyłożyć basem ale jest za to bardzo wysokim wzmacniaczem, będę miał problem z ustawieniem.

Chyba że jeszcze spróbować nowy model cambridge cxa81 ?

 

 

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem przyłożyć. 
Mk4 nie gra na pewno konturowym basem, to domena tranzystorów w Haiku.

SV237 miał jeden z gorszych basów jakie znam - zamulony, bardzo duży, mało konturowy, wolny. Rozlewający się. za to środek super

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, M-K napisał:

Z jakimi kolumnami słuchałeś ?

Przede wszystkim przez kilka tygodni ze swoimi S16Hz Arcada 2,5. Słuchałem też w dwóch innych systemach , ale to krótko. Basu było sporo. Ja wolę trochę szybszy i bardziej zróżnicowany bas. Coś bardziej w stylu  Sol-a II. Mk4 na fabrycznej lampie grał gęsto na średnicy u mnie , ale trochę brakowało blasku na górze i zbyt łagodna była średnica. Trąbki, saksofony itp. były za bardzo wygładzone. Nie było to tak mułowate granie jak niektóre Vicki , ale nie jest to mistrz szybkości i przejrzystości. Bardziej mi się podobała hybryda Lectora. 

2 godziny temu, m2000 napisał:

Chyba że jeszcze spróbować nowy model cambridge cxa81 ?

Może sprawdź też Atolla IN200. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz atoll in200 sig. słuchałem. Bas bardzo ładny. Szybki mocny. Ale wzmacniacz ogólnie dynamiczny. Ja szukam raczej spokojnego. 

Vicent 227mk faktycznie większy bas no mogę się zgodzić że troszkę przymulony ale nie było tak źle. Środek super a góra łagodna w sumie mój typ.

Haiku bridge mk4 będe chciał posłuchać, jestem w takcie poszukiwania bo myślę że to będzie granie pomiędzy aroll a vickiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, m2000 napisał:

wzmacniacz atoll in200 sig. słuchałem. Bas bardzo ładny. Szybki mocny. Ale wzmacniacz ogólnie dynamiczny. Ja szukam raczej spokojnego. 

Vicent 227mk faktycznie większy bas no mogę się zgodzić że troszkę przymulony ale nie było tak źle. Środek super a góra łagodna w sumie mój typ.

Haiku bridge mk4 będe chciał posłuchać, jestem w takcie poszukiwania bo myślę że to będzie granie pomiędzy aroll a vickiem. 

Jeżeli kierunek wolniejszego grania to może... lampowy Jadis ? Średnica dużo lepsza niż z Bright czy Vincent.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/7/2020 at 3:44 PM, Kasz76 said:

Mógłbyś króciutki porównać Denona pma2500 z solI? Czy sol gra dużo szczuplejszym, wolniejszym dźwiękiem? Który wzmacniacz można uznać za bardziej uniwersalny, tzn. sprawdzający się dobrze zarówno w spokojniejszych klimatach jak i muzyce typu rock?

Mialem u siebie jakis czas pozyczonego PMA2500NE podlaczonego pod moje Chario Pegasus (ktorych juz niestety nie posiadam) i wedlug mojej opini SOL 4 deklasuje go pod kazdym wzgledem. Jest szybszy, bardziej dynamiczny, ma duzo lepsza przestrzen i brzmi bardziej naturalniej. Denon gral cieplej ale nie oferowal wgladu w nagranie. Generalnie trudno znalesc wzmak, ktory jest uniwersalny i sprawdzi sie we wszystkich rodzajach  muzyki. SOL4 do rocka stworzony. Do spokojniejszych klimatow to pewnie jakas lampa najlepiej na EL34.  

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, David_65062 napisał:

Mialem u siebie jakis czas pozyczonego PMA2500NE podlaczonego pod moje Chario Pegasus (ktorych juz niestety nie posiadam) i wedlug mojej opini SOL 4 deklasuje go pod kazdym wzgledem. Jest szybszy, bardziej dynamiczny, ma duzo lepsza przestrzen i brzmi bardziej naturalniej. Denon gral cieplej ale nie oferowal wgladu w nagranie. Generalnie trudno znalesc wzmak, ktory jest uniwersalny i sprawdzi sie we wszystkich rodzajach  muzyki. SOL4 do rocka stworzony. Do spokojniejszych klimatow to pewnie jakas lampa najlepiej na EL34.  

Czyli Sol został, a kolumny do wymiany? Na co padło? 

Też z tego względu wybrałem Sola, choć gdyby tak ciut więcej wypełnienia miał, to byłoby tylko na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak do tej pory udało mi się posłuchać kilka wzmacniaczy. Ale tylko haiku bridge mk5 zrobił na mnie b duże wrażenie brzmieniowe. Bardzo przyjemne brzmienie, czyste , naturalne. To jedyny wzmak na odsłuch którego poświęciłem ze 4 dni. Natomiast szukam i nie mogę nigdzie znaleźć haiku bridge mk4 , które chciałbym z przyjemnością posłuchać. 

Jeszcze raz ponawiam pytanie: czy ktoś z was ma porównanie tych 2 wzmacniaczy. Czy miał okazję posłuchać oprócz mk4 również mk5 i mógłby podpowiedzieć jakie są różnice w brzmieniu pomiędzy tymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak do tej pory udało mi się posłuchać kilka wzmacniaczy. Ale tylko haiku bridge mk5 zrobił na mnie b duże wrażenie brzmieniowe. Bardzo przyjemne brzmienie, czyste , naturalne. To jedyny wzmak na odsłuch którego poświęciłem ze 4 dni. Natomiast szukam i nie mogę nigdzie znaleźć haiku bridge mk4 , które chciałbym z przyjemnością posłuchać. 

Jeszcze raz ponawiam pytanie: czy ktoś z was ma porównanie tych 2 wzmacniaczy. Czy miał okazję posłuchać oprócz mk4 również mk5 i mógłby podpowiedzieć jakie są różnice w brzmieniu pomiędzy tymi modelami.

Myślę, że nie ma sensu szukać mk4, którego już nie ma w produkcji. Zapewne nie usłyszysz różnicy. Kup mk5 i pokombinuj z lampami. To ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że nie ma sensu szukać mk4, którego już nie ma w produkcji. Zapewne nie usłyszysz różnicy. Kup mk5 i pokombinuj z lampami. To ma sens.

W produkcji oczywiście nie ma bo jest teb nowy model mk5. Oczywiście istnieje mozliwosc zakupu mk5 po modernizacji czyli wymianie lampek i cos tam jeszcze ale wtedy nie ma mozliwosci zwrotu wzmacniacza. 

Rozmawiałem z  Panem w salonie, który podp. że wlasnie mk4 gra na srednicy gesto  i ma bardziej zaznaczony bas w stosunku do mk5 ale czy tak faktycznie jest to wlasnie chcialem sam sprawdzic.

 

 

Edytowane przez m2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2020 o 10:32, M-K napisał:

Rozmawiałeś z Audio-on ?

Tak. Pan Piotr powiedział że bright mk4 gra inaczej niż mk5 czyli bogatsza srednica i większy bas natomiast napisałem zapytanie do Haiku - Wiktor Krzak i dowiedziałem ze jakby mk4 gral srednica i dolem bardziej to bylby zdziwiony tym faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, m2000 napisał:

Tak. Pan Piotr powiedział że bright mk4 gra inaczej niż mk5 czyli bogatsza srednica i większy bas natomiast napisałem zapytanie do Haiku - Wiktor Krzak i dowiedziałem ze jakby mk4 gral srednica i dolem bardziej to bylby zdziwiony tym faktem.

Kolego, każdy słyszy inaczej, ma inny sprzęt. Daj już spokój z mk4 i skup się na mk5. A jak chcesz konkretnego dociążenia, to pomyśl o lampie, bo te hybrydy nie są jakoś bardzo mięsiste znowu. I tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hasos napisał:

Kolego, każdy słyszy inaczej, ma inny sprzęt. Daj już spokój z mk4 i skup się na mk5. A jak chcesz konkretnego dociążenia, to pomyśl o lampie, bo te hybrydy nie są jakoś bardzo mięsiste znowu. I tyle. 

Tak już sobie przemyślałem i dałem sobie spokój z mk4. Prawdopodobnie na przełomie września i października chcę się wybrać do jednego z salonów audio i tam sobie na spokojnie odsłucham wzmacniacze. Biorę pod uwagę atol in200 sig, vincent sv227mk, musical fidelity m3si, haiku bridge mk5, Roksan caspian m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m2000 napisał:

Tak już sobie przemyślałem i dałem sobie spokój z mk4. Prawdopodobnie na przełomie września i października chcę się wybrać do jednego z salonów audio i tam sobie na spokojnie odsłucham wzmacniacze. Biorę pod uwagę atol in200 sig, vincent sv227mk, musical fidelity m3si, haiku bridge mk5, Roksan caspian m2.

Jak posłuchasz planowanych wzmacniaczy to porównaj tez na innych kolumnach . Moze byc tak ze na Twoich będzie trudno uzyskać wymarzony dźwięk  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bogus18 napisał:

Jak posłuchasz planowanych wzmacniaczy to porównaj tez na innych kolumnach . Moze byc tak ze na Twoich będzie trudno uzyskać wymarzony dźwięk  

Oczywiście taką próbę mogę zrobić tym bardziej jak będę na miejscu w salonie odsłuchowym czemu nie ale już na wstępie mam swojego faworyta to vincent sv227mk choć chciałbym dla swojego spokoju przesłuchać wszystkie modele. Również mogę z pełną świadomością stwierdzić , że wzmacniacz haiku bright mk5 też mi się bardzo podobał lecz brakowało mi w nim troszkę niższego zejścia ale teraz jak sobie analizuje to nie wiem czy ten haiku nie grał za mało czasu. Dostałem fabryczny model i ze względu na ograniczony czas 4 dni nie mogłem go trzymać dłużej. Tak wiec słuchałem go 4 dni po średnio 2 godziny i tu się zastanawiam czy oby nie za mało czasu. Czy ten wzmacniacz nie potrzebuje więcej czasu na tzw. wygrzanie i zaprezentowanie swoich walorów brzmieniowych.

Edytowane przez m2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.