Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mdavis napisał:

Witam.

Mam pytanie odnośnie poniższego wzmacniacza Haiku Audio Bright MK5

Jakie jest jego brzmienie, czy jest dynamiczny, szybki z dobrą rozdzielczością, jaki jest bas (czy jest szybki, punktowy) ?

Proszę o informacje. 

Nie, ten wzmacniacz to przeciwieństwo tego, co napisałeś :)

Prędzej Sol 2 Sig albo wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mdavis napisał:

Czyli w połączeniu z USHER V 602 odpada ?

Tego nie wiem. Nie znam kolumn. Ale jak szukasz szczegółowego i neutralnego grania, to nie Bright. Ja mam Sol 2 Sig. Dla mnie to jest granie w stylu, o który pytasz. Nawet myślę o jego sprzedaży, bo ja wolę granie ciepłe i gęste. Sol jest neutralny z taką analogową mgiełką. Sol 3 i 4 to już są zimne mocne wzmaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Na chwilę obecną muszę dozbierać kasę. Mam obecnie Creek Evolution 2. Brzmienie mi odpowiada, ale wiadomo chce się jeszcze lepiej. W cenie do 5 tysięcy nic ciekawego nie ma. Dużo osób pozytywnie wypowiada się o  wzmacniaczach Heed Elixir lub Atoll IN 100 Signature. Gdy będę miał okazję posłucham Sol II Sig. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mdavis napisał:

Dzięki za odpowiedź. Na chwilę obecną muszę dozbierać kasę. Mam obecnie Creek Evolution 2. Brzmienie mi odpowiada, ale wiadomo chce się jeszcze lepiej. W cenie do 5 tysięcy nic ciekawego nie ma. Dużo osób pozytywnie wypowiada się o  wzmacniaczach Heed Elixir lub Atoll IN 100 Signature. Gdy będę miał okazję posłucham Sol II Sig. 

Nie ma sensu tracić kasy na te wzmacniacze. Lepiej poskładać, tak byś mógł wydać ok. 10 tys. za nowy, albo ok. 7 za używkę. Wtedy jest sens się rozglądać. Inaczej tylko stracisz kasę. Chyba że pójdziesz w lampę. Wtedy można dostać coś fajnego, choćby z Haiku. Ale pytanie czy kilkanaście wat ci wystarczy. No i pożyczać i słuchać. To jedyna droga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hasos napisał:

Nie ma sensu tracić kasy na te wzmacniacze. Lepiej poskładać, tak byś mógł wydać ok. 10 tys. za nowy, albo ok. 7 za używkę. Wtedy jest sens się rozglądać. Inaczej tylko stracisz kasę. Chyba że pójdziesz w lampę. Wtedy można dostać coś fajnego, choćby z Haiku. Ale pytanie czy kilkanaście wat ci wystarczy. No i pożyczać i słuchać. To jedyna droga. 

Też tak stwierdziłem. Jeszcze rok pogram Creek i potem to odsłuchów Bright MK5 i Sol II Sig. Choć coś czuję, że lepszy będzie SOL.   Dzięki za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2020 o 14:24, hasos napisał:

Nie, ten wzmacniacz to przeciwieństwo tego, co napisałeś ?

Prędzej Sol 2 Sig albo wyżej. 

Dzisiaj z ciekawości zadzwoniłem do 2 sklepów (Warszawa, Rzeszów), które oferują Haiku Audio. Panowie odpowiedzieli, że bardziej dynamiczny, szybszy z lepszym zejściem basu jest MK5. SOL 2 Sig jest raczej spokojny, neutralny, ma mało basu. 

Będę musiał samemu posłuchać, ponieważ są różne spostrzeżenia brzmienia tych wzmacniaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym, nowym posiadaczem Sola 2 Sig. Rewelacyjny sprzęt moim zdaniem. Uczciwie wykonany na wysokiej klasy komponentach. Z buchardt s400 gra absolutnie genialnie ze źródła Sotm 200+ chord qutest. Polecam szczerze takie połączenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2020 o 18:49, mdavis napisał:

Dzisiaj z ciekawości zadzwoniłem do 2 sklepów (Warszawa, Rzeszów), które oferują Haiku Audio. Panowie odpowiedzieli, że bardziej dynamiczny, szybszy z lepszym zejściem basu jest MK5. SOL 2 Sig jest raczej spokojny, neutralny, ma mało basu. 

Będę musiał samemu posłuchać, ponieważ są różne spostrzeżenia brzmienia tych wzmacniaczy. 

Wypożycz i sam posłuchaj na swoich kolumnach w swoim domu. Ja miałem u siebie bright 4 ( o ile dobrze pamiętam) i niskoich tonów to tam zbyt dużo nie było a dynamika... Jest tyle interpretacji tego słowa że nei wiem które ty za właściwe uważasz.

Dla mnie jest to zdolność do jak najszybszego i precyzyjnego oddania różnych (pod względem głośnosci) impulsów, czyli ich zainicjowania i wygaszenia

Jeżeli tak pojmować to bright4 nie mial startu do SOL II a i bas w sol II był większy i kontrolowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

MK5 nie slyszalem ale sluchalem MK4 z Diamondami 25 i uwazam ze bylo to dobre polaczenie. Troche poluzowany bas ale mi to pasowalo. W sumie to bardziej miekki niz poluzowany.

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jus6 napisał:

Mam pytanie odnośnie haiku bright mk5 i pylon diamond 25, czy słyszał ktoś jak to ze sobą brzmi?

Ja słuchałem. Bardzo ładnie brzmi, ale prawie w ogóle nie miało "dołu", przynajmniej mi tego brakowało. gdyby nie to, brałbym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wersja mk3 złożona przez Pana Wiktora na moje zamówienie. Pierwotnie zacząłem go składać sam z kita, ale coś było nie tak z zasilaniem, mimo pomocy zdalnej nie przeskoczyliśmy tego i ostatecznie dokupiłem płytki już zmontowane. Power amp w klasie a, z budą jak Sol, żeby radiatory dały radę.
Dźwięk?... Moim zdaniem jest bardzo sympatycznie, zwłaszcza biorąc pod uwagę relację jakości do ceny. Jak to brighty, gra kulturalnie i detalicznie, mnie się kojarzy z Coplandem CSA28 ;) Potrafi wygenerować bardzo porządny bas. Niestety jak już pisałem tu kiedyś moje audiophysic Spark nie dogadują się z moim pokojem i mam dziurę w basie teraz, ale przed przemeblowaniem było bardzo ok.
Co jeszcze?... Teraz gra z NADem C658, wcześniej miał jako pre Woo WA2, ale ograniczał go dac mam wrażenie (irDAC); generalnie poprawiło się.
Jedna jedyna wada: 50 Hz. Słychać trochę.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, hammerh34d napisał:

To wersja mk3 złożona przez Pana Wiktora na moje zamówienie. Pierwotnie zacząłem go składać sam z kita, ale coś było nie tak z zasilaniem, mimo pomocy zdalnej nie przeskoczyliśmy tego i ostatecznie dokupiłem płytki już zmontowane. Power amp w klasie a, z budą jak Sol, żeby radiatory dały radę.
Dźwięk?... Moim zdaniem jest bardzo sympatycznie, zwłaszcza biorąc pod uwagę relację jakości do ceny. Jak to brighty, gra kulturalnie i detalicznie, mnie się kojarzy z Coplandem CSA28 ? Potrafi wygenerować bardzo porządny bas. Niestety jak już pisałem tu kiedyś moje audiophysic Spark nie dogadują się z moim pokojem i mam dziurę w basie teraz, ale przed przemeblowaniem było bardzo ok.
Co jeszcze?... Teraz gra z NADem C658, wcześniej miał jako pre Woo WA2, ale ograniczał go dac mam wrażenie (irDAC); generalnie poprawiło się.
Jedna jedyna wada: 50 Hz. Słychać trochę.


 

Mam zamiar kupić brighta mk5. Oczywiście pojadę posłuchać zanim kupię.  Dużo ludzi pisze że słaby dół. Mam kolumny pylon diamond 25 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dar_k napisał:

Dopisuję się do klubu z wzmacniaczem Bright mk5. Mile widziane propozycje kolumn pasujących do tego wzmacniacza, może ktoś już ma jakieś doświadczenia.

Taką informację dostalem od jednego ze sprzedawców haiku .

 

Bright Mk5 to najlepsze znane mi połączenie z D25 czy D28. Wcześniej myślałem, że to przypadkowe dopasowanie. Jednak przy ostatnim spotkaniu z człowiekiem z Haiku Audio dowiedziałem się, że przy projektowaniu Brighta Mk5 konstruktor sugerował się możliwie dobrą współpracą wzmacniacza właśnie z linią Diamond. W Haiku zawsze sobie zadają pytanie z jakimi kolumnami zagra danym model wzmacniacza - nie chcą tworzyć konstrukcji dobrych, ale niezbyt pasujących do dobrych, wiodących modeli kolumn. Nie ma tu oczywiście jakiegoś ścisłego czy wyłącznego przeznaczenia, ale tak jak stworzeniu lampy Selene 6550 przyświecało jej przeznaczenie pod wszelakie monitory typu BBC, tak Bright jest stworzony pod Diamondy. ? Linia Diamond odniosła ogromny sukces i producent doskonale sobie zdawał sprawę, że brakuje dopełnienia tych kolumn w postaci polskiego (zlampizowanego) tranzystora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, muszę sprawdzić te Diamond-y. Wczoraj słuchałem bright-a z RLS Nereida II, Mars oraz KEF LS 50, niestety żadne nie przypadły mi do gustu. Z KEF-ami, absolutna klapa, co do pozostałych było lepiej, ale czuło się brak mocy ze strony wzmacniacza. Chyba RLS Nereida II najbardziej mi się podobały, jednak uważam że potrzebują mocniejszego wzmacniacza. Wszystkie z testowanych kolumn miały skuteczność 85dB, wniosek że do Brighta potrzebne są kolumny o wyższej skuteczności powyżej 85dB. Podziękowania dla Panów z Audiostyl w Katowicach za cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dar_k napisał:

Dzięki za propozycje, muszę sprawdzić te Diamond-y. Wczoraj słuchałem bright-a z RLS Nereida II, Mars oraz KEF LS 50, niestety żadne nie przypadły mi do gustu. Z KEF-ami, absolutna klapa, co do pozostałych było lepiej, ale czuło się brak mocy ze strony wzmacniacza. Chyba RLS Nereida II najbardziej mi się podobały, jednak uważam że potrzebują mocniejszego wzmacniacza. Wszystkie z testowanych kolumn miały skuteczność 85dB, wniosek że do Brighta potrzebne są kolumny o wyższej skuteczności powyżej 85dB. Podziękowania dla Panów z Audiostyl w Katowicach za cierpliwość.

Harbethów posłuchaj. One mają 86 db, ale są łatwe do wysterowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.