Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Ćwiczę w ciągu dalszym klasyczny set Sensei 300B + Tannoy.
Bawiłem się sporo kablami, ale musze powiedzieć, że ten wzmak to cudo do nieco zbyt nerwowych na górze/ostrych kolumn. Kapitalnie uspokoił, dobarwił LGMy i mogłem jeszcze więcej detalu wyciągnąc kablami.

 

 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym problem AudioOn  wypożycza do domu  .Ja swój wzmacniacz zamawiałem w Krakowie u Pana W. Krzaka a kupowałem przez Salon firmowy Audio On . Producent nie prowadzi sprzedaży .Kontakt ze sklepem super jak pisałem wyżej i co potwierdza kolega Łukasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EmilioE napisał:

Ale Kolega pyta o możliwości w Krakowie, a nie w mieście Audioona. Przypomnę, że producent ma siedzibę w mieście... Hmmm???

AudioOn to najbliższy Krakowa salon z produktami Haiku. Sam jestem z Krakowa i kiedy na ostatnim Audioshow pytałem Pana Krzaka o wypożyczenie skierował mnie właśnie tam, do Czechowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bogus18 napisał:

W czym problem AudioOn  wypożycza do domu  .Ja swój wzmacniacz zamawiałem w Krakowie u Pana W. Krzaka a kupowałem przez Salon firmowy Audio On . Producent nie prowadzi sprzedaży .Kontakt ze sklepem super jak pisałem wyżej i co potwierdza kolega Łukasz .

Również wypożyczyłem w AudioOn - świetny kontakt. Polecam

A potem kupiłem u nich

Edytowane przez M-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam (chyba) swój Haiku Audio Sensei 300B.
Okazyjnie, 
zakupiony w listopadzie 2020.

Powód: chęć sfinansowania prawie 2x droższej 211... 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak 211 ? A kolumny ? Opium czy Tannoy , na czym się skończy ? U mnie też zmiana. Po przeprowadzce z 12 do 40m2 pożegnać z żalem musiałem Spendory A2 i obecnie Origami gra z Heco Aurora 1000. I bez problemu sobie z nimi radzi. Niby krok do tyłu wykonałem ale nie odczuwam żadnej degradacji. Aurory to bardzo ciekawa propozycja do lamp SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marcin_59666 napisał:

a nie da się oddać w rozliczeniu?

Da się, ale to jest mniej opłacalne jak zawsze... Tym bardziej że Sensei 300B na rynku wtórnym nie ma, a nowy po rabatach to 14k. Wiem, że parę osób przymierza się do zakupu... a taniej niż u mnie nie kupi się go ?

 

 

1 godzinę temu, Łukasz napisał:

Czyli jednak 211 ? A kolumny ? Opium czy Tannoy , na czym się skończy ? U mnie też zmiana. Po przeprowadzce z 12 do 40m2 pożegnać z żalem musiałem Spendory A2 i obecnie Origami gra z Heco Aurora 1000. I bez problemu sobie z nimi radzi. Niby krok do tyłu wykonałem ale nie odczuwam żadnej degradacji. Aurory to bardzo ciekawa propozycja do lamp SE.

Ani, ani.

Opium już niestety u mnie nie grają. Nie polubiły się z moją Panią, ktora regularnie aferowała się, że są za duże do naszego pomieszczenia. Trochę to była prawda, trochę faktycznie przytłaczały nasz salon, choć mnie się to podobało ? Ostatecznie usłyszał je u mnie mój kolega i zachorował. W jego sporo większym salonie wyglądają kapitalnie, grają dużo bardziej otwartym dźwiękiem i właściwie to w jego żywszej akustyce dźwiek trzeba było dociązyć, a u mnie odciążałem czym się dało i nadal miałem poczucie, że wypadałoby ciut szczuplej... 

Czekam na 'nowe' kolumny, wkrótce się pochwalę ? Origami radzę spróbować na KT150 ponoć ciekaaawie wypada.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, julius-6 napisał:

Da się, ale to jest mniej opłacalne jak zawsze... Tym bardziej że Sensei 300B na rynku wtórnym nie ma, a nowy po rabatach to 14k. Wiem, że parę osób przymierza się do zakupu... a taniej niż u mnie nie kupi się go ?

 

 

Ani, ani.

Opium już niestety u mnie nie grają. Nie polubiły się z moją Panią, ktora regularnie aferowała się, że są za duże do naszego pomieszczenia. Trochę to była prawda, trochę faktycznie przytłaczały nasz salon, choć mnie się to podobało ? Ostatecznie usłyszał je u mnie mój kolega i zachorował. W jego sporo większym salonie wyglądają kapitalnie, grają dużo bardziej otwartym dźwiękiem i właściwie to w jego żywszej akustyce dźwiek trzeba było dociązyć, a u mnie odciążałem czym się dało i nadal miałem poczucie, że wypadałoby ciut szczuplej... 

Czekam na 'nowe' kolumny, wkrótce się pochwalę ? Origami radzę spróbować na KT150 ponoć ciekaaawie wypada.

Wiedziałem, że tak będzie ? Miałeś zbyt dużo dobrych kolumn, by zostać z takim produktem na stałe. Pewnie są ok, ale na 100 % nie zmieniłbym na nie Tannoyów czy Harbethów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hasos napisał:

Wiedziałem, że tak będzie ? Miałeś zbyt dużo dobrych kolumn, by zostać z takim produktem na stałe. Pewnie są ok, ale na 100 % nie zmieniłbym na nie Tannoyów czy Harbethów. 

Opium grają lepiej od każdych Harbethów jakie słyszalem. Niestety trzeba mierzyć siły na zamiary. Po podłączeniu po Opium Snell sprawdzałem czy grają wysokotonówki. A przekaz z Tannoy nigdy nie był tak płaski. U mnie trochę za ciasno miały. Tzn grały i tak najlepiej z tego co miałem, ale z identyko sprzętem u kumpla zagrały po prostu jeszcze lepiej. Właściwie od Tannoy też grają lepiej tak 90% materiału... ?  Ale Tannoy można schować na szafę i łatwo zmienić z innymi monitorami, a Opium raz wniesione... ciężko nawet przestawić. Jak je ustawiłem w fajnym miejscu do słuchania to była afera, jak je chowałem to wkurwiałem sie ze nie tak grają... Szkoda nerówow.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak brzmi w porównaniu do Rhea 2 ? Przy okazji,  testowałeś hybrydy Pathosa? Miałem styczność z Haiku EL34, 6550, Bright 5, każdy grał trochę inaczej i w każdym czegoś brakowało żeby go używać do wszystkiego (pomijam fakt pilota), finalnie wybrałem Pathosa Remix - polecam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hasos napisał:

To ja te ci nie przypasują, to zostanie ci już chyba tylko test Sonus Faber Extrema ?

nie do konca tak jest. Mini Utopie wymgaja dosc osobliwego toru, kupiłem bo pojawiły sie w dobrych pieniadzach, a nie mialem pomysłu na nic innego, natomiast obawiam sie że tutaj ani 300b ani Iovita, ani 211 nie zrobi tego co trzeba, także... hm hm hm 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julius-6 napisał:

nie do konca tak jest. Mini Utopie wymgaja dosc osobliwego toru, kupiłem bo pojawiły sie w dobrych pieniadzach, a nie mialem pomysłu na nic innego, natomiast obawiam sie że tutaj ani 300b ani Iovita, ani 211 nie zrobi tego co trzeba, także... hm hm hm 

accuphase e-800 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie molestuję @Audio-ON o GATO. Nie lubię tranów, ale Gato ciekawiło mnie jeszcze jak kosztowalo 40k, jest szansa , że się zgra, choć jestem nieco sceptyczny, bo kocham srednicę Single ENdów ?

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, julius-6 napisał:

Na razie molestuję @Audio-ON o GATO. Nie lubię tranów, ale Gato ciekawiło mnie jeszcze jak kosztowalo 40k, jest szansa , że się zgra, choć jestem nieco sceptyczny, bo kocham srednicę Single ENdów ?

Kolega ma Speca. To taki lampowy tran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobno głupich pytań nie ma, a odpowiedzi jak widać czasami mogą być różne. Można spotkać przeróżne rozwiązania ( patrz Naim i gniazda głośnikowe ). W samym Haiku tez przecież oznaczenie kolorami gniazd RCA jest odmienne. Koniec końców zasięgnąłem informacji w samym źródle i w tym przypadku nie ma żadnych niespodzianek. Lewa lampa lewy kanał, prawa prawy kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.