Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem o tym ale obawiałem się uruchamiać go bez wpiętej lampy. Na początku nie byłem pewien czy to tylko lampa i nie chciałem ryzykować ew. uszkodzenia wzmacniacza. Raczej to tylko lampa, dzisiaj prawdopodobnie będę miał już nową parę i zobaczę czy wszystko zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Powracam do klubu z SOL 2 Signature. Na razie wygrzewanie, ale nawet poczatkowe wrazenia to jak usiasc w starym, ulubionym fotelu...

IMG_6280 copy.heic

IMG_6280 copy.heic

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, David_65062 napisał:

Witam. Powracam do klubu z SOL 2 Signature. Na razie wygrzewanie, ale nawet poczatkowe wrazenia to jak usiasc w starym, ulubionym fotelu...

IMG_6280 copy.heic 78 kB · 14 pobrań

IMG_6280 copy.heic 78 kB · 8 pobrań

....oj tak, Sol 2 SE potrafi na dłużej zatrzymać w fotelu 🙂

Ciekawy front, to chyba z Sol'a4? Nawet nie wiedziałem, ża taką wersję Sol2 można zamówić.

Gratulacje i przyjemnego słychanie ulubionej muzyki.

Edytowane przez Sebian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, David_65062 napisał:

Witam. Powracam do klubu z SOL 2 Signature. Na razie wygrzewanie, ale nawet poczatkowe wrazenia to jak usiasc w starym, ulubionym fotelu...

IMG_6280 copy.heic 78 kB · 23 pobrań

IMG_6280 copy.heic 78 kB · 9 pobrań

U mnie zdjęcia się nie otwierają . Lepiej niż Sol IV ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie. Czy lepiej to sie okaze. Na razie wygrzewam i wzmacniacz i kable. Pierwsze wrazenie takie ze troche mniej dynamiki ale bardziej kameralne granie. Musze dac troche czasu bo kable tez nowe. 

014D2706-8DE1-4C2D-AAC0-442B41470019.jpeg

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, David_65062 napisał:

Dzieki panowie. Czy lepiej to sie okaze. Na razie wygrzewam i wzmacniacz i kable. Pierwsze wrazenie takie ze troche mniej dynamiki ale bardziej kameralne granie. Musze dac troche czasu bo kable tez nowe. 

014D2706-8DE1-4C2D-AAC0-442B41470019.jpeg

Na Dzień dobry  Tobie podobal się wyglad Sola IV a jak gra juz mniej 😉 dlatego  wygląd został ale wnętrze to prawdziwy Sol ll SE ( mój) . Koniec żartów  .Każdy z nas słyszy po swojemu ,słucha innej muzyki, ma inną akustykę pomieszczenia i można tak długo. ALE wielu wybiera Haiku Audio Sol ll Se  dlaczego  ? Bo jest niesamowicie neutralny i o tym jak zagra decyduje reszta toru i patrz  wyżej. To wzmacniacz który bez problemu napędzi większość kolumn i wypełni dźwiękiem pomieszczenia do 30 m²  .Jak gra kto słuchał wie kto nie miał  okazji polecam wypożyczyć  .Za swoją cenę  gra wybitnie  lepiej od wieku droższych.  U mnie często były pytania czy to lampa ? A może hybryda? Inni mówili chodno  przejrzyście? Swietna scena ,lokalizacja przestrzeń czarne tło ja mam drabinke Dact jest niesamowicie rowno . Wzmacniacz gra liniowo , piekna rozdzielcza zlota nie ostra gora .Wokale gładkie  bez gorek i dolkow takie damskie lub męskie jak na zywo .Bas kolorowy rozdzielczy slychac ten niski sredni i ten ktory przchodzi laczy sie ze srednicą .Jest szybkosc dynamika . Ten wzmacniacz jest super . Jeśli macie taki budżet to

dobra decyzja posłuchać , zagości na dłużej.

Ps wzmacniacz jest  niesamowicie wrażliwy na kable 

Zaczynając od zasilających poprzez RCA A na glosnikowych kończąc  ,warto po eksperymentować .Odwdzięczy się po stokroć. 

 

Pozdrawiam gratuluje dobry  zakup.

 

20210513_195033.jpg

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta wrazliwoscia na kable u wzmacniaczy z Haiku zgadzam sie w 100%. Faktycznie zaraz po wpieciu innego sieciowca slychac zmiany w dzwieku. Ciekawi mnie bardzo efekt koncowy, po wygrzaniu. SOL 4 musial pograc dobre 200 godzin nim sie “ustatkowal”. 
Doradzcie mi koledzy odnosnie glosnikowych. Moje typy to:

*Cardas (101 lub Crosslink lub Iridium)
*Luna Gris

Na razie jest Vermouth Audio Serenade 3 i tez dam mu troche czasu zeby sie wygrzal. Troszke wg za bardzo wyeksponowany dol a srodek cofniety ale nie jest to obiektywne (w sumie zadna opinia nie jest) bo kabel jest nowy. 

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, David_65062 napisał:

Z ta wrazliwoscia na kable u wzmacniaczy z Haiku zgadzam sie w 100%. Faktycznie zaraz po wpieciu innego sieciowca slychac zmiany w dzwieku. Ciekawi mnie bardzo efekt koncowy, po wygrzaniu. SOL 4 musial pograc dobre 200 godzin nim sie “ustatkowal”. 
Doradzcie mi koledzy odnosnie glosnikowych. Moje typy to:

*Cardas (101 lub Crosslink lub Iridium)
*Luna Gris

Na razie jest Vermouth Audio Serenade 3 i tez dam mu troche czasu zeby sie wygrzal. Troszke wg za bardzo wyeksponowany dol a srodek cofniety ale nie jest to obiektywne (w sumie zadna opinia nie jest) bo kabel jest nowy. 

Haiku Audio Sol ll SE nie potrzebuje tak długiego wygrzewania , Swój dostałem z Salonu AudioOn prawie nie grany i według Pana Tomka ale i jest to moje zdanie zagrał od począku super no i wiadomo lepiej od Solą ll bez SE i później jakiś wielkich zmian nie było. Owszem gra lepiej po 15 -20 minutach od włączenia do sieci i jak się słucha to nie warto go wyłączać .Raczej kable jak nowe niech się ułożą .Co do doboru to pograj minimum miesiąc i wtedy napisz co byś więcej chciał lub co ci nie pasuje . Spróbuję podpowiedzieć.

Miłego grania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, David_65062 napisał:

Z ta wrazliwoscia na kable u wzmacniaczy z Haiku zgadzam sie w 100%. Faktycznie zaraz po wpieciu innego sieciowca slychac zmiany w dzwieku. Ciekawi mnie bardzo efekt koncowy, po wygrzaniu. SOL 4 musial pograc dobre 200 godzin nim sie “ustatkowal”. 
Doradzcie mi koledzy odnosnie glosnikowych. Moje typy to:

*Cardas (101 lub Crosslink lub Iridium)
*Luna Gris

Na razie jest Vermouth Audio Serenade 3 i tez dam mu troche czasu zeby sie wygrzal. Troszke wg za bardzo wyeksponowany dol a srodek cofniety ale nie jest to obiektywne (w sumie zadna opinia nie jest) bo kabel jest nowy. 

Ja też mam swoje typy kabli, sporo ich z Solem2SE testowałem, ale tak jak pisze bogus, wpierw musiałbyś określić czego Ci w dźwięku brakuje, co chciałbyś poprawić. Bez określenia Twoich preferencji to będzie trochę błądzenie po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 19:39, bogus18 napisał:

wtedy napisz co byś więcej chciał lub co ci nie pasuje . Spróbuję podpowiedzieć.

Wzmacniacz gra cale dnie i pomalu zaczynam zauwazac czego mi troszke brakuje. Brzmienie pasuje mi bardzo,  jest naturalnie, kameralniej niz z SOL4, moze troszke mniej dynamiczniej ale i lepiej przy cichym sluchaniu. Ja nie jestem fanem w pelni neutralnego brzmienia, wole czasami troszke podkolorowane ale z naciskiem na "troszke". Generalnie bede sziukal glosnikowca, ktory wysunie wokale troszke do przodu, w sumie tylko to. Chord Signature MK1 bylby idealny (moj ulubiony glosnikowiec) ale niestety 2x6.5m to juz gruba kasa. Bogus podaj swoje typy jak mozesz. Pozdrawiam.  

W dniu 13.05.2021 o 20:34, Sebian napisał:

a też mam swoje typy kabli, sporo ich z Solem2SE testowałem

Witam kolego. Podziej sie jak mozesz swoimi typami. Przyblizenie wokalu z mocnym zaznaczeniem tak zeby stare nagrania nie kluly w uszy.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, David_65062 napisał:

Wzmacniacz gra cale dnie i pomalu zaczynam zauwazac czego mi troszke brakuje. Brzmienie pasuje mi bardzo,  jest naturalnie, kameralniej niz z SOL4, moze troszke mniej dynamiczniej ale i lepiej przy cichym sluchaniu. Ja nie jestem fanem w pelni neutralnego brzmienia, wole czasami troszke podkolorowane ale z naciskiem na "troszke". Generalnie bede sziukal glosnikowca, ktory wysunie wokale troszke do przodu, w sumie tylko to. Chord Signature MK1 bylby idealny (moj ulubiony glosnikowiec) ale niestety 2x6.5m to juz gruba kasa. Bogus podaj swoje typy jak mozesz. Pozdrawiam.  

Witam kolego. Podziej sie jak mozesz swoimi typami. Przyblizenie wokalu z mocnym zaznaczeniem tak zeby stare nagrania nie kluly w uszy.

Jak już pisałem. Kup Duelundy 12ga, będziesz zadowolony. Myślę, że żaden kabel nie wysunie Ci wokalu do przodu znacząco. Haiku tak gra, raczej w głąb. Ja tak lubię, bo słucham w bliskim polu. Ale nie każdemu musi to pasować. U mnie z Harbeth wokal nie jest podany do przodu.

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, David_65062 napisał:

Wzmacniacz gra cale dnie i pomalu zaczynam zauwazac czego mi troszke brakuje. Brzmienie pasuje mi bardzo,  jest naturalnie, kameralniej niz z SOL4, moze troszke mniej dynamiczniej ale i lepiej przy cichym sluchaniu. Ja nie jestem fanem w pelni neutralnego brzmienia, wole czasami troszke podkolorowane ale z naciskiem na "troszke". Generalnie bede sziukal glosnikowca, ktory wysunie wokale troszke do przodu, w sumie tylko to. Chord Signature MK1 bylby idealny (moj ulubiony glosnikowiec) ale niestety 2x6.5m to juz gruba kasa. Bogus podaj swoje typy jak mozesz. Pozdrawiam.  

Witam kolego. Podziej sie jak mozesz swoimi typami. Przyblizenie wokalu z mocnym zaznaczeniem tak zeby stare nagrania nie kluly w uszy.

Nie wiem czy same kable głośnikowe w sposób znaczący "wypchną" wokal, ale na moje ucho najprzyjemniej zabrzmiały i nie kłuły w uszy, idąc od dołu cenowego:

1. MB Audio Cable Aurora2, równo, przyjemnie, niewiele sybiliantow

Nnieco drożej

2. SoundSphare Black , pięknie, muzykalne, kolorowo lub Deneb, nieco jaśniej, bardziej rozdzielczo, konturowo, nieco dynamiczniej

Wyższa półka

3. Harmonix SLC, wysoka kultura, klasa i nasycenie, lub Exquisite (na nim gram obecnie), nieco jaśniej, szczupłej niż SLC, ale więcej emocji, wyrazistości, powietrza, ale bez wyostrzeń (najlepszy kabel jaki słuchałem u siebie).

Są to oczywiście moje typy, najlepiej wypożycz i przetestuj, z MB i Soundsphere nie powinno być problemu, gorzej z Harmonixami bo już nie są produkowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hasos napisał:

Myślę, że żaden kabel nie wysunie Ci wokalu do przodu znacząco.

Wiesz co moze nawet nie chodzi o wysuniecie do przodu jak bardziej zaznaczenie i troche powiekszenie. Chord Signature wlasnie to od siebie dodawal nie obnizajac przestrzeni ani dyamiiki ale niestety nie osiagalny juz. Zastanawiam sie czy Luna Gris bedzie podobna do Duelunda bo budowa niby ta sama ale wiesz jak to jest z kablami. 

 

3 godziny temu, Sebian napisał:

Są to oczywiście moje typy, najlepiej wypożycz i przetestuj

Aurora moze i dobry pomysl ale ja potrzebuje dlugosc 2x6.5m. Wiec koszta tez juz bede wysokie.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz lub pokaż ustawienie ? czemu aż tak długie kable ? Przy 13 mb kabli głośnikowych o gotowych raczej trzeba zapomnieć , z metra też wybór nie za duży jeśli mowa o markowych . Konfekcja we własnym zakresie lub bez. 

Pod powiem jeden mimo że najtańszy tego producenta to gra bardzo równo ładna scena, wokale naturalne bez podbarwień bas szybki kontrolowany jest lekkie wypełnienie dźwięku ładna barwa tak w zasadzie usiąść i słuchać one grają i od siebie za wiele nie dodają .Solidnie wykonane nie za grube dobrze się układają .

Są lepsze są ciekawsze , ale te nie kosztują majątku są markowego producenta metr kosztuje ok.130 zł  +- 200 zł za wtyki w sumie nie całe 2000 zł za 2x 6,5 m . Polecam wypożycz posłuchaj powinno się podobać .

Gdyby to była normalna długość 2,5 m to w przedziale 2-3 tys.zl łatwiej było by coś doradzić 

Na dziś żeby kieszeni nie podziurawić polecam posłuchać Caradas 101 z rolki .

Pozdrawiam miłego słuchania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, David_65062 napisał:

Wiesz co moze nawet nie chodzi o wysuniecie do przodu jak bardziej zaznaczenie i troche powiekszenie. Chord Signature wlasnie to od siebie dodawal nie obnizajac przestrzeni ani dyamiiki ale niestety nie osiagalny juz. Zastanawiam sie czy Luna Gris bedzie podobna do Duelunda bo budowa niby ta sama ale wiesz jak to jest z kablami. 

 

Aurora moze i dobry pomysl ale ja potrzebuje dlugosc 2x6.5m. Wiec koszta tez juz bede wysokie.

Jeśli chodzi o markowe kable cięte z metra i jeszcze "budżetowe" przychodzi mi do glowy Chord Clearway. Miałem go u siebie jakiś czas temu, u mnie zagrał po jaśniejszej stronie z niezłą dynamika, ale miałem wrażenie, że grał trochę "V"

Edytowane przez Sebian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bogus18 napisał:

Bo Chordy tak mają A koledze chodzi oto by było na odwrót  środek na pierwszym planie . I tu jest problem .

No tak, dlatego nie wspominałem o nim w moim wcześniejszym wpisie. Chodzilo mi bardziej o wskazanie go jako opcja z powodów budżetowych bo 13mb to już robią się koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. To mój pierwszy post w tym forum. Mam pytanie odnośnie wzmacniacza Selene 6550. Rozważam jego zakup (oczywiście po testach). Mam pytanie odnośnie selektora źródeł. W jaki sposób jest on rozwiązany. Czy gałką z przełącznikiem steruje się zestawem przekaźników w torze sygnałowym, czy też wejścia podłączone są bezpośrednio pod przełącznik. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Tomek.b166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomek.b166 napisał:

Dzień dobry. To mój pierwszy post w tym forum. Mam pytanie odnośnie wzmacniacza Selene 6550. Rozważam jego zakup (oczywiście po testach). Mam pytanie odnośnie selektora źródeł. W jaki sposób jest on rozwiązany. Czy gałką z przełącznikiem steruje się zestawem przekaźników w torze sygnałowym, czy też wejścia podłączone są bezpośrednio pod przełącznik. Z góry dziękuję za pomoc.

To pytanie najlepiej zadać konstruktowi np na FB 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zagościł u mnie na odsluchach Haiku Selene 6B4G. Konstrukcja o tyle ciekawa, że w przeciwieństwie do klasycznego modelu lampami mocy są triody podobne do 2a3 zamiast pentod 6550/KT88. 

Efektem jest mniej mocy (ok 12W) , ale epicka przejrzystość, rozdzielczosć , naturalnosc brzmienia. Myślę że spokojnie jest to granie klasy Sensei 300B, chociaż inne - nieco mniej czarujące, ciepłe, ale bardziej obiektywne, konturowe i rysowane cienką kreską. 

Bardzo interesujący piecyk.

  

 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
29 minut temu, bogus18 napisał:

Haiku Ci nie pasował ?

Nie moge powiedzic ze mi nie pasuje. Po prostu zupelnie nie mam czasu sluchac i sprzet stoi. I raczej nie wyglada zebym w ciagu najblizszego roku mial tego czasu wiecej. Kupuje jedno pudlo do wszystkiego, ot taki skok w tył 😂

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ttttttt3433434 napisał:

Proszę powiedz jak grały Lintony, możesz je porównać z innymi kolumnami?

Lintony graja caly czas i maja sie dobrze. Mysle, ze w ich pulapie cenowym ciezko cos lepszego znalesc. (moim kromnym zdaniem). Wiadomo, nie jest super szczegolowe i wyrafinowanie granie ale sa to pierwsze paczki, ktore mam tak dlugo. Mozna ulepszyc ich brzmienie poprzez moda w zwrotnicy i wymiane paru rzeczy ale nawet bez tego ja jestem zadowolony. Mocny, przyjemny bas, dobrze zaznaczona srednica i delikatna gora. Z Haiku Sol 4 byl sztos, bardzo duza dynamika, szybkie energiczne granie. Z Sol 2 Signature jest mniejsza dynamika, ale bardziej kameralnie. 

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.