Jump to content
Patryk-1980

Klub Haiku-Audio

Recommended Posts

Witam.

Polska manufaktura produkująca wzmacniacze tranzystorowe i lampowe.

Zapraszam do wpisów - forumowiczów którzy słuchali, są w posiadaniu oraz zainteresowanych w/w produktami :)

Linki do strony producenta

http://www.haiku-audio.pl/

oraz Facebooka

https://www.facebook.com/HaikuAudio/?fref=ts

Edited by Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Kolejna nowość to wzmacniacz SOL III

Jest to rozwinięcie wzmacniacza drugiej generacji.

Moc została zwiększona - 60W/8ohm lub 110W/4ohm. Obudowa składa się w całości z

aluminiowych płyt.

Zasilacze są podzielone na lewy i prawy, więc jest

pełne dual-mono.

Procesor, który steruje

włączaniem i wyłączaniem wszystkich sekcji, przekaźnikami wyboru wejść

i obsługuje zdalne sterowanie.

To w skrócie suche dane.

"Lampa nie umiera nigdy"

Może na klub trochę za wcześnie, niewiele osób miało możliwość posłuchania tych urządzeń. Nie powiem - chętnie bym odsłuchał, ZG fajne miasto, ale trochę daleko ;-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Klub LINEAR AUDIO RESEARCH serdecznie wita klub HAIKU-AUDIO.

Wrocław wita Kraków.

Cieszymy się, że kolejny polski producent sprzętu audio pojawił się na tym forum.

A miał ktoś okazję porównać Bright MK3 do SOL (w wersji 25W) ?

Zapraszamy oczywiście wszystkich do Zielonej Góry na odsłuch i zakupy Haiku Audio.

Szkoda, że Zielona Góra jest daleko od Łodzi. Chętnie bym skorzystał z odsłuchu Haiku.

Silver.

Porównywałem - choć nie bezpośrednio - Brighta i SOL II. Test SOL tu: http://wstereo.pl/test-haiku-audio-sol-ii-wzmacniacz-kompletny/

W dużym skrócie: SOL jest szybszy, dynamiczniejszy i bardziej :tranzystorowy" od Brighta. Choć oczywiście Brightowi niczego nie brakuje, to SOL II jest po prostupod tym względem i w swojej cenie wybitny. Są też drobne różnice barwowe: SOL II jest nieco chłodniejszy i twardszy, Brigh bardziej miękki (choć absolutnie nie rozmiękczony) i dźwięczniejszy, troszkę bardziej nasycony barwowo.

Teraz kwestia SOL II kontra SOL I. Wiktor Krzk, twórca Haiku Audio, mówi, że różnica leży głównie w mocy, wydajności prądowej i skali dźwięku. Według niego "Jedynka" gra nieco zwiewniej, lżej niż "Dwójka", ma też mniej basu.

Jeśli ktoś chce posłuchać Haiku w Warszawie, to zapraszam do siebie.

Pozdrawiam Stempur

Haiku wypuścił tez interkonekt - o ile wiem, to w limitowanej serii, bo przewodnika jest mało. Mam wersję demo, jeszcze bez loga i w konfekcji roboczej. Gra charakterystycznie, ale fajnie. Nie w każdym systemie się sprawdzi. Ale jeśli ktoś lubi konkretne, ofensywne granie - może być super. To ten cienki, po lewej.

post-2489-0-26117800-1468156242_thumb.jpg

Edited by stempur

Dzięki za odpowiedź. W sumie z Łodzi nie mam daleko. Może uda się zorganizować wyjazd do stolicy. Wiadomo i tak najlepiej by było odsłuchać u siebie. Szkoda, że nie ma pilota. Ciężko by było się przestawić.

Edited by Silver_85

Dzięki za odpowiedź. W sumie z Łodzi nie mam daleko. Może uda się zorganizować wyjazd do stolicy. Wiadomo i tak najlepiej by było odsłuchać u siebie. Szkoda, że nie ma pilota. Ciężko by było się przestawić.

Zawsze można wypożyczyć.

To dobra wiadomość, że może być pilot :) W sprawie przyjazdu dam znać. Masz te wzmacniacze na stałe u Siebie?

Zawsze można wypożyczyć.

Dzięki za info. Jak coś odezwę się na priv.

Jest już recenzja do przeczytania SOL III http://www.highfidelity.pl/@main-2841&lang=

Dystrybucja rozszerza się tym razem na Śląsku http://audio-on.pl/

Za niedługo kolejny nowy model, Bright MK3.5

pzdr.

P.

póżniej będzie mk4.0, później mk4.5 itd.... kuźwa czemu nie potrafią zrobić raz a dobrze???

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Jakby ktoś chciał to mam na zbyciu Bright Mk2. Z Qba'mi Sobieski ani z Eposami Elan 30 (4 ohm) się mi nie zgrał :(

Posiadam od kilku miesięcy Haiku Audio Sol MM. Bardzo dobry pre i w swojej cenie bezkonkurencyjny. Nie ma żadnych regulacji więc jak ktoś chce żonglować wkładkami to się zawiedzie, ale jak ma grać z konkretnym systemem to jest "pysznie". U mnie najpierw grał z Ortofonem 2M Red, a obecnie zafundowałem mu Bronza.

Hybrydowy wzmacniacz Haiku Audio Bright MK4 zaprezentowany będzie po raz pierwszy na tegorocznej wystawie Audio Show w Warszawie.

Edited by Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Które modele będą konkurencyjne do Atolli 100-ek i 200-ek oraz ewentualnie do Baltlabów.

ciągłe zmiany ...

Które modele będą konkurencyjne do Atolli 100-ek i 200-ek oraz ewentualnie do Baltlabów.

Witam

Dzisiaj trafił do mnie Bright MK3 na moje testy i dla mnie aby porównać do Atolla IN100SE.

Pierwsze wrażenia wow ale mięso ten wzmak wydaje. Bas jest tak obfity a przy tym świetnie kontrolowany, średnica pozostaje na podobnym poziomie co w Atollu, a góra jest troszeczkę wycofana co nie znaczy,że jest jej mało. To tylko pierwsze godziny z tym wzmacniaczem. Odsłuch płyt: Ibrahim Maalouf koncert z At I'Olympia,

Nils Lofgren,Matt Halsall ,a za moment Led Zeppelin vol.2

Chyba będę miał fajną gwiazdkę w tym roku,tylko myślę o wersji MK4.

Wysłane z tapciocha

Analog: Gramofon Dual CS 5000 z wkładką Goldring 2100/AT440MLb/Ortofon 2M Red | PRE;Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX 636 , Kenwood KX1100 HX ,Pioneer CT-737 MkII,

Kolumny: Tannoy XT8F | CYFRA: Cocktail Audio X50 | DAC Audio GD 1.32 , 1.38 | CD Marantz 63MKII | Wzmak: Atoll IN200SE , kable - odpowiednie :-)

jarojaw

Miłych godzin w słuchaniu i porównywaniu oraz trafnej decyzji ;)

pzdr.

Edited by Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Byłem na AVS 2016 fajny dźwięk w sobotę

szkoda że nie było możliwości w tym dniu

posłuchania Bright 3 lub 4 ew Solo .Jestem

zainteresowany tymi wzmacniaczami a nie mam

gdzie posłuchać w okolicach Łodzi

Dzięki Planecie Dźwięku miałem możliwość posłuchać Bright MK 4 wzmacniacz o pięknej barwie delikatnej górze fajnym środku dół zaznaczony ,pilot wygląd bdb. Ale jak doszło do porównania z Sol ll to wrażenia niesamowite to co usłyszałem na dobrze znanych płytach to przeszeszlo moje oczekiwania TEN wzmacniacz jest niesamowity na pewno go kupię.

l

• Like 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.