Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I było by to bardzo dobre, bo moim zdaniem SOL II jest najlepiej brzmiącym wzmacniaczem w ofercie Haiku.

Też tak uważam, u mnie SOL II w wersji Signature, zastąpił lampę ze stajni Cayina... i pięknie gra z kolumnami Studio 16 Hertz. Niestety nie dał rady napędzić Dynaudio Focus 160, które czekają w pudle na wzmacniacz który będzie w stanie ich ruszyć, a trochę już ich przerzuciłem... Dlatego mocno liczę na SOL IV, że będzie wydajniejszy prądowo i nie straci nic na brzmieniu w stosunku do SOLa II. Ale o tym się już niedługo przekonam, bo IV zawita w moje progi...

Co się stało, że nie będzie prezentacji IV w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pokoik to taka mała klitka. Trudno by było ustawić tam jakieś kolumny pasujące do SOL IV. Konstruktor nie chciał chyba ryzykować złej prasy dla swojego nowego dziecka.

Ogólnie na żywo SOL prezentuje się lepiej niż na zdjęciach.

Edytowane przez bebzun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pokoik to taka mała klitka. Trudno by było ustawić tam jakieś kolumny pasujące do SOL IV. Konstruktor nie chciał chyba ryzykować złej prasy dla swojego nowego dziecka.

Ogólnie na żywo SOL prezentuje się lepiej niż na zdjęciach.

 

Dokładnie to samo pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też tak uważam, u mnie SOL II w wersji Signature, zastąpił lampę ze stajni Cayina... i pięknie gra z kolumnami Studio 16 Hertz. Niestety nie dał rady napędzić Dynaudio Focus 160, które czekają w pudle na wzmacniacz który będzie w stanie ich ruszyć, a trochę już ich przerzuciłem... Dlatego mocno liczę na SOL IV, że będzie wydajniejszy prądowo i nie straci nic na brzmieniu w stosunku do SOLa II. Ale o tym się już niedługo przekonam, bo IV zawita w moje progi...

Co się stało, że nie będzie prezentacji IV w Warszawie?

 

Kwestia "napędzenia","wysterowania","ruszenia" itp. jest dyskusyjna bo każdy nawet słaby wydajnościowo i mocowo wszystkie wymienione rzeczy zrobi, kolumny będą przecież grały...Kwestia tego, że przy niskiej skuteczności kolumn i słabym prądowo wzmacniaczu nie będą grały pełnią swoich możliwości. Czyli jak powinny. Sam kiedyś chciałem kupić Focusy 160 i zrezygnowałem. Skoro Twój SOL nie jest na tyle wydajny prądowo żeby usłyszeć ich pełnię możliwości to powinienem go sobie darować do Akustyk CCM. Brałem go pod uwagę. Tutaj pojawia się kolejna kwestia w sprawach związanych z "napędzeniem" itp. Mianowicie wielkość miejsca odsłuchowego. Czy nie jest tak często, że wzmacniacz mało wydajny prądowo w dużym pokoju z tymi samymi kolumnami w pokoju o połowę mniejszym jest już wydajny ? Czy w tym wszystkim nie chodzi o to kręcenie potencjometrem ? Mała wydajność + duży pokój = volume na 12 ? Mała wydajność + mały pokój = volume 9 ? Czy muszę mieć 1-2 kW do pokoju 12 m ? Kolejna kwestia to repertuar.

Edytowane przez Łukasz Walawender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Origami z czarnymi kolumnami Ich produkcji pozamiatały dla mnie wystawę w Sobieskim...

Kompletne brzmienie - czyste przestrzenne i naturalne bez podbić - w tak niekomfortowych warunkach grały jak na żywo koncert !

Do tej pory jestem w szoku... szczerze

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego, że przy niskiej skuteczności kolumn i słabym prądowo wzmacniaczu nie będą grały pełnią swoich możliwości. Czyli jak powinny.

Łukasz, właśnie tak jest w przypadku Dnaudio, Sol II nie jest w stanie ich napędzić, dlatego mocno liczę na Sola IV i jego większą wydajność prądowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Origami z czarnymi kolumnami Ich produkcji pozamiatały dla mnie wystawę w Sobieskim...

Kompletne brzmienie - czyste przestrzenne i naturalne bez podbić - w tak niekomfortowych warunkach grały jak na żywo koncert !

Do tej pory jestem w szoku... szczerze

 

Pewnie te kolumny miały skuteczność minimum 95 db. Dlatego z takimi słabymi łapami było fajnie. Jak za starych dobrych lat w audio, czyli '70-'80. Gdy kolumny były wysokiej skuteczności, na lekkim papierze, niskiej mocy. Wtedy wszystko grało ;)

 

 

Łukasz, właśnie tak jest w przypadku Dnaudio, Sol II nie jest w stanie ich napędzić, dlatego mocno liczę na Sola IV i jego większą wydajność prądowa.

 

W takim razie chyba odpuszczam SOL i SOL II... Tak lubię Scany... I szkoda zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, ukazał się test SOL2 WSTEREO. Zaczynał się od stwierdzenia,że opis tego wzmacniacza to jak opisać smak wody. Pomyślałem sobie, że nie źle gościu popłynął albo zioła na z pierwszej ręki:-)

Ale po odsłuchu Origami i Selene zgadzam się z recenzentem. Gra lampa i ma wszystkie atuty szklanej bańki ale cały przekaz jest krystaliczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu kolumn (w samym narożniku) są pobudzane wszystkie mody pomieszczenia (powierzchni między ścianami: boczna-boczna, przednia-tylna, sufit-podłoga), co odpowiada jakby słuchać zestawów z innych pomieszczeń znajdując się dokładnie w narożniku.

Zwykle ustawia się kolumny tak, by zneutralizować wpływ rezonansów, a tutaj odwrotnie - wspomaganie i wpływ pokoju zamierzono jak najmocniej zaznaczyć.

Z tego wniosek, że w innych warunkach grać może zupełnie inaczej, wnioski wyciągnięte z hotelowej prezentacji mogą się nie powtórzyć. Właściwie nie mają szans się powtórzyć, bo musiałyby być identyczne wszystkie wymiary długości ścian.

 

Warto wziąć to pod uwagę planując ustawienie, wybór kolumn czy formułując potem ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu kolumn (w samym narożniku) są pobudzane wszystkie mody pomieszczenia (powierzchni między ścianami: boczna-boczna, przednia-tylna, sufit-podłoga), co odpowiada jakby słuchać zestawów z innych pomieszczeń znajdując się dokładnie w narożniku.

Zwykle ustawia się kolumny tak, by zneutralizować wpływ rezonansów, a tutaj odwrotnie - wspomaganie i wpływ pokoju zamierzono jak najmocniej zaznaczyć.

Z tego wniosek, że w innych warunkach grać może zupełnie inaczej, wnioski wyciągnięte z hotelowej prezentacji mogą się nie powtórzyć. Właściwie nie mają szans się powtórzyć, bo musiałyby być identyczne wszystkie wymiary długości ścian.

 

Warto wziąć to pod uwagę planując ustawienie, wybór kolumn czy formułując potem ocenę.

 

reasumując próbujesz mącić wodę wać Pan:)

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuelem, masz rację ale o to chodzi by cały system grał (a tutaj grał). Wiadome jest, że tymi kolumnami nie nagłośnienisz pokoju powyżej 20 M2. Ale zawsze można dobrać inne. Wczoraj grały Spendory z Selene i było dobrze (jak na 12W), chociaż dla części gości grało to za sucho.

Edytowane przez bebzun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem Origami - już 2 znajomków co było na AS stwierdziło, że urzekająco gra.

Ciekaw jestem połączenia z Tannoyami.

No i jak znam życie tam można sporo jeszcze z lampami poszaleć względem konfiguracji fabrycznej

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem Origami - już 2 znajomków co było na AS stwierdziło, że urzekająco gra.

Ciekaw jestem połączenia z Tannoyami.

No i jak znam życie tam można sporo jeszcze z lampami poszaleć względem konfiguracji fabrycznej

 

Też mi się podobało brzmienie i design. Chętnie bym przetestował u siebie na spokojnie ten wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy takie origami ma szanse napędzić proac 148? Skuteczność ok. 90, 4 ohm. Podobno proac kocha lampy. Ja być może potrzebuje lampowych zniekształceń. I uroku, być może więcej ciepła. Co myślicie?

 

Warto spróbować.. ten wzmacniacz jest naprawdę godny polecenia i zainteresowania

Tylko aby nie było że naciągam, bo już zbyt dużo moich wypowiedzi na temat Haiku..

ale udzieliło mi się podczas Audio Show...

jechałem tam z innym zamiarem a wyszło jak wyszło:)

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy takie origami ma szanse napędzić proac 148? Skuteczność ok. 90, 4 ohm. Podobno proac kocha lampy. Ja być może potrzebuje lampowych zniekształceń. I uroku, być może więcej ciepła. Co myślicie?

Selene bez problemu w Q21 grala z Harbehtami 5 plus

(15 wat w klasie A ) to choć nie słyszałem połączeń

z proac z Origami to moze byc ok.

Sprawdź można wypożyczyć w Audio On

 

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie przebrnąłem przez forum i mocno zainteresowałem mnie SOL II. Słyszałem już o nim wiele dobrego z kilku źródeł, a wpisy w klubie tylko podsyciły nastroje . Nie widziałem jednak żeby ktoś w klubie łączył ten wzmacniacz ze Spendorem. Moje Spendory A5 to brytyjskie granie, muzykalne i nieco ocieplone, łatwe do napędzenia, myślicie, że z SOL II lub II SE będą tworzyć zgrany duet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz cieplo grajace kolumny to posluchaj z wersja sol 2, ktora ma wiecej gory, mi z cieplymi dynkami brakowalo blasku przy standardowej wersji sol2, no i sol2 gra slyszalnym od razu zmiekczeniem w calym pasmie a zrodla pozorne sa jakby powiekszane, tak bylo u mnie (tak odebralem jego cechy osobnicze heh). A, bym zapomnial, bas sol2 swietnie roznicowal, swietna sprawa. Jak jest mozliwosc, trzeba! posluchac.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.