Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  176 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za opinię. Miejsca zakupu nie przesądzam :), ale plusem q21 jest to, że mają dużo kolumn do porównania, no i Lebena, o którym też cały czas myślę. Jeśli chodzi o wzmacniacze, to skupię się na ORIGAMI 6550 SE, SOL II i Lebenie, może posłucham jeszcze Brighta, ale nic więcej, bo NAD-ów, Yamah, CA czy innych się już nasłuchałem. Widzę, że największy to będzie problem z kolumnami, zwłaszcza pod lampę, gdzie nie ma wielkiego wyboru w moim przedziale cenowym (wysoka skuteczność). Dlatego myślę też o SOL II jako ewentualności względem lampy, z dobrze dobranymi kolumnami, które będą miały podobny charakter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam wybrać, każdy lubi co innego w brzmieniu, ma inne źródło, akustykę pokoju, słucha innej muzyki, no sam wiesz jak to z tymi preferencjami jest. A i może się okazać, że jednak Haiku nie dla Ciebie, ja chociaż doceniam SOL 2, to od niego wolę swojego Cyruska 8-2 czy chociażby Dayensa Menuetto....

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAIKU Sol ll SE to wydajny prądowo wzmacniacz. Choć u mnie się nie wysila 91 db. 4 Ohmy Rhea . Słuchałem nie dawno z kolumnami 85 db. trójdrożne monitory Audio Phase Cocaine i gralo to swietnie ,  Haiku pięknie napędził kolumny ( piszę o tym w klubie Audio Phase ). Tak więc o dobór kolumn do Sol ll SE bym się nie martwił . Słuchałem lampy Haiku Audio Selena z Harbentami 5 wymagające kolumny i było więcej niż dobrze. Haiku Origami nie znam ale mogę się domyślać że też nie jest słabeuszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hasos napisał:

Dzięki za opinię. Miejsca zakupu nie przesądzam :), ale plusem q21 jest to, że mają dużo kolumn do porównania, no i Lebena, o którym też cały czas myślę. Jeśli chodzi o wzmacniacze, to skupię się na ORIGAMI 6550 SE, SOL II i Lebenie, może posłucham jeszcze Brighta, ale nic więcej, bo NAD-ów, Yamah, CA czy innych się już nasłuchałem. Widzę, że największy to będzie problem z kolumnami, zwłaszcza pod lampę, gdzie nie ma wielkiego wyboru w moim przedziale cenowym (wysoka skuteczność). Dlatego myślę też o SOL II jako ewentualności względem lampy, z dobrze dobranymi kolumnami, które będą miały podobny charakter. 

Jak znam Q21 to nie mają pewnie na stanie ani Origami, ani Sol II. 
Miałem kiedyś nadzieje i próbowałem 2-3x dzwonić i zazwyczaj nie mają nic z Haiku, albo Brighta MK4... Dlatego jak chcesz Haiku to wal do Audio-on, bo tam z kolei mają na stanie prawie zawsze kompletną ofertę z Haiku. 

 

6 minut temu, bogus18 napisał:

HAIKU Sol ll SE to wydajny prądowo wzmacniacz. Choć u mnie się nie wysila 91 db. 4 Ohmy Rhea . Słuchałem nie dawno z kolumnami 85 db. trójdrożne monitory Audio Phase Cocaine i gralo to swietnie ,  Haiku pięknie napędził kolumny ( piszę o tym w klubie Audio Phase ). Tak więc o dobór kolumn do Sol ll SE bym się nie martwił . Słuchałem lampy Haiku Audio Selena z Harbentami 5 wymagające kolumny i było więcej niż dobrze. Haiku Origami nie znam ale mogę się domyślać że też nie jest słabeuszem.

Ja próbowałem SOL II z 30 Harbetha i było sucho, płasko... beznadziejnie. ? 
Niemniej potwierdzam, ze SOL II spokojnie poradzi sobie z większoscią kolumn na rynku, byle nie były one zbyt chude na dole. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, julius-6 napisał:

Dlatego jak chcesz Haiku to wal do Audio-on, bo tam z kolei mają na stanie prawie zawsze kompletną ofertę z Haiku.

hasos, dokładnie jest tak jak wszyscy Ci doradzają, tylko Audio On..., mają wszystko z Haiku, p. Tomek bardzo przesympatyczny człowiek, entuzjasta a nie sprzedawca...,który niczego nie będzie Ci wciskał na siłę i próbował sprzedać. Ja miałem u siebie na odsłuchach od nich Sola II SE, Sola III oraz najnowszego Sola IV, wszystkie wypożyczane do odsłuchów wysyłkowo (bez problemów i robienia łaski), został na stałe Sol II SE... i jestem zadowolony!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kami1973 napisał:

hasos, dokładnie jest tak jak wszyscy Ci doradzają, tylko Audio On..., mają wszystko z Haiku, p. Tomek bardzo przesympatyczny człowiek, entuzjasta a nie sprzedawca...,który niczego nie będzie Ci wciskał na siłę i próbował sprzedać. Ja miałem u siebie na odsłuchach od nich Sola II SE, Sola III oraz najnowszego Sola IV, wszystkie wypożyczane do odsłuchów wysyłkowo (bez problemów i robienia łaski), został na stałe Sol II SE... i jestem zadowolony!

 

Zgadam się z powyższym. Mam aktualnie wypożyczony na odsłuch od Audio On  SOL II SE,  p. Tomek sympatyczny fachowiec.
Zastanawiam się nad wypożyczeniem i porównaniem SOL IV. Jaka jest różnica miedzy SOL II SE a SOL IV  według Ciebie ?

Czy ktoś porównywał IOVITe do SOL II SE ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Przemos1980 napisał:

Zgadam się z powyższym. Mam aktualnie wypożyczony na odsłuch od Audio On  SOL II SE,  p. Tomek sympatyczny fachowiec.
Zastanawiam się nad wypożyczeniem i porównaniem SOL IV. Jaka jest różnica miedzy SOL II SE a SOL IV  według Ciebie ?

Czy ktoś porównywał IOVITe do SOL II SE ? 

http://wstereo.pl/test-haiku-audio-sol-iv-wzmacniacz-na-lata/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, hasos napisał:

A czy Sol II to jest dobry kompan dla np. Dynaudio? 

Zależy, do których. Generalnei Dynki grają ciepło, a Sol dobrze trzyma bas, także powinien być to niezły mariaż, ale jak wybierzesz sobie jakieś mocno prądożerne typu Special 25 to będzie słabo. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie nieaudiofilskie zupełnie pytanie o pobór prądu. Leben względem innych lampowców w klasie A ma dość mały pobór mocy, bo 82W. Haiku Origami ma 110W, a Bright 300W w klasie A/AB. I teraz pytanie, czy pomiędzy nimi jest duża różnica przy realnym zużyciu prądu? Jak Wam wzrosły rachunki za prąd po zakupie wzmacniaczy klasy A? Przyjmijmy 5 godzin dziennie słuchania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2019 o 08:19, hasos napisał:

mam jeszcze takie nieaudiofilskie zupełnie pytanie o pobór prądu. Leben względem innych lampowców w klasie A ma dość mały pobór mocy, bo 82W. Haiku Origami ma 110W, a Bright 300W w klasie A/AB. I teraz pytanie, czy pomiędzy nimi jest duża różnica przy realnym zużyciu prądu? Jak Wam wzrosły rachunki za prąd po zakupie wzmacniaczy klasy A? Przyjmijmy 5 godzin dziennie słuchania. 

Wg moich rachunkow wychodzi okolo 8 zeta miesiecznie za sluchanie 5h dziennie codziennie, wzmacniacz 100W.

Edytowane przez marboch

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2019 o 08:19, hasos napisał:

mam jeszcze takie nieaudiofilskie zupełnie pytanie o pobór prądu. Leben względem innych lampowców w klasie A ma dość mały pobór mocy, bo 82W. Haiku Origami ma 110W, a Bright 300W w klasie A/AB. I teraz pytanie, czy pomiędzy nimi jest duża różnica przy realnym zużyciu prądu? Jak Wam wzrosły rachunki za prąd po zakupie wzmacniaczy klasy A? Przyjmijmy 5 godzin dziennie słuchania. 

MATEMATYKA  !

Jeśli Haiku Audio Bright będzie grał  z max.mocą 300W  (tak się nie da w domowych warunkach to niemożliwe! nie wytrzymasz! za g l o s n o!) to 0.3kW razy 5godz..dziennie =1,5kW (cena 1kW ok.70 gr brutto=1.05 zł dziennie pomnóż przez 30 dni w miesiącu  To 31.50zl na MIESIĄC .

A Teraz myśl czy to tak dużo dla Ciebie . ???

Przyjmuję zakład  przy około 5godz dziennie rachunek za prąd za tan wzmacniacz nie przekroczy średnio 15max 20 zł na miesiąc.

Pozdrawiam 

Mam Haiku Audio Sol ll SE Max pobór 400W gram dłużej niż 5h dziennie i wiem ile płacę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, hasos napisał:

Wyszedłem na bidoka i skąpca :), a chciałem z ciekawości się dowiedzieć, czy klasa A to rzeczywiście ciągnie tak dużo tego prądu. 

 

 

Ja powiem inaczej nie chce się dziś myśleć (policzyć) To tak trudno 

Pewnie łatwiej  się pyta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.