Jump to content
Patryk-1980

Klub Haiku-Audio

Recommended Posts

Posted (edited)
On 7/12/2019 at 3:49 PM, slaaawek said:

Od ponad dwóch lat szukam tego wymarzonego zestawu bo już te zmiany męczyły. Jednak te poszukiwania też męczą:)

Kupiłem ostatnio monitory z "Juesej" tylko wymagają wydajnego prądowo wzmacniacza... I tak szukam. Sol IV wydaje się takim być tylko czy na pewno???

Mam Sol IV u siebie od jakiegos czasu i smialo mozna stwierdzic,  ze jest to wzmak wydajny pradowo. U mnie napedza Chario Pegasus i robi z nimi co chce. Za duzo jeszcze na temat samego wzmacniacza nie chce pisac bo jakis czas mnie nie bylo a poza tym nauczylem sie czym jest pierwsze wrazenie i wole poczekac az minie. Poza tym chce dobrych pare tygodni zaczekac z ocena zebym mial pewnosc ze jest wygrzany. Napewno o napedzenie kolumn sie musisz sie martwic kolego. Na godz 9 jest juz dynamicznie przy slabo skutecznych podlogowkach na 25mkw

Edited by David_65062

Haiku Audio SOL IV | Chario Constellation Pegasus | Chord Signature Reference | Abrahamsen V6 | Transparent Music Link |  Bluesound Node 2 | Chord Signature Digital

Witam posiadaczy Haiku Audio 🙂

niedawno miałem na testach model SOL II signature i bardzo podobało mi się jego brzmienie. Jestem bardzo ciekaw wzmacniacza SOL IV, ale przede wszystkim pod kątem, nazwijmy to, funkcjonalności (bo muzycznie to nie ma co pytać - musi być wyśmienicie 🙂 ). A widzę, że są już tutaj posiadacze SOL IV. Proszę zatem o opinię w następujących kwestiach:

1. Czy mocno się grzeje SOL IV ? Jak miałem SOL II, to on miał pobór mocy przy normalnym graniu 90 W, co przekładało się na dość mocne grzanie (choć oczywiście nie tak jak np. Baltlab Endo 1 - który parzy przy dotknięciu radiatorów). SOL IV wg specyfikacji pobiera 50 W więc czy chyba nie grzeje się mocno ?

2. Czy regulacja głośności pilotem jest w miarę precyzyjna ? Przy w miarę cichym słuchaniu da się zrobić lekką korektę głośności, czy są z tym problemy ?

pozdrawiam 🙂

Posted (edited)
W dniu 24.07.2019 o 10:12, Rafał_79 napisał:

Czy regulacja głośności pilotem jest w miarę precyzyjna ?

Miałem "normalnego SOL II " ale wszystkie HAIKU które miałem były ładnie zrobione pod tym względem.

Ktoś pisał że pilot jest tandetny... Jest plastikowy i lekkki , jest przeciwieństwem wydumanych audiofilskich ciężkich pilotów z tragicznymi podpisami. Ma duże klawisze, czytelnie oznaczone - jest świetny

Edited by M-K

On 7/24/2019 at 9:12 AM, Rafał_79 said:

Witam posiadaczy Haiku Audio 🙂

niedawno miałem na testach model SOL II signature i bardzo podobało mi się jego brzmienie. Jestem bardzo ciekaw wzmacniacza SOL IV, ale przede wszystkim pod kątem, nazwijmy to, funkcjonalności (bo muzycznie to nie ma co pytać - musi być wyśmienicie 🙂 ). A widzę, że są już tutaj posiadacze SOL IV. Proszę zatem o opinię w następujących kwestiach:

1. Czy mocno się grzeje SOL IV ? Jak miałem SOL II, to on miał pobór mocy przy normalnym graniu 90 W, co przekładało się na dość mocne grzanie (choć oczywiście nie tak jak np. Baltlab Endo 1 - który parzy przy dotknięciu radiatorów). SOL IV wg specyfikacji pobiera 50 W więc czy chyba nie grzeje się mocno ?

2. Czy regulacja głośności pilotem jest w miarę precyzyjna ? Przy w miarę cichym słuchaniu da się zrobić lekką korektę głośności, czy są z tym problemy ?

pozdrawiam 🙂

1. Sol IV przy normalnym nie grzeje sie mocno. Jest lekko cieply ale napewno nie goracy. Poboru mocy nigdy nie mierzylem i raczej nie bede wiec nie moge Ci pomoc.

2. Regulacja jest precyzyjna i napewno sie masz sie co martwic o lekka korekte gdyz ta jest jak najbardziej mozliwa.

Wzmacniacz jest swietny, bardzo uniwerslany i wygral w mojej ocenie z Heglem H160, Arcamem A49, Naimem Supernaitem i Roksanem Blak. Jest to wylacznie moja opinia i pewnie wielu sie ze mna nie zgodzi ale naprawde Sol IV to jest wybitny wzmacniacz. Polecam z czystym sumieniem.

Ktos pisal ze pilot jest swietny. Jest funkcjonalny i brzydki jak noc listopadowa, ale odnosnie estetyki to kazdy ma inne jej pojecie, jeden lubi ogorki, drugi ogrodnika corki.  

Haiku Audio SOL IV | Chario Constellation Pegasus | Chord Signature Reference | Abrahamsen V6 | Transparent Music Link |  Bluesound Node 2 | Chord Signature Digital

Dzięki za odpowiedzi.

Widzę, że faktycznie wzmacniacz jest dopracowany i warty zainteresowania.

Odnośnie pilota to też wolę mieć pilot lekki, funkcjonalny, spełniający podstawową rolę regulacji wzmocnienia. Wzornictwo, estetyka - rzeczy względne i drugorzędne.

Cześć... że się tak wtrącę - a nie brałeś pod uwagę Iovity. Miałem oba u siebie, Sol IISE i Iovitę, i nie powiem, ta druga bardziej mnie urzekła. Sol II SE był poprawny pod każdym względem, ale to Iovita - przynajmniej u mnie - zagrała bardziej muzykalnie, z przyjemniejszym odwzorowaniem wokali (a na to najbardziej zwracam uwagę) - może dzięki lampkom na pokładzie. Na pewno warto porównać, chociaż koszty są już większe. Słuchałem ostatnio kilka różnych wzmacniaczy, cenowo najbliżej był Copland CTA-405A i pozostawał daleko w tyle. Jedynie SEnsei konkurował z Iovitą, ale to inne granie.

• Like 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.