Jump to content
Patryk-1980

Klub Haiku-Audio

Recommended Posts

Ja słuchałem Sol 1, gdy jechałem na odsłuch Bright 3, podobało mi się ale po sprzedaży Fezz Luny brakowało mi trochę lampki, dlatego wybrałem Bright.

Miałem Brighta i Cię rozumiem.

A co masz obecnie?

Edited by Borixon

Monobloki na KT66. No i Ganymede.

f3e194f86fae277b7d8c1f9f601429e0.jpg

Edited by Maki
  • Like 1

Monobloki na KT66. No i Ganymede.

A jak oceniasz Bright, ja uważam ze w stosunku do ceny to świetny wzmacniać, śmiało może konkurować z droższymi produkcjami.

Mógłbym śmiało żyć z Brightem trójką (ja miałem jeden z pierwszych Brightow 2 w wersji końcówki, ale słyszałem kilka 3-jek i kilka razy 2 SOLe). Najlepiej w wersji końcówki. Za nieduże pieniądze dźwięk ze nie mam pytań. I to by było najlepsze z budżetowych znanych mi rozwiązań. Ale się napiąłem trochę i wszedłem w najwyższą możliwą w danym momencie opcje.

Edited by Maki

I pewnie najlepsza, zawsze tak jest, ja również jak tylko trochę kasy uzbieram to coś wymieniam, jak nie kolumny to kable czy klocki, tak to już z naszym hobby jest, choć żona mówi ze to choroba :)

Lampka w topowym Haiku trochę brumiła ale Sol to bardzo dobry wzmak

Sprzedam VITUS RI100

Miałem spory zgryz, bo nawet tanie Brighty dają tak dobry dźwięk, ze myślałem czy nie kupić trójki i zamknąć temat, a resztę kasy na płyty i rowery, ale się wysiliłem i w sumie nie żałuje, temat wzmocnienia definitywnie zamknięty na dłuższy czas. Słucham. Jestem duzo bardziej melomanem niż audiofilem.

Lampka w topowym Haiku trochę brumiła ale Sol to bardzo dobry wzmak

?

A ktora linia - bright czy sol lepiej buduje dalsze plany sceny? Po mece z in100se i jego graniem tylko pierwszym planem i przestrzenia (glownie gorna srednica) wypchnieta na "kilometr" przed linie bazy nie moge drugi raz popelnic bledu i kupic wzmaka tak ofensywnie grajacego. Oczywiwcie moze idzie dobrac kolumny pod Atolla, ktore maja doline na gornej sredni i wtedy bedzie ok ale nie o to chyba chodzi, zeby latac wady pieca wadami kolumn...

>>>>> CYRUS 8.2 // PMC 20.21<<<<<

Słabo u mnie z kwiecistymi opisami, ale mówiąc prostymi słowami Brighty jakby lepiej rysowały i umiejscowiały źródła, a SOLe grały większa przestrzenią, moze dlatego ze odrobine jaśniej w najwyższych rejestrach.

W Brightach jest zawsze jeszcze jakaś tam możliwość wpływu na rodzaj dźwięku poprzez dobór lamp na wejściu.

Edited by Maki
  • Like 1

<p>Dzieki za odzew Maki, wlasnie do moich monitorow potrzebuje sporo najwyzszej gory, do tego bardzo rozdzielczej zeby "uciec" z najwiekszej wady moich glosnikow czyli posklejanej, miekkiej papki na sopranach ze scieta najwyzsza gora (nie wiem czemu Dynaudio zrobilo na wysokich takiego farfocla...). Czyli jezeli chodzi o gore to kierunek na sol-a a teraz Maki jak mozesz mi powiedziec, ktory z piecy tj sol czy bright gra przestrzenia blizej sluchacza to bede wdzieczny bo jak juz pisalem, jestem wymeczony tym nachalnym graniem na twarz "rockowego Atolla"...

Edited by Adam 38

Oj... co ja tam pamietam... żaden nie gra męcząco, podejrzewam ze jeżeli Cię zmęczyły inne sprzęty, to to były słabe sprzęty. Za słaby ja ekspert. Jeżeli chcesz maksymalnie sie wpasować, gadaj z producentem i bierz na odsłuchy. Kontakt jest bardzo dobry, wiec dogadasz sie na pewno.

Wkrótce premiera na Audio Video Show wzmacniacza Hommage á Williamson 6CA7 Ultralinear, gdzie będzie grał z głośnikami Bodnara.

Jest już test:

http://www.highfidelity.pl/@main-3105&lang=

Obecnie można też posłuchać go w salonie Audio-On w Czechowicach.

Na Audio Video Show oprócz tego Williamsona zagra flagowy komplet Ganymede/IOVITA.

"Lampa nie umiera nigdy"

Wkrótce premiera na Audio Video Show wzmacniacza Hommage á Williamson 6CA7 Ultralinear, gdzie będzie grał z głośnikami Bodnara.

Jest już test:

Obecnie można też posłuchać go w salonie Audio-On w Czechowicach.

Na Audio Video Show oprócz tego Williamsona zagra flagowy komplet Ganymede/IOVITA.

Dopiero kupiłem Haiku Sol ll a tu taka niespodzianka trzeba jechać na

Audio Show i posłuchać

Jest już test:

Szkoda , że mnie w tym roku nie będzie na Audio Show.

Zawsze mi się podoba schludny montaż urządzeń Haiku.

Wiem ze offtop, ale jakby ktoś był zainteresowany, to chętnie odsprzedam niedrogo Brighta Mk2, wersja z podwyższoną mocą.

Pozdrav,

Krzysiek

Odkupię wzmacniacz Haiku Audio MK3. Może ktoś planuje sprzedaż swojego sprzętu?

Ile chcesz położyć?? Mam srebrny, ma jakieś 3 miesiące. Rzuć cene :)

Ile chcesz położyć?? Mam srebrny, ma jakieś 3 miesiące. Rzuć cene :)

Już szczęśliwie kupiony. Ale dziękuję za ofertę.

Napisz jak wrażenia i z czym współpracuje.

Harbeth P3ESR i docelowo Marantz TT-15S1. Jeszcze składam tor, więc na ogólne wrażenia trzeba będzie trochę poczekać.

Mnie Sol II z Harbethami w ogole się nie podobał... ale słuchałem 7 i 30.1... no i Sol II ma zupełnie inną , bardziej przejrzystą charakterystykę. Przypuszczam, że dopiero z Harbethami 5 miałby prawo się zgrać, natomiast hybryda może je całkeim fajnie wypełnić. Powodzenia!

Idą lampy...

Ja mam. SOL II modzika dual mono i SOL MM i oba cudownie graja z moimi starymi B&W 603 ;)

Edited by velchinaski

Ja mam. SOL II modzika dual mono i SOL MM i oba cudownie graja z moimi starymi B&W 603 ;)

Ech, chciałem spróbować Sol II z B&W bo przypuszczałem, że może być nieźle - niestety nie znalazłem ciekawych ogłoszen kiedy byłem na etapie poszukiwań.

Nabyłem Tannoye LGM12 i w najbliższym razie spróbuję sparować jest z Williamsonem oraz SOL I (mają zdaje się 90db efektywnosci - myślę, że może być ciekawie :)

Idą lampy...

Byłem w sobotę na AV S 2017 miałem możliwość posłuchać muzyki

w różnych miejscach i tak wysoki poziom jaki reprezentuje Haiku

można spokojnie porównać z o wiele droższymi wzmacniaczami

bardzo znanych firm .

Spotkałem P . Wiktora Krzaka choć krótko mogłem osobiście podziękować

za Haiku Sol ll Signature Edition.

Dziękuję miłej Pani która mi w tym pomogła.

Z jakimi kolumnami w tym roku na AVS grał Haiku Audio?

Z jakimi kolumnami w tym roku na AVS grał Haiku Audio?

Bodnar audio Hornreflex

Bodnar audio Hornreflex

Edited by bogus18