Skocz do zawartości
IGNORED

wymiana sprzętu kina domowego 5.1


sepot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Zacząłem wymianę kina domowego. Pierwszym krokiem była zmiana satelit. Obecnie mam Cantony GLE 416. Pozostało mi do wymiany :

amplituner (obecnie Pioneer vsx-417)

subwoofer (obecnie Pioneer (SW40S)

centralny (obecnie eltax discovery center)

głośniki główne (obecnie audiomega opus 300)

 

Z uwagi na ograniczenia finansowe wymiana sprzętu będzie rozłożona w czasie, i będę szukał okazji na olx/allegro lub innych miejscach. Prawdopodobnie będę kupował sprzęt używany,jednak za bardzo nie mam wiedzy jaki sprzęt będzie odpowiedni do mojego pokoju (ok. 18 m2) . Sprzęt ma służyć głównie do oglądania filmów na bluray, czasami koncertów. Jedyne jakie mam wymogi do sprzętu na dzień dzisiejszy to :

 

amplituner :

bluetooth

co najmniej 3 wejścia optyczne

 

głośnik centralny: z uwagi że stoi na szafce pod telewizorem, chciałbym aby był płaski i miał mniej niż 15 cm

 

kolor głośników: czarny/wenge/ciemny brąz

 

 

 

 

Bardzo proszę o doradzenie tego jaki sprzęt mam kupić. Ewentualnie jeśli znajdziecie dany sprzęt w okazyjnych cenach, to będę wdzięczny za linki do ogłoszeń

 

Dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o najważniejszej kwestii zapomniałeś. Kasa. Ile chcesz wydać na takiego używanego amplitunera ale skoro już na początku jest warunek (bluetooth) to mało nawet ten używany nie będzie kosztował. Nie ma co patrzeć na jakieś klocki z najniższej półki bo to i szkoda czasu na to i szkoda kasy na nie poza tym nie wiem czy te z niskiej półki będą miały bluta. A do czego Ci ten blut.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to chyba jedyny do 1500 zł z blutem jaki znalazłem.

 

A widzisz, nie popatrzyłem czy ma te 3 wejścia optyczne, już zerkam, przepraszam, ma tylko jedno więc też odpada. Nie ma amplitunerów dla Ciebie spełniających Twoje warunki. Musisz kupić jakiś nowy z wyższej półki , zeby miał i bluta i 3 wejścia optyczne. Niższe modele nie mają 3 wejść opt. , poza tym nowsze ze średniej półki mające bluta nie mają tyle wejść opt. Jedno drugie wyklucza, jak jest nowszy i ma bluta to nie ma na tyle wejśc ile Ci potrzeba, natomiast gdy już znajdzie się z tyloma wejściami to nie ma bluta.

 

A po co Ci aż 3 wejścia opt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co najmniej 3 wejścia optyczne

To będzie problem!

To są już drogie klocki nawet z używanych. Jak pyta Adek po co Ci tyle? Możesz to gniazdo zastąpić elektrycznym cyfrowym lub HDMI?

I ile kasy na to?

 

Tak na prawdę to do wymiany faktycznie całość.

Kolejność według mnie:

1. Ampli, 2. Fronty, 3. Sub, 4 Centralny

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Chciałem 3 wejścia optyczne dla dekodera kablówki i bluraya , a trzecie mieć wolne w na przyszłość. Być może wystarczą mi 2 wejścia optyczne.

 

Bluetooth jest mi po to, abym mógł słuchać bezprzewodowo muzyki z laptopa

 

Co do ceny, to sam nie wiem. Najpierw chciałbym wiedzieć ile kosztuje dobry używany amplituner z tymi funkcjami jakie potrzebuję

 

Dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu BD nie chcesz puścić przez hdmi? jak puść optyk/coaxial BD-amplif to wykastrujesz i zbijesz kodery do starych standardów ja tak używałem na starym combo a przeszedłem na hdmi z optyka/coaxial to niebo a ziemia jak odpalę film na BD a nawet na DVD płytce po hdmi.Też mam dekoder CP i nie podłaczam go pod amplifa bo nie ma co ogladać na nim w 5.1 co daja nasi operatorzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma Twój lapcial Wi-Fi, pewnie tak, to po kiego Ci ten blut. Po Wi-Fi też posłuchasz a to ma więcej modeli i nawet starsze, a ma wyjście hdmi, jeśli tak to lepiej podłączyć lapka do ampla tym złączem. Tu masz kilka na które warto zwrócić uwagę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

im niżej tym droższe ale dość wysokie modele więc nawet najdroższy tu za ponad 2 tys zł jest ze dwie , trzy klasy lepszy od nowego w tej cenie. Jedne z nowszych w tym zestawieniu to Denon seria X i np 2000, 3100 czy 4000 , Onkyo 636, dobry jest też Pioneer z serii LX. Osobiście brałbym Denona 4000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A czemu BD nie chcesz puścić przez hdmi? jak puść optyk/coaxial BD-amplif to wykastrujesz i zbijesz kodery do starych standardów

 

oczywiście, że tak, lepiej po hdmi,, po coś w końcu zrobili to złącze. Wszystko co ma takie możliwości łączysz do ampla po hdmi a z niego jednym kablem na TV i koniec z plątaniną kabli.

 

Bluetooth jest mi po to, abym mógł słuchać bezprzewodowo muzyki z laptopa

 

a jaki masz TV, ma może Wi-Fi i wejście hdmi z ARC, jeśli tak to może po Wi-Fi puścisz na TV i przy pomocy DLNA poleci na tv a dalej albo poprzez hdmi z ARC poleci Ci na amplituner albo po AIR Play bezprzewodowo na ampla. Ja tak słucham czasami jak dzieciaki coś zapuszczą z telefonu. Ale zazwyczaj słucham po kablu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adek45 Racja kolego zapomniałem dodać sam miałem plątanine kabli hdmi do tv+optyk do amplifa a teraz załatwia wszystko jeden i jest git i porządek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.