Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub miłośników muzyki ambient , downtempo , psytrance


margaryna85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zaprosić użytkowników słuchających taką muzykę do dyskusji o niej .Co lubicie kiedy słuchacie , z czego słuchacie pliki płyty.A jak CD gdzie kupujecie.Można wklejać linki jak ktoś chce pokazać coś wartego uwagi tylko proszę przez spoiler żeby nie mulić wątku. Jak ktoś chce coś sprzedać (CD) lub wymienić się lub czegoś poszukuję też warto napisać.Nie jest nas pewnie dużo (słuchaczy takiej muzyki) ale chciałbym stworzyć zorganizowaną grupę która będzie się trzymać razem , pomagać sobie w poszukiwaniu płyt itp.Zaczynając od siebie to słucham tylko na cd ale czasami i radio internetowe odpalę http://open.fm/play/33 najczęściej te.Z płyt słucham generalnie wszystko co jest spod wytwórni ultimae records ale i nie tylko.

Każda nowa płyta którą uda mi się kupić to święto bo jak sami wiecie w naszym kraju jest bardzo trudno kupić taką muzykę.

Ah szkoda że nie ma już nobientu ale głowa do góry i zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, zawsze lubie sprawdzic cos nowego z tego rodzaju muzyki, takze bede sledzil ten watek. Nie slucham duzo takiej muzyki ale jest jedna plyta ktora uwielbiam i dosc czesto sluchamy z moja corka. Jest to Asura 360. Slucham glownie z plikow, plyty kupuje na ebay. (Nie bede sie spieral ale temat raczej pasuje do dzialu Muzyka).

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asura 360

Witam dobra płytka asurę mam całą oprócz radio universe bo ta mi nie przypadła za bardzo do gustu .Pomyśl o tej http://allegro.pl/asura-life-i6327572453.html płyta już nie dostępna cena dobra , sam od niego kupiłem carbon based liveforms 23 płyta była w idealnym stanie więc ta myślę też powinna być.

Płyty też kupuję z ebay ale parę mam przez np ten sklep http://www.fan.pl/ tylko że to są pośrednicy i co za tym idzie trochę się dopłaca.Ponad to jak się podoba asura to obowiązkowo posłuchać jeszcze takich wykonawców jak aes dana , solar fields , carbon based liveforms , gorąco polecam.

 

dodam od siebie parę sklepów zagranicznych które pewnie znacie ale może ktoś się ucieszy

https://ultimae.com/shop/

https://www.psyshop.com/

http://www.goastore.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dolaczam do klubu, posiadam kilka plyt z ultimae records m.in. Solar fields, CBL, ale rowniez inne. Plyty kupowalem na discogs - czasem trafiaja sie w ciekawych cenach.

 

Z troche innych klimatow, ale rownie ciekawych polecam tez formacje Sound from the ground.

 

Polecam tez posluchac solowych plyt czlonka formacji CBL - Sync24. Plyte "Source" posiadam.

 

Spokojne aczkolwiek wciagajace rytmy ze zroznicowana podstawa basowa.

 

 

Edytowane przez morfeusz_

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sync24

znam . Można posłuchać jeszcze z ultimae MIKTEK , CIRCULAR,I AWAKE,LARS LEONHARD , CYGNA,

HOL BAUMANN , CELL , CONNECT.OHM , JAMES MURRAY wspólny projekt aes dana i solar fields pt huva network i SCANN-TEC który jest członkiem polskiej grupy z Wałbrzycha czyli sundial aeon. Ostatnio wpadł mi w ucho jeszcze side liner.

 

posiadam kilka plyt z ultimae records

Tutaj moje gratulacje nie jest o nie łatwo :) Ja mam na chwilę obecną 25 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam . Można posłuchać jeszcze z ultimae MIKTEK , CIRCULAR,I AWAKE,LARS LEONHARD , CYGNA,

HOL BAUMANN , CELL , CONNECT.OHM , JAMES MURRAY wspólny projekt aes dana i solar fields pt huva network i SCANN-TEC który jest członkiem polskiej grupy z Wałbrzycha czyli sundial aeon. Ostatnio wpadł mi w ucho jeszcze side liner.

 

Tutaj moje gratulacje nie jest o nie łatwo :) Ja mam na chwilę obecną 25 .

 

Znam i sluchalem wszystkich z wymienionych wykonawcow, ale nie wszystko mi sie tez podoba, mam ktoras plyte I awake, Cygny, Huva network. To prawda, plyty wytworni ultimae records sa slabo dostepne, a jeszcze bardziej chodzi o dosc wysokie ceny, jak na Polskie standardy za niektore produkcje.

 

Side linera rowniez znam i mam jedna jego plyte, idac dalej tym tropem podobna muzyke tworzy Zero Cult - sprawdz.

 

Jesli nie znasz polecam jeszcze:

Galaxy i moim zdaniem swietna plyte "everlasting tone"

Robert Rich ma rowniez wiele ciekawych produkcji.

A takze:

Entheogenic moze Ci sie spodobac,

T.I.T "ambient factory"

No i wczesniej wspomniane Sound from the ground.

Ulf Sodeberg aka Sephiroth - cos z dark ambient.

 

Pzdr

Edytowane przez morfeusz_

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, plyty wytworni ultimae records sa slabo dostepne, a jeszcze bardziej chodzi o dosc wysokie ceny, jak na Polskie standardy za niektore produkcje.

święta racja.Część podanych wykonawców znam część posłucham.Mi też nie wszystko z ultimae się podoba choć sama wytwórnia jest nie kwestionowanym numerem 1.A jaką płytę huva masz ?I czy posiadasz może w zbiorach solar fields origin 1 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święta racja.Część podanych wykonawców znam część posłucham.Mi też nie wszystko z ultimae się podoba choć sama wytwórnia jest nie kwestionowanym numerem 1.A jaką płytę huva masz ?I czy posiadasz może w zbiorach solar fields origin 1 ?

 

Huva - Live at Glastonbury

Z origin mam tylko #2

Origin #1 - bylem bardzo bliski kupna tej plyty od anglika, ale podczas negocjacji trafil sie ktos inny i mnie wyprzedzil.

Edytowane przez morfeusz_

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włśnie kupiłem te płytki , muza naprawdę wciągająca .A mam taką jakby trochę zagadkę bo dawno ok 16 lat wstecz słuchałem będąć w wojsku CD Ambient napewno tam był utwór z serialu Nikita a okładka CD była jasno niebieska , czy miałby ktoś pojęcie co to za płyta ? chodzi mi cały czas ona po głowie :)

Dzięki za info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włśnie kupiłem te płytki , muza naprawdę wciągająca .A mam taką jakby trochę zagadkę bo dawno ok 16 lat wstecz słuchałem będąć w wojsku CD Ambient napewno tam był utwór z serialu Nikita a okładka CD była jasno niebieska , czy miałby ktoś pojęcie co to za płyta ? chodzi mi cały czas ona po głowie :)

Dzięki za info i pozdrawiam

 

Niestety nie pomogę. Gratuluję zakupu. Sam czekam na Analysis bo resztę już miałem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Sam mam co prawda oryginały wydane przez ultimae records ale to i cena inna , jak komuś nie przeszkadza remaster http://www.fan.pl/katalog/p53343726_carbon_based_lifeforms.html .Oryginał pokazał się na allegro http://allegro.pl/carbon-based-lifeforms-world-of-sleepers-i6423387030.html . Formację gorąco polecam

 

A dodam jeszcze że płyty zostały wydane w formie CD ale też LP co na pewno ucieszy fanów czarnych krążków i muzyki ambient , downtempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A mam taką jakby trochę zagadkę bo dawno ok 16 lat wstecz słuchałem będąć w wojsku CD Ambient napewno tam był utwór z serialu Nikita a okładka CD była jasno niebieska , czy miałby ktoś pojęcie co to za płyta ?

 

Domyślam się że z serialu mowa o kawałku tytułowym, wykonawca GUSGUS kawałek "GUN" z płyty "Polydistortion", okładka raczej niebieska...

Ewentualnie jeżeli to nie ta płyta to może po wykonawcy znajdziesz tą właściwą?

Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
<br />Z tym Aes Dana to taka trochę dziwna sprawa. Mam płytę Pollen i leylines. 2 pierwsze kawałki z pierwszej rewelacja, 2 z drugiej. A później już za bardzo transowo i housowo. <br />

Fanem aes dany nie jestem ale wielkie dzięki dla klienta za otworzenie takiej kultowej wytwórni.

Osobiście w zbiorach tego wykonawcy mam Memory Shell i Perimeters i choć to nie są złe płyty

to na pewno nie mogę powiedzieć że wybitne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Polecam Shpongle, OTT, Younger Brother, Future Sound of London, Krusseldorf, Scann-Tec, Miktek, Aes Dana, Phutureprimitive, Blue Tech, Kaya Project, Carbon Life Based Forms..jest tego jeszcze sport, ale Ci przedstawiciele dają fajny obraz tego co można w tej muzyce znaleźć.

Edytowane przez spnmdm

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.