Skocz do zawartości
IGNORED

Wołyń - nowy film Smarzowskiego


Peter75

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście,że był to również konflikt religijny.Przecież piszę o tym.Konflikt polsko-ukraiński to była wojna religijna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Obejrzałem wczoraj. Niestety, ale (moim zdaniem) reżyser nie wykorzystał potencjału historycznego w swoim filmie. I gdybym nie interesował się losami Polaków na kresach wschodnich, odebrałbym ten film, a zwłaszcza bestialskie masakry dokonywane na Polakach i Żydach jako incydentalne. Niewątpliwie na uwagę zasługuje umiejętne przemieszczenie się w czasie losów bohaterów. Reżyser z wielką wprawą ukazuje kolejne pejzaże pór roku i osadzonych w nim bohaterów filmu, skłaniając tym samym do myślenia, że nie jest to obraz jednego dnia lecz cała historia i tragedia tamtych lat rozgrywają się i narastają w czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twoich zarzutów.Film co prawda opowiada historię konkretnej wsi i ludzi tam mieszkających ale przecież ciągle mówi się o pogromach w innych miejscach.Po prostu na przykładzie jednej wioski opowiada dzieje całego regionu.Skąd więc pomysł,że chodzi o wydarzenie incydentalne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech, moje zdanie jest takie - gdyby film "Wołyń" reżyserował Mel Gibson, to widz w kulminacyjnych scenach otrzymałby "cios w brzuch i z liścia w twarz", aby zrozumiał i zapamiętał po wsze czasy ogrom cierpienia naszych rodaków na kresach. Przekaz pana Smarzowskiego tego nie oddaje w pełni. Reżyser stara się uciec od przedstawienia tych potworności i zbrodni jakich dopuścili się Ukraińcy na Polakach i Żydach...a nawet własnych ziomkach. Zbytnio tonuje ten przekaz, bardziej ukazując polską wieś i jej mieszkańców, usytuowaną na szlaku przemieszczających się uzbrojonych grup i oddziałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo było bardzo dużo opinii,że jest za dużo okrucieństwa.Dla mnie Smarzowski pokazał tyle okrucieństwa ile należało.Bez niepotrzebnego epatowania.Poza tym nie miał takich możliwości technicznych jak Gibson.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widz licznymi produkcjami przyzwyczajony już został wystarczająco do odbioru okrucieństw pojawiających się na ekranie kinowym i telewizyjnym.

Pasja, Apocalipto to jedne z wielu produkcji które zostały dobrze odebrane i zapamiętane. Ale tak się stało, bo reżyser dołożył wszelkich starań, aby rzeczywistość przenieść na ekran. Często tą ekranową już rzeczywistość nieco przerysowując, aby widz mniej wprawny nie miał cienia wątpliwości co ogląda i jakiej wagi jest przekaz... bez niedomówień i rozmydlającej główny watek narracji. Film powinien wywrzeć pozytywne lub negatywne reakcje i nie pozostać zapomnianym... takim nijakim, z domysłami. Tak się tworzy dzieła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widz licznymi produkcjami przyzwyczajony już został wystarczająco do odbioru okrucieństw pojawiających się na ekranie kinowym i telewizyjnym.

Pasja, Apocalipto to jedne z wielu produkcji które zostały dobrze odebrane i zapamiętane. Ale tak się stało, bo reżyser dołożył wszelkich starań, aby rzeczywistość przenieść na ekran. Często tą ekranową już rzeczywistość nieco przerysowując, aby widz mniej wprawny nie miał cienia wątpliwości co ogląda i jakiej wagi jest przekaz... bez niedomówień i rozmydlającej główny watek narracji. Film powinien wywrzeć pozytywne lub negatywne reakcje i nie pozostać zapomnianym... takim nijakim, z domysłami. Tak się tworzy dzieła.

Czyż prawdziwa sztuka nie powinna działać na wyobraźnię? Przecież pokazanie zbyt dosłowne i na talerzu nie popsuło by tej otoczki filmu, który również jest o miłości. W miłości więcej przekazu jest między wierszami. Ten film właśnie dlatego jest wyważony żeby równowagi wszystkich smaczków nie zachwiać. Dla mnie film jest wybitny dokładnie taki jaki jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd te dylematy, bo co jest ważniejsze w filmie "Wołyń", pokazanie wątku miłosnego, który tak de facto ciągnie się przez cały film, czy tragedii polaków na kresach ?

Brak wyważenia sytuacyjnego sprawia, że odbiór całości jest zbyt rozmazany. Albo to film o miłości, albo ...?

Mam wrażenie, że reżyser nie chciał zbytnio podpaść rządzącej władzy i psuć stosunków Polsko-Ukraińskich, stąd taki obraz powstał.

A wystarczy sięgnąć do kart historii, dokumentów i świadków tamtych wydarzeń aby uzyskać prawdziwy obraz tragedii.

Wystarczy poczytać o SS Galizien

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To właśnie fakty spisane na podstawie opowieści i zeznań naocznych świadków i dokumentów, często wykonanych przez oprawców, powodują że włos się jeży na głowie.

W mojej ocenie film "Wołyń" jest jakby wstępem do poszerzenia wiedzy na temat kresów wschodnich, oraz na temat zbrodni popełnionych przez ukraińskich morderców na narodzie polskim.

A jak słusznie zauważył Bronisław Wildstein, pisząc w swoim artykule pt. „Waga historii”, opublikowanym w „Rzeczypospolitej” z 2 sierpnia 2004 r. - "bez uznania prawdy historii trudno budować przyszłość", a ja bym dodał - bez ukazania tej prawdy światu i osądzeniu sprawców.

 

Bo jeśli poprawność polityczna będzie nam zasłaniać oczy, to pozostaniemy ślepi na zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tu żadnej poprawności politycznej.Wątek miłosny jest poboczny i o tyle niezbędny aby byli bohaterowie z którymi można się identyfikować.Nie jest to również traktat historyczny.Jak ktoś chce więcej wiedzy faktograficznej to niech sięgnie do dokumentu.Pisałem już o tym wcześniej,że moim zdaniem kwestia winy i odpowiedzialności za zbrodnie została rozłożona sprawiedliwie.Nie ma tu symetrii między Ukraińcami i Polakami,jednoznacznie pokazano główną odpowiedzialność po stronie ukraińskiej.Jednocześnie nie kryjąc przewin Polski przedwojennej wobec Ukraińców.Dla mnie to uczciwe postawienie sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Stąd te dylematy, bo co jest ważniejsze w filmie "Wołyń", pokazanie wątku miłosnego, który tak de facto ciągnie się przez cały film, czy tragedii polaków na kresach ?

Brak wyważenia sytuacyjnego sprawia, że odbiór całości jest zbyt rozmazany. Albo to film o miłości, albo ...?

Mam wrażenie, że reżyser nie chciał zbytnio podpaść rządzącej władzy i psuć stosunków Polsko-Ukraińskich, stąd taki obraz powstał.

A wystarczy sięgnąć do kart historii, dokumentów i świadków tamtych wydarzeń aby uzyskać prawdziwy obraz tragedii.

Wystarczy poczytać o SS Galizien http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/udzial-ukraincow-w-zdlawieniu-powstania-warszawskiego

To właśnie fakty spisane na podstawie opowieści i zeznań naocznych świadków i dokumentów, często wykonanych przez oprawców, powodują że włos się jeży na głowie.

W mojej ocenie film "Wołyń" jest jakby wstępem do poszerzenia wiedzy na temat kresów wschodnich, oraz na temat zbrodni popełnionych przez ukraińskich morderców na narodzie polskim.

A jak słusznie zauważył Bronisław Wildstein, pisząc w swoim artykule pt. „Waga historii”, opublikowanym w „Rzeczypospolitej” z 2 sierpnia 2004 r. - "bez uznania prawdy historii trudno budować przyszłość", a ja bym dodał - bez ukazania tej prawdy światu i osądzeniu sprawców.

 

Bo jeśli poprawność polityczna będzie nam zasłaniać oczy, to pozostaniemy ślepi na zawsze.

ale on pokazał losy 1 wioski, tak jak wyglądały. Poza pierwszą w każdej kolejnej mówiło się o dotychczasowych mordach, aż w końcu w niej nastąpiły i "poszły dalej". Oddał rzeczywistość każdej pojedyńczej osady, z historiami międzyludzkimi w tle. Miał skakać po wsiach i pokazywać tylko rzezie? Bez sensu by to było. Mi okrucieństwa nie brakowało już od sceny z żołnierzami przy ognisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(moim zdaniem)

Mam wrażenie

W mojej ocenie

 

Czy macie Panowie jeszcze jakieś uwagi i pytania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w końcu po dość długim niecierpliwym oczekiwaniu wczoraj obejrzałem i mam pytanie - czy z racji tego że za kamera stał wybitny operator, nocne ciemne sceny w których praktycznie nic nie było widać były celowym zabiegiem technicznym aby stworzyć taki a nie inny klimat, przekaz, odbiór czy po prostu świadczy to o tym ze Polacy w swoich filmach nie umieją oprócz zrobienia ścieżki dźwiękowej (tak aby każdy Polak bez wysiłku rozumiał) zrobić również dobrych technicznie zdjęć?

Co do samego filmu - moim zdaniem dobry ale podzielam opinie co niektórych iz Smarzewski nie do końca wykorzystał potencjał i zadanie tego filmu. I nie chodzi mi o to że za mało (w sensie ilości scen) było ukazywania okrucieństwa jakiego dopuszczali się Ukraińcy tylko moim zdaniem kilka scen które były mógł nakręcić w taki sposób żeby widzowi tak prz....lić miedzy oczy czy w splot słoneczny żeby chociaż na długie lata albo i do końca życia miał z tyłu głowy czym była ta rzeź na ludności cywilnej. Po prostu nie mamy zbyt dużo okazji (a praktycznie to pierwsza) aby to uświadomić szerokiej opinii - przeciętnemu widzowi czy to w Polsce czy Europie, Świecie. Ale ogólnie film bardzo dobry!!!

 

Negowanie faktu,że ludność ukraińska była źle traktowana w przedwojennej Polsce nie świadczy o wiedzy historycznej.I to jest właśnie wybielanie,mataczenie i kolorowanie.

 

Nienawiść nie bierze się znikąd.

Co do politycznego aspektu - mam wrażenie że kolega wojciech iwaszczukiewicz próbuje usprawiedliwić to co zrobili Ukraińcy w czasie pogromu zachowaniem Polaków wobec Ukraińców przed pogromem - trzeba mieć mare!!! Takich rzeczy jakich jako pierwsi zaczęli robić oprawcy nie może usprawiedliwić NIC - chyba że takie samo okrucieństwo ale przecież nic takiego przed wojną czy już w czasie niej nie miało miejsca!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem.Nigdzie nie napisałem,że w kwestii win jest równowaga.Jest wyraźna asymetria.Chodziło jedynie o szukanie przyczyn nienawiści Ukraińców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obejrzałem niedawno 'Wołyń' - wywarł na mnie ten film ogromne wrażenie. Pierwsze pół filmu to próba ukazania genezy powstania konfliktu, zresztą bardzo sprytnie ukazana przez reżysera - oprócz wątku religijnego dopatruję się również dużych rozbieżności czy też różnic majątkowych między Polakami a Ukraińcami. Polacy byli o wiele bogatsi od Ukraińców i to też mogło jak najbardziej podsysać nienawiść. Film bardzo dobry i naprawdę nie ma się do czego przyczepić - wiadomo, Smarzowski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam nad czymś innym. "Orły" są przyznawane, za "najbardziej ważny" film dla Polaków (widzów), czy za rzetelne rzemiosło artystyczne? Jak widać ilość nominacji świadczyła o tym, że film miał potencjał niemal w każdej dziedzinie? Nie twierdze, że "Wołyń" nie zasłużył na miano "Orła 2017" (najlepszy film), ale profesjonaliści oceniają "rzemiosło" nie tylko "znaczenie" filmu.

Bo:

kostiumy - "Wołyń" - a czemu nie "Baby Bump"? tu trzeba było się wykazać większą kreatywnością

muzyka - "Wołyń" a czemu nie "Sługi boże" - w świetnymi wstawkami utworów rockowych + Fisz/Emade na deser

scenografia - "Wołyń" - a nie "Ostatnia rodzina"? - tam scenografowie dopiero mieli robotę, aby odtworzyć wnętrza i zewnętrza (efekty specjalne blokowisk) na podstawie archiwalnych zdjęć...

 

Ale przyznam, że słusznie podzielono większość pozostałych nagród.

 

"Wołyń" to dobry i ważny film. Ale nie arcydzieło filmowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qot Tak naprawdę nie wiem, o co Ci dokładnie chodzi. Kostiumy i dekoracyjne tło będzie coraz trudniej wiernie odtworzyć i to nie tylko w tym filmie. Muzyka rockowa w tym filmie byłaby dla mnie takim samym nieporozumieniem, jak lustrowanie jakimś tam rockiem Powstania Warszawskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostiumy i dekoracyjne tło będzie coraz trudniej wiernie odtworzyć

 

Zapraszam do skansenów - tam wzornictwa i "autentyków" jest mnóstwo - a na Ukrainie po wsiach - to niema jest i bez zmian. Przy "Baby Bump" - to czysta kreacja, a w scenografii "Ostatnia rodzina" - wierność reporterska.

 

 

Muzyka rockowa w tym filmie byłaby dla mnie takim samym nieporozumieniem

 

Oczywiście mówimy o rockowych wstawkach w filmie "Sługi Boże" - bo to miałem na myśli.

 

Po prostu my Polacy wiele rzeczy oceniamy emocjami nie kunszt artystycznych umiejętności (profesjonalizmem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja w końcu po dość długim niecierpliwym oczekiwaniu wczoraj obejrzałem i mam pytanie - czy z racji tego że za kamera stał wybitny operator, nocne ciemne sceny w których praktycznie nic nie było widać były celowym zabiegiem technicznym aby stworzyć taki a nie inny klimat, przekaz, odbiór czy po prostu świadczy to o tym ze Polacy w swoich filmach nie umieją oprócz zrobienia ścieżki dźwiękowej (tak aby każdy Polak bez wysiłku rozumiał) zrobić również dobrych technicznie zdjęć?

Co do samego filmu - moim zdaniem dobry ale podzielam opinie co niektórych iz Smarzewski nie do końca wykorzystał potencjał i zadanie tego filmu. I nie chodzi mi o to że za mało (w sensie ilości scen) było ukazywania okrucieństwa jakiego dopuszczali się Ukraińcy tylko moim zdaniem kilka scen które były mógł nakręcić w taki sposób żeby widzowi tak prz....lić miedzy oczy czy w splot słoneczny żeby chociaż na długie lata albo i do końca życia miał z tyłu głowy czym była ta rzeź na ludności cywilnej. Po prostu nie mamy zbyt dużo okazji (a praktycznie to pierwsza) aby to uświadomić szerokiej opinii - przeciętnemu widzowi czy to w Polsce czy Europie, Świecie. Ale ogólnie film bardzo dobry!!!

 

Co do politycznego aspektu - mam wrażenie że kolega wojciech iwaszczukiewicz próbuje usprawiedliwić to co zrobili Ukraińcy w czasie pogromu zachowaniem Polaków wobec Ukraińców przed pogromem - trzeba mieć mare!!! Takich rzeczy jakich jako pierwsi zaczęli robić oprawcy nie może usprawiedliwić NIC - chyba że takie samo okrucieństwo ale przecież nic takiego przed wojną czy już w czasie niej nie miało miejsca!

Masz za słaby telewizor, tylko oled albo mva sie liczy a ty masz pewnie ips

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za słaby telewizor, tylko oled albo mva sie liczy a ty masz pewnie ips

Nie zgadłeś - oglądam na projektorze w technologii SXRD a rozmiar to 120"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja napiszę krótko wg mnie warto obejrzeć.. tym bardziej że już leci w C+ więc nawet nie trzeba kupować..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Obejrzałem w końcu na DVD. Moja Kobieta nie chciała pójść na ten film do kina...woli filmy typu Listy do M.

 

Każdy film Smarzowskiego jest dla mnie świetny, ale ten jest wybitny pod każdym względem.

Realistyczne odwzorowanie tamtych czasów, świetne zdjęcia, praca kamer, doskonała gra aktorów,

a zwłaszcza głównej bohaterki. Drastycznych scen nie można było pominąć, by pokazać wyjątkowe okrucieństwo.

Rzeczywistość i tak była bardziej brutalna...wystarczy sobie na YT obejrzeć wywiady ze świadkami rzezi, którzy jeszcze żyją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.