Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny na miarę dayens ampino custom mundorf silver gold wbt


kaaapa

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu prawdopodobnie dotrze do mnie ampino w wersji custom, z wnętrznościami którymi nie jeden piecyk high end chciałby mieć. Tz. Gniazda WBT najwyższy model, kondensatory mundorf silver gold. Jakie kolumny warto rozważyć przy zakupie, czekają mnie długie odsłuchy. Będąc pierwszym właścicielem tej wersji w naszym pięknym kraju lub EU tego zacnego piecyka chciałbym dobrać kolumny które pokażą na co go stać w rozsądnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony na odsłuch Harbeth p3esr oraz klipsch heresy III jak wzmacniacz dotrze.

 

 

Spróbuj z monitorami Diapason Karis, są naprawdę świetne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jeszcze nie dotarł, jak będzie dam fotki czekam na niego już prawie 2msc. Jako jedyny posiadacz tej wersji w naszym kraju postaram się napisać odpowiednią opinię na temat tej wersji w porównaniu do podstawowej, co do kolumn to klipsh heresy III będą z nim sparowane na99%, ale najpierw odsłuch.

 

Gniazda i wnętrzności wersji którą zamówiłem.

Dayens Ampino wersja Custom: Mundorf Silver-Gold, WBT0708 Cu speaker + 2xRCA WBT0210 Cu | 5 500,00 zł - 1 szt.

 

Gniazda i wnętrzności wersji którą zamówiłem.

Dayens Ampino wersja Custom: Mundorf Silver-Gold, WBT0708 Cu speaker + 2xRCA WBT0210 Cu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Dayensa Ampino (w wersji lepszej oferowanej przez producenta) z Harbeth P3ESR w 17m^2, napędzał je bez najmniejszego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Dayensa Ampino (w wersji lepszej oferowanej przez producenta) z Harbeth P3ESR w 17m^2, napędzał je bez najmniejszego problemu.

 

napędzał bez problemu... ale jak to brzmiało, jak gralo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

napędzał bez problemu... ale jak to brzmiało, jak gralo?

Brzmiało/ grało bardzo dobrze. Obecny właściciel stwierdził podczas odsłuchów, że brzmi trochę jak lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o efektywność tych p3esr to bajka, ale efektywność Umm 83db raczej wskazuje na użycie mocnego pieca mimo iż te sa bardzo łatwe w napędzaniu. Mimo wszystko i tak sa na mojej liście do odsluchu

 

A ktoś słuchał znacznie tańsze i ponoć tez świetne monitorki PSB imaginacji mini.

 

Imagin mini

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaaapa kiedy w końcu bedziesz miał tego Ampino? co tak długo każesz Wać Panie czekać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dotrze w tym tygodniu. W piątek dzwoniłem do dystrybutora i wzmacniacz jest na odprawie celnej u nas. Sam się doczekać już nie mogę a czekam od końca maja. Dziennie czekam na telefon od dystrybutora, może jutro:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze diapason Karis takie niepozorne monitorki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ma być zwolniony z odprawy w poniedziałek, ktoś słuchał może Divine Acoustics Alya 2 lub Electra 3. Bardzo ciekawią mnie te polskie konstrukcje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie próbuje ochłonąć:), jest to spora klasa wyżej wzmacniacza w porównaniu do standardowej wersji a przecież wzmacniacz dopiero się wygrzewa a gra tak, że szczena opada. Na razie nie chcę mówić za wiele o brzmieniu dopóki nie zagrają z domyślnymi kolumnami i wzmacniacz dojdzie do siebie. Powiem tylko tyle ampino custom spokojnie może stanąć w szranki z wzmakami za 10-15k. i nie jeden się go zawstydzi, poza tym czuć że a wersja jest wydajniejsza prądowo, wzmacniacz wydaję się troszkę większy i cięższy, ale mogę mylić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampino na fotkach

 

Ampino na fotkach

 

Jeszcze dwie:)

 

Gniazda przyjmują tylko widły lub banany, o gołych kablach można zapomnieć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-32056-0-57329000-1470736361_thumb.jpg

post-32056-0-68170100-1470736371_thumb.jpg

post-32056-0-35493100-1470736387_thumb.jpg

post-32056-0-40470300-1470737275_thumb.jpg

post-32056-0-23470500-1470737285_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampino Custom nie traci kartoli nad kolumnami do końca skali potencjometru tak jak hegel. Czuć ze ten maluch ma prąd pod kontrola

:), gra wybornie

 

Ta wersja ampino potrzebuje ok 1h aż zacznie grać, ale tak ze szczena opada

 

Gole kable da sie zakręcić próbowałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wzmacniacz ma być zwolniony z odprawy w poniedziałek, ktoś słuchał może Divine Acoustics Alya 2 lub Electra 3. Bardzo ciekawią mnie te polskie konstrukcje "

 

 

Mam Electrę v3 u siebie , słuchałem kilka dni przed wyjazdem urlopem , wg producenta są jeszcze nie wygrzane...

Sam słucham na 8 watt-owej 300b i dźwięk jest znakomity: szybki, selektywny im głośniej, tym kolumna bardziej otwiera dźwięk, bardzo słabo odczuwalna jest kompresja.

Bas mnie zadziwia schodzi nisko i ma dużą energię, a jak wspomniałem to dopiero początek.

W rozmowie z konstruktorem dowiedziałem się się ,że Alaya, choć to głośnik podstawkowy gra jeszcze lepiej/ !?/

Będę miał okazję to sprawdzić pod koniec sierpnia i dam znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z odsłuchu kilku monitorów z ampino custom, mniej skutecznych i bardziej. Wybór padł wzmacniacz zagra z focal aria 906, połączenie to wybitne wzmacniacz nie miał żadnych problemów z ich wysterowaniem czy to na niskim poziomie głośności czy normalnym zawsze wszystko było na swoim miejscu. Nie umiem tego tak dokładnie opisać grało to połączenie pięknie a sprzedawca się zauroczył tym maluchem;)jako źródło grał cambridge cxn, dzwięk był szybki detaliczny bez cienia ostrości ze świetnym basem. Cenę jako wynegocjowałem za wykończenie biały lakier ciężko będzie komuś uzyskać:), kolumny staną na standach sfix za jakiś czas najpierw muszę zamówić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w zeszłym roku ampino podstawową wersję która jest w ofercie naszego dystrybutora, ale wersja custom najwyższy wariant ten co mam jest bezapelacyjnie lepsza mimo iż podstawowa gra pięknie to custom wybitnie!!! o wydajności nie wspomnę custom jest zdecydowanie bardziej wydajny czuć to to w każdym aspekcie. Kolumny na odsłuchu grały z ampino w ok 25m2 i potencjometr na ampino nie przekroczył 11h było to już naprawdę bardzo głośno i grało pięknie bez żadnych zniekształceń, kompletną porażką okazały się kolumny klipsch to była masakra żona po minucie już ich słuchać nie chciała ja wytrzymałem trzy, dzwięk płaski jak bela bezpłciowy. Z opticon 2 już fajnie grało tak samo z tannoy xt6, ale dopiero aria mnie w tym połączeniu wręcz zaczarowała coś niesamowitego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzic menuetto a juz ecstasy robi wiatrak z najbardziej wymagjacymi kolumnami a w dodatku jak to gra ! Smialo mozna zrezygnowac z 300b i klasy A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak Lavardina mało co zastąpi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dlatego tak napisałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ampino custom wygrzany, teraz czuć tą magię brzmienia, do dziś do mnie ciężko dociera jak takiej jakości dzwięk wydobywa się z tego malucha;). Na kolumnach na chwilę zestopowałem za dużo tego muszę ochłonąć. Znajomy wpadł ze swoimi chario silhouette 200 i na chwilę obecną grają u mnie. Zbieram na harbeth p3esr bo to już magia brzmienia, chario znam lubię tą markę a ampino do przyszłego roku będzie z nimi grał. Kolumny stoją na standach sfinx, okablowanie od telurium q.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.