Skocz do zawartości
IGNORED

Dyaudio 82 + Marantz


broy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam właśnie niebywałą okazję nabyć za 1/3 ceny praktycznie całkiem nowe, malutko używane, znakomite głośniki Dynaudio model 82. Jedynym sprzętem, jaki mogę do niego podłączyć jest Marantz, gdyż takowy moja Szanowna Małżonka uważa za "ładny". System ma stać w tzw "salunie" i ma być ładny, a jego walory dźwiękowe są dla Szanownej Małżonki całkiem drugorzędne.

 

Dygresja: na szczęście mam drugi zestaw, złożony z samych audiofilskich koszmarków typu archaiczne Spendory, lampy, ohydne Baltlaby, jakieś staroświeckie Linny i tym podobne paskudztwa...Na nim będę słuchał muzyki ;-) Tamten drugi ma raczej służyć do wypełnienia muzycznej dziury dla gości ;-)

 

Aktualnie Top Hi-Fi ma w promocji zestaw Marantza PM7200+CD7300 - pytanie czy to zagra razem? Moim zdaniem bez rewelacji. Druga kwestia -czym to połączyć? W planach mam kupno niedrogiego głośnikowego Audioquesta i być może łączówki.

 

Będę wdzięczny za odzew!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a primare nie jest ladny? tez fajnie w saloonie by mogl wygladac...pogadaj :) no chyba, ze primare nie interesuje. jedno jest pewne - to silny wzmak, spokojnie poruszy 82ki. pozostaje kwestia brzmienia - czy nie bedzie za cieplo? choc w salonie to moze i ma byc cieplo :)

 

broy: "ONLY Marantz my friend, no questions aksed ;-)))"

 

to szanowna zona ma gust pani prezesowej :). ale mojej polowince tez sie marantz podoba...

coz. skoro nie ma wyboru, a z kolumnami okazja, to co tu kombinowac? moze jednak marantz 17MK II KI? ten pewnie poradzi sobie z dynkami spokojnie. no i faktycznie ma swoj urok. co do wymienionego marantza to jednak moze kto inny sie wypowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broy, toż to znakomite klocki do upgradu, efekty są nadspodziewane! Kupuj, a jak się skończy gwarancja upgraduj, będzie tak jakbyś kupił nowy sprzęt, dwa razy droższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozgryźliście moje zamiary: oczywiście w tym zakupie chodzi o Dynki, a ten Marantz to tak pod publiczkę. Ma być ładnie, no to będzie ładnie, a za roczek się pogrzbie albo opchnie...A głośniki zostaną i o to przecież chodzi!

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

broy - z PM7200 będzie pewnie kluchowato, ale co tam. To ma tworzyć nastrój i tło rozmów, więc angazujący dźwięk byłby pewnie nie na miejscu. Ale może pokaż Żonce PM-11S1 - raczej nie powie, że jest brzydki( foto poniżej). A jako źródło zastanowiłbym się nad DV7500 (telewizor pewnie w pobliżu stoi, więc czasem można jakiś film zapuścić), który czyta praktycznie wsio. No i też nie jest brzydki ;-)

[obrazekLUKASZ-206818_1.gif] [obrazekLUKASZ-206818_2.gif]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2651-100001808 1170261345_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dynkami tak, ale tam akurat nie ma wiele do poprawiania. Co do Marantza to polecam mój wątek o tuningu PM68, PM7000, bo one, jak również PM7200 mają te same flaczki, nawet na płytkach są chyba jeszcze nadruki "PM68". I przestaje być kluchowato czy misiowato, zaczyna być wciągająco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie z Dynaudio są cień lepsze, więcej "magii", ale to słychać dopiero w bezpośrednim porównaniu. A z tym pałerem to tak niekoniecznie. A co to jest wypas w dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broy,

pozwolisz, ze sie podlacze z mym pytaniem do twojego watku...

Mianowicie rowniez potrzebuje jakiegos zestawu do salonu, ograniczeniem jest przede wszystkim budzet (max-3kzl na cd, wzmak stereo i pare kolumn) i wymaganie aby wszystkie klocki byly nowe i ladne (ach te kobiety ;-) )

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

no to jak dla kobiet to polecam Audio Innovation - System Alto CT1

[obrazekLUKASZ-206943_1.jpg] [obrazekLUKASZ-206943_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2651-100001804 1170261350_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioinnovations czasami można trafić w dobrej cenie, ale czy do Dynek 82? No nie wiem - chociaż jak ma ładnie wyglądać to spoko. Kolega właśnie dobrze uruchomił Dyny 72 - ma ECI 2 i Meridiana 506.20 (zdecydowanie nie pod gust żon:))) do tej pory cały czas czegoś brakowało, jakieś to granie niewyraźne było. Kable Najpierw VDH Wind potem AQ Crystal cały czas coś nie tak. No i wreszcie podłączył zjechanego zresztą parę razy Mita Terminator 2. Niniejszym odszczekuję moje do niego przytyki. To taka mała wskazówka jak już będziesz miał te Dyny.

W kwestii przymiotów Dynek wcale nie byłbym taki spokojny jak chodzi o resztę, bo mnie to brzmienie z lekka szczenę opuściło, a na czym słucham na codzień wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

System Alto (CD z wbudowanym tunerem!! + wzmak) w Elektrycznej Pomarańczy jest za 3200PLN (i pewnie da się coś yrwać, albo wyciągnąć razem z kablami)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od wczoraj jestem "szczęśliwym" posiadaczem fenomenalnego zestawiku Marantza PM7200+CD7300. Szczerze mówiąc, odzwyczaiłem się nieco od japońszczyzny: świeci się to niemiłosiernie i tego ma ful dziwnych guzików i pokręteł. Ej, dawne technicsowe lata się przypominają...

Po podłączeniu do DA 82 wydobywa się co prawda jakiś dzwięk, ale nie muzyka. Kable to pożyczone Audioquesty model 6+ oraz łączówka Linna. Niestety, próby z Nordostem wypadły tragicznie.

 

W związku z powyższym mam dalsze pytanie: czym to połączyć? Wygląda na to, że kupię AQ i połączeniowe AQ lub VDH - jako że moje doświadczenie z ww. kablami jest - szczerze mówiąc - średnie, proszę o sugestie, dzięki!

 

BTW: Client Service w Audio Klanie Andersa OK, dość kompetentni i uczynni, zakup promocyjny, byli ze mną w kontakcie telefonicznym, na życzenie dostałem klocki brand new z maga. Czyli niby normalnie, ale w naszym kraju z reguły jest inaczej. Pochwalam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skończeniu gwarancji zrób sobie tuning klocków (albo zleć komuś), będziesz miał muzykę której szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.