Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw Hi-Fi do 2k zł (mini-wieża vs wzmacniacz + kolumny)


baller44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad czymś grającym do domu. Zastanawiałem się nad głośniczkiem bluetooth do komputera, ale po porównaniu takiego głośnika z porządnym zestawem audio, szybko wybiłem to sobie z głowy :).

 

Obecnie zastanawiam się nad mini wieżami - Onkyo lub Yamaha Pianocraft. Zależy mi na bluetooth lub WIFI, żebym mógł puszczać muzykę z laptopa/telefonu z np. Spotify bez zbędnego okablowania pokoju.

 

Jednakże, po przeczytaniu paru artykułów uważam, że dobrym wyjściem może być również osobne skompletowanie wzmacniacza oraz kolumn.

 

W związku z tym, pytanie do Was drodzy forumowicze - jaki komplet stereo, mini-wieża lub wzmacniacz+kolumny polecacie do 2000 zł?

 

Moje preferencje:

- chcę, żeby zestaw był na bluetooth/wifi (może być adapter)

- kolumny podstawkowe (nie podłogowe)

- słucham głównie hard rocka, bluesa, trochę rapu i muzyki rozrywkowej

- zestaw nie musi posiadać odtwarzacza CD ani radia (chociaż byłoby to plusem)

- wolałbym nowy zestaw od używanego

 

Z góry dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Junior_AudioMix_Konin

(Konto usunięte)

Fajne rozwiązania to

Denon Ceol http://www.audio-mix.pl/pl/katalog/stereo/denon-ceol-rcdn-9-dali-zensor-1.html

albo

Marantz Melody http://www.audio-mix.pl/pl/katalog/marantz-m-cr611-boston-acoustics-a25.html

 

Fakt, że przekracza to budżet, ale z głośnikami wychodzi taniej.

Wszystko też zależy od tego jaki metraż.

Warto dorzucić trochę pieniędzy i mieć dobry głośnik, bo to w sumie w tym przypadku najważniejszy aspekt systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje wymagania, preferencje brzmieniowe oraz budżet, zestaw oparłbym na najnowszym amplitunerze stereofonicznym Yamaha R-S202D (http://q21.pl/yamaha-r-s202d.html). To mocny, dynamicznie grający amplituner, wyposażony fabrycznie w bluetooth. Idealnym dopełnieniem będzie zestaw polskich kolumn Pylon Audio Pearl Monitor (http://q21.pl/pylon-audio-pearl-monitor.html) bądź Monitor Audio MR2 (http://q21.pl/monitor-audio-mr2.html). To dwie konfiguracje, które brzmieniowo powinny Cię w pełni usatysfakcjonować.

 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć o metrażu - 15m2.

Fajne rozwiązania to

Denon Ceol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo

Marantz Melody

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Fakt, że przekracza to budżet, ale z głośnikami wychodzi taniej.

Wszystko też zależy od tego jaki metraż.

Warto dorzucić trochę pieniędzy i mieć dobry głośnik, bo to w sumie w tym przypadku najważniejszy aspekt systemu.

Bardzo fajne zestawy, ale niestety poza moim budżetem ;)

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje wymagania, preferencje brzmieniowe oraz budżet, zestaw oparłbym na najnowszym amplitunerze stereofonicznym Yamaha R-S202D (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). To mocny, dynamicznie grający amplituner, wyposażony fabrycznie w bluetooth. Idealnym dopełnieniem będzie zestaw polskich kolumn Pylon Audio Pearl Monitor (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) bądź Monitor Audio MR2 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). To dwie konfiguracje, które brzmieniowo powinny Cię w pełni usatysfakcjonować.

 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Dzięki za ciekawą propozycję. Amplituner na pewno spełniłby moje wymagania. Nie słyszałem o monitorach firmy Pearl, wiesz czy można je gdzieś odsłuchać w Warszawie? Poza tym trzeba by pewnie doliczyć podstawki, jaki to może być koszt?

Wzmacniacz plus kolumny to na pewno moim zdaniem będzie lepsze rozwiązanie.A rozważasz sprzęt używany ?

Jak pisałem, wolałbym nowy sprzęt, ponieważ mogę dostać spory rabat w sklepie znajomego. Co proponujesz jako używany sprzęt? Słyszałem, że warto kupić używany wzmacniacz Marantza plus nowe monitory np. Dali.

Yamaha Piano Craft. W dziedzinie miniwieżyczek świat nie wymyślił w zasadzie chyba niczego lepszego.

Pozdrawiam Stempur

Zgadzam się, słyszałem o nich same dobre opinie. Który zestaw jest warty polecenia?

 

Co sądzicie o tym Pianocrafcie -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć parę złotych i kup ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu paru artykułów uważam, że dobrym wyjściem może być również osobne skompletowanie wzmacniacza oraz kolumn.

W porównaniu do jakiejś mydelniczki komputerowej z bluetooth to nawet zestawem jakościowo zupełnie nie porównywalnym.

Wybierając mini wieżę można pokusić się o bajerki o których piszesz, bo dają to w gratisie i dzieci to łykają. Jednak jak chcesz coś normalnego i grającego, czyli kupując duże klocki bez sensu wydawać na takie infantylne atrakcje kasę, czy tak ciężko włożyć kabelek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć parę złotych i kup ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo fajny zestaw, niestety poza budżetem. Chodzi mi o najlepsze rozwiązanie do 2000 zł. Znasz jakąś alternatywę w tym zakresie, inny model Pianocrafta lub np. Denon/Onkyo? Może lepiej zainwestować w używaną wieżę (np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i dokupić do tego adapter bluetooth/wifi (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli planujesz sprzęt nowy to proponuję yamahe rs 202 oraz kolumny magnat quantum 673.

Jeśli jednak może być sprzęt używany to szukaj onkyo 8130 z kolumnami tannoy m2 lub heco music style 200.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie boisz to kup chinski wzmak cyfrowy na icepowerach z wbudowanym daciem np sprawdzonej w boju firmy smsl i dokup kolumny podstawkowe wg uznania uzywane lub nowe

na audiophonics.fr sa gotowe zestawy tez

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli planujesz sprzęt nowy to proponuję yamahe rs 202 oraz kolumny magnat quantum 673.

Jeśli jednak może być sprzęt używany to szukaj onkyo 8130 z kolumnami tannoy m2 lub heco music style 200.

 

Pozdrawiam

Dzięki za propozycje, w zasadzie klaruje mi się, że wzmacniacz to yamaha rs 202 + monitory. Przydałoby się teraz tylko odsłuchać w/w zestawów...

 

Jedynym minusem tego wzmacniacza Yamahy rs 202 jest spory rozmiar. Przyznam, że zaletą wież yamahy są wymiary wzmacniacza. Co sądzicie o poniższych ampli/wzmacniaczach:

Marantz MCR510 Melody Stream

YAMAHA R-N301

oraz monitorach:

MONITOR AUDIO MR1/MR2

KLIPSCH R-14M/R-15M

KLIPSCH Icon KB-15

BOSTON ACOUSTICS A 26 (niestety trochę drogie)

 

Podałem powyższe klocki, ponieważ mogę ich odsłuchać w sklepie u znajomego oraz mogę je kupić z rabatem i może zmieścić się w 2k.

 

Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha rn301 jest o tyle ciekawa że ma sieć. Marantz melody jest oki choć słabszy od klocków Yamahy. Co do kolumn to przesluchaj 673 możesz się miło zaskoczyć.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam wszystkich na forum, to mój pierwszy post. Zdaję sobie sprawę że odgrzewam mocno wysuszonego kotleta, który po części dał mi odpowiedź na moje pytanie, z tym że zadam je trochę inaczej:

Potrzebuję "jakiegoś" rozwiązania które głównie będzie pełniło rolę nagłośnienia TV (tragiczne głośniki w TV) oraz nagłośnienia głównie imprezowego gdzie źródłem dźwięku będzie laptop. Z muzyki - to sam sporadycznie słucham rocka, moja narzeczona popu.

Mój salon to prostokąt o szerokości 2,5m i długości 4m. Na węższej ścianie mam szafkę rtv (wysokość około 30cm) i podwieszony tv a po przeciwnej stronie kanapę. Szafka ma szerokość ściany + miejsce na drzwi i nic już nie zostało.

Rozwiązanie 1: miniwieża jak np. PANASONIC SC-PMX80EG-S

Rozwiązanie 2: Magnat Quantum 673 + YAMAHA R-S202D

Założenia: kolumny muszą stać na szafce RTV bo nie ma miejsca na podłodze i mogą mieć max ok 40cm wysokości.

Sprzęt nowy, budżet zakładany to maksymalnie 2k PLN ale jakby nie było dużej realnej różnicy miedzy moimi rozwiązaniami to bym wolał wydać 1k PLN.

 

A teraz pytanie: czy przy takiej ilości miejsca i ustawieniu kolumn oraz takim kształcie salonu (rozstaw kolumn 2m względem odległości do kanapy 4m) jest sens dokładać 1000zł więcej względem takiej wydaje mi się mającej ręce i nogi miniwieży i sobie skompletować taki budżetowy zestaw z tą Yamahą? Bo trochę się boję że do moich celów i w takim pomieszczeniu to i tak nie zagra lepiej - no chyba że jestem w poważnym błędzie?

Dziękuję za wszelkie sugestie i rozwianie wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnaty jak najbardziej, tylko cena ok 1 kzł ....a Yamaha nie rozwiązuje tematu kina.

Lepiej choćby Onkyo A 9010 z wejściami cyfrowymi - tylko wetknąć optyk i masz nagłośnienie TV.

Z kolei Panas nie ma wejść cyfrowych, tylko BT za to ma USB do PC'ta z formatami,

nie ma nawet AUX, żeby podłączyć DAC nawet Fiio - ciężka sprawa i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.