Skocz do zawartości
IGNORED

Hi fi i muzyka


mike27

Rekomendowane odpowiedzi

jozwa maryn znaczy jak komuś magazyny nie odpowiadają niech nie kupuje

A tak na marginesie to można się cieszyć, że mamy tą prasę jak by nie była - w końcu ma już swoją historię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn (kurcze fajny nick) co do kupowania to było do abudzika

a jak sam zauważyłes 2 magazyny na m-c to ilość odpowiednia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Pewnie że można. Większość populacji nie kupuje. Natomaist co do historii - cóż, Magazyn jest najstarszy, jak mi się zdaje (chyba żeby liczyć różne wcześniejsze inkarnacji, nie pamiętam kiedy np. powstało "Od Radio do Audio", ale to i tak nie sięga dalej niż w okolice przełomu. A taki Stereophile czy inne HiFi News... To już dziesiątki lat mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie kupuję pism z płytami bo odzwyczaiłem się od słuchania składaków. Albo wkładam płytę i jadę po całości albo odpuszczam. A testuję na swoich płytach ponieważ nie o efety specjalne chodzi a o przyjemność słuchania muzyki.

Natomiast wystawcy na AS puszczają plumki i brzęki bo mało kto w tym umie się połapać. A oczywiście realizacyjnie jest miodzio i ludziom języki się wywalają do pasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ja kupuję, ale płyty najczęściej wyrzucam. Chyba że to akurat coś, czego konkretnie z jakichś względów potrzebuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike ma rację. Do czytania max. godzina, bo te wieże i sub, to raczej nie dla tych, co kupują to pismo.

 

Zazwyczaj to pismo jest lepsze, ale AV moim zdaniem dochodzi lub czasem wręcz przewyższa. AV daje porównania z poprzednio prezentowanym sprzętem, ustala benchmarki na danym poziomie cenowym. Przykład: wyśmiewany przez niektorych monitor Usher tak zachwalony przez Kulpę. W kolejnych numerach wraca, bo ten usiluje go porównać z nowymi produktami (np. ostatnio z Eposami). W solidnych opisach jest porównanie z niższą i wyższą półką. Jeśli drogiego DVD Marantza porównuje się z DVD Philipsa (chodzi o brzmienie na CD) i wychodzi, że jest niewiele lepiej, to wiadomo jak to gra.

 

W AV wzmiankowany Usher porównywany był np. z podstawkowymi B&W (w dwóch różnych numerach). Wyszlo, że lepszy chyba Usher. W HFiM te dwie kolumny w porównywalnych cenach były recenzowane przez dwóch autorów, którzy chyba nie przemieszali urządzeń do odsłuchu. Jednemu się Ushery nie podobały i w niższej kategorii dał niższą ocenę. Drugiemu zaś B&W się podobały i w wyższym przedziale cenowym chyba maksymalną ocenę. A powinni chyba połączyć jedne kolumny z drugimi, zagrać na różnym sprzęcie, bo może się okazać, że nowy AE jest lepszy od czegoś sporo droższego, co przekroczyło 4 tysiące.

 

Ja akurat wybierałem pomiędzy Usherami i B&W w sklepach i wybrałem Ushery. Zawdzieczam to AV. Gdybym czytał tylko HFiM, to pewnie nawet nigdy bym nie posłuchał. Moim zdaniem na pewno nie ma przepaści jakości co do tych kolumn, co czytelnik może wnioskować z HFiM.

 

Dodać należy, że AV obok testów grupowych są pojedyncze urządzenia. Nawet w nudnym numerze o kinie domowym można przeczytać o wzmacniaczu lampowym. Będę kupował oba te pisma, bo lubię. Nawet Audio, bo niby też o Hi-fi, a tam tylko to kino domowe. Za to ciekawe są audio-showki - warto kupić żeby przeczytać o tej zabawie na wiele uszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike27 - masz tak samo skaleczony słuch jak ja więc mię tu lepiej cytatami nie prowokuj bo wyślemy cię jeszcze raz do WLM, żebyś podelektował się subem, spójnością i ogólnie "najlepszym dźwiękiem jakiejś tam wystawy" :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike27 -> czy rozważałeś już zmianę swojego nicka na malkontent (wieczny) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Elberoth: nie flekować mi tutaj mojego czytelnika! Uwaga panowie, teraz zacznie się wojna prasy. Zawsze myślałem że tzw. walka o czytelnika ma wymiar metaforyczny, aalbo odbywa się co najwyżej na drodze chwytów reklamowych. A my tu zaraz wam z Elberothem zaprezentujmy walkę na rożno-szpady w stylu Bartłomieja Bartoliniego, mamma-mia, do usług.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam, że test subów był super. po prostu zyciowy problem i pewna mozliwość dla mniej zamoznych na rozwój systemu. może ktos się dziwić i drapać po głowie ale przeciez o przyjemnośc słuchania muzyki nam wszystkim tutaj chodzi a ta przyjemność według Kornika wzrosła po dadaniu do jego monitrów dobrego suba. czy uzyskałby te same rezultaty za te same pieniadzę jesli musiałby sprzedać ze stratą swoje monitory i czy podłogowce dałoby sie tak sprytnie ustawić w małym pokoju żeby nie dudniły? a z subem jest łatwiej bo jest mozliwość duzej ingerencji (zarówno w pasmo odcięcia jak i ustawienie głośności w porónaniu do głosników głównych). dziwi mnie, że część tak potępia nieortodoksyjne rozwiązania, które mogą przynieśc dobre efekty. czyżby tym osobom nie mieściło się to w głowie? zatem coś z tą głową jest nie tak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mniej zamożnych to chyba był ten test zestawów, co do glowy, to gratuluje cietego jezyka w tejże glowie

nie chodzi nam o publikowanie tej problematyki w ogole, ale o proporcje tematów typu wzmak, lampa, cd, które się przyjemnie czyta do tematów trochę pobocznych, które częśc po prostu omija

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem HFiM v. Audio i v. AV nie jest tylko polski. Sam kupuje w miare regularnie niemieckie Audio, Stereoplay i Stereo. Te pisma roznia sie od siebie ocenami sprzetu czasami dramatycznie, posiadaja wlasne rankingi w tabelach, ktore takze bardzo roznie klasyfikuja ten sam sprzet. Mysle, ze Niemcy sa tak samo oglupiali jak Polacy czytajac swoja prase branzowa. Taki urok. Jak do tego doloze pisemka angielskie Hi-Fi Choice v. What Hi-Fi? czy skandynawskie to juz w ogole koszmarny kogel-mogel.

 

W sumie najchetniej czytam testy porownawcze bo wtedy jednak ci sami ludzie i na takim samym systemie odnisienia sa w stanie wylapac roznice i zwykle takie teksty cos mowia, jakas tam informacja. Natomiast wyrwany z konteksu zapial nad jednym elementem nie potrafi mnie przekonac a juz w szczegolnosci kiedy pisza, ze ten akurat klocuszek jest wart 2 razy tyle. No przeciez to jakas farsa! Jest wart ile jest wart. Czyz nie? :-)

 

pzdrw

 

soso

 

 

 

 

PS

 

W Audio z pazdziernika byl szeroko opracowany test kolumn z przedzialu 15 - 20 tys. i uwazam ze tylko dla niego samego warto bylo to pisemko kupic. Nigdy nie jest tak, ze wszystko zadowoli wszystkich w tego typu magazynach bo ktos komu za drogi jest kabelek za 10 zl mb nie czyta w ogole o Vauhallach a wlasciciel nautilusow i Krella nie czyta o Azurach czy Kodach. Bez obrazania kogokolwiek ale tak po prostu jest.

 

pzdrw

 

spsp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem czytuję anglojęzyczne. Najbardziej podobają mi się opisy wielokrotnych testów ślepych prowadzonych przez doświadczony panel. Np. był test odtwarzaczy cd w przedziale od 600 funciaków do chybas 1500 funciaków. Zdecydowanie wygrał u wszystkich Naim cd 5i, ktory wart byl 825, a więc ok. połowy ceny najdrożeszego. Dla mnie jest to cenna wskazówka, że nie powinienem przegapić tego cd, jak będę wybierał własny (oby jak najszybciej z tego przedziału:). Takie rzeczy próbowało robić AV zapraszając muzyków. Szkoda, że już to zaprzestali. Dla mnie najbardziej wiarygodne, bo robione przez muzyków. Może i HFiM, czy magazyn chciałoby się pobawić "na ślepo" zapraszając "profesjonalne uszy".

 

Przy cd jest też możliwy test dwóch lub więcej żródeł grających tę samą płytę. Sam się tak bawiłem i muszę powiedzieć, że wtedy jest łatwiej. Ponoć pamięć muzyczna jest stosunkowo krótka i następuje szybka akomodacja.

 

Nie ukrywam, że moim ulubionym autorem jest Kulpa, który ma swój system, pokój odsłuchowy, benchamrki i moim zdaniem potrafi pisać o jednym urządzeniu odnosząc się do systemu referencyjnego, innych słuchanych urządzeń etc. Ważne jest też, żeby przy testach grupowych było porównanie jednego urządzenia z każdym innym (vide Magazy Hi-fi z grupowym testem wzmacniaczy, cd). To lubię. Dwóch autorów do testu - obowiązek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.