Skocz do zawartości
IGNORED

Hi fi i muzyka


mike27

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

"Tam się rzuca gadżetami w najaktywniejszych , może liczą że uda się pójść w ślady YABADABADOO! I dobrze nich się sprzedają , ale po co dorabiają do tego filozofię"

 

jacch, trochę cię nie rozumiem. Sugerujesz że jak ktoś zrobi nie wiem co (ale w domyśle coś okropnego), to w nagrodę HFM opublikuje jego teksty? Być może jesteś za krótko na forum, żeby to pamiętać, ale właśnie Z TEGO TUTAJ forum jest gutten, kornik, mariusz, jestem też ja, którzy piszemy od czasu do czasu do HFM i MHF. To dobro nie jest limitowane, a każdy kto chce coś dobrego napisać, niech się zgłosi do Stryjeckiego i pokaże co umie. Tak więc pretensja wydaje mi się niezrozumiała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie z forum z HFiM jest jak z samym miesięcznikiem - w dobrym tonie jest ponarzekać. A że takie zachowanie pachnie przedszkolem? No niby tak, ale trudno mieć o to pretensję do przedszkolaków. W końcu są sobą... n'est-ce pas? :-)

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

józwa, jeśli można, to czy Ty przypadkiem nie zajmujesz się naukowo biologią,

a konkretniej nietoperzykami???????

 

PS - sory za OT, ale tutaj józwa grasuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolo-> nie przesadzaj . Nie każdy kto narzeka to przedszkolak . A już średnio inteligentni gimnazjaliści to potrafią nawet odróżnić kto narzeka żeby sobie ponarzekać , a kto uprawia 'konstruktywną krytykę' . Ale już bardzo nieliczni potrafią z tych drugich wyciągać wnioski . A z tymi pierwszymi po prostu nie wdają się w słowne utarczki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn nie ubliżając recenzetom, to MHFIM i inne magazyny o audio ma niektórych recenzentów z łapanki ? Tak mi coś nie grało, parę lat czasopism nie kupowałem - potem czytam - kurcze kto to pisał (nie mówię czy źle czy dobrze) - a teraz już wiem dziękuje za wytłumaczenie. Cięcie kosztów czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z tym narzekaniem to tylko wczuwam się w rolę... jeśli wejdziesz między wrony... :-) ... a z tą konstruktywną krytyką, to bo ja wiem... jeden z forumowiczów trochę wyżej napisal, że kiedyś się się żywił tylko prasą, teraz odkrył forum i żywi się całą tą krytyką co mu pozwoliło odkrycie prawdę... tylko że z jednego ekstremum popadł w drugie... tak więc moim skromnym zdaniem jednak za mało jest pozytywnych rzeczy skoro lektura tego forum tak radykalizuje postawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn nie ubliżając recenzetom, to MHFIM i inne magazyny o audio ma niektórych recenzentów z łapanki ? Tak mi coś nie grało, parę lat czasopism nie kupowałem - potem czytam - kurcze kto to pisał (nie mówię czy źle czy dobrze) - a teraz już wiem dziękuje za wytłumaczenie. Cięcie kosztów czy co?

kopia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolo -> znaczy się człowiek wkroczył w drugi etap życia audiofila . Czyli prawidlowo się rozwija . Najpierw jak łapiesz bakcyla to prasa jest cacy . Ach te wszystkie nowości , bajery i te gwiazdki w testach (najważniejsze na świecie) . Potem jak zaczynasz się bardziej wtajemniczać i przestaje potrzebny być ci loudness to prasa jest be . Ale jesli będzie miał trochę oleju w głowie , to osiągnie trzeci stan wtajemniczenia . Nie ma rzeczy ktore zawsze są białe albo zawsze są czarne . Warto posłuchać rad innych ale najlepiej zaufać własnym zmysłom . niby proste , ale zgadzam się , że niektórzy na stałe pozostają na drugim etapie

PS. ale swoją drogą to fajnie czasem ponarzekać ... jakoś tak lżej się na duszy robi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Oczywiście że z łapanki. Jak się widzi dobrego gościa, to się go łapie, daje coś na próbę, i jak sobie radzi to droga wolna. A ty myślałeś że recenzentów robi się na miejscu, przy użyciu specjalnych narzędzi? To faktycznie byłoby kosztowne, zwłaszcza że aż do ukończenia szkół trzeba łożyć na utrzymanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> namelessclub

 

"nie ubliżając recenzetom, to MHFIM i inne magazyny o audio ma niektórych recenzentów z łapanki ? ( ... ) Cięcie kosztów czy co?"

 

A pewnie. Wiesz, jak drogie jest wynajęcie zawodowego recenzenta, takiego z tytułem Master Reviewer, albo Senior Columnist? Toż oni za godzinę krytycznego odsłuchu biorą tyle, że pół Zimbabwe można by wyżywić. Żaden budżet tego nie wytrzyma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Starzy" recenzenci HFM tworzą znaczną część redakcji AV. Niektórzy też pewnie zajmują się czym innym. Różnie. A jednego recenzenta to już w ogóle Magazyn dzieli po połowie z AV. Jak coś jest dobre, to wszyscy się dobijają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutten - i żyją i słyszą a cena byłaby znośna - ale sam rozumiesz Tytuł - on ma mieć wartość nie recenzent, póki co takie w mamy realia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Też uważam, że los recenzenta jest pożałowania godny. Tak trzymać, może jakąś podwyżkę dostanę, jeśli się tyle osób upomni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w kwestii łapanki, bo to nośny temat. Taki Adam Mickiewicz też był wieszczem nardowym z łapanki. Branża niby inna ale fakultetu dla wieszczów (jak i dla recenzentów) jeszcze nie widziałem na żadnym uniwersytecie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, najlepiej to na recenzenta wziać kogoś po studiach dziennikarskich. Chociaż może to za małe wymagania. Najlepiej to niech skończy dziennikarstwo, popracuje trochę w jakiejś lokalnej gazecie, w międzyczasie skubnie coś elektroniki i zbuduje sobie ot tak kolumny i wzmacniacz. Odtwarzacz mu darujmy. Oczywiście musi być audiofilem przez minimum 5 lat i znać na pamięć wszystkie cenniki i katalogi sprzętu hi-fi. Aaa, no i obowiązkowo dwa systemy: budżetowy i hi-endowy. Na koniec sprawdzian z teorii i słownictwa, ale to już czysta formalność. Ale proszę, napisał nam Jozwa otwarcie: gutten, mariusz, kornik - goście z forum, pewnie jakieś żółtodzioby. Widać to zresztą w ich tekstach. Nic a nic się nie znają! Nameless... Dziękuję, otworzyłeś mi oczy! Teraz i ja widzę jakie to pismo jest gówniane. Jedna wiadomość, a tyle może zmienić. Cholera, tyle lat czytam pismo, które tworzą ludzie z łapanki, amatorzy jacyś!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Słuchajcie panowie.

Gazety o tematyce hi-fi czytam od 1988 roku , hi-fi i muz. od 97` - regularnie.

Mój pierwszy klocek ( radmor) posiadłem w 1980 r ,potem był technics i od 1992 Marantz , a obernie Rotel - do młodzieniaszków się już nie zaliczam i zauroczenie /odkrywanie sprzętu audio mam już za sobą.

W Was czyli "starych" forumowiczów też nie jestem zapatrzony.Poprostu na tym forum spotkałem się pierwszy raz z tak ostrą krytyką hi-fi m. , a po pewnym czasie czytałem na tamtejszym forum wpisy i to bardzo grzeczne (czego tu stwierdzić nie można - wystarczy poczytać tematy założone przez nowych członków) popełnione przez nicki z tego forum - poczytajcie sobie w końcu tak dużego ruchu tam nie ma , tylko z rezerwą a zobaczycie o czym mówie.

jozwa>

Dajcie już spokuj z tymi reklamami, wiem że one tam muszą być.

W waszym czasopiśmie jest coraz mniej tego co powinniście w nim zamieszczać - czyli hi-fi!

Napisałem że jest w nr. 11 tylko 20% - pamiętam jak ktoś żartował że niedługo będą testy tosterów :) i co?

W 12 napiszecie o odtwarzaczach mp3 ?

Jak już napisałem od 97` mam każdy numer tej gazety , nikt z forum mi jej nie obrzydził, bardzo lubie artykuły nad-redaktora i i nnych red.---1000 razy wole , aby zwiększyła się ich ilość , zamiast testów kina itp.

Po prostu kolejny raz zaglądając do środka gazety musze wracać do okładki by upewnić się czy nie mam w ręku Audio.

No ale się zapomniałem, że jak się ma mniej niż 300 ( przy nicku) to nie można się pożalić , a tym bardziej mieć racji- chyba że g.... o nie racje :)

Z klawiatury już posprzątałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

jacch - mam nadzieję że przesadzasz :-) A wyrobić sobie parę tysięcy wpisów niestety nie jest trudno - wystarczy kompletnie opuścić się w normalnej robocie, co też swego czasu uczyniłem. No, mam nadzieję że się nie obraziłeś. Natomiast co do reszty wpisu nie jestem pewien czy chodzi ci o to, aby na forum HFM było niegrzeczniej, czy na tym grzeczniej? Pogubiłem się, wyjaśnij!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A. zapomniałem - co do zawartości: jeśli czytasz od dawna prasę (wychodzi że czytamy ją podobnie długo) to możesz się zorientować, że proporcje zmieniają się z zeszytu na zeszyt. Poprzedni numer HFM był tu bardzo chwalony za brak kina domowego i czegoś tam - a więc za trzymanie linii. Ten obrywa za mini-zestawy. Subów nie przyjmuję do wiadomości, bo stoi jak byk że były tesowane pod kątem zestawóe steteo, co od czasów subwooferów dedykowanych do PS 5.1 naprawdę nikogo nie dziwi. Generalnie wynika z tego, że radaktor naczelny takiego pisma powinien lekceważyć wyrazy zarówno entuzjazmu jak i krytyki z powodu tzw. proporcji, bowiem one i tak zawsze odtyczą poprzedniego numeru. A w następnym zwykle jest inaczej... Liczy się średnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie jestem pewien czy chodzi ci o to, aby na forum HFM było niegrzeczniej, czy na tym grzeczniej?"

 

Dokładnie tak jozwa. I dodam od siebie - czy bycie uprzejmym to chamstwo? Czy bycie chamskim to szczerość?

 

Tylko niech nawet nikt nie próbuje tego wziąć do siebie. Rozmawiamy o zasadach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.