Skocz do zawartości
IGNORED

Klub właścicieli sprzętu modyfikowanego przez kolegę muda44


AudioAddicted

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka jakie paczki polecacie sprawdzić do modyfikowanego nada 355? 15m², muzyka każda w większości rock i metal. Lubię brzmienie trochę ocieplone, ale nie lubię koca. Lubię szczegóły smaczki, dobra lokalizację. Budżet myślę 3-4 tyś za używki. 6 tys za nówki. Myślałem o audio physic classic 3 lub 5.

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kółko to powtarzam że warto wypróbować coś z oferty BMN. Miałem już Audio Academy, Studio 16hertz, Pylon i trochę innych paczek do 5tys., ale BMN  EX2 II które mam obecnie kasują wszystkie wcześniejsze. W tej kwocie i do tego metrażu możesz się pokusić o mniejsze monitory  Berges 1 , podłogowe S3 II , lub duże podstawkowe  S2 II .

Te ostatnie mogą być za duże, ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, u mnie EX2 II o bliźniaczych gabarytach świetnie się odnalazły w 20m2. Jeśli zdecydujesz się na podstawkowce to solidne i ciężkie standy są obowiązkowe. Zadbaj też o minimum akustyki w pokoju.

 obraz.thumb.png.b62d87c7fad847764f8495aba4abc04a.pngobraz.thumb.png.db56239d5db09ba6a5a11cf1f14328ac.pngobraz.thumb.png.54c2f4ca26125932e1b4e93b11fd6660.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam minimum akustyki jest. Mam panele z wełny na odbiciach za kulmnami i za głową. Trójkąt jest, w trójkącie nic nie stoi itp. Ale będę jeszcze nad tym pracować, rozpraszać itp. 

Podstawek raczej chciałbym uniknąć, ale kto wie, może się skuszę kiedyś. 

@urkoni

Da radę pożyczyć te BMN od jakiegoś sklepu? 

Jakie AA miałeś? Jakie masz o nich zdanie? Niedaleko mnie są dostępne phoebe 3. Myślałem o nich. 

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

W sumie kto jak nie @muda44zna tego wzmaka najlepiej. Jakie paczki byś polecił do zmudowanego nada c355bee? 

Dynaudio Emit 20 lub Heco Aurora 700 warto spróbować. Kwestia jeszcze  źródła ale najlepiej wypożyczyć i samemu ocenić zaczynając od jak największych kolumn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

Podstawek raczej chciałbym uniknąć, ale kto wie, może się skuszę kiedyś.

To może być Twój błąd. Moje EX2 II z wooferem 22cm grają tak że niejedna podłogówka może wpaść w kompleksy. Dźwięki oderwane są od głośników, bas baaardzo nisko schodzi i ma wiele wybrzmień, piękna barwa brzmienia. Chociaż do metalu może lepiej się sprawdzi mniejsza membrana???

13 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

Niedaleko mnie są dostępne phoebe 3. Myślałem o nich.

Miałem kiedyś Phoebe 2 i nie tak dawno Phoebe 3. Ale moim zdaniem nie są to kolumny do muzyki jakiej słuchasz.

Porównując je do EX2 II to w zasadzie nie ma co porównywać.  BMN to inny świat i inna skala brzmienia. To nie jest krok w bok, lecz krok lub dwa na znacznie wyższy poziom. Z kabli głośnikowych polecam Chorda Clearway bez wtyków (tanie i dobre to są kabelki), i jakiś dobry interkonekt np. Atlas Hyper.

13 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

Da radę pożyczyć te BMN od jakiegoś sklepu?

W sklepie ich ie kupisz, tylko bezpośrednio u wykonawcy, dlatego ich cena jest bardzo atrakcyjna do tego co prezentują.  Za kaucją możesz wypożyczyć je do odsłuchu, ponosisz  jedynie koszty wysyłki, a doświadczenie jakie zyskasz jest bezcenne. Dowiesz się nausznie czy to Twoja bajka? ? Wejdź na stronę BMN , skontaktuj się z Panem Bogdanem odnośnie kaucji i czasu wypożyczenia. Najlepszą reklamą BMN niech będzie to że bardzo rzadko ludzie się ich pozbywają, a jak już coś się pojawi w ogłoszeniach, to szybko znika.

Edytowane przez urkoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem swoje aurory. Pożyczałem do nich wzmaki. Dla mnie to zdecydowanie za ciemne i za mało rozdzielcze konstrukcje. Do tego w moich 15m dół zalewał mi średnicę. Efekciarskie kolumny do głośnego słuchania IMO. 

Fajnie że bracia Nowakowie pożyczają swoje paczki. Na pewno wezmę pod uwagę.

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam i mnie bardzo cieszy że mam:  BMN EX2 II napędza NAD C356 mod "muda" + źródło yamaha np-s303 mod "muda", głośnikowy Chord Clearway bez konfekcji, sygnałowy Atlas Explorer, sieciówki Anticables + Melodika. 

Właśnie cały pic polega na tym że nie ma sprawdzonej i idealnej receptury systemu i brzmienia dla wszystkich. Zbyt wiele czynników na to się składa że brzmienie które ktoś uważa za bardzo dobre, my odbieramy trochę, lub zupełnie inaczej. Dlatego tak ważne jest by samemu nausznie sprawdzić czy dla Ciebie te klocki jakie Ci polecają i  taka sygnatura brzmienia pasi, czy też nie pasi??? Ja podałem Ci jakie paczki uważam za godne sprawdzenia, oraz w jakim systemie i warunkach grają u mnie. Wskazałem Ci pewien kierunek, ale to od Ciebie zależy czy to sprawdzisz u siebie i czy to zagra tak jak oczekujesz?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest początek mojej drogi. Napisałem przecież:

W dniu 2.03.2021 o 13:34, JaZzGot87 napisał:

jakie paczki polecacie sprawdzić do modyfikowanego nada 355? 15m², muzyka każda w większości rock i metal. Lubię brzmienie trochę ocieplone, ale nie lubię koca. Lubię szczegóły smaczki, dobra lokalizację.

 

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.03.2021 o 13:34, JaZzGot87 napisał:

Siemka jakie paczki polecacie sprawdzić do modyfikowanego nada 355? 15m², muzyka każda w większości rock i metal. Lubię brzmienie trochę ocieplone, ale nie lubię koca. Lubię szczegóły smaczki, dobra lokalizację. Budżet myślę 3-4 tyś za używki. 6 tys za nówki. Myślałem o audio physic classic 3 lub 5.

Jeżeli 355 gra zbliżonym dźwiękiem do 356 to sprawdź Monitor Audio gs20. Ja na nich gram i jest miodzio.

Jak masz blisko do Sosnowca to zapraszam na odsłuch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kejup napisał:

Monitor Audio gs20

Nie będą za duże do 15m? Ile u Ciebie jest?

29 minut temu, Kejup napisał:

Sosnowca

Prawię 500km ?

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt dół jest troszkę poluzowany i misiowaty ale c356 po modzie dobrze z nim sobie radzi. W muzyce której słucham radzą sobie rewelacyjnie ale może faktycznie przy Twoim repertuarze mogą Ci nie podejść.

Jest duże prawdopodobieństwo że polecane BMN lepiej Ci podpasują lub inne z polskie konstrukcje?

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No BMN na 90% wezmę na testy, ale myślę że udałoby mi się jakieś inne paczki wziąć na bezpośrednie starcie. Właśnie myślę o AP lub AA, może 16Hz? Używki też da radę na testy czasem wyrwać od handlarza z allegro.

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy, że do odtwarzania płyt CD na dobrym poziomie nadają się tylko wyspecjalizowane odtwarzacze CD lub transporty tego typu. Jak się jednak okazuje, nie wiedzą o tym takie firmy jak Mark Levinson i wykorzystują w swoich odtwarzaczach mechanizmy  Sony przeznaczone min do konsoli. Podobno z bardzo dobrym rezultatem. 

I tu pojawia się pytanie. Czy ten odtwarzacz

https://www.sony.pl/electronics/odtwarzacze-blu-ray-disc/ubp-x800m2

może być (przy zachowaniu zdroworozsądkowego poziomu cenowego) dobrą bazą do modyfikacji i stworzenia wysokiej jakości transportu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.03.2021 o 13:24, piotrek7 napisał:

Wszyscy wiemy, że do odtwarzania płyt CD na dobrym poziomie nadają się tylko wyspecjalizowane odtwarzacze CD lub transporty tego typu. Jak się jednak okazuje, nie wiedzą o tym takie firmy jak Mark Levinson i wykorzystują w swoich odtwarzaczach mechanizmy  Sony przeznaczone min do konsoli. Podobno z bardzo dobrym rezultatem. 

I tu pojawia się pytanie. Czy ten odtwarzacz

https://www.sony.pl/electronics/odtwarzacze-blu-ray-disc/ubp-x800m2

może być (przy zachowaniu zdroworozsądkowego poziomu cenowego) dobrą bazą do modyfikacji i stworzenia wysokiej jakości transportu? 

To jaki jest laser i jego mechanizm nie jest wyznacznikiem jakości sygnału analogowego odtwarzacza CD czy  cyfrowego sygnały z transportu. 

Liczy się całość. 

A jeżeli chodzi o sprawdzony odtwarzacz pod transport CD albo dobry CD to pod modyfikacje warto szukać odtwarzaczy Pioneer PD-30AE lub Onkyo C-7030. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muda44 napisał:

Liczy się całość. 

Zgadza się. I właśnie w takim ujęciu ten Sony jest bardzo pozytywnie oceniany za jakość dźwięku. Stąd pojawiła się idea. Czy można coś tu poprawić?

1 godzinę temu, muda44 napisał:

A jeżeli chodzi o sprawdzony odtwarzacz pod transport CD albo dobry CD to pod modyfikacje warto szukać odtwarzaczy Pioneer PD-30AE lub Onkyo C-7030. 

Nowych brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, piotrek7 napisał:

Zgadza się. I właśnie w takim ujęciu ten Sony jest bardzo pozytywnie oceniany za jakość dźwięku. Stąd pojawiła się idea. Czy można coś tu poprawić?

Zapewne tak ale żeby to dobrze zrobić trzeba temu poświęcić czas i jeden taki odtwarzacz na którym te próby będą robione. 

 

42 minuty temu, piotrek7 napisał:

Nowych brak

Myślę że jeszcze będą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.authentic-cinema.de/modifikation-und-tuning-av-und-hifi/bluray-uhd-cd-player/sony-ubp-x800m2-ubp-x1100es/

Nawet sąsiedzi zza odry go modyfikują

28 minut temu, muda44 napisał:

Myślę że jeszcze będą. 

Dopytywałem się w salonach audio i nie wygląda to ciekawie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muda44 napisał:

To może pliki i modyfikowana Yamaha NP-S303? 

Pliki mam ogarnięte. Tak więc Yamaha mnie nie interesuje 

Lubię nośniki "fizyczne". Tym bardziej, że od jakiegoś czasu mam nowe hobby. Kupowanie starych wydań płyt kompaktowych. Zupełnie inny poziom dźwięku niż współczesne edycje. A że stanąłem przed koniecznością zakupu nowego odtwarzacza, kombinuję jak tu ugryźć ten temat "po taniości".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię nośniki fizyczne jednak brzmienie, wygoda i cena u mnie zwyciężyła bo taka Yamaha gra tylko marginalnie gorzej od Ayre C5xeMP a to jeden z najlepszych odtwarzaczy jakie powstały. 

 

Chcesz tanio i bardzo dobrze, szukaj PD-30AE lub C-7030. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 10:38, piotrek7 napisał:

Jak nie ogarnę tematu z tym Soniaczem skończy się na ATC CD2 🙂 

Miałem kilka uznanych transportów , ten tani Pioneer i Onkyo są lepsze .

Nie znam tego CD2 i w jakiej roli chcesz go używać ale jako CD w podobnej cenie kupisz Ayre C5XEMP a to światowa czołówka albo podobnie Wadia 830 za pół ceny Ayre ale tu już trzeba uważać na stan bo Ayre chociaż młodszy to podłączony do zasilania stoi cały czas pod " prądem "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muda44 napisał:

Nie znam tego CD2 i w jakiej roli chcesz go używać

Jako klasyczny odtwarzacz CD

4 godziny temu, muda44 napisał:

w podobnej cenie kupisz Ayre C5XEMP a to światowa czołówka albo podobnie Wadia 830

Brzmienie ATC to po prostu „moje” brzmienie. Inne marki mogą być obiektywnie lepsze ale dla mnie to jest zdecydowanie nr 1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, piotrek7 napisał:

Swoboda, naturalność, zwyczajność. Z jednej strony brak poczucia, że dźwięk jest "zrobiony" a równocześnie nigdy nie jest nudny. 

Tak gra Ayre. Wybitna rozdzielczość, selektywność itd a to wszystko naturalnie płynie. Zero sztuczności, efekciarstwa. 

Wadie 830 ma nieco większy ilościowo bas i mega przestrzeń. Rozdzielczość, selektywność minimalnie ustępuje Ayre. Cena to też mniej niż połowa Ayre i ma mechaniczny wyłącznik zasilania. 

Ale te odtwarzacze to poziom dzisiejszych nowych za kilkadziesiąt tysięcy. 

PD-30AE lub Onkyo C-7030 jako transporty po modyfikacji mają to co dobry transport mieć powinien. Wyciągają masę informacji z płyt a granie jest po neutralnej stronie. A jak zagra w systemie to kwestia kabla cyfrowego, zasilającego i to na czym stoi. No i dalej DAC itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.