Skocz do zawartości
IGNORED

Klub właścicieli sprzętu modyfikowanego przez kolegę muda44


AudioAddicted
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chord grał po stronie neutralności, nie podbijając basu, bo już "nienaturalnie" grał NAD. Równoważyło się to. QED też odpowiadał w tym systemie, dodając trochę powietrza i rozjaśniając lekko górę, której NAD za dużo sam z siebie nie ma (ani sceny, ani góry, chociaż jako końcówka i tak było znaaacznie lepiej niż w trybye integry).

Tarę Apollo? Mam zapłacić 1300 zł za 1m kabli? Niedawno kupiłem wszystko. To miał być mały upgrade systemu a nie gonienie króliczka i wydawanie następnych tysięcy 🙂  

Myślę, że mój temat możemy na tym zakończyć. Jest jak jest. Trochę pogra, pewnie mi się uszy przyzwyczają i zapomną o tym co było. Jak się kiedyś znudzi albo zmęczy, kupię po prostu nowego wzmaka albo kolumny. 

Jedna święta prawda wychodzi tutaj ponownie. Nigdy nie wiesz jak coś zagra u Ciebie - nie kupuj nic w ciemno.

Tak czy inaczej, dzięki za porady Marcin. 

Edytowane przez renoxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mówicie o kablu zasilającym a co z bezpiecznikiem? A zworki? Nie mają wpływu?
W C375 mam audiofilski bezpiecznik za dwie stówy i złocone zworki też za dwie stówy - niepotrzebnie?
Teraz żałuję że nie zdecydowałem się na wymianę kabla zasilającego przy modyfikacji C350. No bo pewnie gniazdo trzeba teraz zabudować a jak coś spieprzę?
Mam takie pytanko do szanownych guru audiofilskich. Najczęściej za źródło dla NAD-a służy DAC Asusa EONE MK2, ten w uboższej wersi z LM4562. Chciałbym go podrasować i wymienić opampy na wyższej klasy - oczywiście tylko w torze RCA.
Co byście polecili? Lepsza wersja Asusa ma MUSES1, a jeszcze lepsza MUSES2. A może legendarne OPA627? Albo inne? Edytowane przez wiecho48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, renoxd napisał:

Chord grał po stronie neutralności, nie podbijając basu, bo już "nienaturalnie" grał NAD. Równoważyło się to. QED też odpowiadał w tym systemie, dodając trochę powietrza i rozjaśniając lekko górę, której NAD za dużo sam z siebie nie ma (ani sceny, ani góry, chociaż jako końcówka i tak było znaaacznie lepiej niż w trybye integry).

Tarę Apollo? Mam zapłacić 1300 zł za 1m kabli? Niedawno kupiłem wszystko. To miał być mały upgrade systemu a nie gonienie króliczka i wydawanie następnych tysięcy 🙂  

Myślę, że mój temat możemy na tym zakończyć. Jest jak jest. Trochę pogra, pewnie mi się uszy przyzwyczają i zapomną o tym co było. Jak się kiedyś znudzi albo zmęczy, kupię po prostu nowego wzmaka albo kolumny. 

Jedna święta prawda wychodzi tutaj ponownie. Nigdy nie wiesz jak coś zagra u Ciebie - nie kupuj nic w ciemno.

Tak czy inaczej, dzięki za porady Marcin. 

Tary Apollo I nie kupisz nowej w sklepie . Była za tania i za dobra , wycofali ją a używane widziałem za 800-900.

Dziwne podejście , masz fajny wzmak i kolumny. Zamiast brzmienie doszlifować kablem wolisz zmienić wzmacniacz lub kolumny .

Nie tędy droga , takie jest moje zdanie 😉

Za około 400zł kupisz używanego Firsta na białych wtyczkach , jak się nie spodoba sprzedasz bez straty ...

11 minut temu, wiecho48 napisał:

Mówicie o kablu zasilającym a co z bezpiecznikiem? A zworki? Nie mają wpływu?
W C375 mam audiofilski bezpiecznik za dwie stówy i złocone zworki też za dwie stówy - niepotrzebnie?
Teraz żałuję że nie zdecydowałem się na wymianę kabla zasilającego przy modyfikacji C350. No bo pewnie gniazdo trzeba teraz zabudować a jak coś spieprzę?

Temat bezpieczników staram się omijać a zworki w NADach po modyfikacji są pomijane .

W C350 po modyfikacji kabla się nie rusza .Jest dobrze tak jak jest . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie. Zmieniam system i mam do sprzedania streame Yamaha NP-S303 po modzie. Pierwszy właściciel, kolor czarny, zakupiony w styczniu 2020r. Stan idealny, karton pilot itd. Dodatkowo wymienione gniazdo sieciowe z tzw. ósemki na normalne Furutech. Zainteresowanych proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
57 minut temu, Pawel Pw napisał:

 

Aktualnie można kupić Tara Labs Apollo II. Czy należy rozumieć, że będzie to gorszy interconnect od wersji I?

Tak

W dniu 10.09.2021 o 09:49, dlmtb napisał:

Witam Panowie. Zmieniam system i mam do sprzedania streame Yamaha NP-S303 po modzie. Pierwszy właściciel, kolor czarny, zakupiony w styczniu 2020r. Stan idealny, karton pilot itd. Dodatkowo wymienione gniazdo sieciowe z tzw. ósemki na normalne Furutech. Zainteresowanych proszę o kontakt na PW.

Ja bym tej Yamahy nie sprzedawał a kupił jak najlepszy kabel zasilający. Sam jej używam jako główne źródło a miewałem drogie źródła.

Minimum Shunyata Diamondback, lepiej Oyaide GPX REV2 a ja teraz mam Acoustic Zen Gargantua II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ma ktoś lub miał Nad 356 po modyfikacji w połączeniu z Cambrige DacMagic 100 ? Zastanawiam się jak modyfikacja może wpłynąć w połączeniu z tym dackiem. Czy zmiany będą na tyle istotne i zauważalne że warto będzie wydać te 500zł….?

Edytowane przez marius76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Pytam póki co czysto teoretycznie. W tej chwili posiadam kable Eagle cable silverline, ale wyjeżdżają z obecnymi kolumnami do drugiego pokoju. Heco już zakupione, będę je miał za dwa tygodnie w domu i muszę coś do nich dobrać. 

Godzinę temu, urkoni napisał:

A jakie masz obecnie kable głośnikowe i co chciałbyś poprawić?

Rozglądam się za kablami z drugiej ręki max. 1000zł 

Szczerze powiedziawszy jeszcze nie wiem jak to razem będzie grało, słyszałem wiele opini, że to dobre zestawienie. Słucham rock, blues, sporo spokojnej akustycznej muzyki, żadnego techno, disco czy elektroniki. 

Salon z aneksem, około 25m²

Nad posiada zmieniony kabel zasilający 3x2,5 

Malina ma zasilacz liniowy od Tomanek , sygnał do dac'a coax lub optyk do wyboru. COAX Też od eagle cable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, J4Z napisał:

1000zł wolałbym dorzucić do lepszych kolumn. 

Dziękuję za sugestie, ale temat kolumn jest już zamknięty, dostałem je za pół darmo i póki co nie zmieniam. Gdy będę zmieniał zapytam, przyjdzie jeszcze na to czas.

Teraz oczekuję pomocy w doborze kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sorry. Imo coś jasnego, qed, chord? Najpierw posłuchaj z tymi co masz. Widzę że mają coś wspólnego ze srebrem. Nikt nie wie, jak Nad i Aurory zagrają dla Ciebie, u Ciebie, choć miałem jedno i drugie, z tym że nie w tym samym czasie. Pozdr. 

BS Node 2i lps, RME Adi-2, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Einar napisał:

Rozglądam się za kablami z drugiej ręki max. 1000zł 

Moim zdaniem to trochę przesada te 1000zł za kable głośnikowe do NADa i Heco. Spróbuj na początek kupić przewody Canare 4s11g. To są dobre i  niedrogie kabelki (50zł za metr ze szpuli). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, urkoni napisał:

Moim zdaniem to trochę przesada te 1000zł za kable głośnikowe do NADa i Heco. Spróbuj na początek kupić przewody Canare 4s11g. To są dobre i  niedrogie kabelki (50zł za metr ze szpuli). 

Tyle kosztuje wyższa wersja G na miedzi ofc (popielata izolacja). Na zwykłej miedzi (czarna izolacja) jest sporo tańszy. 

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoite wtyki kosztują tyle ile chcesz przeznaczyć na kabel. Jeżeli nie musisz przepinać kabli co chwilę spokojnie możesz kupić kabel ze szpuli ściągnąć z końcówek izolację i założyć ,,golca". Każdy użyty wtyk coś zmienia.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, cortes napisał:

Przyzwoite wtyki kosztują tyle ile chcesz przeznaczyć na kabel. Jeżeli nie musisz przepinać kabli co chwilę spokojnie możesz kupić kabel ze szpuli ściągnąć z końcówek izolację i założyć ,,golca". Każdy użyty wtyk coś zmienia.

W pełni się z kolegą zgadzam. 👍 

Słabej jakości wtyki więcej zniekształcają dźwięk i co potem z wygody przepinania? No ale niech każdy robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, cortes napisał:

Odyssey nie gra przypadkiem więcej górą jako posrebrzak??

W niektórych systemach sprawdzi się bardzo dobrze. Kiedyś go miałem podpięty do Yaqin mc10l i  Studio 16Hz Canto Grand. Wzmacniacz oparty na lampach mocy EL34 i monitory grały bardzo ciepło i leniwie (klucha była), a Chord Odyssey dodał życia i dyscypliny. Wtedy sprawdził się u mnie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, urkoni napisał:

W niektórych systemach sprawdzi się bardzo dobrze. Kiedyś go miałem podpięty do Yaqin mc10l i  Studio 16Hz Canto Grand. Wzmacniacz oparty na lampach mocy EL34 i monitory grały bardzo ciepło i leniwie (klucha była), a Chord Odyssey dodał życia i dyscypliny. Wtedy sprawdził się u mnie bardzo dobrze.

I Aurory moim zdaniem tego potrzebują, ale to kolega niech posłucha najpierw z tym co ma. Tym bardziej że te jego przewody też mają chyba coś wspólnego ze srebrem. 

BS Node 2i lps, RME Adi-2, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.