Skocz do zawartości
IGNORED

Brawo dla Michała Tokaja !


popla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od niedawna mam przyjemność słuchania płyty Michała Tokaja „Bird Alone”.

Nie mam zamiaru recenzować tej płyty, już wcześniej uczynił to np. T. Szachowski

(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Interesujące mogą być różne drogi polskich muzyków, prowadzące do powstania audiofilskiej płyty.

The Cracow Klezmers Band, T. Stańko, P. Baron i wielu innych realizują swoje płyty dokonując nagrań i tłoczenia płyty za granicą.

L. Możdżer płytę „Piano” nagrał w Rotterdamie a tłoczenie płyty wykonano w Polsce.

Inaczej było w przypadku płyty M. Tokaja. Nagrania dokonano w studio S4 Polskiego Radia a tłoczenie płyty powierzono japończykom. Okazuje się, że Polacy nie gęsi i swoich realizatorów dźwięku też mają. I to jakich !

Natomiast pierwszy raz mam do czynienia z płytą wytwórni Gats Production. Wcześniej nawet nie słyszałem o tej wytwórni.

Kto chce niech próbuje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :-))

Moim zdaniem płyta M. Tokaja jest wybitna pod względem realizacji a przy tym zawiera niezwykle piękną muzykę. Muzyka proponowana przez Trio M. Tokaja nie jest pewnie tak kontrowersyjna jak wspomniana i szeroko komentowana na Forum płyta L. Możdżera;

sądzę, że szkoda by było gdyby tak udana płyta M. Tokaja nie została zauważona.

Wytwórnia Gatsproduction nie ma dużego, znanego dystrybutora w Polsce, co niestety utrudnia dotarcie płyty do wielu osób.

Ciekawe, czy inne płyty wyprodukowane przez Gats Production są równie atrakcyjne ?

Baaardzo ciekawi mnie jak wypada Simple Acoustic Trio na płycie „Lullaby For Rosemary”.

Z samej okładki płyty „Bird Alone” nie można się wiele dowiedzieć, chociaż strona edytorska, estetyka – dla mnie bez zarzutu.

A może ktoś wie więcej o samej płycie, realizacji, realizatorach .. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.