Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do 700zł


Bolekdpo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam słuchawek tak do 700zł nowych lub używanych do 400-500zł. Nosiłbym je z 6-10h dziennie, więc muszą być wygodne. Z tego względu wole konstrukcje nauszne. Jeżeli chodzi o to czy mają być otwarte czy zamknięte, to preferuje otwarte lub półotwarte, ale jak trafi się coś dobrego zamkniętego to czemu nie ;) Jeżeli chodzi o to jak mają grać to fajnie, żeby grały wyraziście z dobrym stereo.

Moje typy (kolejność, od tych, które jakoś najbardziej mi przypadły do gustu)

1. Beyerdynamic DT 990 pro

2. Sennhesier HD 598

3. AKG K-701

4. AKG k-612

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tyle godzin, to wybieraj welurowe nauszniki. AKG bardzo wygodne ale trzeba brać pod uwagę, że bardzo ostrożnie dawkują bas. Z tego powodu, po przesiadce z czegoś pospolitego może wydawać się chudo. Ale po godzinie słuchania to docenisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zwróciłbym na pewno uwagę na słuchawki Beyerdynamic DT990 (http://q21.pl/beyerdynamic-dt-990-edition-250-ohm.html). DT 990 grają dynamicznie i wyraziście. Góra pasma jest detaliczna i otwarta a bas szybki z mięsem. Dźwięk w całym paśmie jest bardzo dobrze prowadzony. To nauszniki bardzo wygodne, nie powinny powodować zmęczenia nawet przy wielogodzinnych odsłuchach. Kwestia tylko wyboru wersji - 32, 250 i 600 omowej, która zależy od urządzenia, które będzie je zasilało. Bezpiecznym rozwiązaniem jest wersja 250 omów, którą jest w stanie prawidłowo wysterować prawie każdy wzmacniacz, natomiast oferuje lepsze brzmienie niż 32 omy.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych modeli słuchawek, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie K 701. A jeśli używane to ode mnie za 400 zł kupisz K612 kupione w kwietniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam DT990 pro. K701 grają zbyt analityczne, sucho. Często brakuje podstawy basowej. Ilość szczegółów jest niesamowita ale brakuje radości ze słuchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a co lepsze dt 990 pro czy 990 edition/professional? K612 z tego co wyczytałem mają mocno płaską charakterystykę, nie wiem czy potrzebuje takich słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jak znasz angielski tu wszystko jest bardzo dokładnie opisane ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"K701 grają zbyt analityczne, sucho"

 

Nigdy nie jest zbyt analitycznie. A czy brak radości? U mnie dopiero na nich pijawiła się ta rzeczona radość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam słuchawek tak do 700zł nowych lub używanych do 400-500zł. Nosiłbym je z 6-10h dziennie, więc muszą być wygodne. Z tego względu wole konstrukcje nauszne. Jeżeli chodzi o to czy mają być otwarte czy zamknięte, to preferuje otwarte lub półotwarte, ale jak trafi się coś dobrego zamkniętego to czemu nie ;) Jeżeli chodzi o to jak mają grać to fajnie, żeby grały wyraziście z dobrym stereo.

Moje typy (kolejność, od tych, które jakoś najbardziej mi przypadły do gustu)

1. Beyerdynamic DT 990 pro

2. Sennhesier HD 598

3. AKG K-701

4. AKG k-612

Kup 990 , ale nie pro,a Sennhesier HD 598 nie kupuj (największa porażka)! Miałem w domu po CAL-ach, 990 32 omy po tygodniu zagrały super !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a co lepsze dt 990 pro czy 990 edition/professional? K612 z tego co wyczytałem mają mocno płaską charakterystykę, nie wiem czy potrzebuje takich słuchawek.

 

My również polecamy DT990. Ciężko nam wskazać lepsze słuchawki w tej półce cenowej. Chyba nie musimy dodawać, że są niezwykle wygodne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50 zł więcej masz nieporównywalnie lepsze K 701. Ja akurat słucham na nich Edge Of Sanity - Crimson. A nawet u kolegi powyżej masz nieporównywalnie lepsze 880 DT w tej samej cenie co 990.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem słuchawek na wakacyjny wyjazd, ze względu na wygodę użytkowania szukałem bezprzewodowych, po odsłuchu kilku modeli trafiłem na JBL Synchros BT50 za niecałe 500 zł, wystarczyła chwila odsłuchu i już ich nie oddałem, rewelacyjny bas do rocka idealne, bateria dość długo trzyma mnie wystarcza na kilka dni, nie będę zachwalał posłuchaj sam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50 zł więcej masz nieporównywalnie lepsze K 701. Ja akurat słucham na nich Edge Of Sanity - Crimson. A nawet u kolegi powyżej masz nieporównywalnie lepsze 880 DT w tej samej cenie co 990. Każde z tych słuchawek gra zupełnie innym dźwiekiem. W k701 mam wrażenie zupełnego braku dołu porównując do Beyerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do wątku, bo ostatnio odkryłem zalety słuchania plików z Apple Music (dostęp do nielimitowanej ilości plików w ramach abonamentu) i również szukam jakichś przyzwoitych słuchawek. Aktualnie podprowadziłem córce coś takiego jak na fotce (ale jej cierpliwość się wyczerpuje). Szukam czegoś w tym stylu:

1. Nie douszne bo po kilku minutach uszy bolą - jest dyskomfort dla mnie.

2. Nie za duże lecz wygodne, powinny dać się częściowo złożyć aby gdzieś w trakcie podróży łatwo je było przechowywać - wystarczy tak jak te z obrotowymi o 90 stopni "nausznikami".

3. Muszą zapewniać sterowanie iphonem start, stop, pauza itp.

Te słuchawki SONY grają nawet fajnie, ale może w cenie do 700 da się znaleźć coś w tym stylu - jeśli chodzi o charakter brzmienia - ale lepiej...

W sklepach z reguły są popakowane w kartony, trudno jest dobrze posłuchać, no i asortyment nie zawsze kompletny.

Dzięki z góry za wskazówki.

Dla ścisłości na zdjęciu jest: MDR-ZX660APG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam te Beyery. Są obecnie bardzo tanie a grają na bardzo wysokim poziomie. Ew Senheiser Momentum On ear M2. Bdb wygląd , komfort i brzmienie . Mają sterowanie na kablu do ipada/iphone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moim zdaniem Sony nie oferują niczego ciekawego w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Jeśli chodzi o bezprzewodowe sluchawki to dla mnie Aftershokz jest faworytem. Trekz Air są bardzo lekkie, wytrzymałe i mają bardzo fajny dźwięk. Polecam sprawdzić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Akg k701 wersję Austriacką oraz Beyerdynamic coprawda nie 990 lecz 770 czyli wersję zamknietą. Oba zestawy daja mi ogromną przyjemność, i róznia się chyba pod każdym mozliwym względem. Jeśli chodzi o AKG to ich konstrukcja wydaje się nieco delikatna no i weź pod uwage to , że potrzebują mocniejszego źródła niż port w telefonie. Beyery to takie pancerniki z konkretnym wykopem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.