Skocz do zawartości
IGNORED

CD ROM zamiast normalnego transportu


profee

Rekomendowane odpowiedzi

>Holdegron ": wydawało mi się że tu była jedynka, ale za bardzo trząsło, i nie jestem pewny,

 

zdekoduję, policzę CRC (nie pamiętam tego wielomianu:| ) wyliczę prawidłowy ciąg...

i wstawię co miało być"

i tak do bodajże(?) 3,5mm zaniku sygnału na płycie dane audio są dekodowane (hmmm powinny być?).

powyżej zaczyna sie albo interpolacja albo muting.

Dane audio na CD sa naprawdę zapisane z dużą nadmiarowością i bardzo dużą zdolnością regeneracji

i nie ma za bardzo miejsca na "może wpiszę cośtam cośtam w dane" .

 

Co do stałej pamięci w urzadzeniach CD - któraś maszyna SONY do ciecia matryc CD zamiast z taśmy (:) tak- całkiem niedawno zawartość CD przenoszono na kasetach beta) przepisywała zawartość do pamięci Flash.

Efekty prawdopodobnież były słyszalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak ładnie się czyta: tylko soft i soft się liczy. Ale ja z upartością maniaka będę powtarzać:

napęd jest urządzeniem mechaniczno- elektronicznym i od tej mechaniki naprawdę wiele zależy, min. jak dużą ingerencje w sygnał będzie miały podprogramy korygująco/uzupełniające. JEżeli napęd będzie stabilnie kręcić płytą, laser bedzie śledził ścieżkę doładnie to takich ingerencji będzie mniej i o to chodzi. Tego soft nie załatwi. Co innego kiedy w przyszłości nośnikami będą pamięci- ale to jeszcze chyba nie za mojejgo życia ( a nawet gdyby, to co mam sprzedać wszystkie cd lub je przegrać na komputer - nigdy w życiu !! Jestem starym pokoleniem i muszę zmienic płytę a nie słychać 1000 h muzyki z dysku ).

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jaromi

Poniosła mnie trochę twórczość literacka :-))

Faktycznie servo lasera (scalak) ma już zabudowane sprzętowe korygowanie błędów odczytu...

ALe fakt staranności mechanicznej w dobrych klockach jest faktem bezsprzecznym.

Pamiętasz może że kiedyś Sony robiło patent z nieruchomym laserem i silnikiem z łożyskami szafirowymi ?

Chyba nie dla marketingu...

Pomijając wszystko co poruszyliśmy - jak napęd będzie solidny i precyzyjny to trochę sobie podziała bez awarii.

Pozdrawiam, Bob

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ także uważam, że podstawą jest najlepsza mechanika...

Mechanizmy KOREKCJI służą ,... do korekcji:) i tak w szczegółach... to żaden soft...

Standard był tak pomyślany żeby dekodowanie i korekcja była realizowana jak najprościej... Czyli stosunkowo prosta logika.

Co uważam, to to, że na podłym mechaniźmie "zapas" korekcji może się nieoczekiwanie szybko skończyć...

Tzn. wydaje mi sie że dobry mechanizm nie zużywa mocy (nadmiaru danych) na korekcje własnych niedoskonałości lecz na błedy odzczytu pochodzące od ...kurzu rysek itp.

A kiepski - takze maskuje gubienie danych wynikających z własnych usterek:) np.układów śledzenia ścieżki ...

Analogia - dobry mechanizm - rozregulowany... Kapryśny w płytach, czuły na puknięcie w obudowę, dłuuugo szuka ścieżki... a Error Rate C1 i C2 jak cholera... no i dźwięk.... dziwny ale gra:) korzystając głównie z mocy korekcyjnej metody.

Wyregulowany - C1 (na czystej nowej płycie) czasami mignie... C2 nie ma, pewnie działa nawet w pozycjach dziwnych:) czyta wszystko:) I ten zapas pozwala mu niezauważenie przeskoczyć dziury na płycie:) (przykład Pioneer SP)

Nieszczęściem analogu (czyli mechaniki precyzyjnej jak najbardziej ) jest to, że kosztuje... i jest najpoważniejszym kandydatem ciecia kosztów... no ale o tym już była mowa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>joda

Darkul napisał w wątku 12329, że ten transport ma symbol TDV 533.

>Jaromi

Ciesze sie, że i ty myślisz podobnie jak stożek czy ja. Nie ma cudów t.zn. takiej korekcji logicznej która by mogła zawsze (!) "naprawić" bez śladu skutki niedoskonałości mechaniki i optyki transportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wieesz... do poziomu błędów C1 i C2 to odtwarza się pełni strumień danych...

(nie wiem, rozpisywać się nt. mechanizmów korekcji , CRC ?)

Powyżej się zaczynają unrecoverrable ... (czy jakoś tak)

Uściślę- nowa czysta płyta będzie dawała taki sam (hmmm ) strumień na takim czy śmakim napędzie.

Z gorszymi płytami- kiepski polegnie poniewaz nie będzie potrafił skorygować ... bedzie np. maskował

Dobry - ma zapas :-)

tylko... nie wiem, gdzie ta granica leży:)

Każdemu (kto chce i potrafi) polecam poobserwowanie częstości występowania błędów "naprawialnych" w czasie odtwarzania CD (w procesorach Sony CDX występują nóżki odpowiednie sygnalizujące występowanie C1 C2 i niemożliwych...) Rozregulowany daje nieprawdopodobną ilość pierwszych dużo drugich czasami maskuje...

Ale cały czas gra

Wyregulowany - parnaście razy C1, rzadko 2, bez nienaprawialnych... i taką bym widział różnicę.

Jak ma ktoś napęd CDROM LiteOn to producent daje narzędzie KProbe umożliwiające podglądnięcie tych parametrów. -Zdumiewająco wielka czasami jest ilość tych błędów wobec napędu Pioneera...

No ale jak leci x40 szybciej....

Pozdrawiam i dobranoc:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaroMi -> kascyczne mechanizmy CD maja problem z przeczytaniem przerwy w danych o znacznie mniejszych rozmiarach. Standard Reed Book mówi że odtwarzacz CD powinien być zdolny do odczytania płyt z przerwami w danych (zabrudzenie, rysy) do 0,2mm.

 

Mam specjalna płytę cd do mierzenia jakości korekcji błędów w odtwarzaczach, gdzie kolejne ścieżki mają coraz większą dziurę w danych i wielokrotnie sprawdzałem to na różnych odtwarzaczach.

 

Najlepszy odtwarzacz jaki udao mi się zbadać na przestrzeni lat mógł przeczytać dziurę w danych do 1,5mm. Zazwyczaj odtwarzacze wykładają się przy wartościach 0,5 - 0,75.

 

Mój Marantz CD63 KI na CDM-12 wiesza się już przy 0,5mm (ostatnie co jest w stanie odtworzyć to 0,3mm).

 

Moja Theta na CDM9Pro może przeczytać bez problemu przerwy do 1mm, i to zarówno pojedyńcze, jak i następujące po sobie (successive drop-out) i odpada dopiero przy 1,5mm dziurze.

 

Ale najlepsze jest moje DVD Yamahy czyta wszystko do 2,5mm (!) a przy successive drop-out wartość ta spada do 2mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu kolejny przykład na zastosowanie transportu CD-ROM w zwykłym odtwarzaczu - AA Maestro i komputerowy Samsung. Zwróćcie uwagę, że mechanizm jest "żywcem" przeniesiony z kompa, nawt kable zasilające i sterujące są komputerowe.

[obrazekLUKASZ-209285_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth - Dzieki - widać różnicę w napędach:)

A skad taką płytkę możnaby?* Bo w zasadzie wykonałem sobie metodą "kropli tuszu" :) i plamka około fi 1 mm nie robi wrażenia na PD-S707 ani na CD614:)

*może da się skopiować :-D

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaczajac sie do watku, powiem tylko tyle, ze z tego co ja wiem, to odczyt danych komputerowych i audio to dwie rozne sprawy. W pierwszym wypadku dysponujemy spora iloscia nadmiarowych danych pomagajacych ukladom korekcji poprawic bledy odczytu. I w wypadku danych komputerowych nie ma zadnych interpolacji itp. spraw, tam odczyt musi byc jednoznaczny, wiec zadbano o to dodajac dane naprawcze - a jak sie nie da odczytac wartosci z plyty to jest blad odczytu i tyle. Inaczej ma sie sprawa przy audio, gdzie przeklamanie kilku bitow nie ma specjalnie znaczenia (tak przynajmniej zakladali projektanci) i tam uklady korekcji nie maja sie czym posilkowac jak tylko algorytmami, ktore "zgaduja" jakie byly wartosci brakujace w strumieniu. Kto potwierdzi? Bralem kiedys udzial w podobnej dyskusji i tak sie zakonczyla rozmowa przewertowaniem Czerwonej Ksiegi, gdzie to madre glowy wlasnie wyczytaly.

 

Dlatego napedy CDrom moga sobie pozwolic w sumie na wieksza ilosc bledow przy odczycie, byle nadazyly z odczytem danym nadmiarowych potrzebnych do korekcji. Nie od dzisiaj wiadomo, ze napedy CDROM reklamowane jako np. X52 nie czytaja tak szybko. Tak czytaja jak uklady korekcji nie obciazaja transportu doczytywaniem danych naprawczych (czyli w laboratoriach producentow). A w rzeczywisctosci odczyty sa czesto wolniejsze i to sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak sobie od jakiegoś czazsu przemyśliwam zady i walety rozwiązań stosowanych w odtwarzaczacg CD, robie notatki - i widzę, że wiele rzeczy robione jest nieraz na zasadzie "bo zawsze tak było". Dlatego w mojej eksperymentującej mózgownicy zrodził sie niedawno pewien pomysł - pomysł na nowy odtarzacz. Dopracowanie pewnych szczegółów pewnie zajmie mi nieco czasu, ale gdy uznam sprawę za dostatecznie dojrzałą podzielę się nią z forumowiczami (pewnie w zakładce DIY). Może ktoś spróbuje nadać tym ideom kształ?

 

Na razie "zastrzegam sobię" nazwę Musical amusement & Audio Technologies w skrócie MAAT od egi[pskiej boginii doskonałości. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ururam Tururam, sądzę że myślimy o tym samym, również dzielnie przygotowuję się do założenia tematu w zakładce DIY w nadziei że ktoś pomoże mi pewną myśl przeistoczyć w rzeczywistość :-)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy w omawianej sprawie sa jakies nowe szczegoly?

 

Na rynku pojawil sie obecnie nowy CDP Audio Analogue Paganini 192 kHz/24 bits z czytnikiem Samasunga CD-ROM wlasnie. Wersja poprzednia z napedem kolejno Philips, Sony i TEAC (te ostatnie Paganini to 96kHz/24bits) maja transporty audio. Mam mozliwosc zamiany modelu starego na nowy i zastanawiam sie, czy warto. W weekend bede odsluchiwal oba modele razem. Czy macie jakies doswiadczenia z CDP z napedem CD-ROM?

 

pzdrw

 

sos

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Próbowałem odczytać zabezpieczoną płytę napędem bez podłączonej taśmy od kompa. Nie czyta.

Może taki zestawik by to obszedł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Mamy gotowy modół do sterowania takim CD-ROM'em. I cena jest atrakcyjna. Zapewne jakość dźwięku nie będzie powalać, ale popracować nad sygnałem spdif do tego DAC Petera Daniela i może się to wszystko okazać czymś na prawdę niezłym. Ciekawe....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ochoty za dużo pisać ale dorzucę od siebie,że obecne komputerowe napędy są w warstwie odczytu i korygowania błędów na baardzo wysokim poziomie. Nie ma mowy o maskowaniu, to może zrobić program ale nie napęd, zresztą są to sytuacje charakterystyczne tylko dla zniszczonych płyt a sztucznie wytworzone dane są tworzone jako najbardziej prawdopodobne i wierzcie mi,że HiEndowe transporty też się wywalą w takim momencie tylko w domowych warunkach nie można tego zmierzyć a usłyszeć niekoniecznie. Kwestią oddzielną jest hałas i żywotność. O ile z tym pierwszym można sobie poradzić ograniczając prędkość odczytu (pewnie zresztą wystarczy stała prędkość liniowa x1) o tyle żywotność może budzić lekki niepokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Jakis czas temu napalilem sie na zrobienie ze starego cdromu napedu audio. Kupilem kit avt, zlutowalem (po perypetiach glownie z mojej winy) i ostatecznie zagral. Nalezy pamietac ze uzyc cdromu do audio mozna na 3 sposoby:

- korzystajac z gotowego wyjscia analogowego cdromu (ma je wiekszosc) czyli tutaj korzystamy z wbudowanego przetwornika d/a cdromu

- korzystajac z wyjscia cyfrowego audio (w standardzie ttl czyli wymaga prostego konwertera poziomow logicznych aby podpiac pod "normalne" audio)

- korzystajac z czytnia plyty cd niskopoziomowego i dostepu do plyty w trybie dostepu do danych

 

kit avt uzywa opcji pierwszej. KOrzystalem z napedu lg 52 raza. zrezygnowalem ostatenicze (mimo ze uklad sie uruchaial z nastepujacych powodow i kupilem sobie na allegro starego philipsa z dobrym laserem):

- prad pobierany jest bardzo duzy szczegolnie pryz rozruchu

- uklad dlugo sie rozpedza i dlugo czyta TOC (kilka razy dluzej niz moj stary philips)

- naped jest glosny (przy cichej muzie slychac laser)

 

watek podobny pojawil sie na diyaudio.com.

 

Osobiscie uwazam ze tylko trzecia opcja ma racje bytu jezeli chcemy wygrac z "tradycyjnymi" odtwarzaczami w kwestiach minimalizacji jittera i wiernosci zczytywania informacji z plyty cd i minimalizacji "bledow odczytu". Czyli odtwarzanie w trybie pelnego dostepu do danych. Mamy wtedy mozliwosc dowolnego sterowania parametrami rozruchowymi urzadzenia. Ja sobie to tak wyobrazam:

- system linux (najlepiej z "wygodna" obsluga ide / ata) na procesorze arm

- conajmniej 64 mb ramu (gdzie conajmniej 32 mb) przeznaczone jest na bufor audio

- nie jestem pewien czy istneieja wyagania czasu rzeczywistego przy czestotliwosciach audio spdif

- jako zczytywanie sygnalu z plyty wykorzystalbym biblioteki cdparanoia, ktore niestety dawno nie byly aktualizowane a autor dosc dlugo zwleka z upubliczieniem nowej wersji ktora ma o wiele lepsze algorytmy korekcji bledow z wykorzystaniem nowych funkcji dostepnych w aktualnie produkowanych cdromach/dvdromach. Moim zdaniem uzycie tej biblioteki znakomicie ulatwiloby powstanie taiej platformy. Mysle ze cena takiego sprzetu to conajmniej 300 pln (procesor / pamiec / pcb).

w aktualnej elektronice praktycznej tworony jest projekt armputera, mysle ze moznaby takie cus spokojnie wykorzystac do zadania.

W pryszlosci tak chcialbym to zrobic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szczegolowy opis, rozumiem ze w 3ciej mozliwosci trzeba wziasc takze pod uwage karte muzyczna...? czy korzystamy z tylniego kilkupinowego wyjscia? (czasem jest takie by podlaczyc je do kart muzycznych) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac ze jestesmy juz na etapie kiedy mamy w buforze jakis fragment strumienia PCM i chcemy go przeslac do obrobki na sygnal audio analogowy mozemy skorzystac z nastepujacych opcji:

- za pomoca ogolnych operacji I/O generujemy na portach sygnal w standardzie i2s lub pokrewnym i od razu sygnal wchodzi do dac'a (z pominieciem odbiornika SPDIF) albo przesylamy do "normalnego pelnego" daca korystajac SPDIF, tak jak wczesniej wspomnialem conajmniej w przypadku SPDIF jest konieczna przejsciowka SPDIF TTL (5 lub 3,3V) na SPDIF Coax (-0.5, +0.5 V)

- za pomoca kodeka i2s ktory jest wbudowany w niektore procesory arm'a od razu przesylamy sygnal do dac'a

 

ale uwaga to co powyej napisalem oparlem raczej na moich wnioskowaniach powierzchownych, poniewaz jeszcze nie zglebialem tego problemu moge sie mylic. Co do twoich pytan o karte muzyczna to trzeba by sprawdzic w jakim standardzie odbiera dane (oczywiscie musi miec wejscie cyfrowe) zakladam ze spdif ttl wtedy powstaje pytanie czy 3,3 czy 5v, stawia ze raczej 5v, wtedy musialbys rozwiaac problem konwersji ale to prosta sprawa.

 

To o powyzej opisalem opiera sie na zalozeniu: arm czyta bufor generuje sygnal w standardzie przesylania na zewnatrz i konwersja d/a odbywa sie w zewnetrznym systemie ktore zazwyczaj moga byc bardzo zaawansowanymi i wyoskiej jakosci systemami. Istnieje jeszcze inna opcja byc moze o wiele latwiejsza w impleemntacji:

arm po prostu jest wyposazony w zwykla karte dzwiekowa (kodek AC97) ale uwaga taka jakosc jest moim zdaniem dramatycznie niska z uwagi na fakt ze nie mozemy skorzystac z karty na pci. Istnieje jeszcze inna opcja moim zdaniem calkiem nie glupia to jest skorzystanie z karty w standardzie usb np. pcm2702. Tutaj tylko nie wiem jak ze kompatybilnoscia sterownikow, nalezy pamietac ze nie wszystkie army maja wbudowana jednostke zmienno przecinkowa ale wydaje mi sie ze do steronwikow karty dzwiekowej 2d liczby zmienno przecinkowe nie sa niebledne.

Ja w przyszlym roku planuje albo sprobowac zrobic serwer plikow muzycznych albo wlasnie odtwarzacz w pelni kontrolowany przez arm'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hessus

 

Nie orientujesz się, czy nie została zrealizowana komercyjnie ta idea? tzn. wariant "korzystajac z czytnia plyty cd niskopoziomowego i dostepu do plyty w trybie dostepu do danych" - (bo tylko to daje nadzieję, na dobry dźwięk)

 

Bo nie wierzę, że w ten sposób nie da się uzyskać lepszego transportu niż z nawet najbardziej precyzyjnego oraz drogiego tradycyjnego transportu.

 

I dziwne byłoby gdyby nikt nie próbował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie gdzie umieszczane są w DC-ROMach i DVD-ROMach przetworniki ?

Jak odomyślam się są one tragicznej jakości. Jednak rozbierałem juz kilka i zawsze znajduje mały OP smd i dale już ścieżki idą w nieznane...

 

Widać już tylko wielkie procesory i układ sterujący samymi silnikami napędu i lasera.

Czy one są zintegrowane w tych napędach czy jak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CD i DVD od dłuższego czasu stosuje się procek/kombajn ze zintegrowanym w srodku przetwornikiem, wyjściami analogowymi i cyfrowym. Za dwa tygodnie dam odpowiedź jak to gra po I2S z TDA1543 na wyjściu. Na razie próbowałem wyjść analogowych (bardzo kiepsko), cyfrowego (troszkę lepiej). Teraz kolej na polutowanie wreszcie tego 144 nóżkowego potwora (CXD).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unick

 

meridian robi tak we wszystkich transportach / cd oprocz g07 z tego co miwiadomo, zreszta coraz mniej juz jest produkcji napedow przeznaczoncyh tylko do cdaudio dlatego producenci niejako skazani sa na korystaie z cdrom / dvdromow,

 

jezeli chodzi o przetworniki wbudowane w cd, nie mam pojecia gdzie sa gdyz nie badalem nigdy schematu ale ten nowszy cdrom lg x52 mial calkie przyzwoity dac, jak dla mnie porownywalny z przenosnyi odtwarzaczami cd / mp3 przyzwoitej firmy, w sluchawkach sygnal byl mocny i bas byl wydajny pradowo, choc oczywiscie zewnetrzne dac'i na pewno maja lepsze szanse.

 

dla zainteresowanch tutaj podobny watek:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.