Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz na ciche, miękkie plumkanie za ~500


hipodrom

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniam sprzęt i posyłam swoją 15 letnią wieżę panasonic ch32 w odstawkę.

 

Kupiłem kolumny używane YAMAHA NX E800 oraz DAC FiiO E10K OLYMPUS 2. Kolumny mają po 60W oraz 6ohm.

 

Póki co podpiąłem kolumny pod starą wieżę i jest lepiej ... ale bez szału.

 

Potrzebuję wzmacniacza, fajnie gdyby miał wyjście na subwoofer ale to niekoniecznie - nie wiem czy kiedykolwiek go kupię bo mieszkam w bloku.

 

Lubię ciche, miękkie granie, taki przyjemne plumkanie w tle. Raczej bez ostrych dźwięków. Rock, elektronika, klasyka... Sprzęt służyłby również do filmów (~50%).

 

Jakie wzmacniacza powinienem szukać? Jakiej mocy powinien być? Ile jestem w stanie wycisnąć z tych głośników i czy warto włożyć więcej kasy czy wystarczy mi wzmacniacz jakiś za 150zł używany? Fajnie gdyby ocieplił trochę dźwięk.

 

Interesowałem się takimi : Denon 520AE , Rotel 820BX3.

 

Dziękuję za wszelkie uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię ciche, miękkie granie, taki przyjemne plumkanie w tle. Raczej bez ostrych dźwięków. Rock, elektronika, klasyka... Sprzęt służyłby również do filmów (~50%).

Czyli też mało rozdzielcze (nie angażujące) - spoko, będzie tylko taniej dla Ciebie. Tak czy inaczej kluczowe są tutaj kolumny.

 

Jakiej mocy powinien być?

Rezerwy mocy nigdy za wiele. Ale oczywiście nie ma sensu rzucać się na wzmaki 500W/kanał ;)

 

 

ps. możesz w sumie rozważyć wzmacniacz lampowy do takich oczekiwań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Do Twoich preferencji swietnie nadawałaby sie ciepło (bo nie każda lampa gra ciepło) grająca lampa z ciut podbitym basem. Suba sobie odpuść,w pomieszczeniu do 20m2 dobre kolumny 2 way robią świetny bas, nie ma w ogóle sensu pchać sie w suba. Podaj jaki mniej więcej budżet zakładasz łatwiej bedzie cos doradzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi.

 

Mój budżet to 200-600zł. Nie wiem ile jestem w stanie wyciągnąć z kolumn i czy warto mocno inwestować w wzmacniacz, dlatego taki szeroki.

 

Nie wiem czy jestem przekonany do lampy.. za tą cenę pewnie dostanę wzmacniacz 20 letni :) Będzie stał też na środku pokoju, więc fajnie jakby normalnie wyglądał :D no i jeszcze takie ciche marzenie o pilota ...

 

Co do dźwięku to jak mam teraz podpięte kolumny, to czuję ich jakość gdy trochę je podkręcę. Przy cichym graniu szału nie ma. Dam troszkę głośniej i już zaczynam czuć bas i scenę.

W związku z tym : czy wzmacniacz nie pownien być jakiejś dużej mocy by 'napędzić' te kolumny, żeby dobrze grały przy cichym graniu? O jakie dokładnie parametry chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje starsze modele Denona, bądź coś świeższego z oferty AMC, używane XIA, XIA 30 z pewnością wypełnią dźwiękiem Twoje pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz naprawdę cicho słuchać to powinieneś zwrócić uwagę na jakiś sprzęt z funkcją loudnes bo to przy naprawdę cichym słuchaniu dużo daje

Np używany Denon Pma 720

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinie kolegów brałbym pod uwagę starsze modele Denonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak wspomniałem wyżej kompletnie się nie znam więc wyszukałem dostępne modele wraz z podziałem na cenę i proszę o wskazanie jakiś konkretnych modeli, na których powinienem się skupić. Jeśli jest duża szansa na podciągniecie jakości dźwięku w kolumnach to proszę zaproponować droższe, a jak nie to raczej będę szukał wśród tańszych.

 

denony:

~300zł====

pma 380

pma 500v

pma 700v

pma 480r

pma 495r

 

~400zł ===

pma 750v

pma 520v

 

~500 zł==

pma 510ae

pma 680r

pma 720a

 

~600zł ==

pma 860

pma 500ae

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony do miękkiego plumkania do 500 zł to Pioneer A676 lub taniej Pioneer A656, A616 ;) Mają dużą moc , grają miękko , ciepło z mocniejszym basem. Przy cichym słuchaniu jak znalazł ;) Oczywiście do głośnego również ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby wypowiadające się w tym temacie proszę o przejrzenie tematu - doszły dwa moje posty. Mam nowe konto i czekały na akceptację.

Reasumując:

1. Chyba potrzebuję wzmacniacza, który potrafi 'nakręcić' mocą kolumny. Dobrą jakość zaczynam teraz czuć dopiero po podkręceniu głośności

2. Czy jakiś z wymienionych konkretnie Denonów polecacie? co apropo wyżej wspomnianych Pioneerów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady.

 

Krótkie podsumowanie proponowanych modeli:

 

Marantz PM52 - 480zł

onkyo 8250 - 420zł

NAD 3020 - 420zł

Pioneer 656 - 420zł

Denon 720A - 420zł

 

Będę szukał jakiś okazji na allegro i pewnie któryś z nich wybiorę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa wzmaki Onkyo A8780 i tańszy A9210, obydwa miło wspominam. Z tych co podałes chyba kazdy godny uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wdzięczny za wszelkie rady, więc mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki.

 

Mam obecnie kolumny YAMAHA NX E800 oraz DAC FiiO E10K OLYMPUS 2 oraz wzmacniacz ze starej wieży.

 

Czy to normalne, że na tym etapie nie słyszę żadnej różnicy pomiędzy plikami 320kbps a 128kbps? Aż tak złego słuchu nie mam.. Czy po zmianie wzmacniacza będę słyszał różnicę ? :o

 

np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

128 a 320 powinieneś usłyszeć bez problemu. Gorzej między 320kbps a FLAC. Ja mam trudność z rozróznieniem, nawet na dużo lepszym sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał kolega wyżej, ja również słyszę różnicę i to dużą pomiędzy mp3 128 kbps a 320 kbps. Natomiast pomiędzy 320 kbps a flac praktycznie żadnej. No ale ja mam budżetowy zestawik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc w takim razie (bo nie zrozumiałem) coś jest nie tak ze mną czy z moim wzmacniaczem ? :)

Odpaliłem sobie test z 1. stronki jeszcze na telefonie i słuchawkach za 40zł i też nie słyszę różnicy :o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz na jakiej wieży odsłuchiwałeś tych kolumn?

 

Na tej stronce co podałeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) słyszę wyraźnie różnicę między plikami 128 vs 320 i to już na szmelcowych słuchawkach Pioneera za 150 zł, a mój słuch na pewno nie jest super doskonały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane w pierwszym poście. Panasonic ch32 (ma jakieś 15-20 lat).

Dałem znajomemu odsłuchać i też nie słyszy różnicy... coś tu jest nie tak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio A1 V2

Dual PA-5030, 5060

Grundig Fine Arts V3

Linn Intek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę problem z tym wzmacniaczem więc pozwolę sobie jeszcze pociągnąć temat.

 

Przeglądając allegro za podanymi wzmacniaczami, jestem trochę przerażony. To są wzmacniacze czasem ponad 20letnie (np. Luxman L190). Ja rozumiem, że wtedy to były topowe modele, ale to nie jest tak że po takim czasie ich sprawność (kondensatory, przewody, itd) uległy pogorszeniu? Mnie się nie będzie chciało wymieniać podzespołów..

 

Może coś minimalnie młodszego? Widziałem np. kilkuletnie denony 500AE oraz 510AE. Może coś z tego?

 

PS. zastanawiam się czy nie włożyć tego wzmacniacza do szuflady (42x38cm), więc fajnie jakby nie był taki głęboki. Ale to nie jest must have

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Rozpocząłem wątek więc w dobrym tonie jest go zakończyć.

 

Zakupiłem wspomniany w tym wątku wzmacniacz Cambridge Audio A1 w wersji V3. Sugerowałem się również

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Nie żałuję wyboru - bardzo dobrze gra, miękko. Jest dużo lepszy dźwięk przy cichszym graniu (tutaj jest duża różnica). No i oczywiście ma mocy aż nadto - po ustawieniu wzmacniacza i DACa na 100% ustawiam głośność na komputerze na jakieś 4-6%.

 

Dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście ma mocy aż nadto - po ustawieniu wzmacniacza i DACa na 100% ustawiam głośność na komputerze na jakieś 4-6%.

Zalecane jest by regulacje w windows mieć na poziomie min 90%.. i dźwięk regulować na zewn sprzęcie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ustawieniu wzmacniacza i DACa na 100% ustawiam głośność na komputerze na jakieś 4-6%.

Oj,oj, nie rób tak przenigdy. Cos będzie nie tak z komputerem, jakies małe wyładowanie czy cokolwiek i kolumny puścisz z dymem a i wzmacniacz też byc może. Do tego podając tak niski sygnał tracisz na jakości dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.