Skocz do zawartości
IGNORED

Sony STR DN 1070 nowa odsłona firmy - feniks z popiołów


piotrella41

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, HQ150 napisał:

Wiesz też, że zgodnie z warunkami gwarancji Sony może Ci TV np. naprawić nie nowymi częściami?

Mało tego możesz w zamian dostać całkiem inny TV nie nowy i dodatkowo z nieznaną ilością roboczogodzin za sobą?

A i to nie koniec, bo ten TV na wymianę który dostaniesz wcale nie musi być takim samym modelem, może być modelem nawet o połowę tańszym w zakupie? Były na forach podawane takie właśnie przypadki forumowiczów.

Nie ma w ich gwarancji zapisu że musi być o równorzędnej wartości. Kiedyś był potem zniknął.

A i jeszcze na koniec jak się na to wszystko nie zgodzisz, to możesz iść z nimi do sądu ale UWAGA na Wielkiej Brytanii:-)

 

 

Czytałem o tym wątku, pamiętam że pewien forumowicz podjął bardzo poważną rozgrywkę w tym temacie stając się przy okazji ofiarą systemu firmy Sony w Polsce. Choć miał solidne argumenty nie uzyskał poparcia ze strony wielu innych zawiedzionych. No cóż można było skorzystać z większości i wytoczyć firmie spór zbiorowy klientów. Niemniej obaj wiemy, że tak potężna firma korzysta z pomocy sztabu prawników nastawionych na zyski ze swej porady prawnej. 

Ja nazwałbym to krótko - upadek ikony audio. To co teraz tworzą odbiega od sprzętu z ćwierć wieku. I nie mam tu na myśli przepaści technologicznej ale jakość wyrobów i sposobu podejścia do klienteli. Na szczęście zawsze możemy ponarzekać no i powspominać czasy świetności tej firmy. To se ne vrati......   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
et ita maneant 

Tak mnie się jakoś zachciało zakończyć w łacinie. 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2018 o 08:39, piotrella41 napisał:

Cieszy mnie niezmiernie, że moje uwagi znalazły choć odrobinę zrozumienia, co wpłynęło na zadowolenie z Twojej strony w zakresie wyboru urządzenia w rozsądnej cenie. Tym bardziej, że jak kolega zapewne zauważył śledząc przedmiotowy wątek spotykało się to z niezbyt kulturalną wymianą uwag z innymi znawcami tematu z serii ES. To oczywiście rzecz zrozumiała. każdy bowiem ma prawo do wyrażania swoich subiektywów na tym forum. Z założenia oczywiście.Choć sam nie mam już rzeczonego amplitunera to do chwili obecnej wykorzystuję UHP-H1 jako źródło dla analogowego i cyfrowego toru systemu. Jest w rzeczy samej nieoceniony. Prawdziwy rarytas. Przyzwoita sekcja audio. Mam nadzieję, że tą wypowiedzią i Twoim zadowoleniem nie obudzimy demonów. W końcu są Święta. 

Połączenie Twoich kolumn od Dali przyniosło pożądany efekt. I to dobrze, albowiem to porządne kolumny. Podejrzewam, że to za ich sprawą odzyskałeś wysokie rejestry i średnicę. A tak na marginesie to mało spotykane aby w budżetowym amplitunerze odkryć potencjał dla przedziału do 5 tysięcy. Tak z doświadczenia można sklasyfikować owe urządzenie. Natomiast jeśli popracujesz nad akustyką pomieszczenia odsłuchowego to wydobędziesz dodatkowe perełki. 

Ja obecnie uległem czarowi analogu i od niespełna dwóch lat nasycam się ciepłem lampy z polskiej manufaktury. Cóż są takie etapy w karierze melomana, do jakiego nota bene mogę się zaliczyć. Magia winyla w połączeniu z szlachetnością lampy to panaceum na moją zbłąkaną audiofilską duszę.  

Nie oznacza to jednak rezygnacji z doświadczeń w obszarach procesorów kina domowego. Wszak dwa już przerobiłem Sony i Anthem. Zawsze mogę wykorzystać potencjał lampy jako końcówkę i delektować się kompromisem w tej materii. 

Cóż, czas pokaże. Dziękując za wpis pozdrawiam serdecznie i korzystając z okazji składam dla Kolegi oraz bliskich życzenia spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście nie zapominając o wszystkich na tym forum. Spokojnych.      

Tak, demonów lepiej nie budzić, oczywiście widziałem jak o każde zdanie, przemyślenie  trzeba walczyć z audiofilami :)...ale to chyba u nas norma na wszystkich forach... Każdy jest najlepszym specjalistą...tym bardziej cenne, gdy na takie własne przemyślenia jak Kolegi można trafić ;)... Analogi przerabiałam 15lat temu gdy można już było za nieduże pieniądze pościągać trochę zza granicy...niestety w większości nie były w najlepszej kondycji i nie miałem wtedy dobrego zestawu do odsłuchu...a trzaski to nie jest to co tygryski lubią najbardziej... Oczywiście obecnie chętnie bym posłuchał takich lampowych zestawów z analogiem...pewnie to już inna bajka, jeszcze by mi wybiło z głowy "marne" Sony ;)...tak wracając do dyskusji to oczywiście takie trendy... Duże marki zarabiają na dużych sprzedażach...a świadomych audiofili w obecnych czasach jest zdecydowanie mniej, a z odpowiednią kasą jeszcze mniej... kto tam z zarządów wielkich koncernów będzie chciał dogadzać takim, gdy większości wystarczy mp3 lub coś na kształt...a szkoda. Swoją drogą wszyscy obecnie chcą coraz lepszej jakości obrazu, 4K, 8K, ale dźwięku chyba nie koniecznie...takie mam wrażenie. Dlatego ja chciałem tylko zwrócić uwagę, że zgadzam się z Kolegą, że za stosunkowo niewielkie pieniądze można kupić sprzęt o dobrych parametrach... Ale czy to jest stare ES?... Pewnie nie. 

Dziękuję z życzenia, niestety nie zdążyłem Koledze odwzajemnić, ale jak najbardziej składam życzenia udanego Nowego Roku... Zwłaszcza muzycznie udanego dla Kolegi i wszystkich zakochanych w muzyce;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.