Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw kolumn 5.0 +amplituner do 2000zł do pokoju 18m2


Mistrzzz222

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyborem kolumn 5.0 + amplituner do 2000zł do pokoju 18m2. Przymierzam się bardzo długoooo (ciągle odkładane w czasie) .

A drugie nie mam zielonego pojęcia który zestaw lepszy.

 

Czy wybrać daną markę która za to samą cenne podaje że ma wiece W , czy ta co oferuje mniej ale lepszy dźwięk (i czy tak faktycznie jest) . Zawsze miałem styczność tylko z plastikami głośnikami.

 

Nie jestem żadnym melomanem , nie będę na tym zestawie słuchał muzyki , używał do gier . Tylko i wyłącznie do filmów. A na pewno osoby korzystające z tego forum mają tzw " łep" do tego albo wiedzę (informacje - większe od mnie - większe od 0 :) ). Wiec pomuszcie , zasugerujcie coś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce kupić ten zestaw Pioneer S-ES3TB do mojego pokoju (20 m2 ) , ale nie wiem jaki amplituner wybrać tego zestawu ( oczywiście jak natańczy, bez żadnych bajerów (bezprzewodowe łącznie) z myślą późniejszego dokupienia subwoofera 200wat (jaki do max do 200w amplituner) lub większy Jamo 300- 400W (jaki amplituner z takim subwooferem )?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Budżet niestety nie jest duży,dlatego będzie bardzo trudno znaleźć dobry system 5.0. Jeśli troszeczkę zwiększyłbyś kwotę, zaproponowałbym Ci zestaw, oparty na amplitunerze Denon AVR-X520BT oraz zestawie kolumn Wilson Cinematic (http://q21.pl/denon-avr-x520bt-wilson-cinematic.html). Taka konfiguracja powinna Cię w pełni usatysfakcjonować.

W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak tak dłuuugo się przymierzasz czego już słuchałeś ? Bo z tego co piszesz to mam wrażenie że bardziej od wczoraj ;)

 

Czy wybrać daną markę która za to samą cenne podaje że ma wiece W , czy ta co oferuje mniej ale lepszy dźwięk (i czy tak faktycznie jest)

Chyba nic dziwnego, że każda marka i jej wyroby mają inny dźwięk, nie w kategorii "lepszości " względem innych, tylko odmienności brzmienia, bo każdy ma inny gust , potrzeby, kolumny. Moc wzmacniaczy jest zwykle przesadzona, bo mają słaby zasilacz, jednak w większości przypadków w danej klasie oferują podobne możliwości mocy. Szerokim łukiem omijaj najtańsze modele.

Kolumny Pioneer S-ES3TB to najniższa klasa i nawet do taniego amplitunera warto kupić coś lepiej brzmiącego. Zwłaszcza że amplitunery kinowe mają słaba moc, a efektywność tych kolumn z linku jest tragiczna.

Już lepsze Tagi 606, a lepiej poszukać używanego zestawu kolumn, tak jak 3 letniego amplitunera, ale wyższej klasy.

Proponuje też myśleć nad zestawem kolumn 5.1 ( z subem ) skoro lubisz tylko filmy.

 

z myślą późniejszego dokupienia subwoofera 200wat (jaki do max do 200w amplituner) lub większy Jamo 300- 400W (jaki amplituner z takim subwooferem )?

Poczytaj może też trochę, takie subwoofery są aktywne i nie ma sensu go dobierać do amplitunera, marki czy np. jego mocy, czy innych relacji. Sub dobiera się bardziej do metrażu.

Na marginesie co ma zestaw pseudo kinowy do działu stereo hi-fi;/ ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Kolegom/Panom z góry za odpowiedź jesteście jednymi osobami które mogą mi podpowiedzieć odnośnie wyboru kina domowego.(wiadomo poza sklepem).

 

Odp Q21 :

 

Dzięki za sugestie odnośnie tego kompletu bo szukając zestawu nie wpadłem na niego . Sama kwota 2000zł nie jest górną granicą wole dołożyć niż potem żałować, ale im bliżej 2000zł tym lepiej (3 tys max - ale przy tej kwocie to myślałem o 5.1 + amp) .

 

 

Odp ; arekm

 

Wybrałem zestaw Kolumny Pioneer S-ES3TB jak zwykły Pan Kowalski (bo wydawał najbardziej odpowiedni : miały estetyczny wygląd , wystarczająca moc jak ma pokój 20m2 , no i cenna , a to z jakiej pułki on należy nigdzie tego nie podają , może sugerować to jedynie cenna. Jeszcze kilka lat temu byłem pod wrażeniem Logitechów z-540.

 

I dlatego pytałem o amplituner do tego zestawu , będę chciał kupić subwoofer do tego zestawu , nie wiem czy zaraz go kupie , ale nie chce być zmuszony do zmiany amplitunera później . Bo ten zestaw co kupie teraz to zostanie ze mną raczej na długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Budżet niestety nie jest duży,dlatego będzie bardzo trudno znaleźć dobry system 5.0. Jeśli troszeczkę zwiększyłbyś kwotę, zaproponowałbym Ci zestaw, oparty na amplitunerze Denon AVR-X520BT oraz zestawie kolumn Wilson Cinematic (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Taka konfiguracja powinna Cię w pełni usatysfakcjonować.

W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

 

Mam nadzieje że nie dubluje mojej wypowiedzi bo pisałem wcześniej odpowiedź, ale nadal nie została sprawdzona jeszcze.

 

Dzieki za odpowiedź i za propozycje zestawu . Czytając po forach właśnie zauważyłem, że ciężko będzie w tej cenie. Choć przyznam że ten zestaw co podałem wydawał mi się ok . Ok jak na zwykłego Kowalskiego. Poszukam w przedziale do 3000zł. Nie wykluczone że ten właśnie zestaw kupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak tak dłuuugo się przymierzasz czego już słuchałeś ? Bo z tego co piszesz to mam wrażenie że bardziej od wczoraj ;)

 

 

Chyba nic dziwnego, że każda marka i jej wyroby mają inny dźwięk, nie w kategorii "lepszości " względem innych, tylko odmienności brzmienia, bo każdy ma inny gust , potrzeby, kolumny. Moc wzmacniaczy jest zwykle przesadzona, bo mają słaby zasilacz, jednak w większości przypadków w danej klasie oferują podobne możliwości mocy. Szerokim łukiem omijaj najtańsze modele.

Kolumny Pioneer S-ES3TB to najniższa klasa i nawet do taniego amplitunera warto kupić coś lepiej brzmiącego. Zwłaszcza że amplitunery kinowe mają słaba moc, a efektywność tych kolumn z linku jest tragiczna.

Już lepsze Tagi 606, a lepiej poszukać używanego zestawu kolumn, tak jak 3 letniego amplitunera, ale wyższej klasy.

Proponuje też myśleć nad zestawem kolumn 5.1 ( z subem ) skoro lubisz tylko filmy.

 

 

Poczytaj może też trochę, takie subwoofery są aktywne i nie ma sensu go dobierać do amplitunera, marki czy np. jego mocy, czy innych relacji. Sub dobiera się bardziej do metrażu.

Na marginesie co ma zestaw pseudo kinowy do działu stereo hi-fi;/ ?

 

Mam nadzieje tej wypowiedzi też nie dubluje.

 

Nie znam się na tyle żeby stwierdzić gorsze/lepsze, które z jakiej półki , mogę się sugerować cenną i parametrami głośników , wyglądem . Proszę porade was bo jesteście fachowcami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o naszej narodowej produkcji STX o zestawie Kinowym 5.1 (amp firmy Denon) z małymi modyfikacjami zamiast głośników stereo F-200 na F 360 ? Podobna cenna co kolumn Wilson Cinematic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje tej wypowiedzi też nie dubluje.

Nie znam się na tyle żeby stwierdzić gorsze/lepsze, które z jakiej półki , mogę się sugerować cenną i parametrami głośników , wyglądem . Proszę porade was bo jesteście fachowcami .

Pamiętaj że KD w tej cenie nie nadaje się do słuchania muzyki. Koncert z DVD lub BR ujdzie, dobre stereo to wzmacniacz.

Mając 3 tysiące na KD w życiu nie kupiłbym nowych zabawek. Ludzie kupują KD w nadziei że jakoś to zagra, a jakiś czas później rozczarowani sprzedają całość za połowę ceny lub mniej. Kilka lat wstecz miałem przez jakiś czas Audio Azur 540R/Celestion seria F. Teraz chodzą w cenie kilkuset złotych. Grało to całkiem nieźle. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, np w kwestii USB. W razie czego musiałbyś sprawdzić interesujące Cię interfejsy w dokumentacji lub popytać na forum. Rynek wtóry kolumn 5.1 też jest pokaźny. W moim odczuciu na tym pułapie cenowym nie ma sensu kupować nówek. Pod znakiem zapytania stoją też satelity. Mam wrażenie że jeśli nie masz wysokich wymagań fronty + centralny w zupełności by Ci wystarczyły.

 

Jeszcze jedno, jeśli zdecydujesz się na zakup KD w ciemno (zdalnie, bez odsłuchu) to spokojnie możesz przyjąć że wtopisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o naszej narodowej produkcji STX o zestawie Kinowym 5.1 (amp firmy Denon) z małymi modyfikacjami zamiast głośników stereo F-200 na F 360 ? Podobna cenna co kolumn Wilson Cinematic.

O jakich modyfikacjach F 200 na f 360 piszesz skoro wcześniej pisałeś że kupiłeś kolumny pioneer ?

W 18m model F-360, ale po co? Subwoofer i tak musisz kupić do kina. Kupując kolumny gabarytów 360 automatycznie musisz kupić wydajny i mocny amplituner, a takiego nowego za 2,5 tys nie kupisz. Kupisz słaby i takie duże kolumny będą miały bas jak pukanie pięścią w stół.

 

Nie znam się na tyle żeby stwierdzić gorsze/lepsze, które z jakiej półki , mogę się sugerować cenną i parametrami głośników , wyglądem . Proszę porade was bo jesteście fachowcami .

Piszesz 5 sierpnia o 12, że nie znasz się i chcesz rady , a dnia 6 sierpnia o godz. 13 piszesz że wybrałeś Pioneer S-ES3TB. To jakie super parametry tych głośników zadecydowały o wyborze tych Pioneer ?

To nie jest wybór jak zwykły pan Kowalski, tylko jak Kowalski szukający aprobaty dla dokonanego już wyboru, albo Kowalski ktory kupuje bo musi mieć na już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wybrałem zestaw Kolumny Pioneer S-ES3TB jak zwykły Pan Kowalski (bo wydawał najbardziej odpowiedni : miały estetyczny wygląd , wystarczająca moc jak ma pokój 20m2 , no i cenna , a to z jakiej pułki on należy nigdzie tego nie podają , może sugerować to jedynie cenna. Jeszcze kilka lat temu byłem pod wrażeniem Logitechów z-540. "

 

Sorry , Fakt źle sformułowałem to zdanie, dwojako można to zdanie zrozumieć . Wybrałem - miałem na myśli że w pierwsze kolejności biorę je pod uwagę ( bo wydawał najbardziej odpowiedni : miały estetyczny wygląd , wystarczająca moc jak ma pokój 20m2 , no i cenna" kryteria osoby które się nie zna.

 

Pamiętaj że KD w tej cenie nie nadaje się do słuchania muzyki. Koncert z DVD lub BR ujdzie, dobre stereo to wzmacniacz.

Mając 3 tysiące na KD w życiu nie kupiłbym nowych zabawek. Ludzie kupują KD w nadziei że jakoś to zagra, a jakiś czas później rozczarowani sprzedają całość za połowę ceny lub mniej. Kilka lat wstecz miałem przez jakiś czas Audio Azur 540R/Celestion seria F. Teraz chodzą w cenie kilkuset złotych. Grało to całkiem nieźle. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, np w kwestii USB. W razie czego musiałbyś sprawdzić interesujące Cię interfejsy w dokumentacji lub popytać na forum. Rynek wtóry kolumn 5.1 też jest pokaźny. W moim odczuciu na tym pułapie cenowym nie ma sensu kupować nówek. Pod znakiem zapytania stoją też satelity. Mam wrażenie że jeśli nie masz wysokich wymagań fronty + centralny w zupełności by Ci wystarczyły.

 

Jeszcze jedno, jeśli zdecydujesz się na zakup KD w ciemno (zdalnie, bez odsłuchu) to spokojnie możesz przyjąć że wtopisz.

 

Dzieki Mrok , zacznę przegladać używane zestawy . Nawet właśnie znalazłem STX 300 x2 szt i 2 x e250 2x e200 za dobrą cenne jaki amplituner potrzebny do tego zestawu żeby miał leki zapas mocy? (z nowych lub używanych.

 

Albo ten zestaw mam okazje kupić :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ile max są one warte , żeby nie przepłacić :) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szarp się. Na próbę zalicz kilka odsłuchów zestawienia, które będziesz miał w domu np. fronty + centralny. Każdy zestaw zagra inaczej i każdy ma inny gust, stąd nikt Ci tutaj nie doradzi że X + Y zadowoli Cię w pełni. Zabawę w złożenie 5.1 w 18 m kw. średnio widzę - utoniesz w kablach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc Mrok. Pojadę na odsłuch . Jaki pokój masz, taki wykorzystujesz . Kable to najmniejszy problem zawsze jest możliwości zamaskowania puszczenia w listwach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by watek ktory padł wczesniej nie utonął tez sie przychyle - to nie sa pieniadze na dobre stereo a 5.1 bedzie tylko gorsze

 

za to wszystko lepiej kupic uzywane stereo i to dobrze przebierajac a bedzie lepiej też przy w filmie

2k na uzywane stereo a wszystko bedzie 5 x lepiej i w muzyce i w filmie --pomimo braku subwoofera satelit centralnego - dobre stereo jest o wiele lepsze niz kiepskie kino, nawet do filmów

 

jeszcze raz sie dobrze zastanow czy chcesz umoczyc (bo tak to trzeba nazwac po imieniu) pieniadze w kino ktoremu i tak bedzie daleko chocby subiektywnie zblizonemu ideałowi

 

.

ps

wielbiciele kina do kina - jest dział dla wielbicieli

wprowadzanie tu takich tematów moze komus sugerowac ze to tez sie nadaje do hifi music - nie, nie nadaje sie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by watek ktory padł wczesniej nie utonął tez sie przychyle - to nie sa pieniadze na dobre stereo a 5.1 bedzie tylko gorsze

 

za to wszystko lepiej kupic uzywane stereo i to dobrze przebierajac a bedzie lepiej też przy w filmie

2k na uzywane stereo a wszystko bedzie 5 x lepiej i w muzyce i w filmie --pomimo braku subwoofera satelit centralnego - dobre stereo jest o wiele lepsze niz kiepskie kino, nawet do filmów

 

jeszcze raz sie dobrze zastanow czy chcesz umoczyc (bo tak to trzeba nazwac po imieniu) pieniadze w kino ktoremu i tak bedzie daleko chocby subiektywnie zblizonemu ideałowi

 

.

ps

wielbiciele kina do kina - jest dział dla wielbicieli

wprowadzanie tu takich tematów moze komus sugerowac ze to tez sie nadaje do hifi music - nie, nie nadaje sie

 

 

 

Po odsłuchu , wybrałem zestaw używany za 3700zł Stan bdb+ JBL (5.1+ AMP) . (Dla mnie baja zestaw) Jakie kable(bez końcówek , sam kabel) byście polecicie w zupełności wystarczające ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.