Skocz do zawartości
IGNORED

Czarna farba na sufit głęboki mat?


Bipo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak je wpuścisz bez remontu i rozpruwaniu sufitu, też myślałem o sufitowych do Atmosa ale rozwalanie sufitu mnie odstrasza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na suficie istniejące zabudowy k-g na końcu salonu jak i w jego środkowej części wiec myślę że uda mi się w nich poukrywać i poprzepychac kable tak aby ich zbytnio nie uszkodzić. Jak obliczyLem potrzebne mi będzie ok. 52m kabla do 4 kolumn... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla kolegi i jego żony :) Jeszcze tylko ta kaseta ekranu i będzie git :)

Jakbyś pokazał całą perspektywę (odcięcie) bieli i czerni na suficie .

Montowałeś już głośniki do Atmosa ?

 

Za rok pomaluj ścianę za ekranem na czekoladę , za dwa lata boczne ściany :)

 

Co do odcięcia, istniejącej zabudowy i ukrycia kabli to mam coś takiego na suficie i chcę to wykorzystać aby nie robić remontu salonu od nowa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie ciekawi, ja niestety nie mam żadnych belek i żeby wrzucic atmosy na sufit niestety - musiałbym pruć regips na suficie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy mogę podłączyć pod amplituner kolumny 8 Ohm 5 szt a na sufit dać głośniki instalacyjne 4ohm 2szt czy wszystko będzie ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco inc62 głośniki instalacyjne chciałbym na sufit, na dole mam heco music style i celan gt, ampli denon 6200..tak mi się wydawało że nowe ampli już nie powinny mieć problemu z obsługą kolumn 4ohm. Ale wole się upewnić czy nie będą miały problemu jak będą jednocześnie pracować z innymi kolumnami 8ohm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz te sufitowe to daj znać jak efekt. Tak w ogóle szkoda, że Atmos dopiero teraz wszedł, rok temu miałem robiony podwieszany sufit i nawet nie pomyślałem o głośnikach sufitowych a te Heco co piszesz nie są drogie, tylko kwestia rozciągnięcia 4 kabli pod sufitem, tak myślę do sufitu z kablami, żeby je ukryć nie byłoby problemu, a na suficie jedynie wywiercenie dziury gdzieś w rogu i przeciągnięcie przy pomocy druta. Tylko czy jest to gra warta świeczki? Sprzęt mam przygotowany pod Atmosa - Marantz 7009 plus 7 kanałowa końcówka mocy Marantza a na przody wzmacniacz stereo, amplituner nie jest obciążony w mojej konfiguaracji 9 kanałowej tylko dwoma subami, teraz bym musiał go obciążyć znowu 4 głośnikami dla Atmosa, filmów z Atmosem jest na tę chwilę mało, czy dodatkowe sufiowce coś wnoszą dla zwykłych filmów 5.1, 7.1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie idziecie w Auro ? Możecie dokupić upgrade . Fakt , że koszty rosną ( 4 monitory , uchwyty , kabel wyjdzie ten sam plus jeden sufitowy głośnik ) , ale efekt może być ciekawszy .

Fajny wątek o Auro jest na drugim forum .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki instalacyjne mają jedną zasadnicza wadę aby dobrze zagrały trzeba je zabudować tj: zrobić odpowiednie Skrzyneczki np. ze sklejki i wygluszyć je w środku wata a do tego dopasować zabudowę z k/g. Samo zainstalowanie głośnika w zabudowie k/g da bardzo słaby płaski dźwięk... i tu mam problem bo posiadam w obecnej zabudowie tylko 80mm miejsca. :-(.

Odnośnie filmów z atmosem to tak jak ze zwykłymi filmami w 5.2/7.1 jedne mają bardzo dobre efekty inne słabe Ponadto filmy nie posiadające atmosa oglądasz z upmix em dźwięku tj. ampli rozdziela Ci dźwięk na poszczególne głośniki dopasowując je do tego co się dzieje na ekranie. Twój ampli w upmix spisuje się z tego co czytałem bardzo dobrze. Na innym forum jeden kolega użytkuje go od bardzo długiego czasu i każdy film ogląda z upmix em do systemu 7.1.4 po za org.ścieżka atmos i bardzo jest z tego zadowolony.. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim RZ 900 nie używam upmixów , dla mnie brzmi to sztucznie . Oglądam (słucham) tylko orginą ścieżkę dźwiękową .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 monitory , uchwyty , kabel wyjdzie ten sam plus jeden sufitowy głośnik

Jakie najlepsze monitory się sprawują w Auro ? Kolejna rzecz uchwyty- podwieszany sufit z regipsu lekkie ryzyko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Auro jest ten problem że nie ma praktycznie w tym filmów... Z napisami pl znam tylko Pixels a w atmos juz troszkę tego powstało, ponadto w UHD też widzę sam atmos....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek2 , monitory (uchwyty) montujesz do ściany nad frontami i nad sourandami.

Jakie masz tylnie głośniki ?

Ja mam Klipsch RF 62II i RS 52II , pasowałoby dodać RB51II. Ale Onkyo nie ma Auro :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konfigurację 9.1, nad frontami mam przednie górne, dalej boczne i tylne. Niestety boczne i tylne mam blisko sufitu ze względu, że mam nisko sufit, kolumny to Ushery S - 520. Tak w ogóle jak Auro spisuje się na zwykłych filmach 5.1, 7.1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kupilem 2x2,7L pojade po calosci na konkretny czarny, nawet zakupilem plakat batmana ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz to mieszał z inną farbą, czy od razu na sufit ?

 

tzn ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił już gotowa farbę zmieszaną w mieszalniku w sklepie. Ja jak kupowałem brali taką mdłą substancje jak rostopione mydło i dodawali do tego czarny pigment. Nastepnie wrzucali to do elektronicznego mieszalnika I powstaje kolor taki jak sobie zarzyczysz na prubniku... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bopo, jak oglądałeś temat kabla od ekranu, chodzi ni o to jak go domentujesz to masz jakieś złącze, bo rozmowę, ze kabel jest zabudowany w suficie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ekranem jest zabudowa k-g w której jest zamontowane oświetlenie, które oświetla kamień. Od strony pokoju jest zaślepka nadblatowa z przesuwanym otworem przez którą jest wypuszczony kabel do ekranu (na biurkach takie zaślepki są monotowane i puszczany są kable np. od monitora).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ekranem jest zabudowa k-g w której jest zamontowane oświetlenie, które oświetla kamień. Od strony pokoju jest zaślepka nadblatowa z przesuwanym otworem przez którą jest wypuszczony kabel do ekranu (na biurkach takie zaślepki są monotowane i puszczany są kable np. od monitora).

Dzięki za odp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Tikurilla to kolor zbliżony do czarnego zamszu ?

Obecnie mam pomalowane ściany na czarno, jednak ta czerń jest wypłowiała, nie ma tej głębi.

W kolumnach mam na przednich ściankach wyłożony czarny zamsz i w porównaniu do ściany jest przepaść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to czarna matowa czerń, na pewno nie wypłowiała...;-) Nie wiem skąd Ci przyszło porównanie do zamszu ale to na pewno nie ma nic z tym wspólnego..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.