Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Pearl 25 vs STX Electrino 250 vs Qacoustics 2050i


budyn

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że mam w domu aktualnie tytułowe 3 pary kolumn skrobnę moje porównanie, może komuś się przyda.

 

Dane:

Pokój: 37m2 - słabo/średnio wytłumiony (jak to teraz nowoczesne pomieszczenia:))

System: Rotel RC03/RB03/RCD06

Okablowanie: Nameless Classic Line / Atlas Hyper 2.0

 

Kolumny 1,5m od ściany tylnej i około 1,2-1,3 od bocznych.

 

Płyty:

OSI - Blood

RHCP - Getaway

CULLUM - Twenty Something

RADIOHEAD - In Rainbows

LIGHT COORPORATION - About

DIANA KRALL - Girl In The Other Room

 

Jako, że nie jestem bajkopisarzem ani tym bardziej audiofilem wypunktuje najważniejsze rzeczy:

 

Barwa/Precyzja/Szczegółowość:

Wszystkie trzy na bardzo podobnym poziomie. Żadne nie zaczarują nas tak jak zestawy wielokrotnie droższe. Niemniej bardzo przyzwoicie.

 

Stereofonia/Scena:

Tutaj tak samo. Wszerz wszystkie bardzo ładnie separują instrumenty. Wgłąb już nie jest tak różowo - maksymalnie wszystko zamyka się w obrębie 0,5-1m.

 

Dynamika:

Tutaj dałbym znowu remis może z lekkim wskazaniem na Perle (dlaczego, za chwilę...)

 

Tony niskie:

Oto dlaczego Perle grają najbardziej dynamicznie. Bas schodzi najniżej. Zarówno STXy jak i QA grają równie niskie dźwięki ale "na klacie ich już nie czuć". Plusem STX jest bardzo ładny górny bas - taki konturowy. Płytki ale szybki - może się to podobać. Perle z kolei mają bas najbardziej miękki. Idzie w naszą stronę taka poducha zbudowana z miękkich tonów...

QA mają basu najmniej ale to nie znaczy że mało!

 

Średnie:

STX i QA bardzo podobnie. Perle w sumie też ale mają najbardziej wysunięty do przodu wokal. Można to lubić lub nie.

Największa zaleta Perli to dociążenie wokalu. STX i QA prezentuja wokale lekko i zwiewnie. Perle ciągną od samego dołu nie tracąć przejrzystości..

 

Wysokie:

Znowu remis. Wszystkie 3 do dupy:) A tak poważnie każda ich nie żałuje, a że nie są najlepszej jakości to kłują w uszy przy długich odsłuchach..

 

Wykonanie:

QA i Pylony mam w połysku. Odpowiednio czarne i białe. STX-y ciemny orzech.

Połyski są bardzo ładne wykonane. Nie ma się do czego przyczepić. Stx - też porządna stolarka + pochylenie przedniej ścianki naprawdę daje efekt wow. Fajnie to wygląda.

Pylony mają najtańsze plastikowe gniazda.

Stx-y też nic drogiego ale ten bezpośredni montaż w obudowie jest moim zdaniem duży solidniejszy..

 

 

 

Podsumowanie:

Gdybym musiał oceniać w skali 1-10, dałbym:

 

Pylony - 10/10 (w tej cenie nie wiem czy można lepiej)

STX - 9/10 (nie ma tego mięcha na dole, aczkolwiek wyższy bas juz bardzo ok)

QA - 8/10 (nie ma mięcha ale wyższy bas już poprawny)

 

Każda z powyższych kolumn zestawiona z klockami za 2k da właścicielowi dużo radości.

Można brać w ciemno..

Proszę pamiętać że oceny dałem na poziomie kolumn do 2k.

 

Słuchałem wcześniej Pylony Sapphire 25, ATC Scm7; Spendor A5; KEF IQ9 i każda z nich ma dużo więcej/inaczej/lepiej do zaoferowania..

 

 

Załączam zdjęcie poglądowe. Nie sugerujcie się ustawieniem. Było korygowane przed właściwymi odsłuchami.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wcześniej Pylony Sapphire 25

Też miałem okazję posłuchać ostatnio i zaskoczyła mnie ilość basu , konkretne brzmienie, dźwięk ładnie dociążony ale do moich 16m2 to by było chyba za dużo, dlatego pytanie jak pod względem basu porównałbyś Pearle, nadała by się do takiego niedużego pokoju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis ciekawy, choć nieco niepełny, ale jest i za to plus.

To że ja słuchając tych kolumn mam, czy inni mogą mieć, nieco inne zdanie jest jak najbardziej normalne.

Jednak z jednym zgodzić się nie mogę, z tym strasznym zdaniem:

Każda z powyższych kolumn zestawiona z klockami za 2k da właścicielowi dużo radości.

Można brać w ciemno..

Za dużo razy już czytałem ( i je słyszałem) jak kupione pochopnie mogą rozczarować ze źle dobranym wzmacniaczem i oczekiwaniami.

Jeszcze ocena 10/10, normalnie referencyjny sprzęt w swej cenie, tylko jest ze dwa tuziny innych kolumn w podobnej cenie, o których cisza w opisie- ale rozumiem 10na10 wśród tej tylko trójcy;)

 

 

Moim zdaniem takie zdanie może przynieść więcej szkody niż pożytku ( chyba że te kropeczki na końcu to oczko do innych, ale wierz mi amatorzy nie czytają tak dokładnie ). Zdanie niemal aż zapachniało niektórymi salonami audio które polecają je ( PP25) do wszystkiego.

Osobiście moje odczucia są nieco inne, np. barwa zasadniczo je różni i nie jest taka sama.

Szczegółowość także jest różna, PPearl25 są mało dokładne bez polotu, niezbyt szybkie i matowe w górnych rejestrach,całość gra równo i chłodno co może daje poczucie porządku w muzyce, ale daje mało frajdy. Dalej Np.QAcoustic 2050 mają lepszy drajw, energię niż PPearl 25.

Np. dobrze zrealizowane, szybkie techniczne nagrania Dream Theater brzmiały na perlach 25 jak kopia kasety grandżowego garażowego zespołu.

Napisałbym, że Perle25 są dobre, ale jak dopasuje się do nich starannie wzmacniacz i słucha się specyficznej muzyki, Qacoustic 2050i są jednak bardziej uniwersalne, podobnie STX electrino. Choć w żadnym razie nie kupowałbym żadnych w ciemno do wszystkiego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem okazję posłuchać ostatnio i zaskoczyła mnie ilość basu , konkretne brzmienie, dźwięk ładnie dociążony ale do moich 16m2 to by było chyba za dużo, dlatego pytanie jak pod względem basu porównałbyś Pearle, nadała by się do takiego niedużego pokoju?

Mam pytanie .Czy pylony sapphir 25 w polaczeniu z nad 326bee zagraja rocka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

progetheus - Sapphire 25 słuchałem u producenta w Jarocinie w 27m2. Porównywałem z perlami i sapphire 31. Dla mnie sapphire 25 były zdecydowanie numerem jeden ale wtedy nie miałem przeznaczonej takiej kasy na kolumny..

W 16m2 nie wyobrażam sobie żadnych z w/w kolumn. Bas Cie zabiję..

Pomyśl o Topazach 20 / AA Phoebe III / STX Electrino 150 - w zależności od budżetu.

 

arekm - wyjaśniam:

1.W ciemno czyli jako pierwszy składnik systemu. Potem można odsłuchiwać wzmaki i na pewno się coś dopasuje...

2. Tak 10/10 wśród tej trójcy ale analizując rynek/czytając recenzje trudno mi wyobrazić sobie coś lepszego. Nie wiem, może MA MR4..

Jak masz jakieś propozycję proszę podaj..

3. Napisałeś że QA mają lepszy drajw i energie od PP25 - absolutnie NIE, w moim pokoju i na moim sprzęcie. Szacuje że maja mniej tego o 15-20%. Rotel słynie z drajwu i energii więc nie sadze ze zmiana wzmaka odwróci tu proporcje..

 

 

Na koniec pytanie ponieważ piszesz ze STX i QA są bardziej uniwersalne.

Sluchałem na nich 1:1 - jazzu, popu, rocka, metalu, elektroniki i bluesa. Tak ogólnie to nie było tylko klasyki i disco polo.

W żadnym z wymienionych wcześniej gatunków STX i QA nie były lepsze od Pylonów.

 

Co sprawia że tak mowisz?

Sluchałeś ich razem w jednym pomieszczeniu, na jednym sprzęcie?

Pytam absolutnie bez ironii. Jestem po prostu ciekawy..

 

Tomasz 777 - bez problemu - kwestia metrażu..

 

 

P.s Jak sie na tym forum edytuje posty? - nie widzę żadnego przycisku edytuj..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 . STX Electrino 10/10

2. QA 8/10

3. Pylon Pearl 3/10

 

 

STX Electrino

Wspaniała stereofonia

dynamiczny zrównoważony bas

tweetery electrino zdecydowanie najlepsze w tym zestawieniu

średnica również najlepsza w tym zestawiniu

Gołym okiem widać jakość wykonania:

przegrody wewnętrzne

skośne dławiki fal stojących

profesjonalne terminale

aluminiowe panele głośników

piękne solidne podstawy

znakomite zintegrowane kolce

pochylona obudowa o 7st.

ogólnie zankomita stolarka

genialnie zestrojone filtry na bardzo dobrych komponentach

najlepsze parametry techniczne

 

QA

bardzo dobry bas

średnica wycofana ok.

sterofonia ok.

plastikowy tweeter, najgorszy w zestawieniu.

stolarka na dobrym poziomie ale `folii pcv nie trawię

brak wzmocnień obudowy chociaż w tej cenie to unikat.

mała waga

filtry na tanich elementach, najgorsze w zetawieniu

średnie parametry techniczne

 

 

 

Pylon Pearl

Dobra stereofonia

Poprawny bas ale bez jaj

Góra lepsza od QA ale jednostajna i męcząca

dość prymitywna stolarka ale ok.

tanie terminale

wykonaie w folii pcv mnie odstarsza

plastikowe tweetery

brak wytłumienia. o zgrozo

niechlujnie wykonana zwrotnica

brak wzmocnień obudowy

brak maskownicy w zestawie

mała waga

parametry techniczne najgorsze w zestawieniu

 

 

 

 

Podsumowanie

 

STX Electrino 10/10

- poprzez zastosowane technologie oraz ponad 25 letnie doświadczenie okazują się zdecydowanie najlepszym wyborem.

 

 

QA 6/10

- niby wszystko ok. ale ... przeciętniak z chin?

 

 

Pylon Pearl 3/10

- proste tanie kolumny niby również ok ale nic specjalnego, w takiej jakości są znacznie lepsze wybory ale pochwała że polskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma STX jest dobra w produkcji głośników.

Pylon jest dobry w produkcji opakowań kartonowych do głośników więc kto kupi kolumny z firmy Pylon?

Ja polecam STX tym bardziej, że na AS2015 Electrino zrobiły masakrę z konkurencji i to z o wiele wyższej półki.

Electrino 250 dla mnie zagrały lepiej na średnicy od 150 ale to za pewne za sprawą średniotonowca.

Pylon Pearl 25 nie ma średniotonowca i gra --- bo gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QA 6/10

- niby wszystko ok. ale ... przeciętniak z chin?

 

one nie są produkowane w chinach ale głośniki pewnie chińskie.

 

Pylon aplikuje w Pearl głośniki basowe Tonsila i chiński gwizdek chyba.

 

o reszcie nie wiem ale różowo raczej nie jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałem odpowiadać każdemu z osobna ale widzę, że idziecie tą samą drogą. Jak pies Saba z pewnym Panem.

 

1. PP i STX chodzą właściwie na tym samym poziomie głośności a QA trzeba ściszyć "o pół godziny" żeby grały mniej więcej tak samo głośno. I piszę to jako doświadczenie praktyczne a nie znowu wykresy. Ja słucham kolumn a nie wykresów.

Do lampy najlepsze QA..

 

2. Co za różnica czy głośnik jest z Chin, Malezji, Niemiec czy Polski jak w finalnej konstrukcji gra po prostu lepiej/gorzej?

 

3. Ktoś z Was miał te kolumny w jednym pokoju na tym samym systemie przez tydzień, żeby na spokojnie sprawdzić co i jak? Bo jak widzę kolegę co daje PP 3/10 a STX 10/10 to się kulam po podłodze..

 

4. Co za różnica ze jedna firma ma 25 lat a druga 4 lata? Dwóch "fachowców" mi kładło płytki. Jeden robi 20 lat a drugi od dwóch. Zapraszam do oględzin..

Długo mam tak jeszcze przykłady wymieniać?

 

5. Jeden z Was napisał że PP nie ma średniotonowca i "gra bo gra" - tutaj nawet nie odpowiem bo kalesony mi z wrażenia opadły..

 

 

Zrobiłem to porównanie ponieważ czegoś takiego jest bardzo mało w sieci a jest NAJBARDZIEJ pomocne przy wyborze sprzętu.

Taki dajmy na to Pan Ludwik ze stereokolorowo chwali wszystko na lewo i prawo ale nigdy niczego nie porówna. Dlaczego?

Ponieważ po co ma powiedzieć ze X jest lepsze od Y jak może zadowolić od razu dwóch reklamodawców?

Tak wygląda wolny rynek i niestety musimy z tym żyć. Przy okazji szczerze pozdrawiam Pana Ludwika ponieważ też kiedyś skorzystałem z jego uwag i nie żałuję..

 

Podsumowując - widzę że sporo osób ocenia dźwięk poprzez tabelki/doświadczenie firmy/użyte materiały i za nic w świecie nie przyzna że czasem dobry projekt na słabszych komponentach/z gorszej jakości materiałów może zagrać lepiej..

Przykre to..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. PP i STX chodzą właściwie na tym samym poziomie głośności a QA trzeba ściszyć "o pół godziny" żeby grały mniej więcej tak samo głośno. I piszę to jako doświadczenie praktyczne a nie znowu wykresy. Ja słucham kolumn a nie wykresów.

Do lampy najlepsze QA..

różnica 4 dB jest bardzo słyszalna dla normalnie słyszących.

 

 

2. Co za różnica czy głośnik jest z Chin, Malezji, Niemiec czy Polski jak w finalnej konstrukcji gra po prostu lepiej/gorzej?

dla mnie chińskie głośniki nie są warte uwagi. Wspomniane np. niemeckie załóżmy Eton to gwarancja jakości i powtarzalności parametrów, które są niezbędne dla np. DIY owców.

 

 

3. Ktoś z Was miał te kolumny w jednym pokoju na tym samym systemie przez tydzień, żeby na spokojnie sprawdzić co i jak? Bo jak widzę kolegę co daje PP 3/10 a STX 10/10 to się kulam po podłodze..

ja daję nawet 10/10 dla STX a Pylon 1/10 i jest to moja w pełni uzasadniona ocena.

 

 

4. Co za różnica ze jedna firma ma 25 lat a druga 4 lata? Dwóch "fachowców" mi kładło płytki. Jeden robi 20 lat a drugi od dwóch. Zapraszam do oględzin..

Długo mam tak jeszcze przykłady wymieniać?

pójdż tą drogą dalej ze wspomnianą przez ciebie Sabą. Ja wybieram trunki sprawdzonych winiarni o ile cena jest przystępna dla mnie.

 

5. Jeden z Was napisał że PP nie ma średniotonowca i "gra bo gra" - tutaj nawet nie odpowiem bo kalesony mi z wrażenia opadły..

kalesony o tej porze mogły być przyczyną udaru termicznego.

 

Podsumowując - widzę że sporo osób ocenia dźwięk poprzez tabelki/doświadczenie firmy/użyte materiały i za nic w świecie nie przyzna że czasem dobry projekt na słabszych komponentach/z gorszej jakości materiałów może zagrać lepiej..

Przykre to..

zrobiłem wiele projektów DIY i wiem, że ze wspomnianych przez ciebie kiepskich komponentów nie da się skroić lepszego sprzętu od jakości właśnie tych zastosowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sprawia że tak mowisz?

Sluchałeś ich razem w jednym pomieszczeniu, na jednym sprzęcie?

Tak to sprawia, że słuchałem jeszcze kilkunastu innych kolumn w cenie do max 2000zł, oczywiście z tym samym wzmacniaczem(dwoma) i z tymi samymi nagraniami( pomieszczenia 2, ale dobrze zaadoptowane akustycznie ), ale absolutnie nie stawiałbym tych 3 kolumn na piedestale, zwłaszcza Pearla 25.

To jak je oceniłeś i jak pisałem, jest Twoją subiektywną opinią, nic mi do niej. Ważne aby każdy miał SWOJĄ .Natomiast załamało mnie zdanie, że brać je w ciemno...(Czytam fora od lat i taki wpis jest szkodliwy w kontekście wielu rozczarowań z tak kupionych kolumn w tym także perl 25) no sorry.

 

 

2. Tak 10/10 wśród tej trójcy ale analizując rynek/czytając recenzje trudno mi wyobrazić sobie coś lepszego. Nie wiem, może MA MR4..

MA MR4 jako jedyna konkurencja, żart ? Słuchałem np. ( kolejność przypadkowa) Monitor Audio bx5, MR4, Tannoy V4, Qacoustic , Pylon perl 25, ( a Stx 250 nie było jeszcze), Wharfedale diamond 10.6 KEF C-7, Magnat quantum 675, Jbl , Indiana line nota 550, tesi 560, Melodika bl40, Canton gle, Mission mx4, Boston, yamaha ns160 i parę innych, były też oczywiście droższe modele, ale i tańsze w marki i modele popularne typu Klipsch F, Yamaha ns 555, jamo, Audio pro avanto. Tak więc jak widzisz kolumny które można było bez proszenia i znajomości kupić grubo poniżej nawet 1900, a nawet 1700zł.

 

Żeby nie było że mam coś do Pylona, nie np. Saphiry 25 są ok, ale perl 25, no cóż.

Nie jestem też fanem StXa, ale przyznaje, że electrino są ciekawym produktem, ale też nie naj, nawet w jego cenie.

 

W ogóle mam brzydkie wrażenie ;/, że uczestniczę w jakimś amatorskim starciu miłośników, czy może nawet sprzedawców. Ponieważ opinie na pojawiających się ostatnio często podobnych tematach są dziwnie mocno spolaryzowane, ale nic mi do tego, gdzie dwu się bije tam trzeci korzysta, aby klient najbardziej.

Wczoraj przeczytałem np, że stx 250 jest świetnym wyborem kolumny do 5tys i spadłem z łóżka, takie wpisy świadczą tylko o bardzo ograniczonej znajomości rynku.

Perle25 były polecane jako super uzupełnienie do wzmacniaczy od jazgotników po ciepłe kluchy, od poezji śpiewanej , po trash metal, polecane niestety przez sklepy;( jako panaceum.

Przypominają trolling, że altus jest najlepszy na świecie w każdej kategorii, takie wpisy niczemu nie służą.

3. Ktoś z Was miał te kolumny w jednym pokoju na tym samym systemie przez tydzień, żeby na spokojnie sprawdzić co i jak? Bo jak widzę kolegę co daje PP 3/10 a STX 10/10 to się kulam po podłodze..

Nie odmawiaj innym prawa, które sam masz, tak ocenił jego broszka. Sam nie lubię takich ocen, skrajności, źle mi pachną, zapala mi się czerwona lampka .

 

Natomiast zgadzam się poniekąd z Twoimi uwagami, że to gdzie są robione kolumny w czasach globalizacji przestaje mieć powoli znaczenie(ale to bardziej kwestia samego montażu), drugim odnośnie stażu firmy, bo są firmy które są znane i cenione z tego tylko że są stare i znane, a robią badziew, a są też nowe dobre debiuty firm.

Także tym, że parametry nie są kluczowe, czy jakoś cudownie przenoszą się na brzmienie, bo większość z nich, to można sobie wsadzić, a jak ktoś kupuje na podstawie parametrów to życzę szczęścia. Co do pkt 5 to ja też nie widzę większego związku, że kolumna mająca typowy głośnik średnio tonowy, drugi basowy, musi grać lepiej od takiej której głośnik gra razem średnie i niskie pasmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda! Electrino mają wyższą efektywność nie o 1 dB lecz aż o 4dB od Pearl 25

a to ogromna różnica przy małych lampiakach.

 

Możesz wrzucić jakiś test z pomiarami?

 

Tak z ciekawości bo i tak skuteczność nic nam nie mówi o jakości brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komorowski - nawet nie podejmuję z tobą polemiki ponieważ uprawiasz politykę PiS. Masz na wszystko dokumenty ale ich nie pokażesz i nie powiesz z jakiego žródła. Dodatkowo jak wszyscy politycy nie odpowiadasz na pytania tylko zmieniasz temat.

 

Arekm - absolutnie nie bronię PP i uważam że różnice pomiędzy tymi kolumnami są marginalne i każda z nich jest tak naprawdę bardzo dobra w swojej cenie. .

Skrajności to właśnie prezentują koledzy powyżej. .

Dodatkowo mylą kompletnie dane techniczne.

Pokrzyczec, zrobić zamieszanie i do domu..

 

Co do mojego zwrotu brać w ciemno, wytłumaczę jeszcze raz.

Słyszałem tytułowe kolumny w wielu pomieszczeniach na wielu różnych sprzętach i wszędzie było bardzo poprawnie.

Jeśli to ciągle za mało to ok, wycofuje to i nie ironizuje teraz. Może masz większe doświadczenie. Spoko.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie. Inicjatywa budynia zasługuje na pochwałę. Wziął na warsztat kolumny i podzielił się wrażeniami. Wolę czytać takie wpisy niż krzykaczy, że dany sprzęt gra na poziomie 10 razy droższych i w ogóle nic mu nie podskoczy, a później okazuje się, że to był jednak zwykły bełkot.Ja podzielę się odsłuchem sprzed kilku miesięcy. Pomieszczenie: 15 m2. Kolumny: STX fs250, Pylon Pearl 25 i 20, Tannoy v4 i z zupełnego przypadku Jbl Studio 270. Wzmacniacze, źródła różne... starszawe i nowe ale raczej budżetówka. Nie podłączyliśmy lampy bo się popsuła. Początkowo dla mnie najprzyjemniej zagrały... Tannoye, po prostu dobrze się ich słuchało i nic nie drażniło. Najsłabiej Pylon Pearl 20 - i nie wybroniły się najniższą ceną. Najciekawiej zrobiło się jak kolega przytargał z innego pokoju kolumny, które na co dzień grają w kinie domowym - Jbl Studio 270. No i okazało się, że właśnie JBL zagrał najlepiej i to bez dwóch zdań. Uśmiech na twarzach wszystkich słuchających, a kolumienki podpięte na szybko pod staruszka Duala cv5650 wartego kilka stówek. Nie ma nic lepszego niż samemu zorganizowane odsłuchy porównawcze, pod warunkiem, że ma się czas i sprzęt do porównania. Odsłuch bardzo prowizoryczny na byle jakim okablowaniu w kiepsko zaadoptowanym pomieszczeniu ale doświadczenia bezcenne. Mogę się tylko domyślać ile cennej wiedzy można nabyć na konkretnym przeglądzie porównawczym, dlatego zawsze chętnie czytam relacje z takich spotkań.

 

edit. przepraszam za nieskładność wypowiedzi ale dziś na kefirze jestem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon aplikuje w Pearl głośniki basowe Tonsila i chiński gwizdek chyba.

Basowe to FGXy od STXa a tweetery to któryś chińczyk z Monacorów (nie pamiętam modelu, kiedyś patrzyłem)

Perle25 były polecane jako super uzupełnienie do wzmacniaczy od jazgotników po ciepłe kluchy, od poezji śpiewanej , po trash metal, polecane niestety przez sklepy;( jako panaceum.

O, to, to. Sa polecane przez wszystkich i do wszystkiego, rzygać się chce. Musi być na nich spora marża, a skoro tak, to gdzieś Pylon oszczędności musiał zrobić. Skoro ta wysokotonówka w Monacorze w detalu kosztuje 100, to w hurcie pewnie 50 albo i to nie.. FGXy chodzą bodaj po 150zł (też w detalu).

 

Zresztą moje odsłuchowe wrażenia (skrajnie inne niż budyn-a? budynia? Z góry przepraszam za błąd w odmianie) potwierdzały by tę teorię.

A STXy - robią swoje głośniki. Siedzi tam człowiek z głową na karku i je projektuje pod założenia cenowo-estetyczne, dystrybutor nie zarabia nic, bo trzeba kupić bezpośrednio u stxa... Po odliczeniu marży i tak sporo budżetu jeszcze zostaje na techniczną stronę kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma sensu prowadzić kolejnej wojny polsko-polskiej. Każdy niech najlepiej sam posłucha (najlepiej w bezpośrednim porównaniu co nie jest łatwe bo nie w każdym salonie są obie kolumny) i wybierze pod siebie. Budyn tak zrobił i jemu akurat spodobały się bardziej Pylony. Przy tym nie krytykował STX-a. Słuchałem obie kolumny dość, krótko (dłużej Pylona) tylko z ciekawości bez chęci zakupu i w innych warunkach, ale gdybym miał wybierać to na ten czas wybrałbym Pylon-a. Pearl-e to tanie kolumny, które nie udają audiofilskich. Na start to niezły wybór. Co do krytykowania stolarki to się nie zgodzę. Jest prosta, bez wodotrysków, ale w tej cenie nie można poszaleć. Albo i można, ale wtedy trzeba szukać oszczędności gdzie indziej. Pamiętajmy, że ta kolumna kosztuje 1500zł + 100zł za maskownice.

 

Do co STX-a to są długo na rynku i jak dużo osób twierdzi, że mają duże możliwości technologiczne. W takim układzie powinni popracować nad lepszym marketingiem bo po 25 latach życzyłbym im żeby byli wyżej pozycjonowani. Niech się obie firmy rozwijają i ich użytkownicy się nie "tłuką" między sobą.

 

Budyn jedna rzecz bo nie zwróciłem na to uwagi. Ten czarny front w STX-ach jest to mdf pomalowany na czarno czy jakieś tworzywo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budyn jedna rzecz bo nie zwróciłem na to uwagi. Ten czarny front w STX-ach jest to mdf pomalowany na czarno czy jakieś tworzywo?

 

 

To jest plastik fantastik:) ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wykonanie Electrino jest naprawdę porządne. Tak naprawdę nie ma się do czego przyczepić..

 

Parę dni temu zaprosiłem do siebie dwóch kolegów. Obsłuchani w sprzęcie i to więcej ode mnie..

Boje się pisać bo zaraz poleci milionpińcet obelg w moim kierunku ale pal to licho:

 

Zgodnie twierdzą, że U MNIE W POKOJU, PP grają zdecydowanie najlepiej a STX-y zdecydowanie najgorzej.

PP mają dźwięk najgłębszy i najlepiej wypełniony a Stx-y grają za mocno skrajami pasma, szczególnie wyższym basem, który bez względu na poziom głośności, dudni.

Żonglowaliśmy, wzmacniaczami, cd-ekami i kablami, nie było znaczących zmian..

Potwierdza to trochę teorie panów z Q21, którzy polecając często obie pary do zestawów budżetowych mają podobne spostrzeżenia..

Dźwięk QA - podobny do Perli ale mniej dociążony i przez to mniej dynamiczny..

 

Jeśli chodzi o wykonanie QA i STX sprawiają wrażenie dużo solidniejszych (cięższych)..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX Electrino w każdym aspekcie są conajmniej o klasę wyżej od Pylon Pearl 25 i jest to nie tylko moje zdanie ale osób które miały okazję słyszeć te dwa modele.

 

Jak można kupić Pylon Pearl 25 kiedy ma się do wyboru zdecydowanie lepsze STX Electrino 250?

poniżej kilka moich uwag

 

Electrino 250 vc Pearl 25

 

1. STX na rynku od 25 lat

Pylon dopiero się uczy

 

2. STX produkuje głośniki dla Pylon więc już to daje im ogromna przewagę na Pylon

 

 

3. STX produkuje głośniki i zawsze była to główna domena tej fabryczki

Pylon produkuje kartony tekturowe i obudowy

 

4. STX oczywiście uzbraja swoje kolumny we własne głośniki

Pylon uzbraja swoje kolumny w chińskie głośniki (na szczęście nie wszystkie modele)

 

5. STX Electrino mają wygląd absolutnie topowy

Pylon Pearl wyglądają bardzo prymitywnie.

 

6. STX Electrino są zdecydowanie lepiej wykonane (przegrody wewn. etc)

Pylon Pearl 25 jest najprostszą ekonomiczną skrzynką bez żadnych dodatków.

 

7. STX Electrino 250 mają zdecydowanie lepsze głośniki (wysokotonowy taki jak w kolumnach za kilka tyś zł )

Pylon Pearl 25 ma bardzo słabą wysokotonówkę (chińską plastikową, taniość niestety taniość)

 

8. STX Electrino 250 są zdecydowanie lepiej wyposażone,

Pylon Pearl 25 brak maskownicy i wewnętrznego wytłumienia

 

9. STX Electrino 250 mają zdecydowanie lepsze maprametry a najważniejszym jest tu efektywność. która u STX jest aż o 4 dB wyższa od Pylon, to bardzo dużo i pokazuje jak wiele jeszcze Pylon musi się uczyć aby dojść do takich wyników.

 

Pylon Pearl 25 m bardzo przecietnę parametry a słaba efektywnośc i niski moduł impedancji (poniżej 4 ohm) więc wybór dla kogo ?

 

10. STX Electrino mają świetne recenzje po ostatnim AudioVideo Show a tłum w sali odsłuchowej tylko potwierdzał ogromne zainteresowanie i szok iż w takiej cenie można dostać tak wiele.

 

Pylon Pearl dźwięk - te kolumny są 4 ohmowe więc w układzie z moim WS 503 grają tragicznie na średnicy (brak głośnika średniotonowego daje znać o sobie) a o wysokim paśmie nawet nie będę się dalej rozpisywał (poziom marketu)

 

....ale czy Pylon Pearl 25 nie są marketowymi kolumnami (Euro AGD) ? Wiele salonów audio klasę Pylon Peral zaczęło traktować jako klasę marketową psując przy okazji nasz rynek sprzedawców

 

Ja zawsze w takim zestawieniu będę polecał STX Electrino 250.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

userzy z STX i Pylon łyknęliście wrzutę od Budyńka jak pelikan dorsza.

Importer chińskiego badziewia wrzucił wam podpałkę i się nawzajem napie..cie a mosiek się cieszy.

Zamiast walki między sobą proponuję pokazywać jakim dziadostwem jest importowane łajno.

Tonsi, AA, 16hz, QBA, APS, STX, Harpia , RLS, Pylon i inni powinni dbać o ... siebie bo mośki wykorzytają i wykorzystywali każdą okazję żeby was skłócić/i na tym zarobić. Nie najżdżajcie na siebie proszę bo tylko was to niszczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Pylon Pearl dźwięk - te kolumny są 4 ohmowe więc w układzie z moim WS 503 grają tragicznie na średnicy (brak głośnika średniotonowego daje znać o sobie) a o wysokim paśmie nawet nie będę się dalej rozpisywał (poziom marketu)

 

Ja bym się nie wypowiadał na temat jakości współczesnych kolumn podłączając je do 30 - 40 letniego byle jakiego wzmacniacza który dodatkowo nie był przeznaczony do pracy z o impedancji 4 omy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Sam mam Electrino 250, ale czytając to spuszczanie się nad tymi kolumnami przez użytkowników, którzy mają napisanych parę ,lub paręnaście postów na tym forum, jest co najmniej podejrzane. Żeby nie powiedzieć gówno warte. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Cześć.

Opiszę Wam moje doświadczenia z STX 250 Electrino.

Przed zakupem odsuchałem kilkanaście zestawów kolumn podłogowych.

Posiadam amplituner stereo HK 3370, który przez wiele lat grał z małymi kolumnami Tannoy M1.

W pokoju o powierzchni 7m2 dźwięk był akceptowalny. W pokoju około 25m2 dźwięk był mocno odchudzony i trzeba było podbijać pasmo + podkręcać głośność. Podjąłem decyzje o zakupie kolumn podłogowych.

Na podstawie recenzji www kilku magazynów HiFi, byłem gotów kupić w ciemno kolumny Pylona jako najlepszych w swojej klasie.

Po pewnym czasie przetestowałem Pylon Sapphire (25 lub 31?), Opal 23, Monitor Audio Bronze 6, Silver 6, Heco Music Style 900, Melodika BL40, Indiana Line Tesi 560, JBL Studio 270, Dali Zensor 7, Klipsh R-26F, Focal Chorus 726, STX Neutrino FX-150.

Odsłuchy prowadziłem na własnym sprzęcie (oprócz przewodów) + swój zestaw płyt (różne rodzaje muzyki).

Po wielu godzinach testów (5 sesji w różnych salonach) padł wybór na STX 250 Electrino jako najlepszy kompromis oczekiwań co do dźwięku/ założonego budżetu do 4 tys. PLN za parę kolumn.

Musiałem jedynie rozjaśnić górę dźwięku bo była dla mnie zbyt wycofana. Uzyskałem wyostrzenie stosując przewody QED QE1315. Rozważałem jeszcze STX Neutrino FX-150, ale podczas słuchania różnych płyt (Justin Timberlake, Guano Apes, muzyka klubowa) tylko dwie z nich wyraźnie lepiej zagrały na FX-150 (Miles Davis i muzyka klasyczna). Przy wyborze serii Electrino ważny był również nowoczesny wygląd kolumn (pochylona konstrukcja o solidnej budowie z podstawą na kolcach).

Z powyższej listy kolumn wyraźnie lepiej zagrały Monitor Audio seria Silver 6. Z uwagi na cenę wynoszącą ponad 6 tys. PLN - uznałem, że to za dużo jak na mój zestaw.

Nie chcę krytykować Pylonów, ale dobrze że nie kupiłem ich pod wpływem recenzji (bez wcześniejszych odsłuchów). Charakter Pylonów Opal 23 mi nie pasował, ale usłyszałem na nich różnice w jakości nagrań oryginalnych cd - brawo! Uważam, że bardziej rozkładały dźwięk niż grały muzykalnie, grały mocno środkiem pasma, w niskich rejestrach dźwięk był momentami pudełkowy. (seria Opal zagrała lepiej z moim HK niż seria Sapphire)

Dla mnie najważniejszą lekcją było to, że znane logo producenta nie gwarantuje satysfakcji z odsłuchu (mam na uwadze najniższe serie Dali Zensor7, B&W, Focal Chorus 726).

Podsumowując - nie napiszę, że STX 250 Electrino są najlepsze w swojej kategorii. Wszystko co opisałem dotyczy mojego subiektywnego odbioru/preferencji dżwiękowych/rodzaju słuchanej muzyki/zestawienia z posiadanym amplitunerem. Uważam jednak, że warto posłuchać konstrukcji Electrino, Neutrino jeśli planujemy zakup kolumn podłogowych. Jak również zachęcam do odsłuchania Pylonów :-). Życzę udanych wyborów!

Dziękuję za możliwość odsłuchów salonom HiFi w Poznaniu a w szczególności Audiostrefa, ABCAV.

Pozdrawiam

Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ a jak według Ciebie wypadły w tym zestawieniu Melodika bl40?Pytam,bo nie ukrywam,że bez odsłuchu byłem nastwiony na STX-y.Po odsłuchach wybór padł na Melodiki,jednak STX-ów nie odsłuchiwałem,bo nie było możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ a jak według Ciebie wypadły w tym zestawieniu Melodika bl40?Pytam,bo nie ukrywam,że bez odsłuchu byłem nastwiony na STX-y.Po odsłuchach wybór padł na Melodiki,jednak STX-ów nie odsłuchiwałem,bo nie było możliwości.

 

Cześć kolego C-K.

Niestety Melodika BL40 w połączeniu z moim HK 3370 (konstrukcja z 2003 roku) zagrała najkrócej bo około 5 minut.

Odczucia moje były najgorsze ze wszystkich testowanych przeze mnie kolumn. Dźwięk był niestety pierdzący :-( dlatego szybko je wyeliminowałem z listy. W żadnym innym zestawieniu nie miałem takiego dźwięku więc zakładam, że nie jest to wina amplitunera.

W drugim salonie uzyskałem informację, że nie zdecydowali się na wprowadzenie ich do oferty z uwagi na marny poziom dźwięku.

Moje stare malutkie Tannoye M1 przy nich to prawdziwy HiEnd (subiektywna ocena dźwiękowa).

Z tego co piszesz Ty jesteś zadowolony z Melodiki więc nie sugeruj się moją opinią :-).

Pozdrawiam

Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.O to chodzi aby napisać co słyszysz.I tu widzisz,że każdy słyszy co innego.Lubi co innego.Dla mnie Klipsze te co wymieniłeś to porażka i największy zawód....Dali Zensor7.Przesłuch na Onkyo TX8150,więc może być inaczej do Harmana.Ale o to chodzi,aby dzielić się swoimi wrażeniami z odsłuchu.Szanuję każdą.Bo fajnie jest poczytać jak każdy odbiera muzykę.

Pozdrawiam i ciesz się muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.