Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór Stereo


Ghotti

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, właśnie pozbywam się swojego kina domowego onkyo 607 (sprzedane)+ Klipsch SYNERGY F1 C1 B20 (czeka na kupca) w związku z tym chce sobie sprawić trochę lepsze stereo :)

 

Pokój 21m2, zestaw głównie do słuchania muzyki (rock, pop, hip hop ogólnie duży rozrzut), filmy jak najbardziej więc fajnie jakby głośniki miały dobry bas, zdaje sobie sprawę że to nie zastąpią 5.1.

 

Teraz wybory ....

Na razie został wybrany wzmacniacz Rotel 980bx, który prawdopodobnie przejdzie tuning tutaj ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (zakupiony)

DAC bardzo wstępnie padł wybór na Auna x1s, który zbiera dobre opinie oraz miało go dwóch moich znajomych, którzy pomagają mi z tematem i go chwalą.

Kable do głośników na 90% QED Signature XT 40

Kabel DAC - wzmacniacz, ktoś coś? :)

Kabel DAC - tv (tv zostanie zakupiony dopiero, wstepnie to TCL U58S7806S jednakże jeszcze w obrębie zostaje Hitachi 65HZT66 oraz Panasonic TX-65C320E), j.w brak wyboru

 

Głośniki .., tutaj oczywiście najtrudniejszy wybór i po wyborze DAC będę jeździł po sklepach i odsłuchiwał to co się da na własnym sprzęcie. Wstępnie jak na razie padł wybór na dwa modele.

Monitor Audio RX8 można kupić używki w granicach 3000-3500 pln, sugeruje się tylko opiniami w internecie, które ma bardzo dobre, będzie ciężko z odsłuchem bo to już stary model, ale podobno bardzo solidne głośniki.

Paradigm Studio 60 v5 również sugeruje się opiniami w internecie, nowe kosztuja 6000 pln jednakże, jestem w stanie załatwić je nowe za 4000-4500 więc nadal akceptowalny poziom.

 

Na razie wybór w głośnikach jak wyżej, na nowe nie chciałbym wydać więcej niż 4500 na używki 3000-3500. Zdaje sobie sprawę, że trzeba głośników posłuchać jednakże prosiłbym o pomoc w zawężeniu ilości ponieważ wybór jest bardzo duży :)

Muzyka będzie leciała z Tidal zapewne, filmy z laptopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, spróbuj posłuchać głośników Tannoy Revolution DC6T SE lub XT6F do pokoju 21 m2 będą idealne, nie wiem jak gra Rotel trzeba zestawić i przesłuchać.Ja miałem RX1 ale to nie to samo co RX8 więc nic nie mówię. Możesz jeszcze spróbować posłuchać KEF Q500 i monitory KEF R300 (mam je i są rewelacje i na 21 m2 spokojnie dadzą sobie radę) Jakbyś był w moich okolicach to zapraszam na odsłuch ze wzmacniaczem. Mam Kefy R300, LS50, XQ20 i mogę pożyczyć od sąsiada Tannoy DC6T SE i od znajomego Triangle Antal EX (które są na sprzedaż). Odnośnie kabla USB polecam kable Supra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wezmę je pod uwagę, co z DAC? :)moze ktoś cos zaproponuje z głośników.

 

Jak te trangle grają? W polpaku mogę mieć akurat spore zniżki wiec jest to ciekawa propozycja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z polskiej manufaktury np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) model canto mieści się w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nie daleko i możesz posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DACa, pomyśl nad smsl M8. Gra zdecydowanie lepiej np.od CA Azur za ponad 1500 PLN czy rDaca. Jak głośniki miałyby również do filmów to podstawa basowa musi być, a taką mogą zapewnić kolumny z linią transmisyjna np. Castle knight 5.

 

Tapatalknięte z Siemensa S6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Mazowieckiego 40km od wawy na zachód wiec kawałek jest :) ale jakbym je posłuchał w okolicy i sie zdecydował to pewnie te 200km bym pojechał po nie ;) daleko nie jest.

 

Bumbum masz może porównanie ten dac vs auna x1s? Ma bardzo dobre opinie auna na necie i mi go znajomi polecają stad pytanie :)

 

Widzę że im wiecej postów tym więcej opcji ... spodziewałem sie tego wybór będzie trudny :)

 

Tak lubię oglądać filmy więc jakby kolumny sprawdzały sie również w oglądaniu filmów (dla mnie laika oznacza to fajny bas) byłoby milo aczkolwiek wiem, ze nie bede miał jakości 5.1 :)

 

Dodam iż 3500 za używki czy 4500 za nowe kolumny to nie jest jakaś górna granica jak bedzie naprawdę warto kilka stówek sie znajdzie :)

 

By the way trzeba się obawiać używanych kolumn?

 

Te Xentia sa wystawione też na forum od maja więc trochę już wiszą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem rx8 grały na 23 metrach.

Zamieniłem je jednak na KEF R300 i jest dużo dużo lepiej.

Rx 8 niby grały jasno ale ta góra mimo wszystko miała wiele mniej finezji niż KEF.

U mnie z RX 8 grało wiele wzmacniaczy najlepiej zagrał Nad od Muda44 najpierw był modowany C350 potem C356 też modowany.

Marantz Denon od razu odpuść .

Teraz z kef gra Simple audio roomplayer + wcześniej miałem najnowsze Audiogd nfb28 i tu mam dylemat który dac zagrał lepiej.

Grają inaczej ale jeden drugi bardzo mi się podoba. Z KEF miałem też hegel h 100 i też zagrał gorzej niż C356 po modzie.

Ps właśnie znów chcę spróbować innego daca i dlatego sprzedaje Simple audio roomplayer+ jakbyś był zainteresowany.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem chyba wole normalne niż podstawkowe :) szkoda że kef 700 sa takie drogie aczkolwiek spróbuję sie dowiedzieć po ile miałbym je dla mnie ...

 

Podoba mi sie w Simple audio roomplayer+ wbudowany tidal :) rozwiązuje to problem kabla USB szczególnie ze router będzie stał obok :) wyślij na pw ile za niego chcesz jutro poczytam o nim na necie

 

I czy jest app do sterowania z androida ? Czytałem tylko o iphone itp ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisałem chyba wole normalne niż podstawkowe :) szkoda że kef 700 sa takie drogie aczkolwiek spróbuję sie dowiedzieć po ile miałbym je dla mnie ...

 

Podoba mi sie w Simple audio roomplayer+ wbudowany tidal :) rozwiązuje to problem kabla USB szczególnie ze router będzie stał obok :) wyślij na pw ile za niego chcesz jutro poczytam o nim na necie

 

I czy jest app do sterowania z androida ? Czytałem tylko o iphone itp ...

Ja mam apteka do sterowania z Antka aczkolwiek działa kulawo.

Pamiętaj że kolumny podstawowe mają jedną zasadniczą przewagę nad podłogowymi totalnie znikają w pomieszczeniu, biją stereofoniczne podłogowe. A na brak basu w przypadku KEF R300 nie można narzekać

Mały edition arka po reinstalacji działa bez dobrze masz tu screeny z aplikacji i obsługi tidala 93e310151d916c78d702af06ba35549d.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa alternatywa w sumie rozwiązuje to problem długiego kabla USB który byłby mi potrzebny :)

Ktoś moze ma jeszcze jakieś doświadczenie z Simple audio roomplayer +?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wezmę je pod uwagę, co z DAC? :)moze ktoś cos zaproponuje z głośników.

 

Jak te trangle grają? W polpaku mogę mieć akurat spore zniżki wiec jest to ciekawa propozycja

Dla mnie Triangle mają słabe oddanie barwy, bas jest mało zróżnicowany, pomimo że nawet schodzi nisko to wszystko gra podobnie., tak coś w dźwięku brakuje. Bardziej mi się podobają Tannoy DC6T SE. Dac jak najbardziej Aune X1S może być (choć S16 może być fajniejszy ale i ponad 2 razy droższy, więc nie wiem czy to ma sens).

 

Wracając do kolumn to naprawdę KEF R300 grają bardzo dobrze (Triangle Antal EX wypadają naprawdę słabo w porównaniu) i u mnie też jak u kolegi Venom200 grają z Nadem C356BEE, myślę, że niedługo porównam je z Tannoy Precisoin 6.2 lub 6.4 to zobaczę, zakładam, że Tannoy-e zagrają lepiej ale posłucham i potestuję. Dodatkowo idzie do mnie CA Azur 851A do drugiego zestawu i też zobaczę jak sobie NAD daję radę w porównaniu. A na odsłuch zapraszam.

 

Ja jako dac-a używam CA Stream Magic6 i Marantza NA7004. Też oba polecam pomimo, ze każdy gra inaczej, mi bardziej się podoba CA SM6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Simple audio roomplayer+ vs auna x1s? Będzie korzyść na którąś stronę jako DAC?

Od s16 odstrasza mnie cena jest prawie 3x droższe od x1s (2800 vs 1000) na pierwsze trochę bardziej "profesjonalne" audio chyba nie ma to sensu i lepiej trochę dołożyć ewentualnie do kolumn.

 

Ktoś coś o Dynaudio DM3/7? :)

 

Ok po zapoznaniu się z innymi opiniami w internecie jak na razie niestety zostają jak na razie:

KEF R300, które eliminuja RX8 po kilku komentarzach i jednym wpisie "Wcześniej miałem MA RX8, nie mają startu do tych KEF R300 w każdym aspekcie." zaufam opinii :)

Paradigm Studio 60 v5 czekam na jakieś opinie

Castle Knight 5 tutaj też czekam na jakieś opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple Audio roomplayer był najlepszym urządzeniem do 4000 złotych dwa lata wstecz z tego co pamiętam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę Simple Audio roomplayer+ nie ma optyka IN tylko OUT, że nie bardzo jest jak podłączyć TV do niego? w sensie chciałbym wpiąć lapa do TV i puścić film, następnie dzwięk z TV leciałby na kolumny, zdaje się iż z Simple Audio roomplayer+ jest to niewykonalne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kupiony Simple audio roomplayer+ jako DAC, wzmacniacz rotel po tuningu 980bx

zostały do wyboru kolumny ktoś coś więcej o:

 

Paradigm Studio 60 v5

Castle Knight 5

KEF R300

 

lub inne propozycje w podobnym przedziale cenowym? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy R300 nie będą miały za mało basu na powierzchni powyżej 20m2. Tutaj już głownie zależy od preferencji, bo sama kolumna gra dużym basem, dużo też zależy od ustawienia, akustyki pomieszczenia. Najlepiej kup je i ew. zwróć lub też wypozycz, bo nikt gotowej recepty ci nie podeśle. R300 to dobry glośnik w swojej cenie, ale jak wszystko, nie musi się wszystkim podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mi podpowiadają, że jednak do tych 21m2 mogą być jednak trochę za słabe, na pewno ich posłucham i ocenię.

Jutro rotel jedzie na mode, mam 3 namiary na sklepy gdzie są Paradigm, Klipsche, KEF i jest ich możliwość odsłuchu za free, odpłatnie mogę posłuchać Castle Knight 5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mi podpowiadają, że jednak do tych 21m2 mogą być jednak trochę za słabe, na pewno ich posłucham i ocenię.

Jutro rotel jedzie na mode, mam 3 namiary na sklepy gdzie są Paradigm, Klipsche, KEF i jest ich możliwość odsłuchu za free, odpłatnie mogę posłuchać Castle Knight 5.

Castle Knight 5 słuchałem w salonie na odsłuchu i byłem zawiedziony słabością basu i małą dynamiką. Ale to mogła być wina pomieszczenia odsłuchowego. Z założeń konstrukcyjnych kolumna powinna super grać, kiedyś jak koledze dobieraliśmy małe monitory i słuchaliśmy Knight 2 byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, że tak tania kolumna może fajnie grać, ale ze względu na wygląd i powolność basu kolega kupił coś innego. Wszystko niestety zależy od zestawienia konkretnych podzespołów ze sobą i od naszych przyzwyczajeń dźwiękowych. Odnośnie dac-a uważam również, iż lepiej wydać na lepsze kolumny efekt będzie bardziej zauważalny. Jak masz możliwość posłuchaj sobie jeszcze tannoy precision 6.2, które są często porównywane do Kef r700. Ja je dopiero będę miał za około 8-10 dni, więc też mogę napisać moja opinię w porównaniu do Kef R300. Dla mnie idealnie gra połączenie KEF LS50 z R300. W LS50 brakuje mi basu z R300, a w R300 brakuje mi górnych pasm z LS50, dlatego zobaczę jak sprawują się Precision 6.2 i może później 6.4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje i czytam nie jest łatwo wybierać dochodzą różne zmiennie chociażby takie jak akustyka danego pomieszczenie (niestety odsłuchać w 1 sklepie wszystkiego się nie da) czy też wygrzanie danego modelu itp itd ... nawet ze swoim sprzętem nie jest tak easy, ale na pewno daje to większy podgląd sytuacji.

Zakup będę robił dopiero pod koniec września więc mam czas :) z chęcią poczekam na Twoją recenzję tannoy niestety są prawie 2x cenowo ponad moją granicą zakupu kolumn :) fakt recenzje mają bardzo dobre zarówno 6.2 jak i 6.4.

 

Okej idąc dalej ... zakupione kilka rzeczy:

DAC: Simple audio roomplayer+

Wzmacniacz: Rotel 980bx po tuningu

Kable Głośnikowe: QED Signature XT 40

RCA: QED Performance Audio Graphite 0,6m

Przewód zasilajacy: Melodika MDC3250 Purple Rain

 

zostały praktycznie do wyboru głośniki :)

 

sporo ponad granice używek ale nowe 20k, szkoda że tak daleko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lista modeli do przesłuchania ciągle się wydłuża ... :)

Paradigm Monitor 9 v.7

Paradigm Monitor 11 v.7

Paradigm Studio 60 v5

Dali Zensor 7

KEF R300

Wharfedale Diamond 10.4

Polk Audio RTiA7

Elac FS 68.2

Klipsch Reference Premiere RP-280F

Klipsch RF-82 II

Castle Knight 5

 

nie ukrywam, że jakoś bardziej ciągnie mnie do Paradigm Klipsch i KEF .. nie wiem czemu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wymierzyłem dokladnie wszystko i wychodzi na to że od drzwi do szafki z jednej jak i drugiej strony jest tylko 30cm wolnej przestrzeni więc kolumny o 30cm szerokości raczej odpadają, będę musiał skupić poszukiwania na kolumnach w okolicach 20cm szerokości :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wyciskanie kolumn w takie wneki zazwyczaj nie konczy się dobrze.

I tu się pierwszy raz z Tobą zgodzę.

Szafka zrobi taki rezonans że będą dziwne dźwięki.

 

Ghotti Paradigmy sobie odpuść no chyba że chcesz robić koncerty.

Ja osobiście uważam za jak kolumny mają być wciśnięcie w szafkę to raczej małe kolumny powinieneś kupić. Bo z dużymi narobisz jazgotu na dole i u góry. Dół będzie dudnł bez rozróżnienia na to jaki bas będzie , u ciebie będzie wciąż taki sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka ma 45cm wysokości i nad nia nic nie ma wiec niezbyt jest to wciskanie w szafkę, jest po prostu długa :) wolna przestrzeń po zamknięciu drzwi to około 110cm od szafki w każdą stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś coś może o CAMBRIDGE AUDIO AEROMAX 6? :) znalazłem takie nowe za 2300 pln ciekawa oferta jednak ich nie słyszałem, od biedy zawsze można odsprzedać normalna cena 5500 pln

 

ewentualnie Tannoy XT 6F za 3k pln u nas 6,5k ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.