Skocz do zawartości
IGNORED

STX Electrino 250 vs. Pylon Pearl 25


alex11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zalety i wady tych modeli. Myślę że wiele osób jest zainteresowanych tymi polskimi kolumnami.

 

Moja opinia o

jakości dźwięku:

 

Pylon Pearl 25 - dobrze wypromowane i relatywnie tanie kolumny jako podstawowe stereo dla początkujących.

 

STX Electrino 250 - świetne kolumny które zrobiły niesamowite zamieszanie na ostatnim audioshow w Wraszawie

Dla mnie numer jeden w kolumnach do 3-5 tyś zł

 

 

Może ktoś rozeznany bardziej o parametrach coś napisze? Wiem, wiem parametry nie grają ale są bardzo ważne jak chociażby efektywność kolumn vs. wzmacniacze lampowe.

 

 

Zapraszam do dyskusji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrino są faktycznie niezłe, ale lepiej nie pisać, że w przedziele 3-5 tys...bo dyskusja zmieni się w kiepski kabaret i zginie w oparach śmiechu i absurdu i jeszcze ktoś uwierzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrino 250 są warte swojej ceny i sporo więcej. W testach się to potwierdza. Na audioshow grały tak zadziwiająco dobrze że nie dziwi mnie takie porównanie do kolumn za 5tysięcy. Z najtańszym denonem gra to już wybitnie. `ciekawe jak z np. Atolem?

Pylon pearl 25 są zdecydowanie słabsze a to za sprawą braku głośnika średniotonowego i słabszej kopułki

Kształt i wykończenie także lepsze w STX niż w Pylon, mowa o tytułowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w podobnym temacie STX Electrino 250 mają zdecydowaną przewagę nad Pylon Pearl w parametrach, to aż 4 Decybele!

. Najważniejszym dla osoób z wzmacniaczami lampowymi jest efektywność i tu Pylon przegrywa dość pokażnie z STX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywanie tych modeli jest trochę bez sensu bo STX Electrino są o niebo lepiej wyposażone a co za tym idzie ich brzmienie jest poprostu lepsze i już tłumaczę dlaczego:

 

Elektrino 250: trójdrożne, lepsze parametry, lepiej wykonana stolarka mowa o przegrodach etc., zdecydowanie nowocześniejsze, lepsze przetworniki, na wyposażeniu maskownice podstawki etc. zdecydowanie lepsze recenzje w prasie jak chociażby w AV

 

Pearl 25

dwudrożne, gorsze parametry, stolarka zwykła plastikowa folia jako finish, wygląd archaiczny, gorsze przetworniki np. plastikowy męczący tweeter, nie wiem ale chyba żle filtrowany, prawdopodobnie za nisko lub ze zbyt małym nachyleniem, woofer tonsilowski jest ok, sam zrobiłem na nim DIY i byłem zadowolony. brak maskownic i wewnętrznego wytłumienia? Najważniejsze że polskie i firma dalej się rozwija ale jeszcze lata zanim zacznie produkować bez wpadek a zaliczyła ich wiele i nie będę tu zaśmiecał tematu o nich.

 

 

 

podsumowując:

 

STX Electrino 250 10/10

 

Pylon Pearl 25 1/10 (jedynka za to , że polskie o ile głośnik wysokotonowy nie jest chiński)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez komorowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie numer jeden w kolumnach do 3-5 tyś zł

 

A jakie to kolega kolumny odsłuchiwał i co może o nich napisać w przedziale cenowym, o którym mowa wyżej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrino 250 są lepsze od pearl 25 ogólnie a w szczegułach to jest jeszcze jeden bardzo istotny przemawiający za STX Electrino to znaczy chodzi o impedancję kolumn. STXy są ośmioomowe a Pylony 4 omowe więc STX jest lepszym wyborem przy użytkowaniu ze wzmacniaczami, które mają znaczące zniekształcenia przy czterech omach a takich wzmacniaczy nie brakuje na rynku nowych jak i używek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeden do jednego o faktach i mitach odn. tytułowych:

 

 

STX Electrino w każdym aspekcie są conajmniej o klasę wyżej od Pylon Pearl 25 i jest to nie tylko moje zdanie ale osób które miały okazję słyszeć te dwa modele.

 

Jak można kupić Pylon Pearl 25 kiedy ma się do wyboru zdecydowanie lepsze STX Electrino 250?

poniżej kilka moich uwag

 

Electrino 250 vc Pearl 25

 

1. STX na rynku od 25 lat

Pylon dopiero się uczy

 

2. STX produkuje głośniki dla Pylon więc już to daje im ogromna przewagę na Pylon

 

 

3. STX produkuje głośniki i zawsze była to główna domena tej fabryczki

Pylon produkuje kartony tekturowe i obudowy

 

4. STX oczywiście uzbraja swoje kolumny we własne głośniki

Pylon uzbraja swoje kolumny w chińskie głośniki (na szczęście nie wszystkie modele)

 

5. STX Electrino mają wygląd absolutnie topowy

Pylon Pearl wyglądają bardzo prymitywnie.

 

6. STX Electrino są zdecydowanie lepiej wykonane (przegrody wewn. etc)

Pylon Pearl 25 jest najprostszą ekonomiczną skrzynką bez żadnych dodatków.

 

7. STX Electrino 250 mają zdecydowanie lepsze głośniki (wysokotonowy taki jak w kolumnach za kilka tyś zł )

Pylon Pearl 25 ma bardzo słabą wysokotonówkę (chińską plastikową, taniość niestety taniość)

 

8. STX Electrino 250 są zdecydowanie lepiej wyposażone,

Pylon Pearl 25 brak maskownicy i wewnętrznego wytłumienia

 

9. STX Electrino 250 mają zdecydowanie lepsze maprametry a najważniejszym jest tu efektywność. która u STX jest aż o 4 dB wyższa od Pylon, to bardzo dużo i pokazuje jak wiele jeszcze Pylon musi się uczyć aby dojść do takich wyników.

 

Pylon Pearl 25 m bardzo przecietnę parametry a słaba efektywnośc i niski moduł impedancji (poniżej 4 ohm) więc wybór dla kogo ?

 

10. STX Electrino mają świetne recenzje po ostatnim AudioVideo Show a tłum w sali odsłuchowej tylko potwierdzał ogromne zainteresowanie i szok iż w takiej cenie można dostać tak wiele.

 

Pylon Pearl dźwięk - te kolumny są 4 ohmowe więc w układzie z moim WS 503 grają tragicznie na średnicy (brak głośnika średniotonowego daje znać o sobie) a o wysokim paśmie nawet nie będę się dalej rozpisywał (poziom marketu)

 

....ale czy Pylon Pearl 25 nie są marketowymi kolumnami (Euro AGD) ? Wiele salonów audio klasę Pylon Peral zaczęło traktować jako klasę marketową psując przy okazji nasz rynek sprzedawców

 

Ja zawsze w takim zestawieniu będę polecał STX Electrino 250.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

userzy z STX i Pylon łyknęliście wrzutę od Budyńka jak pelikan dorsza.

Importer chińskiego badziewia wrzucił wam podpałkę i się nawzajem napie..cie a mosiek się cieszy.

Zamiast walki między sobą proponuję pokazywać jakim dziadostwem jest importowane łajno.

Tonsi, AA, 16hz, QBA, APS, STX, Harpia , RLS, Pylon i inni powinni dbać o ... siebie bo mośki wykorzytają i wykorzystywali każdą okazję żeby was skłócić/i na tym zarobić. Nie najżdżajcie na siebie proszę bo tylko was to niszczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

A jak wypadają Electrino 150 na tle Pylon Pearl 25?

Do 22m2 lepiej wziąźć Electrino 150 czy 250?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 22m2 lepiej wziąźć Electrino 150 czy 250?

250, to już nie takie małe pomieszczenie. Zresztą 3 drogi, więc większa efektywność, łatwiej napędzić. Bas będą miały lepszy, średnicę pewnie też (specjalizowany mid, a nie midwoofer)

Jak chcesz z Pylonami porównywać, to już lepiej z Opalami, bo Pearle to jednak zdecydowanie półka niżej, wysokotonówka jest słabiutka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta słabiutka wysokotonówka gra ponoć wspaniale w znacznie droższych niż Pylon, kolumnach Edwards.

No ale w niedrogim Pylonie grać nie może, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta słabiutka wysokotonówka gra ponoć wspaniale w znacznie droższych niż Pylon, kolumnach Edwards.

No ale w niedrogim Pylonie grać nie może, prawda?

Ale mnie nalepka Pylon czy Edwards nie rusza. Zresztą Edwardsa nie znam, nie słyszałem, to skąd mam wiedzieć jak gra? Jedno czego się w audio nauczyłem to że nalepka ani cena nie świadczy o niczym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ta słabiutka wysokotonówka gra ponoć wspaniale w znacznie droższych niż Pylon, kolumnach Edwards.

No ale w niedrogim Pylonie grać nie może, prawda?

Bodajże Monacor DT-101SK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Cześć.

Opiszę Wam moje doświadczenia z STX 250 Electrino.

Przed zakupem odsuchałem kilkanaście zestawów kolumn podłogowych.

Posiadam amplituner stereo HK 3370, który przez wiele lat grał z małymi kolumnami Tannoy M1.

W pokoju o powierzchni 7m2 dźwięk był akceptowalny. W pokoju około 25m2 dźwięk był mocno odchudzony i trzeba było podbijać pasmo + podkręcać głośność. Podjąłem decyzje o zakupie kolumn podłogowych.

Na podstawie recenzji www kilku magazynów HiFi, byłem gotów kupić w ciemno kolumny Pylona jako najlepszych w swojej klasie.

Po pewnym czasie przetestowałem Pylon Sapphire (25 lub 31?), Opal 23, Monitor Audio Bronze 6, Silver 6, Heco Music Style 900, Melodika BL40, Indiana Line Tesi 560, JBL Studio 270, Dali Zensor 7, Klipsh R-26F, Focal Chorus 726, STX Neutrino FX-150.

Odsłuchy prowadziłem na własnym sprzęcie (oprócz przewodów) + swój zestaw płyt (różne rodzaje muzyki).

Po wielu godzinach testów (5 sesji w różnych salonach) padł wybór na STX 250 Electrino jako najlepszy kompromis oczekiwań co do dźwięku/ założonego budżetu do 4 tys. PLN za parę kolumn.

Musiałem jedynie rozjaśnić górę dźwięku bo była dla mnie zbyt wycofana. Uzyskałem wyostrzenie stosując przewody QED QE1315. Rozważałem jeszcze STX Neutrino FX-150, ale podczas słuchania różnych płyt (Justin Timberlake, Guano Apes, muzyka klubowa) tylko dwie z nich wyraźnie lepiej zagrały na FX-150 (Miles Davis i muzyka klasyczna). Przy wyborze serii Electrino ważny był również nowoczesny wygląd kolumn (pochylona konstrukcja o solidnej budowie z podstawą na kolcach).

Z powyższej listy kolumn wyraźnie lepiej zagrały Monitor Audio seria Silver 6. Z uwagi na cenę wynoszącą ponad 6 tys. PLN - uznałem, że to za dużo jak na mój zestaw.

Nie chcę krytykować Pylonów, ale dobrze że nie kupiłem ich pod wpływem recenzji (bez wcześniejszych odsłuchów). Charakter Pylonów Opal 23 mi nie pasował, ale usłyszałem na nich różnice w jakości nagrań oryginalnych cd - brawo! Uważam, że bardziej rozkładały dźwięk niż grały muzykalnie, grały mocno środkiem pasma, w niskich rejestrach dźwięk był momentami pudełkowy. (seria Opal zagrała lepiej z moim HK niż seria Sapphire)

Dla mnie najważniejszą lekcją było to, że znane logo producenta nie gwarantuje satysfakcji z odsłuchu (mam na uwadze najniższe serie Dali Zensor7, B&W, Focal Chorus 726).

Podsumowując - nie napiszę, że STX 250 Electrino są najlepsze w swojej kategorii. Wszystko co opisałem dotyczy mojego subiektywnego odbioru/preferencji dżwiękowych/rodzaju słuchanej muzyki/zestawienia z posiadanym amplitunerem. Uważam jednak, że warto posłuchać konstrukcji Electrino, Neutrino jeśli planujemy zakup kolumn podłogowych. Jak również zachęcam do odsłuchania Pylonów :-). Życzę udanych wyborów!

Dziękuję za możliwość odsłuchów salonom HiFi w Poznaniu a w szczególności Audiostrefa, ABCAV.

Pozdrawiam

Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grzegorz_66331
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Opiszę Wam moje doświadczenia z STX 250 Electrino.

Przed zakupem odsuchałem kilkanaście zestawów kolumn podłogowych.

Posiadam amplituner stereo HK 3370, który przez wiele lat grał z małymi kolumnami Tannoy M1.

W pokoju o powierzchni 7m2 dźwięk był akceptowalny. W pokoju około 25m2 dźwięk był mocno odchudzony i trzeba było podbijać pasmo + podkręcać głośność. Podjąłem decyzje o zakupie kolumn podłogowych.

Na podstawie recenzji www kilku magazynów HiFi, byłem gotów kupić w ciemno kolumny Pylona jako najlepszych w swojej klasie.

Po pewnym czasie przetestowałem Pylon Sapphire (25 lub 31?), Opal 23, Monitor Audio Bronze 6, Silver 6, Heco Music Style 900, Melodika BL40, Indiana Line Tesi 560, JBL Studio 270, Dali Zensor 7, Klipsh R-26F, Focal Chorus 726, STX Neutrino FX-150.

Odsłuchy prowadziłem na własnym sprzęcie (oprócz przewodów) + swój zestaw płyt (różne rodzaje muzyki).

Po wielu godzinach testów (5 sesji w różnych salonach) padł wybór na STX 250 Electrino jako najlepszy kompromis oczekiwań co do dźwięku/ założonego budżetu do 4 tys. PLN za parę kolumn.

Musiałem jedynie rozjaśnić górę dźwięku bo była dla mnie zbyt wycofana. Uzyskałem wyostrzenie stosując przewody QED QE1315. Rozważałem jeszcze STX Neutrino FX-150, ale podczas słuchania różnych płyt (Justin Timberlake, Guano Apes, muzyka klubowa) tylko dwie z nich wyraźnie lepiej zagrały na FX-150 (Miles Davis i muzyka klasyczna). Przy wyborze serii Electrino ważny był również nowoczesny wygląd kolumn (pochylona konstrukcja o solidnej budowie z podstawą na kolcach).

Z powyższej listy kolumn wyraźnie lepiej zagrały Monitor Audio seria Silver 6. Z uwagi na cenę wynoszącą ponad 6 tys. PLN - uznałem, że to za dużo jak na mój zestaw.

Nie chcę krytykować Pylonów, ale dobrze że nie kupiłem ich pod wpływem recenzji (bez wcześniejszych odsłuchów). Charakter Pylonów Opal 23 mi nie pasował, ale usłyszałem na nich różnice w jakości nagrań oryginalnych cd - brawo! Uważam, że bardziej rozkładały dźwięk niż grały muzykalnie, grały mocno środkiem pasma, w niskich rejestrach dźwięk był momentami pudełkowy. (seria Opal zagrała lepiej z moim HK niż seria Sapphire)

Dla mnie najważniejszą lekcją było to, że znane logo producenta nie gwarantuje satysfakcji z odsłuchu (mam na uwadze najniższe serie Dali Zensor7, B&W, Focal Chorus 726).

Podsumowując - nie napiszę, że STX 250 Electrino są najlepsze w swojej kategorii. Wszystko co opisałem dotyczy mojego subiektywnego odbioru/preferencji dżwiękowych/rodzaju słuchanej muzyki/zestawienia z posiadanym amplitunerem. Uważam jednak, że warto posłuchać konstrukcji Electrino, Neutrino jeśli planujemy zakup kolumn podłogowych. Jak również zachęcam do odsłuchania Pylonów :-). Życzę udanych wyborów!

Dziękuję za możliwość odsłuchów salonom HiFi w Poznaniu a w szczególności Audiostrefa, ABCAV.

Pozdrawiam

Grzegorz

 

Przerabiałem kilka pylonów, ale dopiero diamond 28 mnie zadowolił oczywiście w odp akustyce. Trudny do zaadoptowania w zwykłych warunkach (tylni bas refleks) Musi mieć sporo miejsca z tyłu i po bokach, jak sie wygrzeje zaczyna grać, aczkolwiek pisanie głupot, że jest do 45m2 to lekka przesada, owszem zagra, ale optymalnie moim zdaniem to 30m2 słychać potężny bas , poprawną średnicę i nie męczące wysokie tony. Kolumna radzi sobie z różną elektroniką. Pod tym względem nazwałbym ją uniwersalna. U mnie potrafiła zagrać dobrze z yamaha aventage 1050 , porównując ją do dzielonej mx70 z cx70 powiedziałbym, że może nawet bardziej dźwiękowo mi się podobało. STX już jest o wiele bardziej wybredny na elektronikę (250 nie miałem) miałem 300 i mam 500. 300 wybitnie mi się nie podobała wizualnie jak i jej styl grania. 500 zupełnie inna kolumna, potrafi zadziwić separacją sceną i klarownością instrumentów jak i zagrać za ostro (owszem słyszałem od branży , że bas płaski itd , ale to wynika z ich marnego doświadczenia z tą kolumną, Bas potrafi być prężny, szybki, zmienny i potężny, ale nie za obfity - płaski owszem jak się zastosuje złą dla niego elektronikę. Tak więc 500 też jest trudna akustycznie do zaadoptowania. Safira 31 w 45m (najlepiej zagrał mi w 30m2) było słychać (chociaż wyrażnie słabszy od diamondów 28) fx 300 już zginęło w takim pomieszczeniu. Diamond 28 przy tym to poezja. Rozumiem, że kolumna jest droższa, ale przy takim wykończeniu jak ma stx kosztowała by sporo mniej. Na pewno jak bym miał sporo miejsca na kilka par kolumn to bym wszystkie zostawił, a tak stx idzie pod młotek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

A czy ktoś wie jak wypada porównanie STX Electrino 250 z Pylon Pearl 27? Pearl 27 jest trójdrożną kolumną i ponoć znacznie lepszą od 25.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie jak wypada porównanie STX Electrino 250 z Pylon Pearl 27? Pearl 27 jest trójdrożną kolumną i ponoć znacznie lepszą od 25.

 

Właśnie dochodzi jeszcze do tego nowa seria STX QUANT 300. Cena za nowe w zasadzie ta sama, czy ktoś je porównywał i może coś napisać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Jak sprawuję się subwoofer z serii Electrino? Posiada ktoś, porównywał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek_lyse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Ja tylko dorzucę że byłem na odsłuchu Pearl 25, STX Quant 300 i do tego Taga Harmony TAV-607F. Na pierwszym miejscu Pylon Pearl 25, potem Taga i na końcu STX który grał najgorzej z tych 3 kolumn. znacząco gorzej. Takie są fakty. To co tutaj czytam to chyba marketing STXa bo wystarczy samemu posłuchać, a warto. Ja jechałem po zupełnie inne kolumny, tak dla jasności, i nie mam żadnej korzyści aby cokolwiek reklamować, ale mówienie ze STX Quant 300 gra dobrze to jest po prostu śmieszne bo w odsłuchu przegrywa z chińską TAGĄ TAV-607F

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, VANT napisał:

To co tutaj czytam to chyba marketing STXa

No a jak. Atak klonów. 😀 Stx to paździerz, miałem Electrino 250 i to dosyć długo... niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

No a jak. Atak klonów. 😀 Stx to paździerz, miałem Electrino 250 i to dosyć długo... niestety.

Jak zwał tak zwał, ja pojechałem specjalnie 100 km w jedną stronę na odsłuch różnych zestawów, głuchy nie jestem, nawet asekuracyjnie zabrałem zonę aby w razie wątpliwości mieć możliwość wysłuchania bezstronnej osoby i wnioski napisałem w poprzednim poście (żona od razu powiedziała co myśli, ja jeszcze szukałem możliwości obrony STX, no bo przecież to znana firma z tradycjami, super recenzje itp., ale odsłuch nie pozostawiał wątpliwości).

Sam byłem tak bardzo zdziwiony ze nawet ze sprzedawcą prowadziłem dyskusje czy rzeczywiście moje odczucia są prawidłowe 😂

Polecam każdemu jeśli jest możliwość odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2022 o 12:51, VANT napisał:

Jak zwał tak zwał, ja pojechałem specjalnie 100 km w jedną stronę na odsłuch różnych zestawów, głuchy nie jestem, nawet asekuracyjnie zabrałem zonę aby w razie wątpliwości mieć możliwość wysłuchania bezstronnej osoby i wnioski napisałem w poprzednim poście (żona od razu powiedziała co myśli, ja jeszcze szukałem możliwości obrony STX, no bo przecież to znana firma z tradycjami, super recenzje itp., ale odsłuch nie pozostawiał wątpliwości).

Sam byłem tak bardzo zdziwiony ze nawet ze sprzedawcą prowadziłem dyskusje czy rzeczywiście moje odczucia są prawidłowe 😂

Polecam każdemu jeśli jest możliwość odsłuch.

Najważniejsze jest to jak sami odbieramy kolumny bez zbędnych recenzji czy opinii innych. Jednemu podoba się kolumna "X" a inny po odsłuchu ją zdyskwalifikuje. Zresztą bardzo często zdarza się, że klient po odsłuchu wybiera coś innego czego wcześniej nie brał pod uwagę 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony pearl 25 to są kiepskie kolumny. Jak ktos słuchał wczesniej na creativach dzwięku z komputera to oczywiscie ze mogą się spodobać. Ja pozbyłem się ich po dwóch miesiącach. Zamieniłem wtedy na topazy 20 i to już było innej klasy granie  za podobne pieniądze. Szkoda kasy i życia i czasu na tak kiepski dzwięk. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kondzio13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Kondzio13 napisał:

Pylony pearl 25 to są kiepskie kolumny. Jak ktos słuchał wczesniej na creativach dzwięku z komputera to oczywiscie ze mogą się spodobać. Ja pozbyłem się ich po dwóch miesiącach. Zamieniłem wtedy na topazy 20 i to już było innej klasy granie  za podobne pieniądze. Szkoda kasy i życia i czasu na tak kiepski dzwięk. 

Ja tylko napisałem jak wypadają w odsłuchach w porównaniu do innych które słuchałem. Nie szukałem high-endu, co po odsłuchiwanych zestawach widać. Pojechałem po konkretnie, a wróciłem z innymi. Odsłuch wszystko zmienił.

Dodam tylko że od 2020 roku Pylon produkuje sam głośniki średnio-nisko tonowe min. do serii Pearl (membrany z zawieszeniem dostarcza im Dr. Kurt Müller).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kondzio13 napisał:

Pylony pearl 25 to są kiepskie kolumny. Jak ktos słuchał wczesniej na creativach dzwięku z komputera to oczywiscie ze mogą się spodobać. Ja pozbyłem się ich po dwóch miesiącach. Zamieniłem wtedy na topazy 20 i to już było innej klasy granie  za podobne pieniądze. Szkoda kasy i życia i czasu na tak kiepski dzwięk. 

Zapomniałeś dodać "w mojej ocenie" 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.