Skocz do zawartości
IGNORED

Interfejs audio - pomocy! O co chodzi z tą rozbieżnością cen?


alikwot665

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Rozglądam się właśnie za jakimś interfejsem do nagrywania głównie gitar i wokali. Problem jest taki, że w tym morzu ofert i danych czuję się lekko zdezorientowany.

 

Wpadł mi w oko np. Presonus Audiobox USB (415zł) - jednak wejscia combo nie mogą służyć za wejscia liniowe co ponoć dyskwalifikuję go jeśli chciałbym nagrać dobrze klawisze.

Zastanawiam się w czym gorszy jest np. M-audio M-track Plus II, jest 80zł tańszy a ma rozdzielczość 96kHz kiedy przy Presonusie jest to tylko 48kHz.

Oczywiście pomyślałem też o Focusrite Scarlett 2i2 ale dlaczego miałbym zapłacić za niego ok 600zł? Nie potrafię na podstawie danych z internetu wywnioskować jakichś istotnych różnic między nimi a cena jest zdecydowanie różna.

 

Najbardziej zastanawia mnie i intryguje Behringer a mianowicie Behringer UMC 404 HD. Ma o 2 wescia i wyjscia wiecej, ma gniazda MIDI, Inserty, Tłumiki na każdy kanał, rozdzielczość 192kHz a kosztuje 520zł!

Dlaczego tak tanio? Wszystko w nim przecież jest. Może przedwzmacniacze są do kitu? Bo jeśli są ok to biere!! :D

 

Bardzo proszę, żeby ktoś wyjaśnił mi różnicę i doradził. Mój budżet to ok. 500zł. Zależy mi żeby brzmienie interfejsu było jak na urządzenia tej klasy najlepsze, bez przytłumienia, szumów itd..

I czy w ogóle powinienem sugerować się rozdzielczością skoro domyślnie i tak będę renderować projekt w 44,1kHz?

Pozdrawiam! Będę wdzięczny za każdą podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Rozglądam się właśnie za jakimś interfejsem do nagrywania głównie gitar i wokali. Problem jest taki, że w tym morzu ofert i danych czuję się lekko zdezorientowany.

 

Wpadł mi w oko np. Presonus Audiobox USB (415zł) - jednak wejscia combo nie mogą służyć za wejscia liniowe co ponoć dyskwalifikuję go jeśli chciałbym nagrać dobrze klawisze.

Zastanawiam się w czym gorszy jest np. M-audio M-track Plus II, jest 80zł tańszy a ma rozdzielczość 96kHz kiedy przy Presonusie jest to tylko 48kHz.

Oczywiście pomyślałem też o Focusrite Scarlett 2i2 ale dlaczego miałbym zapłacić za niego ok 600zł? Nie potrafię na podstawie danych z internetu wywnioskować jakichś istotnych różnic między nimi a cena jest zdecydowanie różna.

 

Najbardziej zastanawia mnie i intryguje Behringer a mianowicie Behringer UMC 404 HD. Ma o 2 wescia i wyjscia wiecej, ma gniazda MIDI, Inserty, Tłumiki na każdy kanał, rozdzielczość 192kHz a kosztuje 520zł!

Dlaczego tak tanio? Wszystko w nim przecież jest. Może przedwzmacniacze są do kitu? Bo jeśli są ok to biere!! :D

 

Bardzo proszę, żeby ktoś wyjaśnił mi różnicę i doradził. Mój budżet to ok. 500zł. Zależy mi żeby brzmienie interfejsu było jak na urządzenia tej klasy najlepsze, bez przytłumienia, szumów itd..

I czy w ogóle powinienem sugerować się rozdzielczością skoro domyślnie i tak będę renderować projekt w 44,1kHz?

Pozdrawiam! Będę wdzięczny za każdą podpowiedź :)

 

Miałem Behringera i taki sobie, potem miałem Lexicona w podonym budzecie i nieco lepszy w brzmieniu ale ostatnio mocno polecają focustrite, sam nie wiem czy znowu nie zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jadą teraz na focusrite i tak się to kręci. Sam mam(pro 40) i polecam, również juz polecałem na tym forum.

Też mam przypały z tą kartą nierozwiązane - bywa że przy uruchamianiu pc nie złapie FW, nowe sterowniki 3.0 nie rozwiązują nie których bolączek(przy 2.0 trzeba robić jakiś downgrade fw i wogóle lepiej mieć chipset od western digital niż via:)) ale ta karta działa... Wejścia instrumentalne / przetworniki jak ktoś kiedyś dobrze określił: karmione dobrym mięskiem, z midi zero problemów, zero lagów, szumów, bluskrinów, tików i klików. Z supportu kożystałem raz - odpowiedzieli tego samego dnia.

Co do polecenia tych kart na usb - nigdy nie miałem skarg, że coś ty mi za gówno... zero problemów, a z różnym przeznaczeniem te karty(do słuchania muzyki, grania na instrumentach, czy grania poprostu w gry)

 

W przypadku M-audio jest tak z ich klawiaturami sterującymi(axiom) - są dobre, tanie i wszyscy je mają. Co do dzwieku z pc, znajomy się pokusił na ich kartę na pci(wysoki, drogi model) i wtopa: niezgodności, gówniane sterownki i zerowy support. Już mam awersje i tyle.

 

Berhinger to low-costy po całej linii ofertowej, chociaż napewno też mają jakieś dobre rzeczy, czy to akurat ta karta?? (Jaram się ich nowym hadwerowym poly-synthem - w porównaniu do konkurencji kosztuje grosze:))

 

Także tak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behringery to pole minowe, albo trafisz na egzemplarz któy podziała 10 lat bez problemu albo na padaczkę która będzie szumieć i padnie po kilku tygodniach/miesiącach. Firma nie ma ogólnego poziomu jakości, np. ich procesory DEQ/DCX są bdb. a analogowe CX to szumiący chłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.