Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz BDP Oppo do archiwizowania SACD? :)


henrybaszka

Rekomendowane odpowiedzi

Dla jasności – post nie propaguje piractwa, pokazuje jedynie możliwości odtwarzacza blu-ray Oppo i możliwości stworzenia własnego backupu płyty SACD na domowym NAS.

Tak to prawda – Oppo potrafi ripować płyty SACD identycznie jak konsole PS3 :)

 

Artykuł na bazie którego testowałem – znalazłem na necie. Wypróbowałem i okazało się że faktycznie działa. Dla jasności – świetny sposób dla zrobienia własnej kopi bezpieczeństwa (i odpalenia później z odtwarzacza po sieci).

 

Użyłem BDP-105 z ostatnim softem, ale na serii 103 też musi działać. Ważne - oppo podpięty do sieci tej sam co laptop z Windows użyty do testów.

Ok, co robiłem po kolei?

 

1) Wziąłem płytkę SACD o której wspomniałem powyżej.

2) Przygotowałem pusty pendrive USB,

3) Skopiowałem folder „AutoScript” (niezbędne pliki dostępne są w linku dropbox na końcu posta) wraz z jego zawartością na nośnik USB,

4) Odłączyłem wszystkie nośniki USB od odtwarzacza (miałem wcześniej dysk przenośny)

5) Włączyłem ponownie odtwarzacz

6) Odczytałem i zapisałem na kartce numer IP odtwarzacza (można go sprawdzić w menu ustawień sieciowych urządzenia). Tu sugestia - nie wiem jak po wifi to będzie szło, ale na pewno lepiej użyć zwykłego podłączenia LAN.

7) Rozpakowałem folder „sacd_extract” który wcześniej pobrałem z dropboxa na dysku komputera i upewniłem się, że na dysku jest wystarczająca ilość miejsca na obraz ripowanej płyty.

8) Za pomocą notatnika zmodyfikowałem plik „sacd.cmd”. Zmieniłem widoczny tam adres IP na adres IP odtwarzacza, komendy pozostawiłem bez zmian.

9) W menu opcji odtwarzacza wyłączyłem „tryb autoodtwarzania” (Auto Play Mode),

10) Podłączyłem przygotowany nośnik USB do odtwarzacza, urządzenie automatycznie wysunęło tackę napędu,

11) Po wysunięciu tacki, odłączyłem nośnik USB od odtwarzacza,

12) włożyłem płytę SACD na tackę napędu oraz zamknąłem napęd,

13) Poczekałem aż odtwarzacz wykrył płytę w napędzie,

14) Uruchomiłem plik „sacd.cmd” zapisany na dysku komputera, program wykrył płytę w napędzie i uruchomił proces archiwizacji,

15) Po zakończeniu procesu ripowania okno samo się zamknęło.

16) Gotowa kopia płyty w postaci pliku ISO została zapisana w folderze „sacd_extract” z którego odpaliłem skrypt.

17) Na koniec wypada sprawdzić – pięknie działa płytka na foobar :)

18) Zresetowałem odtwarzacz.

 

Pliki do wykonania backupu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla wygody, jeśli odpalacie muzykę przez Oppo można zrzucić ISO do plików DSF i odpalać z poziomu odtwarzacza. Wystarczy prosta komenda : sacd_extract -m -s -c -i"nazwaplikuSACD.iso"

Ot ciekawostka, może komuś się przyda. Jeśli mielibyście problem, mogę zrobić screeny krok po kroku…

 

Sprzęt łatwo dostępny i popularny więc bez problemów wiele osób może przetestować samodzielnie ten sposób...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny wątek na ten temat znajduje się tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.