Skocz do zawartości
IGNORED

Jak i czym wygłuszyć garaż? POMOCY!!!


Nailbomb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki malutki problem. Gram w kapeli i chciałbym w swoim garażu zrobić sale prób. Problem polega na tym że moi sąsiedzi to stare pryki no a muza jaką gramy nie należy do przyjemnych dla ucha strszych osób.

Więć jak i czym go wygłuszyć.Myślałem nad wełną mineralną na ściany na to płyta katron gips i wytłaczanki albo pianka. Wszytsko by było fajnie gdyby tzw. "punkt rosy".NIby nie wolno używać materiałów ocielpeniowych wewnątrz budynków.

WIĘC CO, JAK, CZYm to powinienem zrobić??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ten link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Produkty-Aku-Mata,Polterm Uni, Aku-Płyta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak, że w ogóle nie wolno. Stosuje się nawet dość często. W pomieszczeniach ogrzewanych okresowo jest to nawet rozwiązanie właściwsze. Po prostu trzeba to (jak wszystko) robić z głową. Napisz jak usytuowany jest garaż. Wbudowany, przybudowany czy wolno stojący w stosunku do domu. Jaka jest konstrukcja ścian. Na codzień ogrzewany czy tylko na czas prób? Lub może jakieś wyjście pośrednie? Teraz nie mam czasu ale później poszukam trochę, co można zrobić z ciekawości po prostu. Studiujesz budownictwo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nailbomb

 

ja mam trochę doświadczenia z docieplaniem budynków. Styropian odpuść sobie od razu. Najlepiej zrób stelaż, na to daj wełnę mineralną w płytach (takie 100x50, bardzo proste w docinaniu) i przykryj folią paroizolacyjną(koniecznie bo wata pyli!). Jeśli na wszystko nie dasz płyt g-k to otrzymasz niemalże komorę bezechową :)

jak z Ojcem docieplaliśmy tak strych, to zanim założyliśmy folię musieliśmy tam do siebie krzyczeć, a staliśmy 3 metry od siebie (ja mam 20lat, ojciec 50, więc słuch jeszcze nie szwankuje:))

 

mój strych nie jest ocieplany - watę założyliśmy bo w lecie panowała tam temperatura powyżej 60stC - blaszany dach.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż stoi sobie za domem.Oprócz garażu są jeszcze dwa pomieszczenia.Z cegły tyle wiem i tynk wybudowany jakieś 30 lat temu. Ogrzewany tylko na próby ale jestem w stanie podciągnąć tam centralne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.