Skocz do zawartości
IGNORED

Ceny srebra a ceny kabli. +75%!


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Cena srebra i tak jest niska. Zresztą cena srebra do ceny takich kabli ma się taj jak cena farby akwarelki do ceny obrazu nimi namalowanego, są takie po 100 zł i po pare mln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, faktycznie cena podskoczyła z ok. 1700 zł. na niecałe 2400 zł. netto, a było to jakieś 3-4 miesiące temu. Wcześniej cena była stabilna. Nie jest to jednak 75%.

Natomiast jakies 4 lata temu srebro podskoczyło z 1600 na 4400 i to był dramat. Mimo tego nie słyszałem, aby ceny przewodów ze srebra jakos znacząco podrożały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie mialyby drozec kabel jako gotowy produkt? Idac tym tokiem myslenia, skoro surowiec zaczyna taniec to cena kabla rowniez powinna spadac?

Czyli przed zakupem patrzymy na notowania surowcow a potem do sklepu omg...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie mialyby drozec kabel jako gotowy produkt? Idac tym tokiem myslenia, skoro surowiec zaczyna taniec to cena kabla rowniez powinna spadac?

Czyli przed zakupem patrzymy na notowania surowcow a potem do sklepu omg...

Jak kabel jest ze srebra a srebro drozeje 75% to chyba kabel powinien podrozec... No bo jak taki wzrost suriwca nie wplywa na cene no to ile tam marzy musi byc ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, faktycznie cena podskoczyła z ok. 1700 zł. na niecałe 2400 zł. netto, a było to jakieś 3-4 miesiące temu. Wcześniej cena była stabilna. Nie jest to jednak 75%.

Natomiast jakies 4 lata temu srebro podskoczyło z 1600 na 4400 i to był dramat. Mimo tego nie słyszałem, aby ceny przewodów ze srebra jakos znacząco podrożały.

Jestem kablarzem, ale poległem. ;)

Jak kabel jest ze srebra a srebro drozeje 75% to chyba kabel powinien podrozec... No bo jak taki wzrost suriwca nie wplywa na cene no to ile tam marzy musi byc ;))))

Powinny podrożeć o 150%, bo kable są dwa. ;)

Na jakiej podstawie mialyby drozec kabel jako gotowy produkt? Idac tym tokiem myslenia, skoro surowiec zaczyna taniec to cena kabla rowniez powinna spadac?

Nie, cena zawsze powinna rosnąć. Dlaczego? To kwestia technologii. ;)

 

Ja już tylko czekam na reklamę firmy, która stwierdzi że dobiera cząsteczki na poziomie subatomowym. Przecieranie szlaku elektronów o którym czytałem niedawno, tylko to jest w stanie pobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kabel jest ze srebra a srebro drozeje 75% to chyba kabel powinien podrozec... No bo jak taki wzrost suriwca nie wplywa na cene no to ile tam marzy musi byc ;))))

 

 

Zależnie od kogo kupujesz i skąd, np. kosztowny zakup urządzeń z Szwajcarii u naszego dealera może być na naprawdę kosztowny, bo i frank wysoko poszybował, dochodzi cło. Nie wiem jak to gdzie indziej jest ale ceny wyrobów na skutek postępu technologicznego i obniżenie kosztów produkcji (np przez wykorzystywanie prawie darmowej pracy Azjatów) ciągle spadają! Kraj kartofli leży na złożach miedzi a co za tym idzie jakieś 0,5- 1,5% srebra przy okazji jest wydobywana tak że powinno być tanio jak barszcz bo srebro to uboczny produkt-odpad przy produkcji miedzi ;)

 

Myślę sobie że na drut 5N grubosci 2,5mm2 bez obróbki CRYO i super duper ekranów położony w ścianie od licznika do gniazdka będzie Cię stać!

 

Jak nie dziś to za jakiś czas :D

 

Oczywiście jak koniecznie musisz! ;)

 

Tyle w temacie i na temat!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.