Skocz do zawartości
IGNORED

QSW Audio


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest w Polsce jakiś fizyczny producent hi-endowych kabli? tzn taki, który ma własną wytwórnie/hutę w której ciągnie miedź/srebro oraz linię produkcyjną na której tworzy od podstaw wtyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w Polsce jakiś fizyczny producent hi-endowych kabli?

Albedo produkuje własne kable, nie konfekcjonuje inne;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Polska to kraj, który hajendem kablowym stoi. Szkoda, że w cyfrówce nasi guru nie są tacy mocni, zupełnie nie rozumiem dlaczego?

Czasem odnoszę wrażenie, że rynek kablowy stał się osobnym bytem. Wytwórcy podobnie jak stolików, podkładek, myszek - kiszek, bezpieczników, magicznych płytek itd żerują na efekcie tzw. "pierwszego zachwytu pozakupowego" lub przedzakupowego. Klient jest tak podniecony, usłyszawszy jakiekolwiek zmiany, iż nie jest w stanie zweryfikować czy są one pozytywne czy negatywne. Do tego drobna sugestia (kłania się mistrz z bazą i drutem w nazwie), odpicowany wygląd i pacjent ukontentowany. Jest zmiana to znaczy, że gra lepiej.

Po późniejszej weryfikacji "na spokojnie jak podnieta minie" w innym systemie lub z innym urządzeniem łeb w łeb zapał mija a urządzenie trafia na giełdę hifi. Brak osłuchania, brak właściwego kanonu dźwięku powoduje wypaczoną ocenę lub jej niemożność. Przez wiele lat przesłuchałem setki systemów i to co ludzie opowiadają na temat np. basu to się włos na głowie jeży. Właściwą barwę i oddanie tego co jest faktycznie na płycie posiada może 1 osoba na kilkaset. Ilość jest nagminnie mylona z jakością, tak jakby 10kg parówek miało zastąpić 100g szynki parmeńskiej.

 

Brawa dla Pana.Piotra J.

Szczególnie za ... " to co ludzie opowiadają na temat np. basu to się włos na głowie jeży. Właściwą barwę i oddanie tego co jest faktycznie na płycie posiada może 1 osoba na kilkaset. Ilość jest nagminnie mylona z jakością, tak jakby 10kg parówek miało zastąpić 100g szynki parmeńskiej."

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szymon1 Na pewno się reklamuje , ciekawe co chce sprzedać

 

ziko369 hmmm...

 

a może nas oświecisz? poznamy Twoja wiedze

 

Szymon1, ziko369 pomyśleliście, ze ktoś może poczuć się urażony : (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie QSW nie czuję się urażony. Jedyne co obecnie sprzedaję z dziedziny audio to wiedzę i swoje wieloletnie doświadczenie, mam w tym miesiącu promocję.

Prześlij mi swój set najlepszych kabli na testy to dokonam uczciwego testu. Mam troszkę kabli z górnej półki legend światowych, będzie z czym porównać. Proszę pokazać swoje zaplecze produkcyjno-badawcze. Rozumiem, że odżegnuje się Pan od przebierania gotowców w ładne koszulki i wtyczki jak to mieli i mają w zwyczaju nasi szamani kablowi. Widzi Pan po ponad 2 dekadach zabawy w audio nauczony jestem szczególnej ostrożności zwłaszcza jak chodzi o wszelakie akcesoria i kable. Kit łatwo wcisnąć, trudniej go usunąć.

 

Nie znam Pana twórczości, zaplecza, doświadczenia i na razie nie oceniam Pańskich wyrobów. Ma Pan szansę na podzielenie się swoją wiedzą, doświadczeniem i produktami. Właśnie nadszedł ten czas a ja i moi znajomi chętnie to zweryfikujemy w swoich systemach. Ma Pan odwagę podjąć rękawicę czy pozostanie urażonym, tajnym producentem z tajną technologią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Szymon1

 

Panie szanowny, mój wpis był celowy żeby pana wywołać do tablicy.

Było nie taktem, krytykować uczestników forum mógł Pan podejść do tematu inaczej

jednak jak widzę można mieć klasę.

Oczywiście ,ze mogę Panu wysłać seta, proszę szanownego Pana o adres do wysyłki seta [email protected]

 

O mojej wiedzy, powiedzą panu kable co wnoszą do systemu

Z poważaniem QSW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na dzień dzisiejszy, jak się do Pana zwracać , Pan Piotr, Szymon czy Szymon1

Jest Pan, tą samą osobą, co nie zmienia faktu ,ze ma Pan takie prawo.

Niemniej jednak, jest faktem ze uprawia Pan , Socjotechnikę, pijar, hejter

 

Nie chodzi mi o to, co napisałem powyżej ,tylko ze lekceważy pan ludzi , jest Pan toksyczny.

 

A wpis na prywatne to już mnie rozj..ał na łopatki niech się pan leczy.

Przecież ja Pana nie znam, boże z kim ja mam do czynienia ,Wariatem

To Pan nazywa set to jakiś mega set szkoda słów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich

 

Trochę ostygłem-wiec dopisze

A mianowicie , wysyłając kabel do testu QSW-audio CD – do Pana redaktora mono stereo Matej Isak

Nie potrzebował taki stos kabli, żeby ocenić co kabel wnosi do systemu , wiemy ze tak jest,

To po pierwsze.

PO drugie, nie dajcie się zwieś ,najpierw ucho później kasa.

 

Co o dziwo ,ostatnio chodzą pogłoski ze firmy nie robią kabli powtarzalnych ,mnie to dziwi w to nie wieże, a was

uważam ze jest inna przyczyna tego zjawiska niech każdy dopowie sobie sam.

 

Wszedłem na rynek ze mogę zrobić kable które będą w towarzystwie górnej półki, za rozsądne pieniądze ,ku uciesze nabywców , nie jeden już się przekonał ze tak jest

Robię małe ilości ,bo więcej się nie da jak na jedna osobę ,proces długo rwały wykonania.

 

Jeśli ma ktoś ochotę się przekonać , na dzień dzisiejszy mam jedna śiecówke na stanie

Większość jest na testach u ludzi i w sklepach

Tu link do Pana Piotra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) siecowke i RC

 

Z poważaniem

Sławek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na dzień dzisiejszy, jak się do Pana zwracać , Pan Piotr, Szymon czy Szymon1

Jest Pan, tą samą osobą, co nie zmienia faktu ,ze ma Pan takie prawo.

Niemniej jednak, jest faktem ze uprawia Pan , Socjotechnikę, pijar, hejter

 

Nie chodzi mi o to, co napisałem powyżej ,tylko ze lekceważy pan ludzi , jest Pan toksyczny.

 

A wpis na prywatne to już mnie rozj..ał na łopatki niech się pan leczy.

Przecież ja Pana nie znam, boże z kim ja mam do czynienia ,Wariatem

To Pan nazywa set to jakiś mega set szkoda słów

 

A skąd potencjalny klient ma wiedzieć ile kabli można u Pana wypożyczyć? Szymon pewnie inaczej rozumie set. Chciał wpiąć Pana kable w cały system. Wystarczyło mu odpisać na PW co może Pan wypożyczyć i tyle. Ujawnianie korespondencji prywatnej jest słabe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujawnianie korespondencji prywatnej jest słabe.

 

Jest wręcz kompromitujące. Rozumiem Szymona doskonale. Wpięcie pojedyńczego kabla QSW jest bez sensu w tak wyrafinowany i rozbudowany system by właściwie ocenić okablowanie i porównać te druty z konkurencją o ustalonej renomie.Sam używam wyłącznie okablowania Siltecha serii Signature i Royal Signature (wyjatek to Enerr Transcenda Ultimate do ich kondycjonera) i wolałbym do testu dostać minimum: dwa IC- XLR, minimum dwa zasilające i głośnikowy. Wyraźnie widać, że producent ma problem ze skompletowaniem tej ilości. Nazywanie kogoś wariatem i wysyłanie do lekarza jest poniżej krytyki. Sposób w jaki Pan od QSW wystartował z tym biznesem na tym forum jest żenujący. Nie oceniam Pana wyrobu bo go nie słyszałem ale sposób Pana "wyskoku" tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, nieslychane żeby producent który chce być traktowany poważnie, sam zachowywał się niepowaznie. Przecież wystarczyło, grzecznie poprosić o cierpliwość i podać przybliżony termin realizacji, tak ogromnego zamówienia.

To, w taki sposób, chce Pan zdobywać potencjalnych klientów?.

 

Powinien Pan, jak najszybciej przeprosić forumowiczow, za takie zachowanie. A Pan, udaje kozła ofiarnego.

 

PS.

Sam Pan, prosząc Szymona o adres e-mail. Wspomniał o, wysyłce,, seta,, a za parę godzin, okazało się że posiada Pan tylko sieciówke.

Wiarygodność. To kolejna Pana wpadka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderację proszę o zostawienie wpisu Pana Sławka pomimo złamania kilku punktów regulaminu.

Myślę, że komentarz do zachowania i wpisu właściciela QSW jest zbędny. Chciałem poświęcić swój czas i obiektywnie przetestować pełen proponowany set kabli, widać podczas bezsennej nocy koncepcja Pana Sławka się zmieniła... Pożyczyć nie zamierza bo ma jedną sztukę sieciówki a ja głupi chciałem jeszcze głośnikowy i IC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyć nie zamierza bo ma jedną sztukę sieciówki

 

Jak podłączysz jedną sieciówkę pod jeden z monobloków, to szybciej zauważysz różnice ;) :)

 

komentarz do zachowania i wpisu właściciela QSW jest zbędny

 

zdecydowanie zbędny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Panter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie łamię żadnych zasad ,napisałem Prawdę, bynajmniej jestem szczery jak widać aż do bólu- nie jestem zakłamany, każdy ma prawo do swojej oceny, jak można prosić tle kabli do odsłuchu nie znając się, pomyślcie co piszecie,Szanowni Panowie.

Nie zamierzam wdawać się pyskówkę.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu wyjaśniać.

 

Szklanę wody dla spragnionych, michę dla głodnych, ale żeby zaraz tyle kabli?

Tez bym nie dał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu wyjaśniać.

 

Szklanę wody dla spragnionych, michę dla głodnych, ale żeby zaraz tyle kabli?

Tez bym nie dał.

 

?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można prosić tle kabli do odsłuchu nie znając się

Kwestia ustalenia zasad pomiędzy zainteresowanymi stronami. Jest na przykład coś takiego jak kaucja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Wariatem

Ciekawe, czy tak nazwałby Pan osobę, która chciałaby kupić tyle kabli.....

Jest na przykład coś takiego jak kaucja.

No właśnie - przecież nie jest Pan Św. Mikołajem.

Niestety, ale ogólnie to był

Qrwa Słaby Wpis ;-)

seta

jest dobra na wszystko - a jeszcze lepiej dwie;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobie Qsw-audio myslal ze ma pozyczyc tak "na ladne wpisy" i stad caly ambaras.

 

greg, przecież możesz pożyczyć i napisać to co usłyszałeś. QSW może św.Mikołajem nie jest, bo za darmo kabla nie dostaniesz na zawsze, a koszt przesyłki jest śmiesznie mały patrząc przez pryzmat zysku doświadczeń. Nie wiem tylko czy coś usłyszysz, bo według jednego tutaj piszącego wielce nam osłuchanego, to nikt więcej oprócz niego nie jest w stanie nic usłyszeć.

Może ma rację. Ja zaryzykowałem jednak i udało się, usłyszałem wyraźnie w przeciwieństwie do paru innych kabli z periodyków. Niestety małej manufaktury, robiącej kable na takim poziomie, nie stać na konkurowanie z potentatami kablowymi,dla tego w Polsce QSW próbuje dotrzeć do nas innymi drogami. W przeciwieństwie do naszego rodzimego rynku, za granicą wygląda to nieco inaczej, na pewno łatwiej.

Np. tam: było już wklejone, ale może ktoś nie chce przeciskać się przez niemerytoryczne wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może to trochę trwa, bo robota ręczna i solidna, ale QSW wysyła swoje produkty, wystarczy porozmawiać, poczekać, posłuchać, odesłać jak się nie spodoba i później zabrać głos na forum. tak to chyba powinno wyglądać. Potraktujmy formum i ludzi z należytą atencją a nie jak pole do zaspokajania infantylnych potrzeb. Mam nadzieję, że znajdzie się tutaj jeszcze obszar, w którym możliwy jest postęp.

Jestem po odsłuchcach srebrnego IC QSW . Charakter wniesionych zmian jest podobny do sieciówki.

Przestrzeń, oddech, rozdzielczość z jednoczesnym uspokojeniem i uporządkowaniem planów. Połączenie zalet srebra z zachowaniem mięsistości i naturalnej barwy jak w dobrej miedzi. Nie doskwiera efekt szklistości czy nachalnej analityczności. Jest przyjemnie, przekaz wciąga i jednocześnie przestajemy analizować bo wszystko jest na swoim miejscu. Jest jednak małe ale. W neutralnym lub nieco jaśniejszym systemie dwa srebra, to może być już za wiele. Dla mnie przyjemniej było z samą srebrną sieciówką bądź samym srebrnym IC. Mam teraz dylemat, czy zostawić IC czy sieciówkę. Na szczęście mogę wybrać i jeżeli odeślę sieciówkę, to zostanie mi zwrócona nadpłata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykowałem jednak i udało się, usłyszałem wyraźnie w przeciwieństwie do paru innych kabli z periodyków.

 

Z jakimi innymi kablami QSW były porównywane? Mógłbyś podać firmy i konkretne modele? W jakim zestawie klocków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainicjowałem temat ponieważ już dawno nic nie wywołało u mnie takiego zdziwienia, zaskoczenia wprowadzonymi jednoznacznie pozytywnymi zmianami dźwięku w dobrze znanym sobie systemie i nie tylko.

Fakt że kabel coś Ci tam zmienił/poprawił mnie specjalnie nie dziwi.

Chodzi o to, że kabel nie zmienia charakteru systemu tylko winduje go co najmniej o klasę do góry.

Dziwi mnie jedynie skala zmian. Klasa do góry - czyli przy tych samych gratach z półki budżetowej zrobiła się nagle półka średnia? Takie cuda to ja przerabiałem jedynie przy kolumnach i to dobrych kolumnach za niemałe pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Mroku, to przecież wygląda na mocno przesadzony artykuł sponsorowany, a nie wpis normalnego użytkownika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

greg, przecież możesz pożyczyć i napisać to co usłyszałeś. QSW może św.Mikołajem nie jest, bo za darmo kabla nie dostaniesz na zawsze, a koszt przesyłki jest śmiesznie mały patrząc przez pryzmat zysku doświadczeń. Nie wiem tylko czy coś usłyszysz, bo według jednego tutaj piszącego wielce nam osłuchanego, to nikt więcej oprócz niego nie jest w stanie nic usłyszeć.

Może ma rację. Ja zaryzykowałem jednak i udało się, usłyszałem wyraźnie w przeciwieństwie do paru innych kabli z periodyków. Niestety małej manufaktury, robiącej kable na takim poziomie, nie stać na konkurowanie z potentatami kablowymi,dla tego w Polsce QSW próbuje dotrzeć do nas innymi drogami. W przeciwieństwie do naszego rodzimego rynku, za granicą wygląda to nieco inaczej, na pewno łatwiej.

Np. tam: było już wklejone, ale może ktoś nie chce przeciskać się przez niemerytoryczne wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może to trochę trwa, bo robota ręczna i solidna, ale QSW wysyła swoje produkty, wystarczy porozmawiać, poczekać, posłuchać, odesłać jak się nie spodoba i później zabrać głos na forum. tak to chyba powinno wyglądać. Potraktujmy formum i ludzi z należytą atencją a nie jak pole do zaspokajania infantylnych potrzeb. Mam nadzieję, że znajdzie się tutaj jeszcze obszar, w którym możliwy jest postęp.

Jestem po odsłuchcach srebrnego IC QSW . Charakter wniesionych zmian jest podobny do sieciówki.

Przestrzeń, oddech, rozdzielczość z jednoczesnym uspokojeniem i uporządkowaniem planów. Połączenie zalet srebra z zachowaniem mięsistości i naturalnej barwy jak w dobrej miedzi. Nie doskwiera efekt szklistości czy nachalnej analityczności. Jest przyjemnie, przekaz wciąga i jednocześnie przestajemy analizować bo wszystko jest na swoim miejscu. Jest jednak małe ale. W neutralnym lub nieco jaśniejszym systemie dwa srebra, to może być już za wiele. Dla mnie przyjemniej było z samą srebrną sieciówką bądź samym srebrnym IC. Mam teraz dylemat, czy zostawić IC czy sieciówkę. Na szczęście mogę wybrać i jeżeli odeślę sieciówkę, to zostanie mi zwrócona nadpłata.

Cytując konstruktora, to ludzie którzy chcą przetestować, tudzież nabyć jego produkty, powinni się leczyć, lub są nazywani wariatami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu wariatami, to trochę za mocno powiedziane, ale do testowania należy podejść obiektywnie. Zmiany na granicy percepcji (a takich raczej należy się spodziewać), należałoby opisać rzetelnie, a nie od razu dostawać orgazmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Mam u siebie cały set kabli QSW. Na razie przesłuchałem sieciówki, zarówno Silver jak i Live. Całkiem porządne druty, Silver brzmi trochę bardziej rozdzielczo i jaśniej, natomiast Live jest cieplejsza i bardziej dociążona w dolnej średnicy. U mnie lepiej sprawdza się ta druga. Jak chodzi o klasę to mniej więcej na umownym poziomie kabli typu Acoustic Zen Gargantua II, Harmonix Studio Master M2R, Shunyata Python Alpha, Silencable Symphony. Czyli jak widać całkiem dobre granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Przeprowadziłem formalne odsłuchy obu sieciówek QSW ale nie będę w tym miejscu publikował szerokich opisów. Zainteresowanych zapraszam na priva. W każdym razie mogę potwierdzić opinię że są to bardzo dobre druty zasilające. Może nie absolutny top, ale całkiem dobra, średnia półka hi-end. W kontekście swoich cen bronią się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki audiofilii zainteresowanych kabelkami firmy QSW

Po dłuzszym zastanowieniu i zapoznaniu się z opiniami które zaistniały na Forum podjałem decyzję zabrania glosu na temat kabli firmy QSW ktore są z manufaktury Pana Slawka z Łodzi. W swoim systemie przez okres 30 lat miałem mozliwośc przetestowania wielu sieciówek oraz interconectów, ktore w zalezności od posiadanych klocków grały lepiej lub gorzej. jednagże przy ich wyborze zawsze kierowałem się zmianami jakie dokonuja w moim torze odsłuchowym a nie ile kosztują i z jakiej manufaktury pochodzą. Jezeli chodzi o kable sieciowe pana Sławka to jestem szczesliwym posiadaczem jednej sieciówki silver ktorą podpiołem pod preampa. Zmiany jakie mi wniosła w system były namacalne na plus. Nie bedę tu wchodził w szczegóły bo zostane oceniony jak autor powyzej wiec tylko potwierdzę poprawiła sie radykalnie microdynamika, powietrze oraz stereofonia. jednagże kiedy taki sam kabelek QSW silwer podpiąłem pod CD tutaj spotkała mnie niespodzianka in minus. W moim systemie w polaczeniu z Audio Note zagrało to już zbyt nachalnie i system nabrał dzwieku zbyt natarczywego i lekko wyostrzonego zatracajac barwę i stereofonię która zapewniał poprzedni kabel firmy Furutech. Reasumując w systemie pozostała jedna sieciówka QSW silver ktora w połaczeniu z sieciowkami firmy Furutech oraz Gigawat LC III podpietej pod listwę sieciową super współpracuje. To tyle na temat obiektywnej oceny tego kabelka.

Jeżeli chodzi o interconect firmy QSW to dysponuje jego dwoma odmianami silver podpiety pomiedzy CD Audio Note a preampem fAudio Exclusive oraz miedziany podpiety pomiedzy preampem Audio Exclusive a koncówką mocy Audio Note. Zmiany brzmieniowe jakie te kabelki wniosły do systemu były bardzo znamienne i od pierwszego odsłuchu bez wygrzania mozna było je usłyszeć. Wszystkie aspekty góry srednicy oraz dołu uległy poprawie, jednak najbardzej mnie ujmuje góra która jest bardzo krystaliczna i nie natarczywa co przy słuchaniu gramofonu pokazuje swoje mozliwości, znacznie też poprawiła się sterofonia, microdynamika oraz lokalizacja. W mojej ocenie kable te oferuja o wiele wiecej niż są warte, ale to jest moje prywatne zdanie oparte na tym co ja uzyskałem dzieki nim w swoim systemie.

Podsumowując kabelki te w mojej ocenie prezentuja bardzo wysoki poziom we współpracy z systemami lampowymi, jednagze jezeli chodzi o kable sieciowe to trzeba posluchać czy podpiete pod kazdy klocek nie pójda w złym kierunku. To zależy od indywidualnych upodobań kazdego z nas który jako audiofil dązy do jak najlepszego dzwieku. W moim odczuciu kazdy kto szuka dobrych kabli sieciowych i interconectów z przedziału 5000 - 10000 tysiecy złotych powinien zainteresować sie tym produktem, bo jest naprawde warto bez słodzenia ich wykonawcy. W moim odczuciu pan Sławek ma patent na bardzo dobre kable w bardzo przyzwoitej cenie. jednagże nikogo nie namawiam do zakupu. Moja intencją jest ukazanie polskiej firmy w tym przypadku QSW z Łodzi która z powodzenie moze konkurować z kultowymi firmami które swoje kable o takim brzmieniu oferują w kilkukrotnie wyzej cenie nie mówiąc już o ich wykonaniu które stoi na bardzo wysokim poziomie. Do jednej rzezczy jezeli chodzi o wykonanie co sie dopiołem jako purysta to ich opis który nie do końca mnie satysfakcjonuje ponieważ jest mało czytelny, prawdopodobnie powodem jest zastosowanie słabej jakości farby koloru czarnego. Po zatym kabel prezentuje sie znakomicie.

To wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie, pozdrawiam wszystkich audiofili pjack1965

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.