Skocz do zawartości
IGNORED

Cayin vs Fezz Audio


Kejup

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon1, potwierdzenie otrzymałeś od Cortesa, a twoje wątpliwości zapewne rozwieje następny odsłuch na który się stawisz. Zapraszam.

Już mam potwierdzenie, dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym wspólnym odsłuchu zgodnie doszliśmy do wniosku, że nasze systemy są poukładane i odpowiadają naszym oczekiwaniom. To nie był sparing jak się kiedyś koledze Cortes wyrwało na forum tylko miłe spędzenie czasu przy dobrej muzyce. Ja osobiście dziękuję za podsunięcie mi płyty Ibrahima Maaloufa -Diagnostic, właśnie dotarła z Japonii i słucham.

 

To właśnie cenne słowa .Każdy system musi być odpowiednio zestawiony z sobą .To KLUCZOWA sprawa. Ten kto się długie lata bawi w konfiguracje systemowe to wie .

System można budować na kilka sposobów . A przecież są jeszcze inne zestawienia takie jak z lampami 300B ,czy 2A3 ,mocy na pojedyncze waty i gdyby ktoś podłączył do klasycznych kolumn,już pomijam te wymagające opisałby taki zestaw nie za dobrze ,delikatnie ujmując. Ale glosniki Supravox,PHY uwielbiaja takie lampy i tworzą z nimi poezję muzyki .Rzadko ale zestawiam z sobą takie klocki ,mam także takie lampowce na 300B,2A3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za propozycję odsłuchu, lubię słuchać innych konfiguracji, gdyż buduje to mój pogląd na poszukiwanie "idealnego" dźwięku. Jak nadarzy się okazja (czyt. chata wolna) odezwę się to dogadamy szczegóły. Ponieważ z Octave się nie rozstanę, a tegoż Cayina słuchałem u siebie tydzień temu, prezentacja 2. byłaby optymalna.

Obserwuję od dawna Twoje wpisy, traktuję je bardzo rzeczowo, wręcz autorytatywnie, sporo moich spostrzeżeń pokrywa się z Twoimi.

 

System u Ciebie poukładany (przynajmniej jeśli chodzi o kolumny i wzmacniacz) i w Twoich wypowiedziach widać, że daje Ci sporo radości.

Jeśli nie zamierzasz się rozstawać z Octave (co zupełnie zrozumiałe z różnych względów, jak się domyślam), spróbuj odsłuchać go z kolumnami jakie zaproponuje S16Hertz.

 

Masz na pewno swoje preferencje, oczekiwania, z F260 to z V70 dobre zestawienie, ale... naprawdę radzę spróbować.

 

A wtedy jako zupełną ciekawostkę można porównać jeszcze z A70TMKII ale koniecznie na np. Arcadach, a jeszcze gdyby były sterujące dobre to już w ogóle ciekawe doświadczenie (z F260 A70T nie miał prawa zagrać tak, jak może)

 

Więcej nie napiszę abym nie został odebrany jako naganiający na siłę, zwłaszcza, że czekam na swoją kolejkę i produkcję moich kolumn i wolałbym aby S16H znalazł jak najwięcej czasu na to ;) ot naprawdę warto spróbować tych połączeń, jako osoba słuchająca Focusów, Contourów w różnych zestawieniach i skłaniająca się ku nim, potwierdzam, że można się zdziwić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mój termin odsłuchu będzie do zaakceptowania przez S16Hz to z przyjemnością zaproszę na test. Jak pisałem wcześniej odsłuch różnych systemów dobrze zestawionych wzbogaca doświadczenia i sprawia ogromną przyjemność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mój termin odsłuchu będzie do zaakceptowania przez S16Hz to z przyjemnością zaproszę na test. Jak pisałem wcześniej odsłuch różnych systemów dobrze zestawionych wzbogaca doświadczenia i sprawia ogromną przyjemność.

 

Otóż to ,wszystkich nas wzbogaca ,sam się uczę i wnioski wyciągam ze spotkań ,a lubię jak spotkania są bez napinki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

 

 

Ja też się nie zgadzam z tym stwierdzeniem ,to brzmienie niczym A88T Cayina ,monobloków 860 ,Audio Research Vsi 75 szybkie ,dynamiczne,konturowe w basie i neutralne .Jest to rozwinięcie dobrego tranzystora ,czyli do szybkości dodana jest kropka nad " i " jak to stwierdził mój kolega słuchając bardzo wydajnego tranzystora a potem tej lampy .Do takiej stylistyki brzmieniowej polecane sa kolumny o barwie po ciepłej stronie i te które wymagają "kopniaka" aby je poruszyć czyli Focus 160.Focus 260 i mógłbym wymienić wszystkie modele Dynaudio ,poza nową serią ,która nie wiadomo jeszcze do czego się nadaje w połączeniu. DO naszych CREDO R150 także się nadają te wzmacniacze.

 

A70Tmk2 wogóle się do takich kolumn nie nadaje .....bo to zupełnie inny charakter grania i do CZEGOŚ innego wzmacniacz jest stworzony .Czyli innych kolumn .Wspomnniane przez Magico kolumny DAVIS Nikita to właściwy kierunek dla A70Tmk2. Minasy,Arcady także są dla niego. Testowanie A70 na Focusach 260 to jak testowanie Octave V70 na Focalach Utopia czy Trianglach .Mezalians pewny :-) I wtedy wpomniany jazgot się pojawia w takim połączeniu. .A mimo że A70 z Focusami to żadne połączenie to i tak pokazuje kulturę grania .Basu nie ma szans wysterować ,bo tu potrzebny jest inny wzmacniacz brutalny ,szybki jak Octave V70 czy A88T Cayina ,czy nawet Audio Research VSI 75,który gra dokładnie jak OCTAVE v70SE.

 

Czyli prostownik krzemowy w takim lampiaku musi być .Bardzo łatwo jest pokonać ktorykolwiek z w/w wzmacniaczy podlączając NIEODPOWIEDNIE do niego kolumny.

 

Mogę Wam to zademonstrować bardzo szybko ,bo mam u siebie bardzo dużo różnych wzmacniaczy mających rozrzut brzmienia bardzo duży ,do każdego dedykowane inne kolumny.

 

,

 

I to jest głos rozsądku i doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lubię jak spotkania są bez napinki .

Ja też lubię. Np. tak jak ostatnio u kolegi AQS. Dziękuję gospodarzowi i jego małżonce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ktoś tu wspomniał o brumieniu Fezz'a, nie zgodzę się. fakt że problem jest ale gdy podaje mu się ''byle jaki'' prąd. Ja wzmak wpiąłem w listwe Tomanka z DC Blockerami i cisza jak makiem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ale wzmacniacz podpina się pod gniazdko w ścianie bez towarzystwa w listwie lub innych filtrów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu wspomniał o brumieniu Fezz'a, nie zgodzę się. fakt że problem jest ale gdy podaje mu się ''byle jaki'' prąd. Ja wzmak wpiąłem w listwe Tomanka z DC Blockerami i cisza jak makiem....

Tak, tak "byle jaki prąd"...ciekawe jaką metodą pomiarową "byle jaki prąd" jest weryfikowany, aby ew. później zgłaszać reklamację za "prąd niskiej jakości".

 

Tak...

ale wzmacniacz podpina się pod gniazdko w ścianie bez towarzystwa w listwie lub innych filtrów

 

Chyba audiofilski...każdy inny gra bez problemów w otoczeniu sieci komórkowych, wifi, komputerów, laptopów, telewizorów.

 

Dawno tak się nie uśmiałem - dziękuję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij ten wzmacniacz pod inne gniazdko - zobacz czy trafo czegoś nie zbiera z sieci - DC blocker to niekoniecznie recepta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wzmacniacz podpina się pod gniazdko w ścianie bez towarzystwa w listwie lub innych filtrów

 

Chyba audiofilski...każdy inny gra bez problemów w otoczeniu sieci komórkowych, wifi, komputerów, laptopów, telewizorów.

 

Dawno tak się nie uśmiałem - dziękuję...

Przecież Marcin napisał że wzmacniacz należy podpią DO GNIAZDKA W ŚCIANIE. I właśnie BEZ LISTEW, FILTRÓW, DC BLOCKERÓW.

I ja się z tą opinią zgadzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Marcin napisał że wzmacniacz należy podpią DO GNIAZDKA W ŚCIANIE. I właśnie BEZ LISTEW, FILTRÓW, DC BLOCKERÓW.

I ja się z tą opinią zgadzam.

Ja nie...bo w moich 2 listwach z filtrem przeciwprzepięciowym, wpiętych jest 16 urządzeń...i żadne nie ma problemów, o których wyżej można poczytać. Dla mnie pisanie o tym, że tego typu sprzęt może pracować w taki sposób, to farsa. Moja wypowiedź była przytykiem - celowo wspomniałem o sprzęcie "audiofilskim", skoro "wymaga" oddzielnego gniazdka...bo może coś być na rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pisanie o tym, że tego typu sprzęt może pracować w taki sposób, to farsa.

Co jest farsą? To, że poprawnie wykonane urządzenie elektryczne ma psi obowiązek pracować prawidłowo po podpięciu tak po prostu do gniazdka w ścianie?

Moja wypowiedź była przytykiem - celowo wspomniałem o sprzęcie "audiofilskim", skoro "wymaga" oddzielnego gniazdka...bo może coś być na rzeczy.

No to następnym razem ZANIM zechcesz czynić komuś przytyki racz przeczytać ZE ZROZUMIENIEM co ten ktoś napisał. Bo Marcin bynajmniej nie pisał o jakichś oddzielnych, specjalnych gniazdkach, tylko pisał że wzmacniacze należy tak po prostu wpinać do istniejących gniazdek w ścianie. Bez cudowania. Tymczasem to Ty właśnie propagujesz cudowanie pisząc o wpinaniu swoich urządzeń w dwie listwy z filtracją i zabezpieczeniami przeciwprzepięciowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie...bo w moich 2 listwach z filtrem przeciwprzepięciowym, wpiętych jest 16 urządzeń...i żadne nie ma problemów, o których wyżej można poczytać. Dla mnie pisanie o tym, że tego typu sprzęt może pracować w taki sposób, to farsa. Moja wypowiedź była przytykiem - celowo wspomniałem o sprzęcie "audiofilskim", skoro "wymaga" oddzielnego gniazdka...bo może coś być na rzeczy.

widzę problem z czytaniem ze zrozumieniem na poziomie podstawowym :)

po zapoznaniu się z profilem kolegi widzę ze lubi sobie potrollować, albo dostać bana... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcin_Sz

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę problem z czytaniem ze zrozumieniem na poziomie podstawowym :)

po zapoznaniu się z profilem kolegi widzę ze lubi sobie potrollować, albo dostać bana... ;)

Z tym userem to akurat dyskusja jest jak kopanie się z koniem.

Żeby nie było off top mój Cayin A70 nie brumi.

Prędzej miałem Mingde którą miała walić trafem niesamowicie a było cicho. Kolega miał identyczną i brumiła.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zapoznaniu się z profilem kolegi widzę ze lubi sobie potrollować, albo dostać bana... ;)

Czytając wpisy kolegi, odnoszę wrażenie, że lubi "Muppet show". Jest w nim pełno ........ ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest farsą? To, że poprawnie wykonane urządzenie elektryczne ma psi obowiązek pracować prawidłowo po podpięciu tak po prostu do gniazdka w ścianie? No to następnym razem ZANIM zechcesz czynić komuś przytyki racz przeczytać ZE ZROZUMIENIEM co ten ktoś napisał. Bo Marcin bynajmniej nie pisał o jakichś oddzielnych, specjalnych gniazdkach, tylko pisał że wzmacniacze należy tak po prostu wpinać do istniejących gniazdek w ścianie. Bez cudowania. Tymczasem to Ty właśnie propagujesz cudowanie pisząc o wpinaniu swoich urządzeń w dwie listwy z filtracją i zabezpieczeniami przeciwprzepięciowymi.

 

widzę problem z czytaniem ze zrozumieniem na poziomie podstawowym :)

po zapoznaniu się z profilem kolegi widzę ze lubi sobie potrollować, albo dostać bana... ;)

Czytanie ze zrozumieniem, to raczej WASZ problem. Wiem o czym pisano wyżej, dlatego wtrąciłem swoje 3 grosze! Poprawnie wykonany sprzęt, będzie pracować zarówno w listwie, jak i gniazdku - bez wyjątku. Jeśli wymaga właśnie osobnego gniazdka (bo np. jest brumienie, gdy pracuje z innymi), ściąga "ufo i transmisje NASA" bo jest np. w listwie, obok innych urządzeń (komputery, telefony komórkowe, anteny LTE) i w trakcie pracy słyszymy, że inne urządzenia wpływają a niego to pytanie zasadnicze : czy został on poprawnie wykonany, jak się ma jego ekranowanie itd. Pisanie o mojej listwie również było celowe i widzę, że również i tego nie zrozumieliście. Wyjaśniam: 16 wpiętych urządzeń, do listwy za 35-50 zł, może mieć duży wpływ na pracujące względem siebie urządzenia, a mimo to...nic takiego nie występuje na poprawnie wykonanym sprzęcie, a ten znowu nie wymaga pracy w osobnym gnieździe! Wyobrażacie sobie, że nagle wpinam te 16 urządzeń do 16 gniazdek w pokoju? Myśleć trzeba, a nie robić przytyki w kierunku innych osób, z którymi rozmawiacie. Przeważnie, instalacje domowe, w pokojach, mają 2-4 gniazdka! Przy 16 urządzeniach (plus TV, komputery) musiałbym chyba kable prowadzić do każdego pomieszczenia, łącznie z łazienką! Widocznie ten audiofilski sprzęt wymaga specjalnych czynności, aby w "spokoju" mógł pracować...ten "zwykły" (o ile jest sprawny) pracuje bez problemów w otoczeniu innych.

 

PS - Marcin. Daruj sobie przytyki, słabo Ci one wychodzą, a skoro nie rozumiesz powodów napisania mojego postu, tak zastanów się nad tym, czy czasem sam nie zrozumiałeś ironii : słowo klucz - audiofilskie. Normalny sprzęt pracuje w każdych warunkach...listwy/gniazdka...jemu to nie robi różnicy (stabilizatory napięć, filtry itd...).

 

Z mojej strony EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS - Marcin. Daruj sobie przytyki, słabo Ci one wychodzą, a skoro nie rozumiesz powodów napisania mojego postu, tak zastanów się nad tym, czy czasem sam nie zrozumiałeś ironii : słowo klucz - audiofilskie. Normalny sprzęt pracuje w każdych warunkach...listwy/gniazdka...jemu to nie robi różnicy (stabilizatory napięć, filtry itd...).

 

tak nieczułe to są stare magnetofony grundiga. im pólka wyżej tym większe wymagania - choćby kwestai fazy... tak tak AUDIOFILSKIEJ fazy

 

BTW wczoraj zaliczyłem odsłuch HAIKU SOL2 u kumpla... w.g producenta sprzęt nieczuły na sieciówki... cały odsłuch zrobiliśmy na moim Furutechu - taki bieda kabel na 762 z rodowanymi wtykami. Rząglowaliśmy preampami gramofonowymi kablami kolumnowymi szukając fajnegfo połączenia i kombinacji i... na koniec odpieliśmy Furu i podpieliśmy to co kumpel ma... i...

Dzwięk jak małżeństwo z przymusu - czar prysł - scena, separacja klarowność dźwięku wszystko poszło w piiiiii..du!

 

PS Wzmacniacz gra bardzo fajnie i jak jażdy porządny tranzystor jest wymagający względem tego co mu towarzyszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary już jestem i pewnie słabiej słyszę, ale sieciówki bardziej niż sygnałowe, czy głośnikowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do trolla który tam wyżej się ciska.

Zrozum ze sprawdziłem to na własnym przykładzie właśnie z takim sprzętem. Pomogło. Po co miałbym kłamać.

Powtórzę: Fezz wpięty w DC Tomanek przestał brumić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br /> Fezz wpięty w DC Tomanek przestał brumić. <br />

A nie powinien brumić nawet wpięty w ścianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego nie robi.

Nie lubi się tylko z pralką. Ale nawet wtedy nie brumi z głośników. Słychać jedynie bardzo delikatnie trafo zasilające w trakcie obrotów silnika pralki. Musi być oczywiście cisza i trzeba podejść do wzmacniacza.

Czy to tak wielki grzech?

DAC Pioneera reaguje podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego nie robi.

Nie lubi się tylko z pralką. Ale nawet wtedy nie brumi z głośników. Słychać jedynie bardzo delikatnie trafo zasilające w trakcie obrotów silnika pralki. Musi być oczywiście cisza i trzeba podejść do wzmacniacza.

Czy to tak wielki grzech?

DAC Pioneera reaguje podobnie.

Ok jakoś jestem to sobie w stanie wyobrazić ale nie świadczy to dobrze. Miałem chińska lampe, miałem na kiepskiej instalacji i była cisza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do trolla który tam wyżej się ciska.

Zrozum ze sprawdziłem to na własnym przykładzie właśnie z takim sprzętem. Pomogło. Po co miałbym kłamać.

Powtórzę: Fezz wpięty w DC Tomanek przestał brumić.

Jeśli kierujesz to do mnie, tak widzę, że wraz z nerwami kultura osobista uleciała...a skoro mowa o faktach, to dla Ciebie:

Ok jakoś jestem to sobie w stanie wyobrazić ale nie świadczy to dobrze. Miałem chińska lampe, miałem na kiepskiej instalacji i była cisza

 

Zrozumiałeś teraz, czy nie? Jeśli nie to powtórzę się: poprawnie wykonany sprzęt wystarczy wpiąć...gdzie się chce. Zrozum! Sprawdziłem to i tak właśnie to działa! Mam nadzieję, że powyższy przytyk jest już całkowicie zrozumiały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem ze brumic nie powinien. Ale tak się działo. Podałem opcje jaka mi pomogła, tyle.

A czy był wykonany poprawnie trzeba by było zapytać samego konstruktora, może on ma odpowiedz dlaczego tak się dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Borixon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, konstruktor niekoniecznie musi być winnym, jeśli kierujesz to w tą stronę. Części do montażu też skądś musi się ściągnąć, zamówić. Na tym forum, jeśli mnie pamięć nie myli, ktoś pisał o jakimś toroidzie robionym na zamówienie, pod audio, który też brumił. Po reklamacji (z użyciem forum) i jakiejś tam naprawie...ten przestał...Pozostaje więc sprawdzić czy to problem transformatorów w urządzeniu, czy gdzieś się nie tworzą pętle itd. Ba, pamiętam jeden z odcinków Reduktora - jakiś sprzęt miał mocne brumienie...bo poluzowała się śruba łącząca szkielet obudowy z masą urządzenia...czy w ogóle nie była przykręcona po latach pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dzień Dobry

Nie chcę zakładać nowego tematu, ponieważ moje pytanie brzmi podobnie jak w tytule tego wątku. Zastanawiam się nad zakupem mojej pierwszej lampy i wstępnie wybrałem Titanią lub A70mk2. Mogą być to sprzęty używane…

Titanię zaproponowano mi w salonie audio w Bydgoszczy, gdzie mieszkam. A70mk2 nie słuchałem i nie mam gdzie posłuchać niestety.

Aktualnie posiadam to: Atoll 200INse+CD i kolumny Heco Celan GT 502 oraz gramofon Yamaha YP-D71 z wkładką Nagaoka MP-200 i przedwzmacniacz diy Nuda_MM. Kable rca to Qued reference a głośnikowe to Qed Silver Anniversary xt.

Pomieszczenie mam niestety nieustawne, salon z kuchnią i antresolą i to w kształcie litery L ca 55m2. Gra to ok., ale jak posłuchałem w salonie Titani z Fyne Audio f502 to dopiero usłyszałem to co mi się podoba. Chyba zdecyduję się na odsłuch u mnie w domu jeszcze. Zastanawiam się też nad ewentualną wymianą kolumn, chyba że wprowadzenie innych do stereo w cenie ca 10tys nie da dużej różnicy.

Czy Cayin będzie lepszym wyborem niż Titania? Czy w tych samych warunkach zagra lepiej i można go zakupić bez odsłuch w domu? Czy to dobry partner do Heco, ewentualnie Fyne? Słuchałem też w salonie PMC twenty5.22 i Klipsch Heresy III. Mam dylemat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PatiJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

Nie chcę zakładać nowego tematu, ponieważ moje pytanie brzmi podobnie jak w tytule tego wątku. Zastanawiam się nad zakupem mojej pierwszej lampy i wstępnie wybrałem Titanią lub A70mk2. Mogą być to sprzęty używane…

Titanię zaproponowano mi w salonie audio w Bydgoszczy, gdzie mieszkam. A70mk2 nie słuchałem i nie mam gdzie posłuchać niestety.

Aktualnie posiadam to: Atoll 200INse+CD i kolumny Heco Celan GT 502 oraz gramofon Yamaha YP-D71 z wkładką Nagaoka MP-200 i przedwzmacniacz diy Nuda_MM. Kable rca to Qued reference a głośnikowe to Qed Silver Anniversary xt.

Pomieszczenie mam niestety nieustawne, salon z kuchnią i antresolą i to w kształcie litery L ca 55m2. Gra to ok., ale jak posłuchałem w salonie Titani z Fyne Audio f502 to dopiero usłyszałem to co mi się podoba. Chyba zdecyduję się na odsłuch u mnie w domu jeszcze. Zastanawiam się też nad ewentualną wymianą kolumn, chyba że wprowadzenie innych do stereo w cenie ca 10tys nie da dużej różnicy.

Czy Cayin będzie lepszym wyborem niż Titania? Czy w tych samych warunkach zagra lepiej i można go zakupić bez odsłuch w domu? Czy to dobry partner do Heco, ewentualnie Fyne? Słuchałem też w salonie PMC twenty5.22 i Klipsch Heresy III. Mam dylemat...

Dodam że słucham różnej muzyki, ale przede wszystkim jazz, klasyka z małymi składami, fado, flamenco, różnoraki wokal kobiecy np Diana Krall, Melody Gardot...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.