Skocz do zawartości
IGNORED

jbl arena 130 monitory


szymeG

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać się o kolumny podstawkowe jbl arena 130. Ponoć niedawno wyszła cała seria arena. Ogólnie JBL kojarzyło mi się trochę z tandetą bo wypuszczają te głośniczki bluetooth ale widziałem w sklepie arena 130 i wyglądają naprawde porządnie. Wykonanie fajne i taki klasyczny wygląd.

Gabarytowo są idealne (w porównaniu do monitor audio br 2 czy pylonów które są mniejsze) no i cena jest w porządku. Mam pytanie czy ktoś je ma albo miał okazję posłuchać jak grają. Czy są warte zakupu czy to ładne pudełka a grają chu****.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jesteś bardzo młodym człowiekiem jak JBL to dla ciebie głośniki BTH, dobre uśmiałem się.

 

Firma stara jak Hameryka, a poza głośniczkami dla ludzi brzydzących się kablem i ofertą budżetowych kolumn ma w ofercie też drogawe monitory i tandetne zestawy do kina domowego JBL ewerest6700/ DD66000 ;)

arena 130 i wyglądają naprawde porządnie. Wykonanie fajne i taki klasyczny wygląd

Są bardziej klasyczne w wyglądzie ;)

Ten model arena to niska seria JBla, uszu nie urywa, zwyczajne brzmienie JBL i jak możesz dołożyć parę zł i koniecznie JBL to może bardziej seria studio 230, bo cena podobna.

 

To że areny są gabarytowo okay , a jakiś monitor jest niższy o 2-3 cm o niczym nie świadczy i nie przesądza o dźwięku, tak jak mniejsza o 1 cm średnica głośnika.Zależy czego oczekujesz od brzmienia , jaki masz wzmacniacz itd. 1100 zł nie daje wielkiego wyboru , ale można wybrać spośród kilku marek zbliżonej wielkości i cenie i każdy gra inaczej. Monitor Audio BX2, bronze 2, mr2 , Magnat quantum 673, Indiana line nota 260, Melodika Bl20, Taga Bl40, Kef c3, Heco style 200, Heco victa 301, Klipsch rb51, Polk, Wharfedale Diamond 122, QAcoustic 2030, Boston A26 itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobra,

nowa seria JBL Arena to bardzo przyzwoita seria kolumn, nie łącz tych kolumn z przenośnym głośnikami Bluetooth. Wybór jednak w danym przedziale cenowym jest bardzo duży, ostateczna decyzja zależy od konfiguracji Twojego systemu oraz preferencji brzmieniowych. JBL Arena 130 to mocne monitory, grające bardzo dynamicznym, swobodnym, trochę koncertowym brzmieniem. To kolumny najlepiej sprawdzające się w bardziej dynamicznych gatunkach muzycznych, gdzie lekkie wyeksponowanie skrajów pasma jest porządane.

 

Podaj proszę więcej szczegółów, w jak dużym pomieszczeniu system będzie pracował, z jakim wzmacniaczem współpracował, jakie są Twoje preferencje brzmieniowe.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy powyższych kolumn oraz praktycznie pełnej oferty konkurencyjnych konstrukcji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wybierać spośród monotorów JBL, to wskzałbym na serię Studio (220 lub 230). Porównywałem bezpośrednio te dwie serie (podłogowe Arena 180 vs Studio 280) i Arena wypadła blado w każdym gatunku muzycznym. Studio po prostu lepiej nadają się do muzyki. Do tego stopnia, że sprzedawca po podłączeniu Areny sprawdzał, czy grają wszystkie głośniki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Mam pomiary zrobione przez kolegę z forum i nigdzie nie spada poniżej 4,8 Ohm.

Dotyczy to zresztą tylko wąskiego fragmentu 180 Hz + - 20 Hz.

Pasmo liniowe do 21 kHz i to już od około 50 Hz. Żeby tak wszyscy producenci ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Też chciałbym się poradzić czy to dobry pomysł. Mam wzmacniacz Cambridge Audio azur 340A, 

Moc wyjściowa 40 W/ 8 Ω 50 W/4 Ω
Impedancja wejściowa 40 kΩ
Sugerowana impedancja kolumn 4 do 8 Ω

Pomieszczenie ok. 20 m kwadratowych. Słucham głównie muzyki ze Spotify Premium, mp3, 320 kbps. 

Muzyka: głównie rock, trochę klasyki i jazzu, delikatna elektronika. Czasami brzmienia garażowe ale od tego jest adapter i wzmacniacz Unitra ;) Dźwięk raczej ciepły.

Z postów tu zamieszczonych wiem już, że seria Studio jest lepsza ale to dwa razy drożej a ja chciałbym zmieścić się w 800 - 900 zł. Zresztą chyba do tego wzmacniacza i słuchanie muzyki ze Spotify to nie ma sensu kupować droższych?!

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak raczej ciepły, to nie Studio, ale właśnie Arena.

Zmieścisz się jeśli chodzi o nowe nawet z dostawą:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

droższe zawsze można kupić, bo to kolumny mają największy wpływ na jakość systemu.

A poza tym - nie takie kolumny tu ulepszano  ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.