Skocz do zawartości
IGNORED

DVD czy CD


kroolik_wodny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moj zestaw to: NAD 304, ESA Continuum i Cambridge Audio CD4.

Wzmacniacz bede oczywiscie niedlugo wymienial na "prawdziwy".

Pozostaje jednak kwestia napedu. Tu sprawa sie komplikuje

poniewaz mam zamiar kupowac tez stacjonarne DVD (w celu ogladania filmow).

No i wlasnie nie wiem czy przypadkiem nie da sie upiec

dwoch pieczeni przy jednym ogniu. Ja widze 2 wyjscia:

1. Kupno taniego DVD ~500 pln i oddzielnie CD ~2000pln.

2. Kupno tylko drozszego DVD i uzycie go rowniez do stereo.

Sek w tym ze jakos nie chce wydawac duzo pieniedzy na nowy CD.

 

Naleze do zwolennikow teorii ze najwieksze znaczenie maja

kolumny, mniejsze wzmacniacz i najmniejsze naped.

Tak jak w studio nagraniowym najwieksze znaczenie maja mikrofony

ich ustawienie, itd.

 

Tak wiec co sadzicie o DVD jako zrodle dzwieku stereo za powiedzmy

okolo 2500 - 4000 pln.

Na przyklad taka YAMAHA DVD-S830

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Albo PIONEER DV-668

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niewatpliwa zaleta tych urzadzen jest odtwazanie DVD-Audio

a w przypadku pioneera nawet SACD.

Obydwa maja przetworniki 192 kHz/24-bity ale

czy jest mozliwosc upsamplingu zwyklych plyt CD.

 

Poniewaz nie bardzo chce kupowac nowy CD a DVD

bede bral na pewno, moje glowne pytanie brzmi:

Czy kupowac drzozsze w poszukiwaniu dobrego dzwieku stereo

czy kupic byle co tylko do ogladania filmow bo

z DVD i tak sensownego dzwieku stereo sie nie wydusi?

A moze kupic uzywanego CD Meridiana na przyklad i DVD za 199 pln?

 

ps.

Oczywiscie jak bede mial okazje wykonania odsluchu

to z niej skorzystam ale watpie czy w moim

miescie bedzie mozliwe polaczenie takiego DVD

z dobrym torem stereo w obrebie jednego sklepu.

 

--

 

pozdrawia

Kroolik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Poczytaj tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

może pójdzesz tą drogą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie rozumiem ... jak mozna kupowac DVD do sluchania plyt cd .... nonsens ... a czytanie formatu SACD i tym podobnych bzdetow nie przemawia do mnie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kroolik

Mam takiego podobnego Pioneera, tyle ze w wersji amerykanskiej (zajzyj na link w "o mnie"), patrzac na wyglad to moze byc to nawet model o jeden wyzej (choc cenowo niezabardzo, pozatym nie wyglad tu jest wyznacznikiem). Poszukaj jakie on ma D/A, moj zbudowany jest na 24/192 Burr-Brown-ach (po 3 kosci na kazdy kanal) i powiem Ci ze mialem w zyciu kilka CD i DVD playerow i ten GRA. Napewno wart swojej ceny (tymbardziej ze kupilem na Audiogon.com za 1/2 nowego).

Zaleta, jest napewno kompatybilnosc z SACD. Pare lat temu napalilem sie na tego Panasonica RP 91 (RP71 w Europie) ze wzgledu na DVD Audio, tak jako ciekawostke. Rzeczywiscie byla to tylko ciekawostka, wartosci audiofillskich to niewiele w tym bylo, ale SACD to juz inna bajka. Moim zdaniem nieunikniona przyszlosc audiophilskich nagran, co zreszta mozna zaobserwowac na rynku (co raz to wiecej CD/SACD). Nie zrozym mnie zle. Dziek przestrzenny to ciagle ciekawostka i fajne efekciarstwo dla laikow, gosci gdy przyjada na obiad. SACD dwukanalowe to jest to, co tygryski lubia najbardziej. Dynamika...rozciagniecie...detalicznosc, opadla mi szczena kiedy pierwszy raz odpalilem.

Musze Ci sie przyznac, ze mam ten sam dylemat. narazie postanowilem zmaksymalizowac KD (nowy wzmak, lepszy center) a potem, jak Bog da, powoli skladac drogi system PURE STEREO (wlasnie jestem w trakcie prac wstepnych nad budowa klona Proac resp1) jako pierwszego elementu.

Cokolwiek postanowisz zycze powodzenia

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl dobry tyle ze troche niepraktyczny. Kupujac "kombajn" placimy za pakiet, wiec wszystko jest tansze niz pojedyncze sekcje tego odtwarzacza kupione osobno (gdyby bylo to mozliwe, oczywiscie). Gdyby z mojego DVD wyjac, nota bene dobry DAC, wlozyc go w efektowna obudowe, jakies bajeranckie swiatelko, wymyslna nazwa i juz mamy dwa urzadzenia w tej samej cenie (ok.4K kazde) choc przed chwila bylo to tylko jedno za ta cene. Takie sa prawa rynku. Kupujac "kombajn" idziemy na kompromis: dobre podzespoly, niezle kosci ale wszystko upchniete w jedna puszke.

Pozatym, nie jestem pewien czy wszyscy zdaja sobie sprawe z faktu ze...uwaga...odkrycie...technika posuwa sie naprzod, i to co wczoraj trzeba bylo rozdzielac, pakowac w obobne obudowy, jutro wszystko to razem bedziemy nosic w kiwszeni jako wolkmana. Niedowiarkow odsylam do prasy fachowej (podkreslam fachowej) gdzie coraz to ukazuja sie testy kart dzwiek. do PC, urzadzen MP3 itp. i coraz to czesciej urzadzenia te zaskakuja swoimi mozliwosciami ( przykladem moze byc ten Samsung, o ktorym tak glosno na forum, kto by ponyslal...5 lat temu ze audiphile beda rozmawiac i analizowac dzwiek wyplywajacy z koreanskiej puszki :)

Chcac czy nie, za pare lat (moze nawet nie) ciezko bedzie kupic zwykly, tani CD player. Ty lepsze podziela los adapterow analogowych, ktore dzis stanowia rarytas i sa wyborem tylko niewielkiej liczby, starej szkoly audiophili.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.