Skocz do zawartości
IGNORED

ONKYO 9050 czy MARANTZ 6005


Piciu36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze

 

Zwracam się do was z następującym pytaniem chciałbym poznać wasze opinie kwestia dotyczy dwóch wzmacniaczy jak wyżej w opisie, może ktoś ma wyżej wymienione sprzęty albo miał możliwość ich posłuchać, który do was przemawia jako ciekawszy brzmieniowo, co powiecie o DACACH w obydwu wzmacholach, który ewentualnie waszym zdaniem jest bardziej przyszłościowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku lat Onkyo A-9050 jako drugi wzmacniacz pracujący z kolumnami Indiana Line Diva - piękna synergia (wcześniej z Usherami V-601 - tu było zbyt jasno, ostro). Cóż mogę napisać...nie znam brzmienia Marantza ale Onkyo zapewni Ci w miarę równy, dosyć żwawy z leciuteńko podbitym basem (ale nie dominującym lecz potrafiącym przyłożyć gdy trzeba) dźwięk, i, muszę tu dodać, że... bardzo szczegółowy wręcz analityczny. Góra w żadnym wypadku nie jest dominująca ani jakaś ostra.

 

Co do DAC`a uważam, że w tym przedziale cenowym jest świetny, nawet rzekłbym, że warto czasem skonfrontować podłączenie CD raz to interkonektem analogowym, a raz cyfrowym może się tu okazać, że to drugie połączenie wygra (!). Mając go tę trochę czasu wyróżnia się świetną funkcjonalnością (mam do niego masę urządzeń podpiętych: tv, sat - cyfrowo. Blue ray, tuner i czasem CD - analogowo). Wykonanie jest więcej niż dobre. Jedynie pilot jakiś taki delikatnie niedorobiony. Generalnie dla mnie to był udany zakup i wygrał z Yamachą (zbyt podkreślała skraje pasma), Denonem (och już prawie go miałem mieć tylre że brak był DAC`a)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Porównując bezpośrednio wzmacniacz Onkyo A-9050 i Marantz PM6006 (następca modelu PM6005), na drobny plus przemawia trochę lepszy przetwornik w urządzeniu Marantz. Natomiast są to poza tym bardzo porównywalne wzmacniacze, oferujące jednak trochę inne brzmienie. Marantz jest lekko ocieplony, szczegółowy z dobrze kontrolowanym, punktowym basem. Onkyo natomiast jest szczegółowe, lekko eksponujące skrajne pasma, dynamiczne. Do spokojniejszych gatunków muzycznych bardziej sugerowałbym Marantza, do szybszej muzyki - Onkyo. Oczywiście wybór wzmacniacza jest także uzależniony od kolumn z jakimi integra będzie współpracowała.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Onkyo A-9050 i szybko się go pozbyłem, dla mnie zdecydowanie brakowało góry, blachy perkusji ledwie było słychać, gdzieś ginęły jakby były na drugim planie, ale jeśli ktoś lubi trochę ciemniejsze brzmienie, to całkiem fajny wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, to całkiem inne wzmacniacze. Jednak nie wiem z czym sluchsles go Clans gdyż to onkyo określił bym jako ten wzmacniacz bardziej otwarty na górze pasma. Marantz jest szczegółowy dokładny bardzo miły w odsłuchu jednak może mu brakować momentami mocnego uderzenia w elektronice.

 

Piciu z jakimi kolumnami będzie to współpracować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Marantz pm6005 oferuje bardziej muzykalne brzmienie od Onkyo 9050. Obydwa są, jak to salon napisał szczegółowe, ale w Marantzu góra jest dokładniejsza, nadaje muzyce jakby głębi trójwymiarowości, a Onkyo jest nieco mniej finezyjnie. W ogóle jako taki Marantz ma fajna głębię wśród wzmacniacz tego budżetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 Home - to w chwili obecnej będzie grać z Tannoyami V4 ale napewno kolumny będą kiedyś zmieniane i chciałbym aby w przyszłości też mógł taki wzmacniacz trochę posłużyć, nie zamierzam go za szybko wymieniać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam soki ze podczepiam się pod wątek ale czy MARANTZ 6005 i nowy 6006 róznią się co do sposobu nagłosnienia ? a może ktoś marantza słuchał z kolumnami ELAC F6 bo taki zestaw mam możliwość zakupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo to wybitne wzmacniacze ale z czasem uważam, że wybitne dla trance/hause reszta ujdzie. Co dla niektórych będzie oznaczać "zbyt" cyfrowo i owszem tak można odebrać. W jazzie, vokalnej i innej muzyce gdzie szukamy barwy i emocji Onkyo polega ale w electronice rządzi. Marantz znowu dla rocka będzie zbyt delikatny ale resztę poda lekko ocieploną co będzie bardziej uniwersalne. W ogólnej ocenie muzykalności wybrałbym marantza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy np Marantz ma wystarczająco mocy aby w przyszłości po ewentualnej zmianie kolumn na inne może większe napędzić je bez problemu? Posiada bodajże 2x45W przy 8 OHM, wiem że dużo osób opisywało go w zestawieniu np z zmonitorami, a z podłogówkami dobrze będzie sobie radził?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz jest wydajny, spokojnie poradzi sobie z większością podłogówek o standardowej skuteczności. Do kolumn Tannoy zdecydowanie polecam integrę Marantz.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Di tannoya zdecydowanie marantz. Więc jeśli nie wykienisz ich w ciągu najbliższej przyszłości no to wybór jest prosty.

Większe czyli jakie? Klipsch ok, ale już z melodika, bostonami, jbl będzie.mial problem.

 

 

@ztwoorek debuty f6 możesz brać w końcu ktoś je docenił. Co do elektroniki do lepszą cena jest obecnie na 6006. A do elacow dobrze też zastanowić się nad nadem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ma też znaczenie aby wzmacniacz posiadał wyjścia optyczne + coaxial akurat w tych opisywanych modelach one są (to na bardzo duży plus) zastanawia mnie wersja Marantza 6006 - powiedzcie mi czy jest sens dopłacać do tej wersji skoro wersja 6005 jest jak by nie było sporo tańsza a czy są różnice?

 

Co do muzyki jakiej słucham było kilka postów wyżej to : instrumentale, pop, troszkę rocka - zależy mi na szczegółowości, detaliczności, dobrej scenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do muzyki jakiej słucham było kilka postów wyżej to : instrumentale, pop, troszkę rocka - zależy mi na szczegółowości, detaliczności, dobrej scenie

 

Mój głos pewnie nie będzie obiektywny ale patrząc czego oczekujesz i do jakiej muzyki oraz to co pisze branża (Q21,S4Home) to lepszym wyborem byłby ten Onkyo.

Czyli rock i pop plus oczekiwana detaliczność plus dynamika tu zwycięzcą byłby A9050.

Najlepiej posłuchaj ich obu na swoich płytach i dokonaj wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wybrać się do sklepu i posłuchać ale w warunkach sklepowych to wszystko brzmi inaczej taka prawda jest, inna akustyka i w ogóle, odsłuchiwałem kiedyś ONKYO 9010 w sklepie wydawał się OK, gdy go kupiłem po pewnym czasie okazało się, iż jednak ma braki - teraz niechciałbym popełnić takiego samego błędu gdyż obydwie kwoty czy to ONKYO9050 czy MARANTZ 6005 to już trochę inny pułap cenowy niż ONKYO 9010

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj sobie także coś mocniejszego przynajmniej pokroju np. NADa 356 czy CA 651. To co robisz to zamiana jednego wzmacniacza 40W na inny. Fakt może z pewnym zapasem mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypozycz go do domu.

 

Prawda jest taka że brzmienie wzmacniacza trudniej oszacować. I wieksza kasa może spowodować że nie osiągniesz zamierzonego celu. Fakt faktem może nad 356 powinien znaleźć się w Twoich rozważaniach.

 

Najpierw przetestował bym jednak wzmacniacz w domowych warunkach.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanych rzeczy trafiłem jeszcze na coś takiego Harman Kardon 980HK co mówicie o tym wzmacniaczu??? może by dobrać do niego jakiegoś DAC-a i byłby fajny zestaw? miał ktoś okazję posłuchać takiego zestawienia czyli HK980 + DAC, ewentualnie co myślicie o tym wzmacniaczu w porównaniu do NADA 326 bądź też do ONKYO 9050 lub Marantza 6005

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman gra gęsto, dźwiękowo podobnie do nada. Ale bardziej mieliscie. Nad ma ładniejsza górę. Zupełnie inny dźwięk niż onkyo 9050.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Ciekewe że mamy rok 2019 marzec i te modele wciąż są. hmmm...

i nic sie nie zmieniło

ja bym wybrał Marantza za wygląd -wreszcie coś co nie wygląda jak pudełko do butów , Onkyo za solidne bebechy i wypasioną konstrukcje , i Yamahę za funkcjonalność - bluetooth na słuchawki ! wreszcie ktoś pomyślał że ja i sprzęt to nie jedno i nie powinienem być na kablu.

ale w roku 2019 wciąż nie ma co wybrać..

Piciu36 co Ty wybrałeś i jak Ci z tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Robert67 napisał:

Ciekewe że mamy rok 2019 marzec i te modele wciąż są. hmmm...

i nic sie nie zmieniło

Ponad czasowe brzmienia ? To prawda wykonanie Marantz'a osobiście też mi się podoba. Ma swoje smaczki. Do tego zestawienia dorzucił bym NAD i Denon.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chcac kupic CD przegladam rozne i sa tam dosc czesto NADy, Roksany, Marantze i Yamahy. Zona mowi, ze NADy wygladaja jak tani badziew. Moze to dlatego sa tak rzadko dostepne w UK, bo tutaj naprawde kupuje sie oczami. Roksanowi dostaje sie za zabawkowy pilot (syn sie oburzyl, ze moze miec transparentny kolor, to pewnie jakas zabawka). 

Wydaje mi sie, ze pewne firmy stawiaja w roznym stopniu na jakosc, funkcjonalnosc i na wyglad, jakby nie mozna bylo polaczyc na rownym stopniu kazde z tych rzeczy, ze stopniowaniem w gore wraz z cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.