Skocz do zawartości
IGNORED

Używany JVC X3


darekguma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu szukam przyzwoitego projektora do 5tys, małe zabawki mnie nie interesują. Czy taki jvc x3 jest godny uwagi. Ekran 108' biały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej godny uwagi..kupilem dokładnie ten model w podobnych pieniądzach i jestem zachwycony. Wczesniej mialem Sony HW15, zreszta niewiele tanszy od X3, po zainstalowaniu X3 zaczalem sie zastanawiac nad sprzedaza Sonego bo szczerze powiedziawszy myslalem ze jest popsuty, roznica w jakosci na korzysc JVC byla tak duza ze nie chcialo mi sie wierzyc ze Sony swieci tak blado. Przede wszystkim kontrast i nasycenie kolorow to zupelnie inna liga niz moje dotychczasowe projektory (Infocus X10, Mitsubishi HC7000 oraz Sony HW15). Obraz jest bardzo zywy, glebia doskonala, odwzorowanie kolorow po niewielkim retuszu jak na moje oko bardzo dobre. Po zakupie JVC przestalem myslec o tym czy mam jakies niedociagnieca w obrazie. Wiem ze to nie jest najlepszy projektor na swiecie ale w tej cenie uwazam go za na tyle dobry ze nie szukam dalej, poprostu chce sie na taki obraz patrzec i sprawia to wielka frajde. Nie oglądam 3d ale w 2d świeci bardzo dobrze. U mnie ekran ma 110", pomieszczenie zaciemnione, ogladam w trybie normalnym, przy tej wielkosci obrazu jasnosc jest wystarczajaca. Za 5k tylko brać i cieszyć się obrazem.

 

Przy okazji polecam serwis JVC w Warszawie. Moj egzemplarz mial problemy po zakupie, slabo reagowal na pilota i byl problem z handshake, slabo widzial sie ze zrodlem. Panowie w seriwsie po 15 sekundach wiedzieli o co chodzi. Wgrali mi nowy soft, przeprowadzili kilka modyfikacji. Calosc 350pln brutto. Po przegladzie sprzet chodzi idealnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej godny uwagi..kupilem dokładnie ten model w podobnych pieniądzach i jestem zachwycony. Wczesniej mialem Sony HW15, zreszta niewiele tanszy od X3, po zainstalowaniu X3 zaczalem sie zastanawiac nad sprzedaza Sonego bo szczerze powiedziawszy myslalem ze jest popsuty, roznica w jakosci na korzysc JVC byla tak duza ze nie chcialo mi sie wierzyc ze Sony swieci tak blado. Przede wszystkim kontrast i nasycenie kolorow to zupelnie inna liga niz moje dotychczasowe projektory (Infocus X10, Mitsubishi HC7000 oraz Sony HW15). Obraz jest bardzo zywy, glebia doskonala, odwzorowanie kolorow po niewielkim retuszu jak na moje oko bardzo dobre. Po zakupie JVC przestalem myslec o tym czy mam jakies niedociagnieca w obrazie. Wiem ze to nie jest najlepszy projektor na swiecie ale w tej cenie uwazam go za na tyle dobry ze nie szukam dalej, poprostu chce sie na taki obraz patrzec i sprawia to wielka frajde. Nie oglądam 3d ale w 2d świeci bardzo dobrze. U mnie ekran ma 110", pomieszczenie zaciemnione, ogladam w trybie normalnym, przy tej wielkosci obrazu jasnosc jest wystarczajaca. Za 5k tylko brać i cieszyć się obrazem.

 

Przy okazji polecam serwis JVC w Warszawie. Moj egzemplarz mial problemy po zakupie, slabo reagowal na pilota i byl problem z handshake, slabo widzial sie ze zrodlem. Panowie w seriwsie po 15 sekundach wiedzieli o co chodzi. Wgrali mi nowy soft, przeprowadzili kilka modyfikacji. Calosc 350pln brutto. Po przegladzie sprzet chodzi idealnie :)

Wielkie dzięki za odpowiedź. Zdaje sobie sprawę, ze są lepsze projektory ale zwyczajnie na nie mnie nie stać i w tych pieniądzach padło na X3 za 4100zł. Mam nadzieję że będę zadowolony. Jak się ogarnę z instalacja to coś napiszę. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jvc , to klasa sama w sobie :) Mam ciut wyższy model i także olałem 3D . 3D lepiej pracuje w Sony poprzez silniejszą lampę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt godny uwagi, jak za te pieniądze to się nie zastanawiać tylko kupować. Tylko mam nadzieje że masz odpowiednie warunki dla tego JVC tj. ciemne ściany i sufit? Bo jak masz biały salon/pokój to nie wykorzystasz jego potencjału. Bedziesz mial bardzo blady obraz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy ściany fioletowo-szare, sufit biały ale trwaj pertraktacje z żoną o zmianie koloru w okolicy ekranu. Zobaczymy jak się to skończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ekran jaki? Dosyc duzo eksperymentowalem z roznymi tkaninami na ekran do X3, w moim ciemnym pomieszczeniu najlepiej sprawdzil sie kolor bialy, bialy raczej w kierunku cieplym (?) a nie typowo neutralnym/zimnym. Na szarym ekranie nie bylem w stanie wyciagnac z X3 w pelni bialego koloru. Kontrast i nasycenie kolorow na szarym zdecydowanie na plus jednak calosciowo uwazam to zestawienie za mniej trafione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego JVC ja bym dał tylko ekran biały 1.0-1.2gain z uwagi na moc lampy tego projektora. Jak dasz szary obraz bedzie za ciemny... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, zabrałem się dzisiaj za montaż proja i mam malą zagwozdke. Projektor poświęciliśmy pod sufitem do góry nogami i okazuje się ze obraz wyświetlany jes tylko do połowy ekranu a pozostała część na suficie. Wieszak około 10 cm wysokości. Czy ten projektor tak ma, i musze go zamontować na półce pod sufitem w pozycji normalnej?. Shift obniżony do maxa. Projektor JVC Że.

 

 

 

Witam, zabrałem się dzisiaj za montaż proja i mam malą zagwozdke. Projektor podwieszony pod sufitem do góry nogami i okazuje się ze obraz wyświetlany jes tylko do połowy ekranu a pozostała część na suficie. Wieszak około 10 cm wysokości. Czy ten projektor tak ma, i musze go zamontować na półce pod sufitem w pozycji normalnej?. Shift obniżony do maxa. Projektor JVC x3 .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie jest przesunięty w prawo lub w lewo lens shift bo to ogranicza nie raz regulacje góra dół. Powinienes bez problemu zjechać do podłogi. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie jest przesunięty w prawo lub w lewo lens shift bo to ogranicza nie raz regulacje góra dół. Powinienes bez problemu zjechać do podłogi. ..

Zrobiłem szybkie przemeblowanie i projektor postawiłem na słupku 50 cm od sufitu w pozycji normalnej i zakres regulacji jest ok. Trochę. To żenujące ze taki projektor nie ma takiej możliwości gdy wisi na wieszaku. No to mam problem:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być nie tak z lens shift em. .. Na pewno regulacja powinna być identyczna czy by stał normalnie czy podwieszony do góry przy suficie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem szybkie przemeblowanie i projektor postawiłem na słupku 50 cm od sufitu w pozycji normalnej i zakres regulacji jest ok. Trochę. To żenujące ze taki projektor nie ma takiej możliwości gdy wisi na wieszaku. No to mam problem:(

A zmieniles w ustawieniach pozycje obrazu na "wiszaca"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pozycja obrazu nie ma nic wspólnego z regulacją Lens shift....

Może po prostu Lens shift w jakiś sposób uległ awarii...

@darekguma musisz zaciągnąć rady jakiegoś użytkownika twojego modelu czy u niego ta regulacja przy montażu sufitowym (do góry nogami) sprawia taki sam problem. .. chociaż tej klasy projektor powinien mieć i raczej ma wystarczającą regulację a w Twoim przypadku albo coś się zacieło lub popsuło...

 

Napisz na forum Maćka Kopra na hdtv o swoim problemie... jest tam forumowicz który handluje używanymi JVC więc jest w temacie i na pewno rozwiążesz problem... poza tym sam Maciek widział i kalibrował wiele egzemplarzy JVC i gdyby był taki problem z zakresem Lens shift w tym modelu to na bank będzie o nim wiedział...Przeczytałem specyfikacje x3 i Lens shift jest bardzo szeroko regulowany podobnie jak w moim sony i u mnie przy montażu sufitowym nie było problemu z regulacją więc mniemam że to raczej awaria lub robisz coś nie tak... bo nawet zakładając że projektor ma skrajnie ustawioną regulacją poziomą to tak takie ustawienie nie powinno tak bardzo ograniczać regulacji pionowej...

Czy projektor masz zamontowany na środku ekranu jeśli chodzi o jego szerokość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmieniałem pozycję obrazu, proj ustawiony na środku, co do samego ls to wydaje mi się że jest coś nie tak, dzisiaj będę miał odp z serwisu. dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba się wyjaśniło w czym problem, poprzedni właściciel wymieniał uszkodzony napęd z ls poziomy i złe ustawili optykę, zadeklarowali się że to poprawią. Na drogi tydzień wysyłam im proja, serwisu wawy Qes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o ten serwis mi chodziło ;)

 

Ja do mojego x3 założyłem nową lampe i opad szczęki :0 obraz po prostu zwala z nóg..ilość detali w ciemnych scenach jest niesamowita...myślę że w jvc 1000-1500 godzin to absolutne maksimum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp, lampa była wymieniana w grudniu a na liczniku 130 godzin ale tak na prade to ciężko stwierdzić bo ilość godzin można wykasować z poziomu menu co jest trochę chore, rozumie ze przez menu serwisowe można skasować ale z poziomu użytkownika to lekkie nieporozumienie.

 

A jeszcze jedno, gdzie kupowales lampe?, jak uporales się z ustawieniami obrazu, jakas kalibracja, czy na "oko", a może jakieś sprawdzone ustawienia z neta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy masz na ebayu po 150 euro za oryginalną żarówkę Philips/Osram.

Kalibracji profesjonalnej nie robiłem bo nie widzę specjalnie potrzeby.

O ustawieniach z netu zapomnij, niby jak ktoś z forum ma wiedzieć jak ustawić projektor w twoim konkretnym pomieszczeniu w którym jest inny ekran, zaciemnienie itd.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ekran bialy, pomieszczenie zamienione, proj ten sam, czyli jakiś kierunek na początek jest, można wiele godzin zaoszczedzic, w poprzednim proju Mitsubishi 3800 wiele godzin spędziłem przy ustawieniach a wprowadziłem ustawienia po kalibracji innego użytkownika na podobnym ekranie plus moje delikatne zmiany i było super jak na ten projektor, i nigdy bym nie wpadł na to, ze można suwakami iść w inną stronę iż wskazuje rozsadek, dla tego pytam. Jak to nie jest problem to daj linka do aukcji z lampą, wolę sprawdzone zakupy niż iść na oślep. Z góry dziękuję za pomoc :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnego linka Ci nie dam ale wejdz na ebay.com i wpisz JVC X3 bulb. W Stanach sprzedaja ponizej 100 dolcow zarowki Philipsa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o ten serwis mi chodziło ;)

 

Ja do mojego x3 założyłem nową lampe i opad szczęki :0 obraz po prostu zwala z nóg..ilość detali w ciemnych scenach jest niesamowita...myślę że w jvc 1000-1500 godzin to absolutne maksimum.

Ta maks ilość godzin to bardzo indywidualna sprawa - zależy od używanego trybu pracy lampy oraz od gain i rozmiaru ekranu - czyli uzyskiwanej jasności obrazu.

Tak "eksploatacyjnie" dobrze mieć biały ekran (g>=1.0) i nie za duży ekran, wtedy na początku przyciemniasz obraz maksymalnie przymykając przesłonę a w miarę eksploatacji projektora i zużycia (ciemnienia) lampy coraz bardziej otwierasz przysłonę. Wydaje mi się, że wszystkie modele JVC mimo doskonałych natywnych czerni i kontrastu mają przysłonę o ustawianej przez użytkownika aperturze.

 

... ilość godzin można wykasować z poziomu menu co jest trochę chore, rozumie ze przez menu serwisowe można skasować ale z poziomu użytkownika to lekkie nieporozumienie...

Wtedy z wymianą lampy musiałbyś drałować do serwisu, a tak wymieniasz ją sobie sam. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, trochę to trwało, ale proj wrócił z serwisu i wszystko działa jak należy. Tak jak pisałem wcześniej przy wymianie silniczka z LS żle ustawili soczewkę. Wczoraj powiesiłem proja, teraz wiele godzin naustawienie obrazu bedzie potrzebne. tak na szybko musze przyznać,że te projektory dają nieco inne wrażenie a raczej odbiór obrazu a niżeli np. jak poprzedni Mitsu 3800 który był bardzo przyzwoitym projem. obraz nie daje po oczach, kolory takie jakieś plastyczne, przynajmniej na moje oko. Co do czerni się nie wypowiadam bo muszę jeszcze przemalować biały sufit na coś ciemniejszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zabardzo czym zrobić aby nie przekłamywały, telefonem mogę strzelić ale to chyba nie ma sensu, tak jaj pisałem mam biały sufit i bardzo odbija w jasnych scenach i wygląda to nie specjalnie. W scenach ciemnych, mieszanych jest całkiem przyzwoicie ale do ideału jeszcze daleka droga, na jaskinię nie mogę sobie pozwolić bo to pokój do wszystkiego, także szukam kompromisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zabardzo czym zrobić aby nie przekłamywały, telefonem mogę strzelić ale to chyba nie ma sensu, tak jaj pisałem mam biały sufit i bardzo odbija w jasnych scenach i wygląda to nie specjalnie. W scenach ciemnych, mieszanych jest całkiem przyzwoicie ale do ideału jeszcze daleka droga, na jaskinię nie mogę sobie pozwolić bo to pokój do wszystkiego, także szukam kompromisu.

Nie musisz szukać kompromisu .... wiesz co mam na myśli ;)))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.