Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz PM6005 - zmiana na PM7005 lub PM8005


robixx1

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam Marantza PM6005. Moje pytania są następujące.

 

1. Jak bardzo odczuwalna byłaby zmiana posiadanego przeze mnie PM6005 na PM7005 lub na PM8005.

2. Czy warto zamiast do PM 7005 dokładać do PM8005? (oprócz różnic konstrukcyjnych w pomiarach wychodzi podobna moc)

3. Czy skok jakości zrekompensuje brak DACa?

4. Czy charakter brzmienia PM7005 i PM8005 jest podobny do PM6005?

5. Czy większa moc rekompensuje brak funkcji loudness, którą się podpieram przy cichym słuchaniu?

6. Czy lepszą opcją byłaby zmiana kolumn Tonsil Maestro II 180 na inne? Po głowie chodzą mi zbierające dobre opinie STX Electrino 250.

 

* Ewentualnie proszę o inne sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jesli posiadasz wzmacniacz Marantz PM6005, to sensownie jest zmienić na model PM8005. Pośredni PM7005 będzie oczywiście lepszy, jednak różnica moim zdaniem nie jest warta strat związanych ze zmianą. Model PM8005 ogólnie charakter ma podobny do PM6005, jednak pod każdym względem jest lepszy. Przede wszystkim znacznie lepsze wypełnienie, gładkość dźwięku, większa dynamika, dokładność.

Na pewno zmiana kolumn Tonsil Meastro na STX Electrino wniesie dużo dobrego do dźwięku, natomiast aby ustosunkować się do Twoich sugestii, potrzeba więcej informacji. Napisz proszę jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz. Opisz także, co podoba Ci się, a co chciałbyś zmienić w brzmieniu Twojego aktualnego systemu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tego Marantza 6005 do kolumn Maestro 180.

6005 ma potencjał , a to są niestety kiepskie kolumny.

Tak że inne kolumny to nie tylko lepsza opcja, ale jedyny kierunek w dodatku tańszy.

Kupowanie do tych meastro nawet pm7005 jest kolejnym wyrzucaniem kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmiana kolumn, to na jakie?

Słuchałem PM6004 z Dali Zensor 7 i Monitor Audio i jakoś efektu wow na mnie nie zrobiły. Uważam, że nie są warte 2 razy tyle co dałem za maestro.

Słuchał ktoś te STX electrino 250 z Marantzem.

 

Muzyki słucham różnej z przewagą elektroniki. JM Jarre, Massive Attack, Moby, Royksopp, itp. Pokój około 20 m prostokąt. Kolumny stoją na krótszym boku.

 

Czego oczekuje: Lepszej dynamiki i pełniejszego dźwięku przy cichym słuchaniu. Wydaje mi się, że gdy potencjometr głośności jest w okolicach "godziny 11" to dźwięk zaczyna się zlewać. Chyba zaczyna wtedy wzmacniaczowi brakować mocy.

 

Za PM 7005 przemawia dac z USB.

 

Ciekawą propozycją wydaje się być Yamaha a-s 801, ale ceny jeszcze nie ma podanej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie Monitor Audio ( mr4,6 bx6?), ale za 2,5 k można trafić używane RX6 (obecna seria silver) na gwarancji do elektronicznej muzy są świetne.

Dali gra cieplej, soczyściej i może przyzwyczaiłeś się do osuszonego brzmienia maestro?

Wspomniany stx electrino 250 gra też bardziej jak Dali 7, niż te maestro, czyli dynamicznie, cieplej.

Może napisz co podoba ci się w maestro, bo według mnie są słabe w takiej muzyce- słaba dynamika, wątły i niedokładny bas.

Zresztą dokładać kasy niema co, bo już podobne cenowo i gabarytowo kolumny jak magnat quantum 675, canton gle, melodika bl40, Monitor audio bx5( tańsze id Rx) rozwalają maestro 180.

Pomysł z yamahą to spory krok w bok owszem model as 500, czy as700 jest mocniejszy od 6005 i efekciarsko gra skrajami, ale brzmi bardziej płasko, nie ma lepszej głębi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Do Maestro szkoda brać droższego wzmaka. Ale jeśli je wymienisz to będzie lepiej.

Na wstępie o wzmakach. Uważam że dokładanie do 7005 jest bezsensowne. Gra podobnie z kolei 8005 gra już dużo lepiej. To faniejszy klocek.

Co do kolumn to nie dziwię się że zensory ci nie soasowaly i to z 6005 do elektroniki. Bo ona elementy do elektroniki się średnio nadają. A w połączeniu to już wogole. Sprawdź klipsch rp260, heco music style 1000. I już w połączeniu z marantzem będzie lepiej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kolumn w twoim systemie to podstawa zostawił bym 6005 i przesłuchał kolumn Davis Acoustics Maya oraz Harpie Graffiti.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robixx1 słucham tej samej muzyki co ty i też miałem maestro 180 nawet nowe i na początku byłem w niebo wzięty ale po jakimś czasie concepty 6 od dali szybko pokazały do czego nadaje się ten model tonsila.(trochę Ci zazdroszczę każdą płytę będziesz poznawał na nowo , z każdym smaczkiem który słychać w tle a który maestro nie odtworzył )Obecnie posiadam zensory 7 i jak dla mnie to są naprawdę miło grające kolumny . O niebo lepsze od wcześniejszych ale tobie na odsłuchu nie przypadły do gustu więc co osoba to inne zdanie i rada.Generalnie skup się na wymianie kolumn bo tutaj najwięcej ugrasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup sobie używane kolumny Dynaudio Audience lub Tannoy serii M, starsze Dali, może Audience to nawet ten tani Marantz pokaże pazura. Jeśli masz jednak trochę odwagi to zapoluj nad starszą serią Marantza PM 7000, 7200, 68 czy 8000, a będziesz wniebowzięty. Kupowanie tanich polskich paczek jest nieekonomiczne, bo za spore pieniądze otrzymasz tani produkt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też uważam, ze należy wymienić kolumny, PM6005 możesz zostawić. Do odsłuch dorzuciłbym jeszcze Tannoy DC6T, które możesz kupić do 2500 zł i to już o wiele wyższa klasa kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Przeważają głosy mówiące o wymianie kolumn.

 

Brałem pod uwagę PM7005 bo jego cena w UK wyjdzie około 2200,00 PLN biorąc pod uwagę kurs funta, a PM8005 niecałe 3000,00 PLN. Mój PM6005 ponad dwa lata temu kupiłem za niecałe 1300,00 PLN. W takiej cenie ciężko znaleźć coś lepszego.

 

Tonsil Maestro to pozostałość po kinie domowym (grały z Yamahą rxv671). Zgadzam się z tym co na temat Maestro napisał arekm - "słaba dynamika, wątły i niedokładny bas". Dlatego zaczynam się rozglądać za elementem systemu który pozwoli mi pójść krok, a może dwa do przodu.

 

Jakie propozycje kolumn do max 2500,00 PLN za parę można brać pod uwagę. Zależy mi na bass-reflexie z przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2500 za uzwyki zdecydowanie jak radził kolega wyżej tannoy dc6t albo starsze modele dali.

3000 za 8005 to dobra cena ale nie bój się to nie ucieknie a wymiana kolumn więcej wniesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słuchał ktoś Marantza PM6005 z Kefami C7? Są w cenie którą spokojnie mogę zaakceptować. Ewentualnie Magnat Quantum 677.Tylko boje się bass-reflexu z tyłu. A może Polk AudioTSx330T.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę przesłuchaj Tannoy DC6T lub nawet SE . Jeżeli masz znajomych w UK to daj znać na PW to podeślę Ci adresy.

 

Wszystkie, które wymieniłeś to są niższe modele klasowe. I bas reflexu z tyłu bym się nie bał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz i Kef? To tak samo źle jak Rotel z B&W.

 

miałem PM6005 z KEF iQ70 (chyba) nie polecam aczkolwiek komuś może się podobać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robixx1 słyszałem jakieś Maestro kiedyś i wydaje się że kolumny te powinny grać przynajmniej przyzwoicie.

Patrząc na to co piszesz mam nadzieje że masz dopasowane źródło do wzmacniacza i kable głośnikowe powiedzmy nie cieńsze niż 2x2.5mm2, przewód z miedzi beztlenowej długości max 2-3m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Sittek że te połączenia z Kef z Marantzem są przeciętne. Tzn będzie sporo lepiej , ale bas będzie analityczny, bez dobrego dociążenia.

W sumie z Tanoyami też jakiegoś super łupnia basowego nie będzie, ale co kto lubi.

Robixx1 wspomniana przez ciebie najniższa seria Kef C7 jest metaliczna w górze, ma nienaturalnie nabomblowany bas, więc musiałbyś ich koniecznie posłuchać.

SLS piszesz że słyszałeś maestro, ale piszesz w tym samym zdaniu , że wydaje ci się że powinny grać przyzwoicie. To albo słyszałeś, albo nie, tym kolumną nie pomoże jakiś lepszy przewód 2,5mm względem innego 1,5mm.

Może Robixx1 poczytaj o Monitor audio RX6, bywają w tej cenie 2500 z drugiej ręki jako nowe na gwarancji, fajnie zgrywają się z marantzem. Jak masz dojście w uk czy w kraju można już coś dobrego kupić.

Ale nawet Pylon Saphire 25, czy nawet Magnar quantum 675 za 1700pln czyli będące w cenie maestro.Qacoustic 2050, jbl studio 280 też łatwo odsłuchać i są w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję raz słuchać tego Marantza i nie radził sobie nawet z Trianglami Antal ez, które są łatwe w napędzeniu. Bas najzwyczajniej nie nadążał. Tu nie bas refleks z tyłu będzie problemem ale niewydolność wzmacniacza i to bez względu na kolumny, bo do takich podłogówek jakich szukasz trzeba prądu albo wychodzi kicha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Sittek że te połączenia z Kef z Marantzem są przeciętne. Tzn będzie sporo lepiej , ale bas będzie analityczny, bez dobrego dociążenia.

W sumie z Tanoyami też jakiegoś super łupnia basowego nie będzie, ale co kto lubi.

Robixx1 wspomniana przez ciebie najniższa seria Kef C7 jest metaliczna w górze, ma nienaturalnie nabomblowany bas, więc musiałbyś ich koniecznie posłuchać.

SLS piszesz że słyszałeś maestro, ale piszesz w tym samym zdaniu , że wydaje ci się że powinny grać przyzwoicie. To albo słyszałeś, albo nie, tym kolumną nie pomoże jakiś lepszy przewód 2,5mm względem innego 1,5mm.

Może Robixx1 poczytaj o Monitor audio RX6, bywają w tej cenie 2500 z drugiej ręki jako nowe na gwarancji, fajnie zgrywają się z marantzem. Jak masz dojście w uk czy w kraju można już coś dobrego kupić.

Ale nawet Pylon Saphire 25, czy nawet Magnar quantum 675 za 1700pln czyli będące w cenie maestro.Qacoustic 2050, jbl studio 280 też łatwo odsłuchać i są w budżecie.

Napisałem tak jak napisałem bo miałe kontakt z Maestro dawno temu. Sam mam trochę droższy system Marantza i przerobiłem granie na cienkich kablach głośnikowych zarówno linka jak i drut. Autor postu nie napisał nic o źródle ani o kablach poza uwagą że to pozostałość kina domowego.

To samo tyczy się źródła o ile Unitra czy tanie mini Onkyo gra np z PC dobrze to w przypadku Marantza była tragedia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję wszystkim za włączenie się do dyskusji. Każdy głos wnosi coś nowego i uwypukla inne aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

Dla uzupełnienia.

Muzyki słucham przeważnie z plików; 95% flac.Utwory grają z laptopa (foobar2000) przez audiotraka prodigy cube i dalej rca do wzmacniacza. Kable w kolumnach 2x 2,5, jakieś około 10 zł za metr. Przy wzmacniaczu za 1300 zł nie będę wydawał na kable więcej niż 10% jego wartości.

 

Maestro grają przyzwoicie, ale z czasem chce się więcej. Chyba każdy z tego forum to przerabiał. Napisałem, że słuchałem Marantza PM6004 z dali Zensor 7 i monitor audio (nie pamiętam modelu ale kosztowały około 3000 zł za parę) i nie grały aż tak wyraźnie lepiej od maestro żeby warto było wydawać na nie ponad 3000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz to miły wzmacniacz nie do elektroniki i mocnego rocka po prostu. Ale jest stosunkowo uniwersalny i w obecnej cenie wyprzedazowej warty zainteresowania.

 

Robixx1 niestety w audio tak jest. Słuchasz zestawu gra lepiej ale nie jesteś w stanie w ciemno stwierdzić czy to system 200 zł 2 krotnie czy 5 krotnie droższy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję wszystkim za włączenie się do dyskusji. Każdy głos wnosi coś nowego i uwypukla inne aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

Dla uzupełnienia.

Muzyki słucham przeważnie z plików; 95% flac.Utwory grają z laptopa (foobar2000) przez audiotraka prodigy cube i dalej rca do wzmacniacza. Kable w kolumnach 2x 2,5, jakieś około 10 zł za metr. Przy wzmacniaczu za 1300 zł nie będę wydawał na kable więcej niż 10% jego wartości.

 

Maestro grają przyzwoicie, ale z czasem chce się więcej. Chyba każdy z tego forum to przerabiał. Napisałem, że słuchałem Marantza PM6004 z dali Zensor 7 i monitor audio (nie pamiętam modelu ale kosztowały około 3000 zł za parę) i nie grały aż tak wyraźnie lepiej od maestro żeby warto było wydawać na nie ponad 3000

 

Jeżeli jest możliwość proszę sobie sprawdzić jak wzmacniacz zagra z CD lub odtwarzaczem sieciowym z tej serii, może być lepiej jeżeli chodzi o dynamikę. Marantz ma np. tendencje do stosowania wyższych napięć wyjściowych (cd 6005-2.2Vrms wyższa seria ma 2.4Vrms dla CD). (Np przy zamianie wzmacniacza na serię 8005 należałoby prawie na pewno postarać się o lepsze źródło).

 

Jeszcze jedno tak jak ktoś już pisał, być może ten Marantz jest jednak trochę za słaby do kolumn z dwoma przetwornikami na basie. Producent podaje dla tych kolumn bodaj 100W mocy znamionowej i nie zaszkodziło by mieć wzmacniacza o mocy min 2 X 70-120W 8om. Taki sprawdzi się prędzej także przy innych podłogówkach zwłaszcza o niezbyt wysokiej skuteczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada Cambridge CXA80 w porównaniu do Marantza PM6005 / PM8005. Chodzi mi o brzmienie bo jeśli chodzi o budowę to wszystko jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada Cambridge CXA80 w porównaniu do Marantza PM6005 / PM8005. Chodzi mi o brzmienie bo jeśli chodzi o budowę to wszystko jasne.

Ja już wolę Marantza ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też uważam, ze należy wymienić kolumny, PM6005 możesz zostawić. Do odsłuch dorzuciłbym jeszcze Tannoy DC6T, które możesz kupić do 2500 zł i to już o wiele wyższa klasa kolumn.

Do 2500 za uzwyki zdecydowanie jak radził kolega wyżej tannoy dc6t albo starsze modele dali.

3000 za 8005 to dobra cena ale nie bój się to nie ucieknie a wymiana kolumn więcej wniesie.

Naprawdę przesłuchaj Tannoy DC6T lub nawet SE . Jeżeli masz znajomych w UK to daj znać na PW to podeślę Ci adresy.

 

Wszystkie, które wymieniłeś to są niższe modele klasowe. I bas reflexu z tyłu bym się nie bał.

 

Tak polecacie te DC6T, to pytanie mam jaki używany wzmacniacz do nich do 23m2 w okolicach 1000-1500 (używany)?

Miałem Primare 21, ale to nie to, za mało wypełniony dźwięk i trochę krzykliwy w wyższej średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. To jeszcze raz ja.

 

Co myślicie o używanej alternatywie do 2000,00 zł - Denon PMA-1500AE. Ktoś go słuchał? Jaka jest charakterystyka brzmienia tego denona w porównaniu z Maratzami. Czy jest wart te 2000,00?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.