Skocz do zawartości
IGNORED

Soundaware D100Pro + atomowy zegar ... czy to najlepsze źródło plików ?


pmcomp

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej chodziło mi o poznanie wpływu taktowania wszystkich urządzeń cyfrowych tym samym najwyzszej jakości zegarem, a nie o to czy klocki są z Chin czy od wypasionych audiofilskich manufaktur.

Plikowce z wejsciem zegara znam tylko dwa ... własnie testowany i Aurender W20.

 

Oto moja aktualna konfiguracja testowa:

 

AFQRYj.jpg

 

Pozdro

 

Piotrek, Bez względu na moje opinie o Twoim zestawie, o które notabene zawsze prosisz, pamiętaj, że jestem Twoim dozgonnym fanem.

Fantastycznie rozbudowałeś system. Rysunek blokowy znacznie lepiej niż widok na żywo pokazuje Twoją determinację.

 

Ps. Co do oceny sprzętu. Pamiętaj, że ja się nie znam na dobrym dźwięku, co już kilkukrotnie mi tutaj udowodniono. ;-) Dlatego też, nie widzę sensu wyścigów pomiędzy naszymi zestawami. Tym bardziej, że moje źródło opiera się o archaiczny sygnał SPDIF.

Do następnego spotkania.

Pozdr. J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że moje źródło opiera się o archaiczny sygnał SPDIF.

Do następnego spotkania.

Pozdr. J.

 

Podobnie jak i oba moje.

A inne, jak wynika z diagramu, to już totalna analogowa popelina ;).

 

USB sucks :).

 

Do nastepnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dla plików konieczny jest DAC z oddzielnym wejściem dla zegara? Czy nie wystarczy, aby DAC miał wejście I2S i połączyć zegar zewnętrzny do D100, dalej po I2S do DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dla plików konieczny jest DAC z oddzielnym wejściem dla zegara? Czy nie wystarczy, aby DAC miał wejście I2S i połączyć zegar zewnętrzny do D100, dalej po I2S do DAC?

Istotne jest ,aby wszystkie elementy toru audio taktowane były jednym zegarem ,przez co ogranicza się jitter.

Powinien to być dobry stabilny krótko czasowo zegar nie koniecznie "atomowy " ,który to jest wysokostabilny ale długookresowo . Ten zegar "atomowy" 10Mhz ,brany z CD-playera to akurat tylko marketing. Ważna jest istota ,że jeden zegar taktuje wszystkie elementy cyfrowe toru audio,a czy to będzie atomowy czy jądrowy to nieistotne ,ważne aby był stabilny w czasie i temperaturze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotne jest ,aby wszystkie elementy toru audio taktowane były jednym zegarem ,przez co ogranicza się jitter.

Powinien to być dobry stabilny krótko czasowo zegar nie koniecznie "atomowy " ,który to jest wysokostabilny ale długookresowo . Ten zegar "atomowy" 10Mhz ,brany z CD-playera to akurat tylko marketing. Ważna jest istota ,że jeden zegar taktuje wszystkie elementy cyfrowe toru audio,a czy to będzie atomowy czy jądrowy to nieistotne ,ważne aby był stabilny w czasie i temperaturze.

W I2S jednym z "drutów" podawany jest MCLK do DAC. Rozumiem, że wówczas sygnał zegara ze źródła jest masterem dla DAC-a. W przypadku zastosowania zegara zewnętrznego do D100 na jego wyjście I2S ten sygnał jest dalej propagowany. Warunek jednego zegara dla toru cyfrowego powinien zostać zachowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W I2S jednym z "drutów" podawany jest MCLK do DAC. Rozumiem, że wówczas sygnał zegara ze źródła jest masterem dla DAC-a. W przypadku zastosowania zegara zewnętrznego do D100 na jego wyjście I2S ten sygnał jest dalej propagowany. Warunek jednego zegara dla toru cyfrowego powinien zostać zachowany.

 

 

W I2S jednym z "drutów" podawany jest MCLK do DAC. Rozumiem, że wówczas sygnał zegara ze źródła jest masterem dla DAC-a. W przypadku zastosowania zegara zewnętrznego do D100 na jego wyjście I2S ten sygnał jest dalej propagowany. Warunek jednego zegara dla toru cyfrowego powinien zostać zachowany.

 

To jest bardzo dobre pytanie. Należy je zadac producentowi Sounaware. Ponieważ mój DAC nie ma wejscia I2S, zegar master puściłem z CDT-3, a potem z Muteca po reclockowaniu do DACa i do D100 Pro. Wtedy jak napisano spełniony jest warunek, że wszystkie urządzenia cyfrowe zasilane są tym samym zegarem. 10 MHz z CDT-3 nie jest marketingiem tylko pewnoego rodzaju standardem. Na tym wyjściu mogę ustawić różne wartości zegara ale w tym przypadku tylko 10 MHz jest cześtotliwością natywną rubidowego zegara. Wszystkie inne które podałem na blogu są reclockowaną pochodną.

W CDT-3 mogę ustawić różne wartości zegara. Albo 10 MHz na jednym wyjściu albo różne inne opisane na drugim wyjściu. Po reclockowaniu przez PLL w CDT-3. Proszę zerknąć na jego zasilanie. To jest bajka. 23 stabilizatory.

 

Własnie ogromna zaleta zegara w CDT-3 jest jego stabilnosć w czasie i względem temperatury. Po właczeniu zegar potrzebuje ok. jednej godziny do stabilizacji punktów pracy. Co bardzo wyraźnie słychać.

 

Pozdro

 

BTW widzę, że mój wpis wzbudził wiele kontrowersji na audiomaniakach. Na HDTVPolska jest teraz przerwa serwisowa, musicie uzbroić się w cierpliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważając granie również z CD, transport CDT-3 wygląda na świetne rozwiązanie - pomijając procedurę zakupu. Jeśli jednak odpuścić granie z CD i nastawić się na granie z plików, to zakup CDT-3 przestaje być racjonalnym. Może analogiczny efekt uzyska się przez upgrade Soundaware w postaci tego zegara:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

A jak wygląda temat wykorzystania D100 do usług typu Tidal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tych 10 MHz otrzymać można wymagane zegary dla audio? Przecież 10 MHz nie dzieli bez reszty przez jakikolwiek standard audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważając granie również z CD, transport CDT-3 wygląda na świetne rozwiązanie - pomijając procedurę zakupu. Jeśli jednak odpuścić granie z CD i nastawić się na granie z plików, to zakup CDT-3 przestaje być racjonalnym. Może analogiczny efekt uzyska się przez upgrade Soundaware w postaci tego zegara:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

A jak wygląda temat wykorzystania D100 do usług typu Tidal?

A jak z tych 10 MHz otrzymać można wymagane zegary dla audio? Przecież 10 MHz nie dzieli bez reszty przez jakikolwiek standard audio?

 

Rozważając granie również z CD, transport CDT-3 wygląda na świetne rozwiązanie - pomijając procedurę zakupu. Jeśli jednak odpuścić granie z CD i nastawić się na granie z plików, to zakup CDT-3 przestaje być racjonalnym. Może analogiczny efekt uzyska się przez upgrade Soundaware w postaci tego zegara:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

A jak wygląda temat wykorzystania D100 do usług typu Tidal?

 

Zgadza się. Można wykorzystać ten zegar Sounaware. Niestety nie opisano jakie częstotliwosci generuje. Także Jay's Audio robi dwa zegary, jeden 10 MHz i drugi WCK. Opisalem je w wątku o CDT-3. Cena też ok. 600 EUR. Neży pamiętać, że sygnał zegra należy jeszcze wprowadzić do DACa.

Nt. Tidala nic mi nie wiadomo, nie ma takiej opcji w menu.

 

A jak z tych 10 MHz otrzymać można wymagane zegary dla audio? Przecież 10 MHz nie dzieli bez reszty przez jakikolwiek standard audio?

 

Z tym radzono sobie już baaardzo dawno temu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jak widać na przykładzie CDT-3 efekty są fantastyczne.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym radzono sobie już baaardzo dawno temu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jak widać na przykładzie CDT-3 efekty są fantastyczne.

A gdzie widać? :)

 

Pętle PLL to zawsze dodatkowe układy służące do generowania innych częstotliwości z jakiejś. Dokładność ich działania zalezy od tego jak i na czym są realizowane. To, że zegar podstawowy jest jakiś "atomowy" wcale nie musi oznaczać, że tak samo dokłądne są częstotliwości generowane z niego przez PLL.

Jaki byłby więc powód, by w układach audio nie stosowano dowolnych zegarów a potrzebne częstotliwości generowano przez PLL?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie widać? :)

 

Pętle PLL to zawsze dodatkowe układy służące do generowania innych częstotliwości z jakiejś. Dokładność ich działania zalezy od tego jak i na czym są realizowane. To, że zegar podstawowy jest jakiś "atomowy" wcale nie musi oznaczać, że tak samo dokłądne są częstotliwości generowane z niego przez PLL.

Jaki byłby więc powód, by w układach audio nie stosowano dowolnych zegarów a potrzebne częstotliwości generowano przez PLL?

 

Gdzie widać? Tam gdzie słychać. A słychac tam gdzie się podłączy i posłucha. Np. u mnie. A i widac jak sie popatrzy na rozbierane zdjęcia. Jak ktoś i wie czego szukać. Np. układu pętli PLL.

 

A jesli chodzi o PLL powinieneś wiedzieć, że są lepsze i gorsze rozwiązania. Ale ZAWSZE im lepszy podasz sygnał wejściowy tym lepszy dostaniesz sygnał wyjściowy. Jak wyglądają tanie układy PLL ze zwykłymi podłymi kwarcami wiemy patrząc i słuchając tanich konstrukcji CD.

Jak juz bardzo chcesz Jay's Audio w modelu CDT-1 stosował, nie wiem czy dalej stosuje, atomowy zegar z częstotliwością 8,4672 MHz:

 

TB2eWOfiFXXXXaPXXXXXXXXXXXX_!!42027374.jpg

 

 

Taka częstotliwość jest wykorzystywana przez układ napędu CD Pro2 Philipsa. I jak policzysz to ładnie się dzieli przez 44100.

Tylko ... nie jest żadnym standardem i nie znam urządzenia cyfrowego, które ją przyjmie np. DAC, reclocker itp.

Dlatego teraz stosuje się zegary 10 M. To jest standard. Poszukaj w necie ilu czołowych producentów sprzedaje takie zegary oparte na rubidowym zegarze. Za taczki ałdjofilskich pieniędzy. Z rynku pro trochę taniej ale ok. 5000 USD trzeba wydać. Przykłady pokazywałem na blogu. I pisałem, że także Jay produkuje takie zegary w bardzo dobrej cenie.

 

Każdy kupuje to co chce.

 

Mam nadzieję, że odpowiedziałem wyczerpująco na to bardzo dobre pytanie ;).

 

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegar to podstawa wszelkich podstaw - unikałbym jedynie nazwy "atomowy", bo to inna liga.

Dużo rubidów pochodzących z demontażu BTS-ów dostępnych jest na ebay w cenach 100-200$.

Jak ktoś ma smykałkę, to może sobie zmajstrować taki clock :) Z nowości ciekawą propozycją jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Taki clock powinien siedzieć w asynchronicznym DAC-u, bez plątania i rozplątywania via. SPDIF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegar to podstawa wszelkich podstaw - unikałbym jedynie nazwy "atomowy", bo to inna liga.

Dużo rubidów pochodzących z demontażu BTS-ów dostępnych jest na ebay w cenach 100-200$.

Jak ktoś ma smykałkę, to może sobie zmajstrować taki clock :) Z nowości ciekawą propozycją jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Taki clock powinien siedzieć w asynchronicznym DAC-u, bez plątania i rozplątywania via. SPDIF.

 

Zegar to podstawa wszelkich podstaw - unikałbym jedynie nazwy "atomowy", bo to inna liga.

Dużo rubidów pochodzących z demontażu BTS-ów dostępnych jest na ebay w cenach 100-200$.

Jak ktoś ma smykałkę, to może sobie zmajstrować taki clock :) Z nowości ciekawą propozycją jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Taki clock powinien siedzieć w asynchronicznym DAC-u, bez plątania i rozplątywania via. SPDIF.

 

Bogdan, własnie odkrylem tą prawdę.

Idź zapytaj o takie rozwiazanie w którymś z ałdiofilskich sklepów w Polsce albo w Europie. He, he, he, he. Wcisną Ci "lepsze" źródło za kolejny pierdylion.

 

A jak przetłumaczyc rubidium atomic clock ??? Rubidowy zegar atomowy mi się zdaje.

Do tego co pokazałeś dorobić perfekcyjne zasilanie, termolodówkę o ile nie ma w srodku i ... jazda. Trzeba miec tylko jeszcze odpowiedńi napęd i DAC.

 

Clock nie powinien siedzieć w DACu. Powinien siedzieć ... gdziekolwiek. Ale ten JEDEN JEDYNY clock musi być źrodłem zegara dla wszystkich jednocześnie grających cyfrowych klocków. W kazdym studio Ci powiedzą, to nie jest tajemna wiedza. Tylko nie przeszła jeszcze do sprzetu konsumenckiego bo nie było tanich rubidow, Teraz są i Chińczycy perfekcyjnie to wykorzystali. A ałdjofilskie marki są w czarnej doopie sto lat atomowych za murzynami w tym temacie, he, he.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, ten Soundaware się wygrzał, Mutec takze, obie były dziewczynki świezynki.

I system plikowy gra coraz lepiej. Dam im jeszcze czas do końca tygodnia, przyjadą chłopaki i wtedy posłuchamy i potestujemy.

Jako slomiany wdowiec na "urlopie" wreszcie mogę sobie posluchać co chcę i jak głośno chcę :).

Pozdoba się.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś i wie czego szukać. Np. układu pętli PLL.

Sam zegar atomowy (rubidowy, cezowy czy tam inny zasada jest ta sama )

to pętla PLL która lockuje lokalny generator kwarcowy do przejść elektronów .

Jest kilka metod uzyskania przestrajanego generatora wykorzystywana w tych zegarach : analogowe PLL + VCXO, bezpośrednia synteza cyfrowa (DDS), cyfrowa PLL + VCXO.

Ale źródłem zegara jest zwykły gen. kwarcowy.

Dlatego jitter tych zegarów nie koniecznie musi być lepszy niż genaraora kwarcowego siedzącego już w twoim dacu :) .

Co innego stabilność czętotliwości .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobrym przykładam jest właśnie ten zegar .

Rzut oka na phase noise: gorsze niż CRYSTEK za 100PLN :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stabilność częstotliwości w czasie i w temperaturze nie jest ważna?

 

Jakos na studiach cyfrówka mało mnie pociągała. Ja robiłem w GHz-ach.

A w audio ... slucham. napiszę ponownie ... innego wytlumaczenia tak dobrego dźwięku z CDT-3 niż zasilanie i zegar nie mam. Chyba, że to jest jakas tajna, militarna tajemnica. Ktoś madrzejszy ode mnie mnie oświeci?

 

BTW mam znajomego, który był bardzo znanym i powazanym wykładowcą na Wydziale Elektrońiki PW. I na cufrze się zna. I jest melomanem mającym klocki za duzo kasy. I ja go bardzo szanuję. I On twierdzi, że sygnały SPDIF z rożnych transportów muszą grać tak samo. No cóż, ja słyszę coś innego.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stabilność częstotliwości w czasie i w temperaturze nie jest ważna?

 

Jakos na studiach cyfrówka mało mnie pociągała. Ja robiłem w GHz-ach.

A w audio ... slucham. napiszę ponownie ... innego wytlumaczenia tak dobrego dźwięku z CDT-3 niż zasilanie i zegar nie mam. Chyba, że to jest jakas tajna, militarna tajemnica. Ktoś madrzejszy ode mnie mnie oświeci?

 

Pozdro

Sprawa jest prosta, sam sobie wmówiłeś :)

Tak na poważnie to z zewnętrznego zegara korzystam od kiedy miałem pierwszego Elgara Plus i Verdi La Scalę czyli dość dawno. Zastosowanie zegara wzorcującego (SRS) wpływa jeszcze minimalnie na granie, bardziej analogowy przekaz i więcej spokoju ale nie są to różnice diametralne. Dużo bardziej taki zegar był słyszalny na topowym transporcie Esoterica.

Dla dodania łyżki dziegciu dodam że Audiomeca Mephisto II/IIX i CEC TL0X mają koszmarne pomiary i kiepskie zegary a grają jak marzenie. W audio nie ma sprawdzonej recepty, trzeba słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, sam sobie wmówiłeś :)

 

Sprawa jest prosta, sam sobie wmówiłeś :)

 

Posłuchaj, wtedy pogadamy. To nie tylko moje uszy. CDT-3 od CDM1 z Philipsa na tym samym DACu odrożnię w slepym tescie. Są tak duże rożnice. A przeciez to te same zera i jedynki.

Czary !!!

 

Czyli Twoim zdaniem to

 

front_big.jpg

 

zagra tak samo jako cyfrowy transport jak to:

 

17599948634cfcff0d83e90.jpg

 

Czy to nie TY czasem chciales ostatnio zakupic zegar 10M?

 

;)

 

BTW jak pisałem strasznie mnie ciekawi konfrontacja trzech siódemek z moim Chinolem. Tylko po co z Jackiem mamy się stresować? On się nie zna, ja się nie znam, ktonam zabroni? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj, wtedy pogadamy. To nie tylko moje uszy. CDT-3 od CDM1 z Philipsa na tym samym DACu odrożnię w slepym tescie. Są tak duże rożnice. A przeciez to te same zera i jedynki.

Czary !!!

Nie masz pojęcia wszystkie transporty grają tak samo :) Spytaj snafców.

Ja i moi znajomi odróżniają wszystkie 5 transportów, które posiadam i co mi zrobisz. Ale ja głuchy jestem i się nie znam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jitter tych zegarów nie koniecznie musi być lepszy niż genaratora kwarcowego siedzącego już w twoim dacu

 

Gdyby ktoś szukał wiedzy naukowej -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj, wtedy pogadamy. To nie tylko moje uszy. CDT-3 od CDM1 z Philipsa na tym samym DACu odrożnię w slepym tescie. Są tak duże rożnice. A przeciez to te same zera i jedynki.

Czary !!!

 

Czyli Twoim zdaniem to

 

front_big.jpg

 

zagra tak samo jako cyfrowy transport jak to:

 

17599948634cfcff0d83e90.jpg

 

Czy to nie TY czasem chciales ostatnio zakupic zegar 10M?

 

;)

Manta lepsza bo ma USB i można pirata obejrzeć! Na ten przykład Sparrowa.

Zegar już mam w kuchence mikrofalowej i mi starcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie, że oscylatory rubidowe są najlepsze do zastosowań audio to mit. Rubidowe (czyli tzw. atomowe) zegary 10M stosuje się ponieważ ... oscylatorów rubidowych o innych częstotliwościach do tej pory nie było na rynku. 10M standard przemysłowy, całkowicie nieprzydatny do audio. Fakt, mają największą dokładność długookresową, ale już stabilność (szum fazowy) niekoniecznie. A tak się składa, że w audio istotny jest ten drugi parametr.

 

Tak jak ktoś napisał, jakość takiego zegara rubidowego będzie ostatecznie determinowana przez zastosowaną pętlę PLL.

 

Na rynku są dostępne tradycyjne oscylatory kwarcowe stabilizowane temperaturowo, które mają znacznie lepsze parametry jeżeli chodzi o szum fazowy niż oscylatory rubidowe. I to przed zastosowanie pętli PLL, bo po jej zastosowaniu (co jest niezbędne w oscylatorach Rubidowych), te parametry lecą na łeb na szyję.

 

Nie widzę żadnych zalet zastosowania oscylatora rubidowego w sprzęcie audio, poza jego dostępnością i aspektów marketingowych.

 

Nie mówiąc już nawet o oscylatorach kwarcowych typu BVA, które zamiatają Rubidowe pod dywan:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można je znaleźć m.in. zegarach Sforzato:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla zainteresowanych tematem, polecam zapoznanie się z tym dokumentem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnych zalet zastosowania oscylatora rubidowego w sprzęcie audio, poza jego dostępnością i aspektów marketingowych.

Swięte słowa ,proponuje to zapamiętać i powtarzać przed snem jak mantrę. Szczególnie aspekt marketingowy "zegara rubudowego" ,w ludziach bez wiedzy elektronicznej wzbudza nie pohamowaną egzaltację. Te zegary nie nadają się do zastosowań audio, ale co zrobisz jak je dołączają z dobrodziejstwem inwentarza do napędu CD ,trza to zaakceptować i rozpropagować o egzaltacji nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aspekt zastosowania zewnętrznego zegara w myteku też mnie ciekawi, ale sam producent w instrukcji wspomina, że:

 

"Internal Sync

- Incoming data is synced to the converter's ultra-low

jitter internal crystal oscillator. This choice assures the best DAC

performance and is superior to any (even Atomic) clock supplied

from outside because of its close proximity to DAC chipset.

Input Sync

- Incoming data clock signal is reclocked by built in

JET PLL circuit an used as DAC reference clock.

Word Clock

- Incoming word clock signal is reclocked by built in

JET PLL circuit an used as DAC reference clock."

 

I to mnie póki co powstrzymuje od spróbowania. Ciekawe czy te zmiany w dźwięku po zastosowaniu zewnętrznego zegara są wynikiem poprawy parametrów? Może dźwięk jest inny, bo jakieś parametry wobec powyższego ulegną jednak pogorszeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ZAWSZE proponuję posluchać na własne uszka. A dopiero potem pisać czy coś się nadaje, nie nadaje, dobre, niedobre, marketing, sciema, super do audio, nie super itp.

 

Ja po wlasnych uszkach napisałem, ze w moim systemie Jay CDT-3 z tym nienadającym się rubidem zagryzł Metroneome CD8 tube special w opcji transportu. A w trybie playera CD Jay CDT-3 plus Mytek 192 Stereo DSD zagryzł tego Metronome w trybie playera CD.

A po tych próbach potem mój wypasiony Audio Note DAC4 poszedł na półkę. Cuda?

Metronome należy do bubusi, zapytajcie go, może ja miałem omamy słuchowe?

Ile kosztuje ten Metronome wiecie. Ile kosztuje Jay też wiecie. Nowy Mytek kosztuje aktualnie 4300 zł.

 

Jeśli ktoś ma ochotę porównać swój player czy transport CD do Jaya z tym fatalnym rubidem to zapraszam serdecznie do Warszawy. Kawa, ciasteczka, łyskacz, końiaczek, cygarka też się znajdą. Co wyjdzie to wyjdzie ale na pewno będzie przyjemnie. Jak sobie nic nie zamierzam udowadniać ale widzę, ze co poniektórzy i owszem.

A potem podłaczymy tego plikowca Soundaware i tez porównamy :).

 

Na koniec napiszę wprost: z branżą albo z osobami związanymi z branżą bardzo ciężko dyskutuje się nt. porównań, a do porównań dochodzi bardzo rzadko. Bo po co poznawać golasa? Nikt tego nie lubi, nawet ja ;). Ale po ostatniej wizycie u mnie kolegi umki po jego cennych uwagach wymieniłem cztery kondensatory w koncówkach na górze pasma oraz głosniki srednitonowe z JBL2121H na JBL2123H i jest inna zabawa. Czasami warto napić się dobrego lyskacza i posłuchać bez napinania muskułów. Czego wszystkim życzę.

 

BTW ile kosztuje ten Sforzato?

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łyskacz, koniaczek, cygarka... no.. no.. sounds great... ja skorzystam z zaproszenia, mam ochotę zmierzyć się z najlepszymi tego świata..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt Piotrze, zagral lepiej, ale zagryzieniem tego bym nie nazwal, poza tym jednak metronome mial troche ciezkie warunki-usadowienie, podlaczenie. Roznica byla, ale nie tak znowu duza. W innych warunkach, z innym sprzetem(innymi lampami), mogloby wypasc troche inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda Jacku, może z tym gryzieniem to przesadziłem ;). Jednak gdy weźmie się stosunek jakosci dzwięku do ceny to różnica była ogromna.

Ponawiam zaproszenie na inne gryzienie innego metkowego zawodnika :).

 

Słuchać, słuchać, słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.