Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel RA-930AX i wymiana opa.


Kusy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie mogę natknąć się na jakiś konkretny temat "udoskonalenia" ww wzmacniacza jakim jest ROTEL RA930AX. Siedzi w nim zw NE5532AN. Wpadło mi do głowy że można by tak coś dubnąć. Gniazda już wymienione z filtrami sieciowymi i teraz czas na dalsze zabawy. Jednak mam problem bo nie jestem pewien które kostki trzeba wymienić. W załączniku udostępniam schemat. Na jednym z rysunków widać ze są dwie kostki NE, a ze schematu ideowego wynka że więcej. Proszę o pomoc - najlepiej - o wskazanie na schemacie, gdzie wstawić podstawkę i może co jeszcze należało by wymienić w tym wzmacniaczu. Wracając do OPA to myślę nad OPA 2134 LUB 2XOPA627...

 

 

Z góry dziękuję...

Pozdrawiam Kusy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzi w nim zw NE5532AN

Ten opamp to podwójny wzm. operacyjny. Może dlatego masz ich o połowę mniej niż na schemacie ;-)

Uważane za świetnie brzmiące są firmy Signetics. Sprawdź czy przypadkiem takie tam nie są wlutowane.

Ponoć firma Burmester stosuje te opki w swoich wzmacniaczach i klienci nie narzekają na jakość brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie to Signeticsy wiec nie polecam ich ruszac, jak juz cos chcesz dlubnac to mozna pobawic sie aplikacja samych OP

Generalnie sporo NE5532 jest stosowanych w drogich sprzetach, to dobry opamp bardzo wazna jest jego dobra aplikacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.